Samsung 55"-65" do 35000,-

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Yamer 12. 12. 2017 20:13

Díky, Kvok to vlastně psal hned na začátky taky, pardon.

Mně osobně by se na sport z 5 metrů líbila 100Hz TV v 65", Samsung UE65MU7002 / 7042 nebo Sony Bravia KD-65XE8505. Jsou sice nad rozpočet, ale kolem 40t se sehnat dají a mají VA panel s lepší černou, což je fajn mj. večer na filmy...
Yamer
Junior

Odeslat příspěvekod Ludasek 12. 12. 2017 20:27

Jo, no, taky si to dokazu predstavit, ale na zacatku jsem mela predstavu do 30k, z te jsem slevila kvuli uhlopricce. A docela se bojim, ze kvuli zvuku bychom jeste museli dokupovat bedny a to uz by byla ta cena zase vys. Ke vsemu male deti - kdo vi, jak dlouho nam tv vydrzi...
Ludasek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 12. 12. 2017 20:32

MgX píše:Lze předpokládat, že SMART prostředí Samsung bude mít pro uživatele, který toto vyžaduje, větší možnosti a nabídku funkcí.

Nicméně Hisense na tom taky trochu zapracoval, neříkám, že má toho pro české prostředí tolik, ale třeba Voyo, Stream, Pohádky, Evropu 2 má.
5 metrů vzdálenost je opravdu hodně, na tom by se uživilo i 75". 55" je až moc velký kompromis.
Já stojím za těmi modely, co jsem napsal prvně, nevyužívají ani celý rozpočet a tak zbude i na soundbar/repro. 40k je už dost nad budget.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ludasek 12. 12. 2017 20:38

Diky, kvoku, vypada to na to Hisense. Myslim, ze s ohledem na deti asi budeme spis koukat vecer na filmy, nez abychom pres den sledovali sportovni kanaly.
Dekuju vsem, ze jsem mela moznost si tu utridit myslenky a priority. Jeste chvili pockam, jestli nekdo nenavrhne jeste neco dalsiho.
Btw, jaky soundbar byste doporucili. Samozrejme levny a dobry ;).
Ludasek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 12. 12. 2017 21:30

kvok píše:
MgX píše:Lze předpokládat, že SMART prostředí Samsung bude mít pro uživatele, který toto vyžaduje, větší možnosti a nabídku funkcí.

Nicméně Hisense na tom taky trochu zapracoval, neříkám, že má toho pro české prostředí tolik, ale třeba Voyo, Stream, Pohádky, Evropu 2 má.
5 metrů vzdálenost je opravdu hodně, na tom by se uživilo i 75". 55" je až moc velký kompromis.
Já stojím za těmi modely, co jsem napsal prvně, nevyužívají ani celý rozpočet a tak zbude i na soundbar/repro. 40k je už dost nad budget.

No a pak je třeba ještě doplnit další... HBO Go, Filmbox Live, IP TV... něco jako sledovanitv.cz atp. Pravdou je, že se snaží a jejich podpora na rozdíl od mnohých jiných, funguje, komunikuje a snaží se případný zádrhel řešit.

100 Hz technologie je přínosem pro valnou většinu uživatelů, ač si to často neuvědomují. A ano, na 5 metrů je 55" TV už hraniční. 65" by byla rozumnou cestou.

-- 12. 12. 2017 21:35 --

Ludasek píše:Btw, jaky soundbar byste doporucili. Samozrejme levny a dobry ;).


Záleží na ceně... vždy je třeba vybírat tak, aby byl skutečně zvukový zážitek vyšší znatelně, než u integrovaného zvuku TV. Jinak je nákup zbytečný.

https://avmania.e15.cz/testy

Něco je v sekci Sestavy a systémy a něco v Reproduktory. Samozřejmě existuje celá řada zvukových panelů a možností, jak domů dostat více filmovější zvuk, tedy povýšit telku na součást domácího kina.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ludasek 12. 12. 2017 22:09

Takze si mam vybrat, jestli radeji 100 Hz a IPS nebo 50 Hz a VA... Fakt nevim. Asi blbe, ale pochopila jsem, ze 100 Hz se vyplati hlavne u sportu. Nebo bych ten prinos mohla pocitovat i jinde?
Ludasek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 12. 12. 2017 22:16

MgX: Tak jistě, ale na žádnou zvláštní aplikaci požadavek nebyl.
Ad soundbar: Samozřejmě otázka, co je to levné, že. Třeba LG SH6 se vyprodává za 6k a má třeba průchozí port i vestavěný Chromecast, což není úplně běžné v téhle ceně. Nemá teda externí subwoofer, ale hlasitý je dost, i na větší místnost, o které se asi bavíme (vzhledem k udávané pozorovací vzdálenosti).
100 Hz je fajn na všechno. Ale k večernímu sledování filmů (za tmy) bych se radši smířil s 50 Hz než s IPS.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ludasek 12. 12. 2017 22:40

Tak vzhledem k tomu, ze bych byla rada i za to, co pridavaji zdarma k Samsung... Asi cokoliv. Opravdu nejsem znalec, vlastne jeste pred par dny jsem vubec nevedela, ze neco jako sound bar existuje. Nejspis mi bude stacit i zvuk z reproduktoru tv. Ma smysl kupovat ty nejlevnejsi treba za 3k?
Ludasek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 12. 12. 2017 22:59

Tak soundbar můžeš dokoupit kdykoliv, není problém používat zvuk v TV a když nebude sedět, tak dokoupit.
Ještě sem hodím vsuvku o možnostech připojení. 3,5 mm jack se hodí spíš na přenosná zařízení, pokud má soundbar jen ten, vynechal bych ho. To je ale případ jen pár opravdu nejlevnějších modelů, i v těch finančně dostupných je obvykle optický vstup. Ten je velmi spolehlivý, ale neumožňuje ovládání soundbaru přes ovladač TV. To zvládají modely s HDMI ARC, ale tahle technologie někdy zlobí. Některé dražší modely ještě mají průchozí HDMI pro konzole, přehrávače apod., které vytáhne ze zvuku maximum, ale verze HDMI soundbaru musí být aspoň taková, jaká je na onom externím zařízení.
To jenom na okraj, na co se dá ještě myslet při výběru soundbaru.
Každopádně ten Hisense má na poměry LCD vcelku slušný zvuk.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ludasek 12. 12. 2017 23:08

Kujuuuu, fakt moc. Je mi ten Hisense nejaky sympaticky, tak mam vybrano. A jestli podle tebe ma slusny zvuk, tak asi ani SB nebudeme zatim resit (u Samsungu ho vsude vylozene doporucovali). To budou krasne Vanoce s dostatecne velkou televizi.
Dekuju vsem :*
Ludasek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 13. 12. 2017 06:08

Jak bylo uvedeno. Soundbar atp. lze dokoupit dodatečně, až po jednoznačném zjištění, že zvuk televizoru nevyhovuje.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků