Výběr TV 55" ideál Samsung

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Yamer 6. 12. 2017 18:39

Pinek píše:Tak na konec asi půjdu do UE55MU7042. Pokud mi někdo dá řádné argumenty že mám ještě o něčem popřemýšlet, třeba o Sony, budu rád a znovu se vrhnu do zkoumání a bádání :-). Cenově bych se nakonec rád pohyboval okolo 30K.


Osobne vidim tyto mozne drobne nevyhody MU7000 vuci Sony XE85:
- MU7000 ma o neco horsi antireflexni upravu obrazovky
- MU7000 ma o neco horsi barevny gamut
- MU7000 nema jack na sluchatka
- osobne mi prisel u MU7000 o malicko horsi upscaling z HD rozliseni, nez u XE85 (nazory se mohou ruznit)
Yamer
Junior

Odeslat příspěvekod Pinek 7. 12. 2017 17:09

Byl jsem dneska v Samsungu televize okouknout a nikdo mi nebyl schoný říct, jaký je rozdíl mezi UE55MU70.. a UE55MU80.. Prý možná jiný rámeček obrazovky.... Neví někdo?
Ještě jsem to srovnával s QLED a je pravda, že černá je "trochu" lepší. Rozdíl ceny 20K mě ale vrací zpět k UE55MU70..
Pinek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 7. 12. 2017 17:27

Iny dizajn a vyšši papierovy index pohybu a podľa recenzii trošku vyšši jas. Obrazove rozdiely su na urovni nuancii.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod indeshit 7. 12. 2017 22:27

MU8 má jiný povrch, který je lesklejší, ale přestp trochu lépe antireflexní. Zní to divně, že :) ... umožní to jednoduše lepší jas a kontrast, lepší černou ... hezky je to i vidět, když ty telky vypneme, MU7 má takový polomat, MU8 má lesk

-- 7. 12. 2017 22:28 --

patejrik píše:Jelikož v EW máme UE55MU7072 za 30k, radši bych si koupil XE85 kvůli Androidu a obrazu, který se mi líbí víc. Navíc mi přijde, že X1 má i lepší dopočet než MU7.


Co je dopočet?
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Gamut 7. 12. 2017 22:58

Pokud bych chtěl porovnat Sony xe9005 a samsung qe55q7f z hlediska vstupů, existuje něco jako one connect box u samsungu také u sony? Možná se ptám divně, ale přijde mi, že je asi špatný přístup pokud bych dal sony na zeď. Nebo se mýlím a je to "nějak" vyřešené?
Gamut
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 8. 12. 2017 05:33

Spatny pristup k comu? Konektory mas aj zboku.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gamut 8. 12. 2017 09:30

Jen se mi zdálo že optika a ještě něco je ze zadu. Prostě mám špatný přístup potom z boku. Toť vše.
Gamut
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 8. 12. 2017 10:14

Záleží, jaký druh držáku použiješ, můžeš mít takový, kdy TV vysuneš, a pak můžeš používat všechny konektory, nebo takový, kdy se ta TV na zeď „nalepí“ – a pak k těm zadním konektorům přístup není.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 8. 12. 2017 10:30

Gamut píše:Jen se mi zdálo že optika a ještě něco je ze zadu. Prostě mám špatný přístup potom z boku. Toť vše.

Ved pri montazi tam tu optiku zapojis a vybavene. Ci to potrebujes neustale odpajat?
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Elulen 8. 12. 2017 11:18

Osobně jsem z této dvojice vybral Samsung 55MU7002. Je pravdou, že zpracování SD vysílání má Sony lepší. U HD a FHD mi to ale přišlo stejné a u 4K také. Samsung je o krapet svítivější s vyšším kontrastem. Antireflexe mi přišla na Sony i Samsungu úplně stejná. Co se zvuku týče, tak u Samsungu necítím potřebu dokoupit repro, což se u té Sony říct nedalo. Taky Android TV není můj šálek kávy, takže z toho rozstřelu mi vyšel lépe Samsung,ale ani s XE85 člověk neudělá chybu. Za ty peníze je to skvělá TV.
Elulen
Junior

Odeslat příspěvekod Pinek 10. 12. 2017 21:36

Tak jsem to dnes byl okouknout v Electroworldu a i když už jsem byl rozhodlej pro UE55MU7002, ale když jsem viděl testovací video na Sony KD55XE8577, nejsem si volbou Samsungu jistej. Nevím, jestli to bylo testovacím videem (Samsung hodně barevný videa, záměry z Toskánska, Sony naopak nějaká ukáýka filmu z vesmíru, kde bylo spousta černé a detailní záběry na nějakého robota), nebo je ta Sony prostě lepší. Viděl to někdo naživo vedle sebe a mohl porovnat? Ještě mě zajímá, jestli je výhoda, že má Samsung direct LED podsvětlení oproti Sony Edge LED.
Pinek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 10. 12. 2017 21:39

Z rozdielnych videi sotva nieco porovnas. Navyse ked si si to ani nenastavil. Take porovnanie nema ziadnu vypovednu hodnotu.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Elulen 11. 12. 2017 16:33

Jak už tady na foru někdo psal. Chybu neuděláš ani s jednou TV. Co se týče černé, tak bych řek, že Samsung je na tom o chlup lépe. To samé platí o HDR, ale nějaký propastný rozdíl to nebude. Hlavní rozdíl spíš vidím v OS. Někdo může preferovat Android, pro mě to byl spíš jeden z důvodů, proč jsem šel nakonec do Samsungu.
Elulen
Junior

Odeslat příspěvekod Pinek 12. 12. 2017 15:25

Z Androidu mám také trochu strach, ale zase obraz od Sony se mi fakt líbí víc. Je nějaký velký rozdíl v tom jejich podsvětlení direct/edge? Myslím pak na obraze.

-- 12. 12. 2017 16:03 --

A ještě jsem dnes pokukoval po KD-55XE9005, ta už má direct led. Bude to lepší než ta KD-55XE8596A nebo 55MU7002.
Pinek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Yamer 13. 12. 2017 22:36

Yamer
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků