Sony KD-55XE9005 - dotaz k přehávání videí + další otázky

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod douda78 20. 12. 2017 10:36

Ahoj, potřeboval bych radu.
Včera jsem si koupil tuto televizi a pouštěl jsem si z HDD film ve 4K HDR pod interním přehrávačem.

Během přehrávání se mi každou chvíli film zastavil a musel jsem jej o 5s posunout dopředu, aby se zas rozjel.
Chci se Vás zeptat jestli to je problém televize tzn. toho interního přehrávače videí? Jestli ano, tak jaký je nejlepší použít, který podporuje přehrávání videí ve 4K HDR? Četl jsem něco o KODI nebo o VLC.

Dále se chci zeptat ke Skylinku. Při instalaci jsem použil starý modul pro cryptoworks s přechodovou kartou ICE (nebo jak se jmenuje), na starém full HD Humaxu vše fungovalo bez problémů, ale tady mi každou chvíli zmizí programy a objeví se hláška (něco o buď zakódovaním nebo kanále nebo ztrátě signálu). Jak jsem pročítal diskuse, tak asi problém může být s podporou tohoto starého modulu. Sice jsem si objednal nový modul s kartou od Skylinku (Skylink Satelitni modul Viaccess s kartou), ale jestli se to dá vyřešit bez toho abych utratil dalších 1400 Kč, tak budu jen rád.

A snad poslední otázka je tato:
Jak se dají přidat jednotlivé satelitní kanály? Lze to třeba jen zadáním frekvence,SR, FEC, Modulace a nebo musím dát naladit druhou družici. Ptám se proto, že v manuálu toho moc není.

Děkuji
I7-6700
16GB RAM DDR4 2133MHz
HDD systémový je SSD Samsung EVO 850 250 GB
další HDD je SSD OCZ Agility 3 a WD10EARS
MB - Asus Z170M-plus
douda78
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 20. 12. 2017 11:15

U 4K videí přehrávaných z USB jsem si nevšiml, že by měl interní přehrávač zásadní, Tebou popisovaný problém. Jde ale o to, co je to za videa. Kodeky mohou být různé. Doporučuji stáhnout nějaká dema od výrobců TV/filmových studií a odzkoušet je. Mimochodem... není problém třeba ve starém HDD? Zkusil jsi přehrát podobné video přes flešku, nebo jiný HDD?

Předpokládám, že TV má nejnovější dostupný OS.

Pokud máš skutečně starý modul CryptoWorks, tedy pro tento systém kódování, je s největší pravděpodobností problém v něm. To, že jinde funguje nic neznamená. Ono - jde o to, jak dlouho bude jinde fungovat. Stav jde dál a Skylink některé věci vypíná. Mimochodem... víš určitě, že i dnes tento modul na starém Humaxu jede korektně?

Jednou možností je zakoupení modulu Viacess s integrovanou kartou. Ovšem zde se domnívám, že není ještě výrobci TV a uživateli podobné spojení dostatečně otestováno. Můžeš narazit na problémy. Daleko lépe bys pochodil s onou ICE kartou, kterou máš, avšak zasunutou do CI+ modulu SMIT (tzv. fialový typ), modulu, s kódováním Irdeto. Teoreticky lze odzkoušet také CI+ modul Technisat TechniCrypt.

Trochu více můžeš načíst v článku na avmania.cz, který se věnoval využití modulů... více zde.

V každém případě... dobrý prodejce satelitní techniky Ti umožní modul vyzkoušet a při nekompatibilitě vrátit. Anebo nakup přes net a měl bys mít zákonem stanovených 14 dnů.

