Multimediální centrum k uhd 4k tv

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod TUNN 12. 12. 2017 16:10

Zdravím. Chtěl bych se zeptat zda li kačenu kupovat m.centrum k uhd tv? Mam lg 65uhd950v. Prehra je mi 90% formátů z hdd. Jde mi o to jestli bych koupil m.centrum s hdmi 2.0 a jestli obraz by nebyl kvalitnější??? Má nekdo zkušenost??? U staré tv jsem m.centrum musel mít protože přehrála málo formátů. Dik za názory.
TUNN
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jito 12. 12. 2017 17:00

A jak máme vědět,co přehráváš?
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TUNN 12. 12. 2017 18:36

Formáty nejvyšší kvality(fhd 3d. 4k uhd). Kdybych přehráva pouzel formáty avi tak se neptam.
TUNN
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jito 12. 12. 2017 19:31

Já jen pro pořádek....to už tu bylo,že řeší kvalitu a přehrává AVI...
Osobně nic podobného nepoužívám.
Kvalita obrazu je o použitém procesoru a algoritmu v konkrétní TV.Tady ti asi nikdo neřekne,že zrovna v tvé TV je to nejlepší.
ALe jak píšeš,chceš tedy nejvyšší kvalitu-a tu si určitě zaručíš externím přehrávačem.
Ale za slušné peníze.....
https://www.hifi-voice.com/testy-a-rece ... po-udp-203
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TUNN 12. 12. 2017 19:48

Takze rikas ze kdyz dam do tv hdd pres usb film 4k uhd tak samotná tv to přehraje hůře jak středně drahý multi.centrum??? Chápu to dobře??
TUNN
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jito 12. 12. 2017 20:21

Nemusí to přehrát hůře,třeba i lépe.
My se tu bavíme o něčem,na co zná odpověď asi jen výrobce TV.
Jak jsem už psal-je to o použitém procesoru a algoritmu,který zpracovává obrazová data,která tam pouštíš z HDD.
A to z našeho pohledu nelze posoudit.
Další věc je subjektivní kvalita obrazu.I špičkový externí přehrávač,může hrát hůř-tím myslím jinak.
Celé to je o tom,jestli chceš vyždímat z signálu co je možné-podle technických specifikací,nebo jen získat příjemnější obraz.A na to by už stačila třeba čínská krabice za 3K.
Počkej po vánocích,něco objednej z netu,otestuj a když nebudeš spokojený,vrať.
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TUNN 12. 12. 2017 20:42

Dik to mi stačí! Je jasné že externí přehrávač není potřeba. A mohl by jsi mi doporučit nějaké repro k tv??? Nechci 5.1 je to moc kabelů vadí mi to v místnosti. A soundbar taky ne ty kvalitní jsou už moc drahý. Já jsem přemýšlel o nějakém 2.1 systému a nebo 5.1 bezdrátové.
TUNN
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jito 12. 12. 2017 20:56

Máš dilema jestli 5.1 nebo soundbar?A to 5.1 bude levnější?
https://avmania.e15.cz/samsung-hw-ms550 ... est#part=1
Na toto téma je toho tady celkem dost,tak se mrkni.
forum-1722/Kompletni-sestavy-a-All-in-one-systemy.html
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TUNN 12. 1. 2018 10:25

Zdravím chci se zeptat. Moje tv podporuje Dolby Vision i HDR-10. A podle některych odborných stránek je prý potřeba takzvaný Dolby Vision řetězec. Což znamená přehrávač a zobrazovač. Takže je potřeba opravdu si koupit další zařizení které podporuje Dolby Vision abych přehrál plnohodnotné DV??? Jestli ano tak je to opravdu na prd...a to jsem ještě slušnej.
TUNN
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 12. 1. 2018 11:12

Zobrazovač je ta TV. Na filmy v Dolby Vision se klidně můžeš dívat přes její aplikace, k tomu nic dalšího nepotřebuješ, ale pokud bys dokupoval třeba ten přehrávač, tak si v případě zájmu o Dolby Vision musíš pořídit takový, který ho podporuje.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TUNN 12. 1. 2018 11:32

Ale to není odpoved na to co se ptám! Vím ze Tv je zobrazovač! Ja nechci si kupovat filmy v tv aplikacích! Mám demo verze DV na USB a jde o to zda li je pořeba další zřízení na plnohodnotné přehrání DV. Protože jsou stránky a tam píšou že ano což mne hlava nebere proč je třeba další zařízení. Tento rok budou vycházet filmy s touto technologijí.
TUNN
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 12. 1. 2018 11:38

Je to odpoved n tvoju ptazku. Ked nechces kupovat externy prehravc, tak pichnes usb do TV a prehras tam. Comu z toho nerozumies?
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TUNN 12. 1. 2018 12:22

Cemu nerozumim je to ze na srankách písou neco jineho než jak pises! Že pro plnohodnotné přehrání DV je potřeba DV řetezec,což je tv a nejaký přehrávač! Ale o přehrávání přes usb nic nepíšou.
TUNN
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 12. 1. 2018 13:13

Na akych strankach? Ty si nieco nahodne precitas na nete, bohvie kde, mozno si ani nepochopil obsah, a my mame vediet kde a co?

Ked prehravas cez externy prehravac, tak aj ten musi vediet DV. Ked prehravas z TV tak staci ze ten TV vie DV. Zas sa pytam, comu z toho nerozumies?
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TUNN 12. 1. 2018 13:33

Kdyby to bylo takto napsáno jak píse Ryan Giggs tak není o čem se bavit.
Zde je to posané https://www.blu-space.cz/single-post/co ... vision-hdr

Ale příme přehrávání z hdd přes usb na tv tam nic nepíšou proto se zde ptám.
TUNN
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků