Panasonic TX-58EX780E vs Sony Bravia KD-55XE8596

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod aloisss 9. 2. 2018 23:37

Dik za podporu dam vědet jak to dopadlo.
aloisss
Junior

Odeslat příspěvekod aloisss 10. 2. 2018 14:04

Ráno jsem na to koukal za světla a prasklé to není,neco jako pod sklem taková šmouha. Jsem zdecimován ,mají přijed příští týden uvidíme.
aloisss
Junior

Odeslat příspěvekod aloisss 23. 2. 2018 13:39

Tak zdravím všechny. Reklamace u Datartu proběhla v uterý si přijeli pro tv dnes přišli peníze.
Tak zatím to dopadlo na 100% dobře. Jsem ponaučen takže další nákup bude bez chyb.

Ale je tu malá změna, s manželkou jsme prošli pár obchodů. Vzal jsem si na flesku Covenant ve 4k asi 25GB. Podotýkám jsem vyzkoušel na moji tv přes Neo U1 a vše v pořádku.
Když jsme šli uličkou k Sony 55xe8596 oba jsme se zastavili u Panasonicu 55EX703 a musím řici,že jsme byli překvapený krásným obrazem. Ihned jsem překecal prodavače a fleška putovala do tv ,ale ouha kostičkovaný obraz,možná že to chce disk s napájením. Musím dodat za nás obraz u Panasonicu nás překvapil a moc se nám líbíl.
Inu pokračovali jsme k sony 8596 tato tv ani usb nenasla ,prodavac nedokázal proste po 10 minutách nahodit usb, že by ten vychvalovaný android:-))))))) Takže opět jsem nic nevyděl.
Jeli jsme tedy domu. Zastavil jsem se u moji maminky ,které jsem kupoval základní řadu Lg 4k která to přehrála levou zadní, jsem tv prolezl a světe div, shodli jsme se a chceme si pořídit
LG OLED55B7V a uvidíme co bude. Třeba budu sklamán ,třeba ne ,ale jak si manželka přečetla od jistého pána tady odtud. Naco kupovat další LCD led ,když jednu máme ,alespon budu moci porovnat. Sice to bude jen 55" ale to nevadí.
Dam vědět jak jsme pokročili.
aloisss
Junior

Odeslat příspěvekod aloisss 23. 2. 2018 22:03

Tak Oled objednaná dám vědět až bude doma.
aloisss
Junior

Odeslat příspěvekod C.I.S.I. 24. 2. 2018 00:32

Na tomhle pribehu me bavi, jak se ti podarilo navysit rozpocet prakticky o 20 tisic :D gratuluji!

Pak dej vedet, jak TV slouzi.
C.I.S.I.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aloisss 24. 2. 2018 10:28

Sám nevím ,ale musím poděkovat manželce a administrátoru Mgx ,který prakticky manželku nasměroval k zamyšlení nad technologiemi tv.
Akorát ,když dorazil Samsung MU7042 tak manželka nebyla ráda z té uhlopříčky 65". Proto, když jsme zjistili, že je rozbitá a následovala reklamace (pánové musím říci ,že to bylo málem na rozvod,ten následující týden) vložila se manželka do nového vybírání tv. Po odpovědí na jistý dotaz od Mgx manželka tu LG vybrala sama a ponechala mi lhůtu na posouzení a následné schválení (u nás musí existovat shoda napříč politickým spektrem :D :pozor :tleskani ) tedy jen jeden zákaz tu byl a to ne větší jak 55".
V podstatě šlo o to ,aby se sama zapojila do vybírání(což před tím kategoricky odmítla) a hlavně si myslím, že
i ona má ráda technologie a novinky.
Jinak Sama jsme kupovali ,že to byla dobrá akce 36tis. za 65" a ted LG 55" za 39tis. tak takový rozdíl moje paní s povoláním účetní tolik nevadil,takže překročení těch 25tis. tolik nebolí.

Dám vědět,až bude doma. Zatím čus.
aloisss
Junior

Odeslat příspěvekod Tielk 24. 2. 2018 11:10

No tvl to je jak z romanu snad ta oled uz bude ok. :-D
Tielk
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 24. 2. 2018 16:23

Já bych rád jen dodal, že k rozvodovému soudu zcela jistě svědčit nepůjdu! :mrgreen:
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aloisss 25. 2. 2018 12:33

Doufám ,že už budeme oba spokojeni. Ještě jednou ti děkuji.
aloisss
Junior

Odeslat příspěvekod Marek71 26. 2. 2018 15:28

Teda, dobrý príbeh, ešte že aj dobre skončil :-)

Ja som kupoval pred koncom roku a pokukoval som aj po tých novších OLED, lenže cena bola pod 50 tisíc (možno niekde okolo 45) a to sa mi zdalo už moc, inak čo som pozeral obraz, tak parádny, to ano. Nakoniec to bola Sony XE9005 za 35.

Musím ale povedať, že som to mal o dosť jednoduchšie. Manželka akurát striktne odmietla nejakú veľkú uhlopriečku, takže výsledok bol 55". Napokon som aj rád, pretože s jedným rozpočtom si človek može dopriať v 55" lepšiu kvalitu ako napr. v 65". Inak do výberu vobec nezasahovala a vlastne ani netušila koľko stála. Jeden večer proste išla do kina a keď sa vrátila, nová TV už visela na stene, všetko zapojené, odskúšané a mohol som začať so školením na obsluhu.

Len jedna vec k OLED... čo som pozeral niekde v showroome, tak tam bežal nejaký zimný šport (beh, biatlon?) a zdalo sa mi, že ten sneh je viac biely na LCD ako na OLED. Ale to bola tá staršia LG full HD.
Mazda CX-5 G195 AWD 2023
Lexus GS 450h Premium 2013 (jezdí dál v rodině)
Sony KD-55XE9005 + TV Box X96 (S905X3) + CoreELEC
Onkyo TX-L20D + repro Elac FS 78
Marek71
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod matori 26. 2. 2018 15:58

Mohu potvrdit. Sledoval jsem hokej a led byl na Oled domodra.
matori
Junior

Odeslat příspěvekod aloisss 27. 2. 2018 13:28

Zítra by měla být doma. Tak to nějak zkusím poladit a uvidíme. Mě se jen líbilo, když jsem přišel do Electroworldu tak hned mě z dálky oslovili dvě Oled Sony A1 a LG. Akorád jsem je vynechal z výběru hned ze začátku, páč stáli hodně. Ono nebít těch odměn z práce nevím ,nevím jak by to dopadlo.
Ale přesně se tak rozhoduji jako v při každém nákupu jak s botama ,šperkama ... atd. Příjdu ,kouknu ,praští mě něco do očí (o tv si tedy něco naštuduji to je jediná vyjímka) a kupuji.
Na sport nekoukám, vybíral jsem tv hlavně na filmy 4k a Blu ray.
Tak jsem sám zvědavý.
I když jsem měl vybraný Samsung , tak mě přesvědčil i LG. Ono ve finále je asi opravdu jedno jestli RGB nebo RGBW , nebo VA či IPS panel ,nebo LED či Direct podsvícení. Asi jediný co je dobrý je že, 100Hrz je lepší než 50Hrz ,mohu potvrdit všichni v rodině i u příbuzných mají 50Hrz a nedá se to porovnat s moji 100Hrz,obraz je takový čistější.
Mě třeba vadí nastavení režim Film všechno je tak moc do žluta a ihned opravuji teplotu barev ,ale jinak ponechávám ostatní nastavení.
I Hisense 6800 vypadá pěkně a to je 50Hrz ,ale jsem si nastudoval něco o ovládacím systému a vycouval jsem ,ikdyž mi to připadalo o trochu lepší než Android.
A k LG jsem se naklonil, protože práce s titulkama mi připadala suprová a narozdíl od Sama který má i u MU 7002 problém načíst titulky z MKV a to neumí ani ta moje ,což mě trochu zklamalo.
A když jsem vyděl u LG Os 3.5 práci s titulkama upravení velikosti ,výběr barvy ,tak jsem změknul.
A asi tak no.
aloisss
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 27. 2. 2018 14:49

aloisss píše:Ono ve finále je asi opravdu jedno jestli RGB nebo RGBW , nebo VA či IPS panel ,nebo LED či Direct podsvícení.

Pokial si nenarocny divak a nemas ziadne poziadavky na obraz, tak to jedno je.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aloisss 27. 2. 2018 21:24

Je to muj subjektivní názor, ale když jsem vyděl vedle sebe LG JS850 a Samsung MU7002 pro mě jako laika žádný rozdíl ,tedy pokud budu koukat na ty dema co tam běží.
Například i manželce vadí VA panel a to jsem jí předtím nic o rozdílech neříkal a víš proč, protože když vaří kouká na tv ze strany a to sama vypozorovala ,že na LG se jí kouká lépe než na Sama s VA.
Nic v tom nehledej museli jsme se prostě shodnout v něčem jsem musel ustoupit já v něčem má žena.
Myslím ,že ten Oled byl kompromis. Tedy v uvozovkách.
Jo a asi bych měl nosit brejle ,tak nějaký nedostatky spíš nevidím.
aloisss
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 27. 2. 2018 21:26

V predajni toho vela nenaporovnavas. Pokym sa aspon trosku nepohras s nastavenim a neposkusas rozne zdroje tak take porovnavanie nema ziaden vyznam.
Ved ja ti to nevyhovaram. Pokial si spokojny, tak je to jedno.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků