Samsung UE55MU7002

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Elulen 7. 12. 2017 13:14

Přechod ze stařičkého LCD samsung se 66cm úhlopříčkou na tento TV byl stejný "šok" jako přejít ze 21leté felicie do 6leté Škody octavie 2 facelift v plné palbě.
Zvažoval jsem Sony 55XE8596, ale ta byla pořád dražší se znatelně horším zvukovým projevem.

Televizi mám doma teprve od včera a zatím jsem zkoušel jen pouštět TV skrz O2TV box a fullHD/4K videa přes Youtube.

Co se týče černé, tak je na tom lépe než zmíněná Sony. Pouštěl jsem si LG oled promo video a černá se mi zdála naprosto fantastická když uvážím, že tv není ani Oled, ani Quantum dot a neměl jsem dost prostoru si pohrát s obrazovým nastavením.
Pohybová ostrost se mi zdá stejná jako na zmíněné Sony.
Fenomenální barvy(vzhledem k předchozí TV :) ), ale trochu přepálené(standardní mód), nejvíce viditelné na zelené(tráva, listy) a červené. Zde si myslím, že Sony se základním nastavením po vyndání z krabice má barvy přesnější a uvěřitelnější možná i díky triluminous. U Samsungu si člověk trochu musí pohrát s nastavením, aby docílil přesnějších a uvěřitelnějších barev.

Svítivost a kontrast na můj vkus tak akorát. Není to ani vypalovák na oči, ale ani nemastná, neslaná šedivka.

Standardní SD vysílání se ze 4 metrů ještě dá, ale jak je člověk blíže, tak je rozostření dost znát. HD a full HD naprosto super o 4K nemluvě. Jednoznačně bomba.
Trochu jsem se bál odlesků, ale rozhodně na tom není o nic hůř, než konkurence ze stejné cenové hladiny. Prostě standard. Žádné zrcadlo.

Jak jsem už psal, zvuk mě mile překvapil. Repro 2 x 20W umí pěkně středy, ale i basy. Nejsem audiofil a necítím potřebu dokoupit externí soundbar či sloupové repro, narozdíl od 55XE8596.

Rychlost systému suprová a celkově mi menu sedí.

Za mě bych hodnotil na 85%-90% ze 100%, hlavně když uvážím poměr ceny/kvality v předvánočních výprodejích(pod 25K)

Jsem nadšen a jestli někdo rozmýšlí jestli koupit nebo ne, tak jednoznačně doporučuju!
Elulen
Junior

Odeslat příspěvekod Peta-Biker 1. 1. 2018 20:44

Tak jsem nakonec koupil ue55mu7002 a musim rici, ze jsem spokojen.

Mohl by mi nekdo z majitelu rici, jak ma nastaven zbruba obraz-tipy?

Diky moc a vse nej v novem roce
Peta-Biker
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod majinkej 1. 1. 2018 21:20

https://www.dtest.cz/test/samsung-ue55mu7002/55600 rozbalit všechny výsledky a dole máš optimální nastavení nastavení obrazu.
majinkej
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod indeshit 1. 1. 2018 21:22

https://www.rtings.com/tv/reviews/samsu ... 0/settings - mají to ale moc na přesnost. Přesnost se nerovná líbivost :)

Osobně doporučuju FILM režim s teplotou barev jinou než Teplé2 (aby to nebylo tak žlutý), vypnout Automotion Plus a trochu osolit barvy, aby to získalo trochu život, ale to je jen subjektivní.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod vocapmen 11. 1. 2018 13:10

Byl jsem skoro rozhodnutý pro Samsung UE55MU6172, ale jak to tady procházím, tak ještě pokukuju po UE55MU7002. Když by se podařilo sehnat 6172 s VA a zeptám se hodně laicky, co víc (za 9000 navíc) nabídne 7002? Určitě 100Hz. :-) V obrazu bude zásadní rozdíl nebo v čem jiném?
vocapmen
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 11. 1. 2018 14:32

Dostanes lepsi obraz, a HDR.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod Elulen 12. 1. 2018 11:44

Dokud neuvidíš obě televize vedle sebe v akci(nemyslím ty pomalá UHD dema co mají na prodejně), tak rozdíl nebude tak patrný. 55MU7002 má vyšší svítivost a lepší panel, což znamená ostrý a netrhaný obraz v rychlých scénách, prokreslenější obraz v těch tmavých, lepší barvy a černou + rozhodně lepší HDR. Pakliže ti to dovolí rozpočet, s klidem a rukou na srdci mohu doporučit tu 55MU7002. V Black Friday akci před vánocemi s cenou kolem 23k nebylo o čem přemýšlet.
Elulen
Junior

Odeslat příspěvekod vocapmen 12. 1. 2018 12:49

Paráda. S rozpočtem problém není, ale aby za ty peníze nebyl hlavní rozdíl jenom v Hz. Za tu cenu bych ho bral hned. Díky
vocapmen
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 12. 1. 2018 13:17

On ten rozdiel "len v Hz", prave robi velky rozdiel v obraze.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod Elulen 13. 1. 2018 12:54

Tak tu mám pár poznatků o které bych se chtěl podělit.

Televize jede 8-10 hodin denně a zatím bez jediného restartu nebo zamrznutí.

Televize si neumí poradit s titulky zakomponovanými do filmů .mkv. Stažení externích titulků do stejné složky a přejmenování na název videa problém vyřeší.

Trochu nechápu internetový prohlížeč. Měl jsem zato, že TV zvládne alespoň 2 úkony současně. V internetovém prohlížeči jsem zkoušel stáhnout soubor na externí disk a zároveň prohlížet veb nebo se koukat na film. To bohužel nejde. Stahovací okno se dotáže jestli chcete stahování skrýt nebo zrušit. Když vyberu skrýt okno se akorát přesune nahoru a zablokuje veškeré další akce televize dokud se soubor nestáhne. V případě, že se pokusím z exploreru "vyskočit", stahování se přeruší. Jsem z toho volaký zmeťěný...

-- 13. 1. 2018 12:58 --

Peta-Biker píše:Tak jsem nakonec koupil ue55mu7002 a musim rici, ze jsem spokojen.

Mohl by mi nekdo z majitelu rici, jak ma nastaven zbruba obraz-tipy?

Diky moc a vse nej v novem roce

Na klasickou TV mám standard. Podle AV forums je nejlepší obraz v režimu film, skoro vše povypínané a odstínem varm2. S jejich nastavením obraz vypadal jako na 10 let staré LCD TV. Barvy možná byly "přesnější" ale rozhodně se na to nedalo koukat.
Elulen
Junior