Více k Tebou uváděnému televizoru si můžeš přečíst v testu, opět na avmania.cz... zde.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek71 20. 12. 2017 12:08

douda78:
Testovacie videá v 4K stiahneš napr. tu. Sú tam rozne FPS, 8 a 10 bit farby, s/bez podpory HDR:
http://4kmedia.org/

Mám túto TV pár týždňov, ale s prehrávaním ti neporadím, ja používam externý prehrávač, s ktorým nemám problém. Skylink som naladil a funguje bez problémov. I keď, zo začiatku nechcelo zobrazovať kodované stanice, stačilo počkať cez noc a šlapalo to. Modul používam ten fialový CI+ SMIT, to mi doporučili v satelitnej predajni. Kartu mám nejakú cca. 5 rokov starú Irdeto, neviem presne.
Mazda CX-5 G195 AWD 2023
Lexus GS 450h Premium 2013 (jezdí dál v rodině)
Sony KD-55XE9005 + TV Box X96 (S905X3) + CoreELEC
Onkyo TX-L20D + repro Elac FS 78
Marek71
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod douda78 20. 12. 2017 12:35

Ahoj,

děkuji za tipy.

Tu novou kartu Viacess s integrovanou kartou od Skylinku mám objednou a dnes ji jdu vyzvednout, tak ji vyzkouším a dám vědět.
Ano, používám poslední verzi softwaru k televizi.
Tento model jsem používal v Humaxu od ukončení Cryptoworksu a fungoval zcela bezvadně.

Co se týče HDD, tak používám rok starý USB 3.0 HDD od Verbatimu 1,75Tb.

Dík
I7-6700
16GB RAM DDR4 2133MHz
HDD systémový je SSD Samsung EVO 850 250 GB
další HDD je SSD OCZ Agility 3 a WD10EARS
MB - Asus Z170M-plus
douda78
Junior

Odeslat příspěvekod PepaHan 20. 12. 2017 21:03

Ahoj, tu integrovanou kartu nekdo chvalil, ze je rychlejsi, tak uvidis. Ja mam klasicky CI+ modul a funguje to v poradku.
A tim prehravanim videi, doporucuji vyzkousel KODI i VLC prehravac. Ja pouzivam prehravani jen po siti pres DLNA z NASu a vse jede plynule, zadne sekani. Zato kazdy prehravac se chova jinak. KODI me nezobrazuje soubory v root adresari pri DLNA, ale v rezimu SMB uz ano. VLC zobrazuje lepe, ale zase jsem uz narazil, ze neco se v nem trhalo a v KODI to slo v pohode, byla to stara pohadka v AVI. Takze chce to menit prehravace.
Pokud budes hledat 4k, zkus na ODKAZY NA WAREZ SE ZDE NETOLERUJÍ. NEMYSLÍM, ŽE BY DEMO VIDEA BYLY PRO ODZKOUŠENÍ FUNKČNOSTI HORŠÍ, SPÍŠE NAOPAK. MgX

A k tomu skylinku, pokud mas HBO ( ted bylo 14 mesicu za cenu 10 mesicu), tak lze nainstalovat aplikaci HBO GO (ne z googleplay, ale z USB) a funguje.

A k ladeni sat kanalu, me se povedlo vypnout diseq jen na jednu druzici, nastavit freq a naladit jen jednu sat frekvenci na 28E, kde jsou hudebni kanaly. Musis to ale delat ne v preferovanem satelitu ale ve standartnim satelitu.
Naposledy upravil MgX dne 20. 12. 2017 21:17, celkově upraveno 1
Důvod: Upraveno.
PepaHan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 20. 12. 2017 21:24

Hoši, někdy se to chce zamyslet a přečíst návod, či některé testy. Preferovaný satelit je určen kupříkladu pro ladění Skylinku. Proto tam má výrobce některé možnosti evidentně omezené. Skylink nejede na 28°E. Veškeré experimentování se dá dělat ve standardním satelitu. Ono si to chce nastavit svůj systém, proladit standardní satelit a pak proladit ještě preferovaný. Tím pádem, jak už bylo mnohokráte napsáno, získáte dva různé programové listy, které mají odlišné kanály. Ne, vše u Sony není dokonalé, kupříkladu editace stanic pokulhává. Z druhé strany zrovna dvojice samostatných seznamů stanic, se kterými si uživatel samostatně může „pohrát“, je plusem.

PepaHan nějak nechápu tu zmínku, že se Ti povedlo „vypnout DiSEqC“. Proč jsi ho vypínal, když teoreticky můžeš pouze přestat napájet příslušná LNB? Omlouvám se, ale toto mě zajímá. Zda to nešlo, nebo proč jsi to řešil zrovna takto. Jen aby bylo jasno - tento dotaz není ironicky myšlenou poznámkou, ale skutečným dotazem... zajímá mě to.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PepaHan 20. 12. 2017 22:01

Vypnuti jsem mel na mysli pri hledani v menu jsem mu zakazal ostatni LNB, abych omezil hledani TV programu jen na jednu druzici. U jednotlivych LNB jde nastavit vypnuto pri konfiguraci diseqC a zaroven TV respektovala zadani jen jedne freq a naladila jen asi 10 TV stanic. Jak pises, vyhoda je, ze chovani preferovaneho satelitu timto uz neovlivnim, kdyz mu pri definovani neco zmenim. Zaroven na konci ladeni vyskoci hlaska, ze to muzu zkusit znova s jinym satelitem.
PepaHan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 20. 12. 2017 22:44

OK, díky. Já jen jestli jsem to špatně pochopil, nebo Tys napsal moc obecně.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sirdo 7. 1. 2018 12:14

podeli sa niekto o info, ktory je ten najidealnejsi setting obrazu pre GAME Mode?...

ja som nasiel toto...
https://www.youtube.com/watch?v=FFsRJ3EU8Dg
sirdo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod douda78 7. 1. 2018 21:12

Ahoj,
mám ještě jednu otázku?
Jakým způsobem jde vytáhnout nahrány filn na této TV a převést do mkv? ¨
Dík
I7-6700
16GB RAM DDR4 2133MHz
HDD systémový je SSD Samsung EVO 850 250 GB
další HDD je SSD OCZ Agility 3 a WD10EARS
MB - Asus Z170M-plus
douda78
Junior

Odeslat příspěvekod FriedrichPetr 7. 1. 2018 22:42

Ahoj, stejnou tv jsem si na základě doporučení také pořídil a nelituji. Chci se zeptat na integrovanou kartu Skylink. Je lepší než původní řešení? Já používám to puvodni řešení a sem tam se také stane, ze se po puštění TV stanice nenactou. I když jsem TV kupoval 29. prosince v Datartu, myslím si, ze by mi modul ještě vyměnili za novou integrovanou kartu. Děkuji
FriedrichPetr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 8. 1. 2018 05:43

S novým modulem, který má integrovanou kartu, je v tomto směru, velmi málo zkušeností.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod douda78 8. 1. 2018 07:02

FriedrichPetr píše:Ahoj, stejnou tv jsem si na základě doporučení také pořídil a nelituji. Chci se zeptat na integrovanou kartu Skylink. Je lepší než původní řešení? Já používám to puvodni řešení a sem tam se také stane, ze se po puštění TV stanice nenactou. I když jsem TV kupoval 29. prosince v Datartu, myslím si, ze by mi modul ještě vyměnili za novou integrovanou kartu. Děkuji


Ahoj,
já mám nový modul s integrovanou kartou a vše mi fungujebez problému s nejnovějším softwarem co je k dispozici.
I7-6700
16GB RAM DDR4 2133MHz
HDD systémový je SSD Samsung EVO 850 250 GB
další HDD je SSD OCZ Agility 3 a WD10EARS
MB - Asus Z170M-plus
douda78
Junior

Odeslat příspěvekod douda78 15. 1. 2018 10:23

Ahoj,

mám ještě jednu otázku?

Jak máte nastaven obraz při přehrávání 4k HDR videií? Já nad správným nastavením stále nějak tápu :-( . Rozumím tomu, že subjektivní pocit každého z nás na obraz může být jiný, ale jen by mě to zajímalo.

Dík
I7-6700
16GB RAM DDR4 2133MHz
HDD systémový je SSD Samsung EVO 850 250 GB
další HDD je SSD OCZ Agility 3 a WD10EARS
MB - Asus Z170M-plus
douda78
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků