43-50´´ Smart TV Full HD či UHD? do 20 k

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod dokusan 11. 12. 2017 09:35

Ahoj. Projel jsem několik posledních témat a musím se přiznat, že jsem se dostal do pasti.
V předvánočním čase je blbost kupovat TV, což jsem poznal na přístupu prodejců v kamenných prodejnách a na vývoji cen. Přesto, nedá se svítit. Stará 40´´ LCD Samsung odešla.
Myslel jsem si, že výběr bude snadnější, ale těch modelů je tolik, že ani redukce na výrobce Sony, Samsung a Panasonic volbu příliš neusnadnila (i s ohledem na to, že za 10 let mi v technologiích trochu ujel vlak)
Proto bych se na Vás rád obrátil s prosbou o radu.
TV využívám na sledování pořádů přes DIGI-TV, plánuji to zrušit a používat výhradně terestriální vysílání, občas zahraju se synem PS4, děckám občas něco pustím na Youtube. Relativně nenáročný provoz.
Pozorovací vzdálenost se různí. Děcka čučí z koberce před televizí 1,5 m, sedačka je 2,5 a jídelní stůl přes 4 m.
Velikost bych asi volil 50, ale snesl bych i 43. V pokoji je dost světla, pozoruji z různých úhlů. Rád bych svižný, nenáročný OS (Tizen, Linux?)
Původně jsem měl vybráno:
Samsung UE50MU6172 (ale prý je to úplnej low-end a spousta prodejců mi jej nedoporučila)
jelikož mám rád Sony, zvažoval jsem i
Sony Bravia KD-49XE7077 (zase mi bylo doporučeno jít do 8čkový řady)
No když jsem se stále cyklil, tak jsem si řekl, proč nevzít FullHD a tam mám zatím favorita:
Sony Bravia KDL-49WE755

Vím, že můj dotaz není úplně konzistentní, ale myslíte si, že má cenu nad tím nějak složitě uvažovat při mém využití TV?
Díky za názory
dokusan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 11. 12. 2017 09:56

Normálně bych napsal Hisense H50N6800, nicméně vzhledem k tomu, z kolika různých míst TV sledujete, tak ta 49WE755 bude lepší volbou (bude mít lepší pozorovací úhly).
Pak si nezapomeň na Playstationu (možná i na příslušném HDMI portu na TV) zapnout HDR, ať si u her užijete širší barevnou paletu.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dokusan 11. 12. 2017 10:07

Díky za odpověď....ještě tomu chvíli dám, než to rozlousknu
dokusan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 12. 12. 2017 07:40

dokusan píše:Samsung UE50MU6172 (ale prý je to úplnej low-end a spousta prodejců mi jej nedoporučila)
jelikož mám rád Sony, zvažoval jsem i
Sony Bravia KD-49XE7077 (zase mi bylo doporučeno jít do 8čkový řady)
On to je v tomto rozpocte lowend tak nejak vsetko, s tym je treba sa zmierit. A odporucanie od predavacov na vyssi model je logicke, viac zarobia.

Ja by som kludne volil ten Hisense. Je na tom lepsie ako Sony. Vzhladom na to ze doteraz sa divalo na ten Samsung s VA a v malej uhlopriecke, tak ocividne s uhlami ziaden problem nebol. U vacsej uhlopriecky preto uz vobec.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dokusan 12. 12. 2017 13:05

Tak rozhodnuto....je to Sony Bravia KDL-49WE755, za uspořené koruny si koupím třeba hodinyk ;)
Tak levnou televizi jsem ještě neměl, ale doba si žádá své. Až děti odrostou kompromisy dělat nebudu.
Díky za rady
dokusan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ambasador1234 12. 12. 2017 22:43

dokusan píše:Tak rozhodnuto....je to Sony Bravia KDL-49WE755, za uspořené koruny si koupím třeba hodinyk ;)
Tak levnou televizi jsem ještě neměl, ale doba si žádá své. Až děti odrostou kompromisy dělat nebudu.
Díky za rady


Můžeš se pak podělit o zkušenosti? Já totiž rozhoduju hlavně mezi 50MU6102 a touhle Sony, cenově jsou na tom skoro stejně. Od Sony mě odrazujou v dTestu "--" v kategorii plynulosti obrazu, o čemž píšou i v podrobném testu tady http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzj ... -test.html. Tak mě zajímá, jak to je..
ambasador1234
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dokusan 15. 12. 2017 17:23

No až ji přinese Ježíšek, tak se rád podělím. Zázraky však za 14k nečekám
dokusan
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků