Výběr TV 55" ideál Samsung

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod spree 14. 12. 2017 16:38

Chcem sa spytat, ak by ste mali na vyber zo 60" KS7002 a 65" MU7002 za rovnaku cenu, ktory model by ste zvolili?
Ten KS7002 sa zda o cosi lepsi vo vsetkych parametroch, ale bude ten rozdiel v praxi nejako viditelny?
Videl niekto oba modely vedla seba, ci tam bol rozdiel?
spree
Junior

Odeslat příspěvekod Pinek 14. 12. 2017 16:42

Děkuji za info, jestě mě zajímá, četl jsem, že Direct led je více poruchové než Edge led. Je na tom něco pravdy? Je značný rozdíl mezi direct a edge pak na obrazu?
Pinek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 14. 12. 2017 18:36

Taketo nepodlozene famy maju nulovu vypovednu hodnotu. Pochybujem ze niekto ma nejaku doveryhodnu statistiku poruchovosti aby nieco take mohol tvrdit s istotou. A to asi ani servisy.
V akom zmysle obrazovy rozdiel? To sa tazko hodnoti.
Mozes hodnotit tak maximalne kvalitu podsvietenia.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod Mark_I 17. 12. 2017 18:49

v Brně otevřen nový Datart - u Globusu ....
mají tam všechny TV na jednom programu - dá se tam docela dobře porovnat jednotlivé TV - žádná TV tam snad neměla demo či videa z USB
Mark_I
Junior

Odeslat příspěvekod Newman81 18. 12. 2017 01:10

To podle mě záleží i na aktuální směně, co do nich pouští. Nedávno jsem měl štěstí v Euronicsu, kde na všem běžel biatlon z ČT4 HD, jiné dny je to samé demo.
Newman81
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 18. 12. 2017 09:31

Otazka je aj to akym sposobom to maju pripojene. Velmi casto sa stava ze tie rozvody maju riesene cez cinche. A to teda dobrotu nerobi.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod TomZuz 15. 1. 2018 13:58

Zdravím všechny.

Čtu to tu a podělím se také se zkušenostmi. Osobně víc řeším poměr výkon cena a tak jsem z původně zamýšlené 55" Sony Bravia KD-55XE8096 trochu přidal a koupil 55" Sony Bravia KD-55XE8596 kvůli 100 hz a dvěma tunerům. Koupil jsem ji za 26990 v Alze a hlavně proto, že k ní před Vánocemi byly sluchátka které se mi podařilo za 6000 prodat. Už tak mi tv přijde dost drahá když vezmu v potaz že člověk dostane lepší jen obraz. Procesor, ram, disk, menu, epg, ovladač, vše je stejné. U modelu 9005 to tak bude předpokládám také. Kdyby tam místo 16 gb paměti bylo 64 a místo 100 mbit lan byla 1000 Mbit tak připlatím s radostí, ale to není.

Totálně jsem ale s tv doma ztroskotal. Nevím jak vy pouštíte 2160p 10 bit hevc video, ale já nemám jiné zdroje než to stahovat z netu a dávat na disk v síti a pak přehrávat televizí. I kdyby jiná cesta byla, tak tahle mi vyhovuje a měnit to nechci. Žádný Netflix, a už vůbec ne flashka přímo do tv, atd.

Stáhnul jsem celkem 15 filmů jak v mkv tak m2ts bluray a ani jeden tv nezvládá a všechny se sekají. Dělá Vám to taky? Tv mám zapojenou utp6 kabelem do 1000 Mbit switche a z něj opět utp6 kabel do externího disku opět s podporou 1000 Mbit lan Seagate Personal Cloud 4TB. Přehrávám to ve vestavěném přehrávači. Nainstalované jsou na nic a seká se to na nich hlavně taky. Kodi umí jen 1080p a neumí poslat 5.1 zvuk do receiveru. Jediné plus, že zvládá smb a přehrávání videí za sebou. Archos player sice jediný umí poslat ven 5.1, zvládá smb i přehrávání videa za sebou, ale seká se dokonce i s 1080p a 720p videem. Vlc sice umí smb, ale taky neposílá 5.1, za sebou nepřehrává. Mx player nemá ani smb ani dlna a opět neumí 5.1. zvuk a nepřehrává za sebou.

Jelikož už jsem toho měl plné zuby tak jsem koupil i druhého favorita a teď mám doma obě s tím, že horší vrátím (pokud mi Sony bez sluchátek vezmou, mám čas do středy). Původně jsem chtěl 55" Samsung UE55MU7072 za 25990 z Electroworldu, ale nakonec byla v akci 55" Samsung QE55Q6F tak jsem přidal ještě 4000 a koupil tu. Na ní se mi seká tak jedno video z deseti, ale většina v pohodě jede.

K čemu mi je tv s 10 bit hdr když žádné video nepřehraje, to je jako auto s krásnou barvou ale nefunkčním motorem :-(

Věděl byste si někdo rady?
TomZuz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod krkovice 22. 1. 2018 20:56

Ahoj, jak jsi nakonec dopadl? Řeším také nákup TV, ale 35 tis se mi dávat nechce.
Mám rád úspory se snižujeme.cz

www.snizujeme.cz
krkovice
Kolemjdoucí

Předchozí stránka