Sony Bravia KD-55XE8596 MotionFlow problem

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod hit.man 30. 3. 2018 20:28

Jsem z toho docela překvapený jaký má sony MotionFlow problémové. Takže doporučuješ se kvůli tomu Sony úplně vyhnout?
hit.man
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 31. 3. 2018 10:47

Potřebuji přesné informace od majitelů Android TV Sony.

Zkuste zmíněné problematické video „Hobbit test plynulosti“, které je stáhnutelné z internetu. Nastavte na své Android TV Sony v obrazovém režimu Cinema Pro v Pokročilých nastaveních->Pohyb položku Motionflow na PERSONÁLNÍ. Položku Plynulost dejte na MAX, Čistota na MIN a Režim filmu na VYSOKÁ.

Následně zmíněné demo video (případně k němu i další, které vyjmenujete - napíšete jejich název a typ kódování, fps atp.) přehrajete v prostředí interního přehrávače Sony s označením aplikace VIDEO! Po odzkoušení napište, zda pozorujete trhání obrazu, popřípadě ho nahrajte, jako krátké video.
Znovu opakuji, že mně jde o odzkoušení v aplikaci VIDEO, nikoliv ve VLC nebo KODI. Samozřejmě můžete odzkoušet cokoliv a napsat, ale primárně mě zajímá výše uvedené.

Děkuji
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vigy 2. 4. 2018 19:24

Ahojte.
@hit.man - nie. moja predchadzajuca TV KD-55XE7096 (Linux) s tym problem nemala. Okrem toho bola celkom rychla, reagovala rychlejsie nez Android, avsak nemala appky (hadam okrem Plexu, ktory mala). Ja som ale chcel Android, preto som isiel do KD-55XE8596.

@MgX - pre istotu som to vyskusal znovu, stale to rovnako trha. Pre potreby reklamacneho konania som ale nejake videa uz spravil. Nech sa paci.

KODI, hobbit, original aspect ratio: https://youtu.be/aHjptxEDpzo
KODI, hobbit, aspect ratio nastavene na 16:9: https://youtu.be/ta0EOfi4ZdE
KODI, FaF2 titulky, plynula zmena aspect ratio: https://youtu.be/3ATdo-dgsw0

Len dodam, ze dane videa boli prehravane z USB kluca.
vigy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 2. 4. 2018 19:35

vigy díky moc za videa.

Pokud správně koukám, všechny tři přehráváš v interní doinstalované aplikaci KODI. Já jsem ale primárně řešil přehrávač v TV s názvem VIDEO. Ten, který tam je přímo a nedoinstalovává se. Proč? Protože u KODI se může někdo odvolávat na to, že se jedná o doinstalovanou aplikaci třetí strany. Kdežto interní přehrávač je součástí softwaru TV - jeho primární instalace.

A jak správně píšeš, taky mně šlo o videa uložená na USB flešce/HDD.

Přesto díky. Kdybys našel čas na testovací Hobbit video přehrané přímo v přehrávači televizoru, byl bych rád.

//jinak věc rozebíráme i zde. Asi sis všiml. Na stranu 6 jsem dal stejný dotaz, jako sem.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vigy 2. 4. 2018 20:28

Ano, pouzil som KODI, aby som demonstroval (Alze, autorizovanemu servisu a technickej podpore SONY), ze problem nie je vo videu. Oni to nakoniec ajtak nepochopili a povedali, ze moj videosubor je zly a preto to nefunguje :-)) Samozrejme som to najprv skusal s predinstalovanym prehravacom s nazvom VIDEO. Ten je ale tak primitivny, ze nedokaze ani zmenit aspect ratio. Taktiez sa neda zmenit aspect ratio ak video prehrava interna appka. Zmenit sa da len ak je zapojeny externy signal (HDMI napr...).

Neviem kedy si najdem cas na nahratie videa v prehravaci VIDEO, ale vysledok bude totozny s "KODI, hobbit, original aspect ratio...." vyssie.

Este mala poznamka k ultrawide screen resolution: ak zmenis aspect ratio filmu, ktory je 16:9 na 24:10 (spominany ultrawide), MotionFlow prestane fungovat. Spominal som to aj ludom v autorizovanom servise, ktori trvdili, ze ich testovacie subory funguju. Velice rychlo by prestali fungovat po takejto zmene...

Co sa tyka prispevku v inom threade, viem o tom, ale moc to nesledujem.
vigy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 2. 4. 2018 20:38

V interní aplikaci VIDEO by mělo jít roztáhnout film alespoň na celou plochu panelu, a to využitím tlačítka Action Menu na dálkovém ovladači. Tuším, že třetí záložka zleva obsahuje položku ROZTÁHNOUT, či tak nějak, která toto zajistí.

Já jsem právě u opakovaně zmiňovaného Hobbit dema neviděl na XF9005 žádný problém (možná se video občasně lehce škubne, ale ne, že by neustále drhlo, jak se uvádí), při mnou uvedeném nastavení a přehrávání přes apku VIDEO. Vlastnosti onoho dema jsou... MPEG4 Video (H264) 1918x798 23.976fps - to jen pro úplnost.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gustoh 3. 4. 2018 11:18

Len tak mimo tema...
U Phlips 43PUS7150/R2 Hobbit testovacie video bez trhania.
gustoh
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vigy 3. 4. 2018 17:58

@MgX - cez ActionMenu - Video - Rozšíriť. Toto vyplni celu obrazovku, tj obraz sa vertikalne natiahne. Vtedy zacne MotionFlow fungovat.

Dalej k tomu co si napisal by som sa este vyjadril:
1, trhanie alebo drhnutie nenastava - ak je video v ultrawide screen resolution (24:10 a pod.), MotionFlow proste nefunguje a 24 alebo 29fps ludskemu oku "seka".
2, bez ohladu na kodek, framerate ci velkost suboru mi MotionFlow nefunguje pokym je film v ultrawide screen resolution

@gustoh - rozmyslal som nad Philips kvoli ambient osvetleniu, ale nakoniec to bolo zbytocne drahe a potom som si vsimol 8bit+FRC oproti 10bit na Sony.

Posledna vec, ktoru by som chcel dodat je verzia Androidu. Kamos ma predchadzajucu generaciu, tj 55x8509c s Androidom v6 a MotionFlow mu funguje. Aktualne mu vsak TV ponuka v7 (co mam aj ja), tak ma dilemu ci ist do toho. Je dost mozne, ze prave tam bude problem.
vigy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod andrewxy 4. 4. 2018 16:18

@vigy - mohol by si skúsiť prehrať dané video vo VLC player, kde v nastaveniach dáš Hardvérovú akceleráciu na - Úplná akcelerácia a v nastaveniach úplne naspodku - Pokročilé - Využitie OpenGL ES2 - Vynútiť zap.?
andrewxy
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 4. 4. 2018 16:47

vigy píše:@MgX - cez ActionMenu - Video - Rozšíriť. Toto vyplni celu obrazovku, tj obraz sa vertikalne natiahne. Vtedy zacne MotionFlow fungovat.

Dalej k tomu co si napisal by som sa este vyjadril:
1, trhanie alebo drhnutie nenastava - ak je video v ultrawide screen resolution (24:10 a pod.), MotionFlow proste nefunguje a 24 alebo 29fps ludskemu oku "seka".
2, bez ohladu na kodek, framerate ci velkost suboru mi MotionFlow nefunguje pokym je film v ultrawide screen resolution

vigy - bod jedna a dva si odporují, nebo to špatně chápu? Už v bodě jedna mi to nesedí... Píšeš, že trhání a druhnutí nenastane, když je video v ultrawide obrazovém rozlišení - 24:10 atp. Motionflow nefunguje. Tak nastane, nenastane, funguje, nefunguje?
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vigy 4. 4. 2018 19:05

Caute,
@andrewxy - vyskusal som davnejsie, nefungovalo to. skusil som to teraz, funguje to. budem to ale musiet este preskumat, pretoze mam pocit, ze to obcas nejak trhne (nepravidelne kazdych par sekund). taktiz som si vsimol, ze mi 4k videa s vysokym bitratom nefunguju, resp. sekaju alebo ide len zvuk (4k 30fps seka, 4k 60fps ide len zvuk).

@MgX - podla mna sme sa len zle pochopili. trhanie/drhnutie/sekanie pokladam za jeden a ten isty vyraz oznacujuci stav, ktory nastane ak sa napr. dropnu frame-y. Ak vsak film, ktory ma 29fps ide realne 29fps, ludskemu oku to moze pripadat ako trhanie pri niektorych scenkach. Ak zapnes MotionFlow, film ma stale 29fps akurat sa ludskemu oku javi ako napr. 60fps vdaka vkladaniu medzisnimkov (toto je neodborny vyraz ja viem).
Ja v podstate hovorim cely cas o tom, za akych podmienok MotionFlow funguje ci nefunguje a slovo "trhanie" tu trosku moze mylit ludi.
Cize napr. ty si napisal, ze ukazka je MPEG4 Video (H264) 1918x798 23.976fps.
Ja na to hovorim, ze H264 a 23.976fps su zanedbatelne udaje, podstatne je to rozlisenie 1918x798, pretoze to je 2,4:1 (inymi slovami ultrawide screen resolution). A hocijaky film v tomto rozliseni sa bude spravat rovnako (nebude mu fungovat MotionFlow)
vigy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hit.man 4. 4. 2018 20:57

Dík za odpověď. Mě se taky nejvíc líbí KD-55XE896. Mám ji v plánu koupit. Cena spadla na 24 k. Mám na tebe pár dotazů ohledně systému, které jsem vyčetl od různých uživatelů:

- tragedie s vestavěným přehrávačem pády aplikace, alternativa v podobě kodi není úplně 100%, je to tak?
- sekání 4 k videi, lan pouze 100 Mbit nezvládáto, co ty na to?
- nefunkční hbbtv? komplikace s kanálem TV prima kdy dojde k zatuhnutí
- problém s načítáním a přehrávání filmů z usb disku (to popisuješ že je ok)
- nečekaný pád systému 1x-2x do měsíce?
- složitější listování v kanálech programů, zobrazuje se vždy programový průvodce, který se k tomu načítá?
- když má uživatel NAS pomalé načítání složek?
- co tak čtu motionFlow problém tedy pořád je bez řešení od Sony a platí to i pro modely XE90?
hit.man
Junior

Odeslat příspěvekod vigy 4. 4. 2018 23:20

Neviem ti odpovedat na vsetko, tak skusim postupne:

- tv mam relativne kratko a zatial mi ziadne appky nepadli. povedal by som vsak, ze KODI a aj VLC su super nahrady vstavanej appky VIDEO
- hbbtv nepouzivam
- este nemam zavedenu kablovku/iptv tak sa neviem vyjadrit
- na PC som si rozbehal plex server aj DLNA (windows media), spolu s TV je to pripojene zatial na 100mbit/s sieti a vsetko ide svizne a rychlo.
- 4k videa po sieti... pokial som mal TV cez wifi, youtube 4k videa mi sekali. po pripojeni na kabel isli plynulo. zrejme mali ale nizsi bitrate. Ak chcem pustit 4k video cez plex, videa s vyssim bitratom mi sekaju a plex mi to aj povie, ze mam pomalu siet. som si isty, ze router s GLAN to vyriesi. ostatne bez problemov
- problem s nacitanim filmov z usb disku som nikdy nepovedal, ze je problem :) problem je MotionFlow a to len pri ultrawide screen resolution (2,4:1) a ked ich prehrava appka v TV (napr. VLC, KODI, VIDEO, PLEX,...). Jednu vec som si ale vsimol co sa tyka nacitavania. USB 2-kovy disk v USB 2 porte nestiha (bufferuje film kazdu chvilu) pokial chces pustat 4k content (kvoli vysokemu bitratu). TV ma vsak aj USB 3 kovy port, ktory tento problem uplne vyriesil.
- neviem sa vyjadrit k XE90 ...

Kazdopadne pokial pouzijes externy zdroj signalu (PC, NAS, ...) tam bude MotionFlow fungovat aj pre filmy v ultrawidescreen resolution a to preto, ze signal ako taky bude 16:9 (fullhd alebo 4k).
vigy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vigy 26. 11. 2018 22:38

Kratky update pre ludi, ktorych by to mohlo zaujimat. Prisiel som na velmi podivny sposob ako docasne "aktivovat" MotionFlow pre filmy/videa prehravane android appkou (videa, kodi, vlc, plex...). Ako som spominal davnejsie, ak je video v rozliseni ultrawide screen, MotionFlow proste nefunguje. Ako to docasne zapnut:

1, vybrat niektory z HDMI vstupov
2, zapnut obraz v obraze (PIP)
3, prepnut sa cez HOME na obrazovku z ktorej si spustite appku a nejaky film...

resp.:
1, pustit film (napr. plex)
2, prepnut vstup na niektory HDMI
3, zapnut obraz v obraze (PIP) - ten sa nasledne automaticky schova a MotionFlow funguje.

stupidne riesenie o ktorom zrejme ani sony netusi, nakolko to vyzera na pekny sw bug...

Ak sa z tejto obrazovky vratite napr. na home, alebo nejaky vstup, MotionFlow sa bude spravat ako predtym (nebude fungovat) a proceduru s PIP treba zopakovat.
vigy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod stormborec 27. 11. 2018 09:40

No to jsou vyfikundace
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků