Panasonic TX-58EX780E vs Sony Bravia KD-55XE8596

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 5. 12. 2017 18:34

Nie celkom rozumiem aky problem je s pripojenim. V každom TV je to treba najprv nastaviť aby to fungovalo.
XE8596 je o kategoriu vyššie ako EX703.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aloisss 5. 12. 2017 19:07

Marek71 píše:Ja teda na XE9005 vobec nepoužívam USB vstupy (na prehrávanie mám externý prehrávač), ale nebolo by riešením nainštalovať do tej TV nejaký slušný prehrávač? Neviem, aký sa defaultne používa, ale dať tam napr. VLC alebo ak už niečo komplexnejšie, tak Kodi?


Prosím tě přehrávám filmy hlavně z pevného disku ze sitě z WDCLOUD? Máš i s tím problém ,nebo nepoužíváš?

Předem děkuji za odpověď.

-- 5. 12. 2017 19:16 --

Ryan Giggs píše:Nie celkom rozumiem aky problem je s pripojenim. V každom TV je to treba najprv nastaviť aby to fungovalo.
XE8596 je o kategoriu vyššie ako EX703.


Prosím tě, trochu se té Sonky bojim, podle tvého neudělám špatně ,když do ní pujdu?
Máš zkušenost s touto tv. Chci do ní jít ,ale nechce se mi moc laborovat s nastavením.
Budou tam chodit programy normálně (CT1, NOVA atd. :-) ;-) :-) ;-) ) , mam domácí kino a WDCloud v siti na filmy.
Doteď na Samsungu 46D70003D no problem. Tak aspon takovy standart ,aby se zachoval.
aloisss
Junior

Odeslat příspěvekod majinkej 5. 12. 2017 19:59

Zdravím, mám nižší model KD-55XE7096 který má Linux, HDD na napojený na TV, a veškerý obsah nabíhá okamžitě. Android je pomalejší to je jasný,ale nevím proč by to měl být problém? Žádná TV neumí 100% všechno :-D Neřešte takovýhle maličkosti a řežte obraz.
majinkej
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 5. 12. 2017 20:10

aloisss píše:Chci do ní jít ,ale nechce se mi moc laborovat s nastavením.

Na tom TV sa nenastavuje nič, čo by sa nenastavovalo aj na inych TV. Tak nejak neviem z čoho maš vlastne obavy. Resp. nepochopil som s čim maš konkretne problem.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 5. 12. 2017 20:27

aloisss píše:Asi poslechnu MgX a pujdu do Panasonic TX-58EX703E a bude pokoj,ale musím kouknout na ty odlesky a jak je to stím zvukem DTS.
Pořád něco.

Já Tě nenutím do žádného konkrétního televizoru... a když už jsem psal, vždy jsem měl od Paňáka na mysli... Panasonic TX-58EX780E
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aloisss 5. 12. 2017 20:35

Ok a tohle mi od Panaka napsali,

Vážený pane B...,

děkujeme, že jste kontaktoval zákaznickou podporu společnosti Panasonic.

Tento model TV nemá možnost přehrát DTS formát zvuku. Jedná se o vícekanálový formát prostorového zvuku, především používaný v kinech či DVD, BluRay.
DTS formát je podporován samozřejmě našimi domácími kiny, a to např. SC-BTT885

No a ted babo rad ,ja mam na WDCLOUDU sitovém disku asi tak 70% filmu s DTS zvukem tak to teda znamena ze to bez domaciho kina neprehraju ,tak ted je mi zase o neco víc špatně.
Ja snad koupim Sencor za 5 tisic a bude ..... Nebo nejaký jiný návrh :shock: :shock: :shock: :shock:
aloisss
Junior

Odeslat příspěvekod Yamer 5. 12. 2017 20:41

Proč? Je to problém se v těch tunách položek z USB (po zdouhlavém načtení) vůbec zorientovat a něco konkrétního najít, místo aby mi to zobrazilo vždy jen položky z kořenovýho / aktuálního adresáře. A to jsem osobně zkoušel jen USB flešku. S HDD s ještě více adresáři to je asi ještě hůř použitelné, pokud vůbec, jak psal jiný uživatel. Tak jsem myslel, jestli třeba někdo nebude vědět, jak konkrétně na to, nebo jestli to není už lepší po nějakém update, apod.
Yamer
Junior

Odeslat příspěvekod aloisss 5. 12. 2017 20:43

Ryan Giggs píše:
aloisss píše:Chci do ní jít ,ale nechce se mi moc laborovat s nastavením.

Na tom TV sa nenastavuje nič, čo by sa nenastavovalo aj na inych TV. Tak nejak neviem z čoho maš vlastne obavy. Resp. nepochopil som s čim maš konkretne problem.


Takový to hrabání v systému android nastavte kořenový adresář pak přejděte do položky PŘIDAT DOPLNKY a neco jako v KODI .

Ale pořád zatím vyhrává Sony ,shodli jsme se s manželko ,že android jde pomalu dopředu a má jakýsi takysi potencional do budoucna.
Hold si s tim trochu pohraju kapanko a bude.

Diky dts u Panaka opet Sony Bravia KD-55XE8596 i když bych radči Sony Bravia KD-55XE9005

Zatím diky a uvidime
aloisss
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 5. 12. 2017 21:40

V androide maš možnosť nainštalovať si rôzne prehravače. Každy zobrazuje subory nejakym vlastnym štylom, vyberieš si ten, ktory ti najviac vyhovuje.

DTS neprehrava, a čo ma byť?
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aloisss 5. 12. 2017 21:57

Protože hlavně jak jsem psal už výše " mam na WDCLOUDU sitovém disku asi tak 70% filmu s DTS zvukem"
Kuli dětem v noci nepouštím domácí kino.

Tak proto bez DTS nechci.
aloisss
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 5. 12. 2017 22:30

NJ, to je najpodstatnejšia funkcia televizora. Keď nejaky iny TV neprehra tiež niečo, takisto ho zavrhneš?
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek71 5. 12. 2017 23:21

aloisss:
Sieťový disk nepoužívam, mám externý prehrávač a k nemu pripojený disk a z toho prehrávam, príp. priamo streamujem z internetu.

Asi sa opakujem, ale primárnou funkciou TV je korektne zobrazovať, ostatné je len nepotrebný bonus. Pri výbere TV by som sa sústredil na také parametre ako je kvalita obrazu a nejaké DTS (a iné zvukové a video formáty) viem prehrať podstatne lepšie a komfortnejšie externým prehrávačom za "pár korún".
Mazda CX-5 G195 AWD 2023
Lexus GS 450h Premium 2013 (jezdí dál v rodině)
Sony KD-55XE9005 + TV Box X96 (S905X3) + CoreELEC
Onkyo TX-L20D + repro Elac FS 78
Marek71
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aloisss 6. 12. 2017 18:46

Chlapy rozumějte ,sám nevím do čeho jít ,každá rada drahá.
Rozpočet okolo 25tis. Chtěl bych 65" ,ale asi zustanu u 55" ,protože preferuji Direct podsvícení,ale ve finále stačí Edge a pak nejraději 100Hrz ,ale asi možná postací 50Hrz.
Panasonic 58XT 780E i Sony 55KD 9000E moc drahý, budu muset do Panasonic 58XT703E nebo
do Sony 55KD8596 ,šel bych i do LG ,ale nevím do jakého, Oled nechci.
Samsung mam zakazanej.

Tak jsem na vás zvědavej,ja se musim rozhodnou a tak přemyslim nahlas, proto Panak odlesk a bsence dts, Sony android ,ovládání atd.

Nějaká rada. Jsem jedno ucho jsem otevřený názoru.
aloisss
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 6. 12. 2017 19:12

My ti ťažko poradime, keď ty sam nemaš ujasnene ani tie zakladne požiadavky.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aloisss 6. 12. 2017 19:17

To je jednoduché prostě tu nejlepší LCD TV okolo 25tis.
Co jeste víc chtít. A mýchaný vajička to umět nemusí.
aloisss
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků