LG 49uj7507

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod JirryHRB 28. 11. 2017 14:58

Ahoj všichni,

o víkendu jsem se nechal uchlácholit a koupil jsem v Datartu tento model, bylo mně tvrzeno, že má plnohodnotné RGB a obraz se mně celkově líbil, tak jsem ho vzal. Nyní po přečtení recenzí tady na AVmanii a celkově projítí pár diskuzí zjiśťuji, že jsem možna udělal chybu. Můžete mně v ceně do 20K +- doporučit alternativu? Dívám se na TV cca z 2,5-3m takže stačí 50 a myslím, že by stačilo i Full HD rozlišení. Radši bych 100Hz a kvalitní RGB panel s dobrou odezvou a HDR než si připlácet za 4k UHD s horším obrazem. Děkuji.
JirryHRB
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 28. 11. 2017 15:28

FHD modely HDR nemaju. Resp. modely od Sony podporu maju, ale ma to iste obmedzenia a efekt je skoro nulovy. A v ramci FHD nenajdes 100 Hz.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod djpiecka1 28. 11. 2017 15:29

A teraz psychologicka otazka: ak by ste nikdy necital toto forum a ziadnu recenziu vedel respektive zistil by ste, ze tento tv ma RGBW panel?? Uprimne poprosim.
djpiecka1
Junior

Odeslat příspěvekod JirryHRB 28. 11. 2017 15:49

To je otázka na kterou nedokážu odpovědět ani sám sobě..:)) Já s tím obrazem nemám nějak extra velký problém, jsem možná citlivější na trhanost u LCD a tady tento jev nepozoruju, spíš jen vyjímečně, ale jestli si něco nevsugerovávám.

Rayne, tak co bys doporučil jako vhodnou alternativu? Šel bych ji zkouknout do obchodu a případně bych jí vyměnil, kdyby se mně obraz líbil více.
JirryHRB
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 28. 11. 2017 16:04

Pokiaľ si s tym TV spokojny, nejak nevidim dôvod ho meniť.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod JirryHRB 28. 11. 2017 16:13

Mám pocit, že se chvílemi obraz trhne a není tak ostrý. Jsem na to možná víc citlivý, možná hledám mouchy. Zajímám se z důvodu, jestli za ty samé peníze nemůžu dostat něco lepšího, případně za nějaký rozumný příplatek.
JirryHRB
Junior

Odeslat příspěvekod djpiecka1 28. 11. 2017 16:14

Suhlasim s Ryanom. Ono ziadna recenzia a nazor nenahradi realny pohlad na samotny tv. Ja osobne mam podobny LG 55uj6307 na ktory tiez niesu chvalihodne recenzie. No mal som moznost ho v predajni porovnat s ostatnymi tv a mne proste vyhovoval, tak som ho kupil.

-- 28. 11. 2017 15:16 --

JirryHRB tych 20 000 je taka cena, ze nech si vyberiete akykolvek tv v tejto cene tak vzdy tam budete riesit slovo ALE respektive kompromis.
djpiecka1
Junior

Odeslat příspěvekod Yamer 28. 11. 2017 16:31

JirryHRB píše:Mám pocit, že se chvílemi obraz trhne a není tak ostrý. Jsem na to možná víc citlivý, možná hledám mouchy. Zajímám se z důvodu, jestli za ty samé peníze nemůžu dostat něco lepšího, případně za nějaký rozumný příplatek.

To muze ale souviset i se zdrojem obrazu, na tu vzdalenost bys mozna videl podobny problem i u jinych znacek TV ve stejne cenove kategorii...
Yamer
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 28. 11. 2017 16:40

Ono 49" je taka divna uhlopriečka, častokrat sa stava že 55" variant je drahši možno o tisicku, v niektorych pripadoch dokonca lacnejši.
Tak namatkovo napr. taky UE49MU7002 za cca 24000,- je lepši ako ten LG. To už je 100 Hz s lepšim HDR. Ale 55" verzia je za tisicku navrch.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod JirryHRB 28. 11. 2017 16:59

To je prave to co nevim, jestli v teto cenove kategorii nenajdu lepsi, tak se budu muset spokojit a nebo teda priplatit alespon 5tis. Ten 49mu7002 ma 50hz panel, ne? 100hz ma az 55mu7002 nebo to je jinak? Vyplati se priplatit si tech 5tis, je tam ten rozdil v kvalite obrazu tak znatelny? Za 27 uz je OLED..:D
JirryHRB
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 28. 11. 2017 17:05

Ano, MU7002 ma 100 Hz až v 55". Napisal som to tam hore trochu hlupo.
Neviem či sa ti oplati priplatiť, to za teba neviem rozhodnuť.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod JirryHRB 28. 11. 2017 17:58

jj to je jasne, pujdu se na nej podivat. No a mam to teda chapat tak, ze v relaci 20tis je ten muj LG jeden z lepsich a jinou variantu v teto kategorii nema cenu zase az tak resit?
JirryHRB
Junior

Odeslat příspěvekod djpiecka1 28. 11. 2017 18:09

JirryHRB ja to hlavne chapem tak, ze iba zbytocne spekulujete a sam neviete co chcete ..... bez urazky.
djpiecka1
Junior

Odeslat příspěvekod JirryHRB 28. 11. 2017 18:23

To mate pravdu. Nicmene chci, co nejkvalitnejsi obraz v cenove kategorii 20K a nevim jestli se da nabidnout neco lepsiho nez LG, co uz mam doma. Je pravda, ze me pochybnosti zpusobily zdejsi diskuze na kvality panelu LG, ikdyz v recenzi na AVmania dopadl celkem dobre, a proto mozna zbytecne spekuluju. Chtel bych nejake alternativy k tomuto LG do 20K, na ktere bych se mohl jit podivat a pak se rozhodnout, jestli jej vymenim nebo zustanu u stavajiciho LG.
JirryHRB
Junior

Odeslat příspěvekod djpiecka1 28. 11. 2017 18:38

Zoberte tv do hrsti, zapnite ho v predajni a porovnavajte. Inaksie Vam uz poradit neviem naozaj. To co je dobre jednemu, nemusi vyhovovat druhemu. A este nieco: rozdiel medzi RGB a RGBW panelom je vela krat tak badatelny az pri dokladom makro priblizeni statickeho obrazu. Rozdiel medzi IPS a VA to clovek aspon kusok znaly zbada hned.
djpiecka1
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 28. 11. 2017 19:22

JirryHRB píše:jj to je jasne, pujdu se na nej podivat. No a mam to teda chapat tak, ze v relaci 20tis je ten muj LG jeden z lepsich a jinou variantu v teto kategorii nema cenu zase az tak resit?

Nemaš to chapať tak. Maš to chapať tak, že keď už to maš doma a nič ti na tom vyrazne nevadi, tak to nema zmysel siliť. Aj keď to vymeniš, bude ťa to hlodať či si nemal vziať ešte niečo ďalšie.
Objektivne je za 20k lepšie takmer čokoľvek s VA panelom.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod MgX 28. 11. 2017 19:35

JirryHRB paradoxně může dojít k tomu, že na fóru vychvalovaný televizor, Tě obrazově zklame. Nikdo nemá Tvé oči. Jak bylo uvedeno. Jestli jsi s LG spokojený, není důvod měnit. Obraz se občas trhá... kupříkladu při špatném videu, nebo extrémnějším nastavení pohybové plynulosti.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod indeshit 28. 11. 2017 20:05

JirryHRB píše:No a mam to teda chapat tak, ze v relaci 20tis je ten muj LG jeden z lepsich a jinou variantu v teto kategorii nema cenu zase az tak resit?

Naopak je to v té cenové relaci jedno z nejhorších. Je to šunka, která má jen 60% masa. Vedle se válely šunky s 90% masa za stejné peníze, ale tys vzal tu s 60%. Taky se to dá dát do úst, ale jsou větší lahůdky.
Já jsem třeba prasák a piju to, co teče. Kdyby mi nalili 2 vína, kde by nebyla cena, flaška,... nepoznal bych, že jedna flaška byla z kategorie 5000,- a druhá z kategori 100,- . Holt ne každý je takový gurmán ať už jde o telku, víno nebo šunku.
Každá dnešní TV je barevná, takže je lepší mít RGBW než žádnou. Spokojený jsi, protože je barevná, ale cokoliv bude lepší.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod djpiecka1 28. 11. 2017 20:25

Indeshit este sem pridaj tie tri linky a mozem ist pokojne spat. Ze ty realne nepises tie komenty s tou sunkou ale ich kopirujes, typicky papagaj. Ty nevies napisat normalnu odpoved a fakty ako Ryan alebo MGX ale len bluznenie a fakty nevychovaneho pubertaka fracka.
Naposledy upravil djpiecka1 dne 28. 11. 2017 20:28, celkově upraveno 1
djpiecka1
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 28. 11. 2017 20:28

Spokojený je, protože má nějaké požadavky a nějaké oči.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod JirryHRB 28. 11. 2017 21:24

Nejvíc mně vadi to trhání obrazu. Ze cerna neni uplne cerna a ze sviti to mne az tak nevadi, barevne si myslim vypada velice pekne, barvy jsou zive a uplne zaril oproti ostatnim vedle kterych stal na prodejne. RGBW mne vadi spise z technickeho faktu, ze vim, ze je to sizunk, zase se mne libi veti pozorovaci uhly...

UPC jako zdroj muze poustet "trhajici" obraz? Zitra budu zkouset kvalitni blu ray film, jinak jsem tam jen zkousel nejake komprimovane full hd a tam ty zatrhy byly taky, ale zase kdo vi, jestli je to chyba TV..
JirryHRB
Junior

Odeslat příspěvekod indeshit 28. 11. 2017 22:38

Papagáj? Jako otec homosexuála? To nejsem...aspoň teda doufám, že synkové jsou hetero :)

https://www.tvfreak.cz/rgb-vs-rgbw-lze- ... ne-4k/5639

https://technet.idnes.cz/4k-tv-uhd-fale ... _video_nyv

http://www.hdtvtest.co.uk/news/rgbw-201510084189.htm

Ano, proč je sem nedat, že? Pokud nebude konzument edukovaný, tak stěží bude nárokovat více. Pokud nebude nárokovat více, tak ani výrobce nebude mít dostatečnou motivaci nějakého rychlejšího progresu v rámci inovací.

Jinak k věci trhaného obrazu - zcela vypni Tru Motion v nastavení obrazu. To způsobuje "telenovelácký pohyb" , který je až divně plynulý/charliechaplinovsky zrychlený, ale občas se prostě zaškobrtne, protože procesor v TV si v dané chvíli nedokáže poradit s výpočtem mezisnímku, který je náročnější. Kamera švenkuje v jednom směru a najednou směr změní, exploze, ohňostroje, mnoho pohybujících se objektů na obrazovce - např. vodní polo - hýbe se hladina, míč, hráči ... velmi náročné. Proto v televizním světě někdy MÉNĚ ZNAMENÁ VÍCE.

Trhání není věc kvality zdroje ... je to věc snímkování zdroje (frame rate) a zda to telka zobrazuje 1:1 (má vypnutý ty sajrajty jako Auto Motion Plus, Tru Motion, Inteligent Frame Creation, Motion Flow, apod) a nebo provádí snímkovou interpolaci, kdy nejenže uměle vytvořený mezisnímek, který si telka domyslela, není tak kvalitní jako originální ve smyslu toho, že přináší obrazové chyby - artefakty, ale i právě zatěžuje výpočetní výkon televize tak, že dělá tato zaškobrtávání.

https://www.youtube.com/watch?v=AUipoxcYtas

-- 28. 11. 2017 21:41 --

navíc pokud oceňuješ lepší úhly a méně hluboká černá nevadí, tak tu LG vrať a pořiď si IPS RGB od Sony nebo od Philips a cejtím v kostech, že budeš ještě více spokojený s nimi.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod djpiecka1 28. 11. 2017 23:02

Indeshit nesklamal si a mozem ist spat :)
djpiecka1
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 28. 11. 2017 23:13

indeshit... tak s tím Philipsem bych si nebyl vždy tak jistý.

A upřímně, ruku na srdce. Pokud chceš nárokovat více, měl bys takový přístup volit ke všem výrobcům... kupříkladu i k Samsungu. Ona ta pověstná kvalita - v určitém směru - jde dolů všude. Jeden něco odzkouší na lidech a další se postupně přidávají. Třeba ne tak okatě, ale ano.

LG se nezastávám, můj názor je zde na fóru několikrát zmíněn. Netřeba se opakovat.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod djpiecka1 28. 11. 2017 23:43

Podla mna by si tu na fore znacka LG zasluzila samostatnu kapitolu :) Ja osobne mam na LG vypnutu funkciu truemotion (defaultne bola zapnuta) treba to skusit vypnut a mozno to trhanie zmyzne. Ja som s trhanim problem nemal a ani nemam a to pozeram filmy cez DLNA len mi vadila anomalia ze pri rychlom pohybe cloveka resp.jeho ruk vznikal obcas artefakt obrisovych ciar (fakt neviem ako to pomenovat). A to som si 100% isty ze tv uvedeny v tomto vlakne a moj tv pouziva rovnaky procesor. Najlepsie z vasej strany bude, ak si naozaj ten tv zoberiete do predajne a budete porovnavat dokladnejsie. A ku tym znackam: no RGBW je od LG podfuk pre nevedomejsich, to je jasne. Je to nieco, naco clovek pride s kuskom informacii a preveri si to osobne makro snimkov panela pri bielom pozadi na tv. Ale tvarit sa, ze ostatny vyrobcovia tv maju nad logom svätoziaru je naivne.
djpiecka1
Junior

Odeslat příspěvekod JirryHRB 29. 11. 2017 00:09

To Indeshit: znam princip RGB a RGBW a vedomě bych si panel RGBW nekoupil, ale opravdu toto me ted zase tolik netrapi. Trapi me spis plynulost obrazu.

to djpiecka1: zkusil jsem vypnout, ale v nekterych scenach to vypada jako slideshow..:( jsem na to asi vazne vic citlivy, kdyz jsem vesel do prodejny, tak jsem se u nekterych modelu zhrozil, kdyz jsem to videl. Pozoruju to, hlavne kdyz se pohybuje cela scena a je svetle pozadi. Ty anomalie se u me taky obcas vyskytnou, hlavne u rychlych pohybu, se obrysy jakoby rozbijou.

Daji se jeste nekde koupit starsi modely se 100hz treba i s mensi uhloprickou a FullHd? Pripadne nejaky levnejsi UHD RGB VA 100hz panel? Levnejsi nez 55MU7002? Dekuji.
JirryHRB
Junior

Odeslat příspěvekod indeshit 29. 11. 2017 00:16

Proč? Třeba loňská PUS6561 byla vcelku zajímavou volbou jakožto ojedinělá 100hz v té své cenové relaci. Dokonce na IPS panel měla až podezřele hlubokou černou. Je fakt, že jsem ji neviděl v tmavém prostředí, ale byla to jednoznačně jedna z těch nejlepších v té kategorii a pokud jde o tábor IPS, tak řekl bych nejlepší v té kategorii.

Ano, žádný výrobce nemyslí výhradně jen na blaho spotřebitelů Jde o profit. Při té dnešní produkci jde o to zahrát nejlepší hru s kartami, které jsou rozdané. Marketing je to kouzlo té hry, to blafování. Máš recht, masa lidí je ovliňována našperkovanými názvy typu QLED, Super UHD, Premium UHD (i když to nemá certifikaci UltraHD Premium od UHDA - např MU7002) apod. Zkouší se všelicos jako outsourcing do Turecka jako CX400 od Panáku, když jen rok před tím byly výrazně lepší televize za stejné, ne-li lepší peníze (CX400 vs AS640). ... nicméně aspoň osobně vidím RGBW jako největší podvod poslední ery
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod JirryHRB 29. 11. 2017 00:46

PUS6561 ma plnohodnotny RGB panel? tu cernou bych zkousl jako kompromis za lepsi pozorovaci uhly..
VA je lepsi v cerne barve a horsi v pozorovacich uhlech? V cem se jeste hlavne lisi? Barvy by mely mit lepsi IPS, input lag taky?
JirryHRB
Junior

Odeslat příspěvekod djpiecka1 29. 11. 2017 08:38

Pozri sa, ako na tej philipske presvita panel:http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1703&t=1276413
Vravim ti pekne, nespekuluj, zober radsej zenu na veceru a nevymienaj dobry tv po piatich dnoch na zaklade tvojich domienkach. To je uz na psychiatriu chlape. Kusok budem vulgarny...no tak do psej matere, prezrat mi uz o co bude mat ten philips ak vobec bude mat lepsi panel v tejto cene. Beriem spet, nechod so zenou na veceru lebo podla mna s tvojou nerozhodnostou a pocuvanim taranin od kazdeho, ziadnu mat nemozes.
djpiecka1
Junior

Odeslat příspěvekod JirryHRB 29. 11. 2017 08:58

Děkuju za radu, ale obávám se, že tu plynulost obrazu si nevsugerovávám..dnes budu mít k dipozici kvalitní Bluraye, tak uvidím, jak bude obraz vypadat, ale nevěřím, že všechny zdroje stály zaprd. Na TV často sleduju sport a toto vidím jako velký handicap. Btw žena s tou psychiatrií povídala něco podobného, do té doby, než jsem jí řekl na co se má zaměřit a nakonec se mnou souhlasila. Vadí mně to co vidím, ne to co mně tady píšou ohledně RGBW panelu tzn plynulost obrazu. Ale když už bych TV měnil, tak chci RGB thats all..

Philips vypadá šíleně, půjdu pořádně zkouknout ten Samsung UE55MU7002...
JirryHRB
Junior

Odeslat příspěvekod djpiecka1 29. 11. 2017 09:19

Porovnaj tvoj lg s tym samsungom a uvidis. Ale hlavne sa riad ocami.
djpiecka1
Junior

Odeslat příspěvekod trent 29. 11. 2017 09:32

djpiecka1: Proč na psychiatrii? Když mu reprodukovaný obraz nevyhovuje?
A to prosvítání je také u každého kusu úplně jiné. Nedá se říci, že Philipsu PUS6561 prosvítá výhradně pravý dolní roh...
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
Moderátor

Odeslat příspěvekod JirryHRB 29. 11. 2017 09:49

Ano to chci udělat, jen jsem chtěl výčet nějakých dalších modelů, abych jich prohlédl co nejvíc. Teprve pak se budu rozhodovat, jestli vrátit tento nebo si ho nechat.
JirryHRB
Junior

Odeslat příspěvekod indeshit 29. 11. 2017 09:58

JirryHRB píše:Barvy by mely mit lepsi IPS, input lag taky?

To rozhodně ne. IPS neznamená "lepší" barvy. To je nějaký mýtus. Zřejmě je to taky dané tím, že pojem IPS zná i mnoho laiků, kdežto pojem VA je lidem málo známý, i když by ho většina preferovala.

V disciplíně přesnosti barev vidím IPS až na 20. pozici ze všech testovaných:

http://www.rtings.com/tv/tests/picture- ... r-accuracy

Jen dodám, že přesnost neznamená líbivost. Každý má jiný vkus. Navíc je to jen matematicky vyjádřená odchylka, kterou nemusí každý zaznamenat.

Input lag nemá s typem panelu co dělat. http://www.rtings.com/tv/tests/inputs/input-lag
LG má aktuálně vynikající lagy i s těmi RGBW klidně i v řadě 6, ale k čemu to je, když jsou obecně slabé (RGBW, IPS - kdo by chtěl hrát a koukat na to z boku)
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kvok 29. 11. 2017 10:12

indeshit píše:kdo by chtěl hrát a koukat na to z boku)

Ten, kdo hraje Just Dance?
kvok
Pokročilý

Odeslat příspěvekod JirryHRB 29. 11. 2017 13:19

indeshit píše:To rozhodně ne. IPS neznamená "lepší" barvy. To je nějaký mýtus.
V disciplíně přesnosti barev vidím IPS až na 20. pozici ze všech testovaných:
http://www.rtings.com/tv/tests/picture- ... r-accuracy

Input lag nemá s typem panelu co dělat.
http://www.rtings.com/tv/tests/inputs/input-lag

Děkuji. Na plynulost obrazu má vliv hlavně teda frekvence panelu, pokud se nepletu?

EDIT:Jeste se zeptam Philips 49PUS7502 a Panasonic TX-50EX780E? Názory? Kdybych si musel v Datartu vzít jinou TV a nechtěli dát peníze. Tam bohužel Samsung ue55mu7002 není a je tam jen 49, ten nechci kvuli 50hz panelu..
JirryHRB
Junior

Odeslat příspěvekod kvok 29. 11. 2017 15:35

EX780 je dobrá volba.
kvok
Pokročilý

Odeslat příspěvekod indeshit 29. 11. 2017 16:18

Nejdůležitější je FPS zdroje (kolik je u něj snímkování).

50hz můžou mít lepší pohyb než 100hz . Záleží na odezvě -jak rychle se dokáže bod barevně změnit -podle toho to dělá čmouhu nebo nedělá čmouhu. Čmouhu už samo osobně dělá metoda zobrazování sample and hold -zobrazuje snímek na obrazovce do doby než přijde další snímek.

-- 29. 11. 2017 15:21 --

V Datartu je ale UE55MU7042, což je to samé, akorát s tmavším rámečkem

-- 29. 11. 2017 15:22 --

Nicméně za těch 29990 je to zbytečný, když MU7002 má nejen dle Heureky jinde česká distribuce levněji o cca 3000,-

-- 29. 11. 2017 15:26 --

PUS7502 je IPS -nicmocová černá a kontrast, HDR takřka na nule, lepší úhly

Panák EX780 je VA - horší úhel, ale hluboká černá, lepší kontrast, HDR už celkem fajn, ale ....
Navíc na 100hz nemá úplně nejlépe vyřešen ten blur.
Záleží jak na co....pokud stahuješ filmy, tak zas bacha -nepřehraje DTS zvukovou stopu, což ten Philips, LG, Samsung, Sony ANO

-- 29. 11. 2017 15:32 --

Zkoušel jsi vypnout tu funkci Tru Motion na té LG?

http://www.rtings.com/tv/tests/motion/m ... ponse-time MU8000 v Evropě k sehnání pod názvem MU70x2 . Blur má stejný ta 49" verze s 50hz jako 55" se 100hz. Jediný hendikep je u Samsungu to, že jejich 50hz telky nemají 24p režim, ale těžko říct, jestli jsi na to zrovna citlivý -pozná to naprosté minimum lidí.

http://www.hdtvtest.co.uk/news/sports-201606014297.htm
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod JirryHRB 29. 11. 2017 17:37

Jo zkousel, bohuzel mne to prislo jeste horsi..ale zkousel jsem to jen na UPC kanalu, ted pujdu zapnout nejaky kvalitni Bluray a uvidim..blur ma stejny 49mu7002 jako 55mu7002 nebo se to tyka jen mu8000 modelu? Ten 24p rezim moc nevim, co to je..?:) dnes jsem videl 55mu7002 obraz se mne libil, i ty pozorovaci uhly nebyly tak otresne, jak jsem cekal..jen ta plynulost taky zadna hitparada, nicmene to prisuzuji spatnemu zdroji, protoze to bylo u vsech TV..:))
JirryHRB
Junior

Odeslat příspěvekod djpiecka1 29. 11. 2017 17:41

co to mas prosim ta za video resp. zdroj, ked davas tak zabrat tym tv :)
djpiecka1
Junior

Odeslat příspěvekod JirryHRB 29. 11. 2017 18:28

to meli nejake demo v prodejne, ale meli to pres milion kabelu rozvedene a buhvi co, to bylo spatne demo..:)) u me doma to vidim na klasickem UPC kanalu..a pak na nejakych komprimovanych mkv videiich. ted jdu na ty kvalitnejsi bluraye 12gb..:)
JirryHRB
Junior

Odeslat příspěvekod djpiecka1 29. 11. 2017 18:37

poradim ti nieco: stiahni si toto video pusti ho na tv a uvidis co to spravi: https://drive.google.com/uc?export=down ... XdMdnpZWnM
djpiecka1
Junior

Odeslat příspěvekod JirryHRB 29. 11. 2017 19:18

Obraz se jevi v pohode, ale chtelo by to vice akcnich scen..:) zkusim neco pohledat..
JirryHRB
Junior

Odeslat příspěvekod djpiecka1 29. 11. 2017 19:49

tu su testovacie videa: http://4kmedia.org/
djpiecka1
Junior

Odeslat příspěvekod indeshit 29. 11. 2017 20:36

Film se cukat má, když švenkuje kamera. Je to jeho přirozený jev. Je 24 obrázků za sekundu. Tru Motion a podobné nesmysly domýšlejí a vkládají uměle vytvořené mezisnímky meui sníkmy existující, aby zvýšily plynulost, ale přináší to obrazové chyby a efekt mexické telenovely. Často 50hz telky neumí 24 snímků za sekundu zobrazit korektně ...algorytmicky to udělají tak, že výsledkem je to, že každý snímek z těch 24 zůstavá zobrazen jinak dlouhou dobilu na obrazovce a trhání je nepravidelné. Troufnu si říct, že trhání "filmové" (to správné trhání) od toho nepravidelného (nesprávného) poznají tak 2 lidi ze 100. Jinde trhání než ve filmu není, pokud je zdroj v pořádku
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod djpiecka1 29. 11. 2017 20:57

indeshit ja vsetkemu co si napisal uplne rozumiem. No mne stale nejde do hlavy, o ake konkretne trhanie na tom jeho LG ide. Vsak pustim film resp. testovacie video (to je jedno) napr. HDR10 4K a ak to nestiha zobrazovaci procesor tak zacne trhat no ak ide normalne plynulo tak fakt neviem co by tam malo trhat. A teraz sa nebavme prosiiim o rgbw,ips atd.
djpiecka1
Junior

Odeslat příspěvekod JirryHRB 29. 11. 2017 21:31

Prirovnal bych to ke hre, kdyz ma hra malo FPS. Kdyz se pohybuje cela scena, tak pozadi se trha, jestli to je bezny jev, jak rika indeshit nevim. Ale u tech 4K demo videi je obraz skoro perfektni..jaky blur ma ten muj Lg? Mohlo by ten jev zpusobovat "dopocet" SD/HD na vyssi rozliseni? Mel jsem pred tim jako TV FullHD monitor 24, takze treba opravdu resim neco, co nevyresim, protoze zdroj signalu je opravdu tak slaby..jsou nekde k dispozici testovaci Full HD videa, ktere jsou stoprocentni, co zatim nasel, tak se "trha" i v pc i na tv, takze nicnerikajici..diky za trpelivost..:D
JirryHRB
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 29. 11. 2017 21:37

indeshit až budeš na ulici, tak se podívej kolem sebe. Vidíš auto... jeho pohyb se trhá? Letí pták - trhá se jeho pohyb vzduchem? Řada lidí, a já jsem toho příkladem, se nakonec ráda zbaví pravidelného škubání, i za cenu občasné obrazové anomálie v podobě nějakého přeslechu a zařadí dopočet. Ano, všeho moc škodí.

Tebou popisovaný přirozený jev u filmů, některým lidem... a není jich málo, prostě nevyhovuje. A mezi námi... žádné „správné trhání“ neexistuje. Existuje/měl by existovat jen korektní přirozený obraz. Ano, telky některé věci nejsou schopny zobrazit tak, jak je oko vnímá v reálném životě. Tyto, dá se říci vady, jsou obecně vnímány, jakožto vlastnost. Ale ani vlastnost nemusí být jev, který uživatele neomezuje v komfortním pocitu u sledování televizoru.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod djpiecka1 29. 11. 2017 21:44

ak si pustis 4k video na 4k tv, v to pripade si tv nemusi dotvarat resp. upscalovat nic. Upscaling na 4k si tv resp. procesor v tv robi iba pri sledovani videa ktore ma mnesie rozlisenie nez 4k. ak sa u tych 4k testovacich videi obraz na tv necukal a siel normalne, potom nevidim dovod preco by sa mal cukat pri kvalitnom full hd videa. no skus este stiahnut toto full hd testovacie video a prehraj ho na tv: http://downloads.dvdloc8.com/trailers/d ... railer.zip
djpiecka1
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 29. 11. 2017 21:48

djpiecka1 píše: No mne stale nejde do hlavy, o ake konkretne trhanie na tom jeho LG ide.
24p ti na tom TV nepôjde nikdy plynulo.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod JirryHRB 1. 12. 2017 11:01

Tak je rozhodnuto, TV jde z domu. Pri zapnuti sportovnich kanalu z UPC, kde by mel byt zaznam v HD, naprosto nesledovatelne, bud silena slideshow a nebo se ztraci puk, balon apod, pri rychlejsi akci hraci kostickuji, zkousel jsem ruzne rezimy, ruzne nastavovani trumotion, dynamicky konstrast a ja nevim co vsechno a o nicem. A pokazde ladit obraz po prepnuti na jiny kanal se mne taky nechce. Ve 4K je obraz super, ale nizsi rozliseni stoji za prd..i FULL HD rozliseni mne prijde rozmazenejsi nez na FULL HD TV, kdyz jsem videl obraz, ktery ma tchan na 8let starem LCD Noname 108 za 10tis, na Skylinku, tak se ve mne varila krev..:D

rozpocet navysen do 30K a silne uvazuju u lg 55eg9a7v, muzete mne nabidnout dalsi pripadne alternativy k teto TV? Vim, ze se to tu urcite nekde resi, omlouvam se, ale potreboval bych dnes TV vratit/vymenit, proto nemam cas dalsi tyden prochazet forum..

Sledovat se budou prevazne SD/HD signal UPC, sport, filmy FullHD, casem treba hrani na playstation

Chybejici 4K u te LG mne zase tolik nevadi, stejne to stoji za prd na jinych rozlisenich nez 4K a v tech jeste nic moc neni, spis mne mrzi absence HDR. Nebo je to vetsi handicap do budoucna? Mam trochu obavy OLED technologie, aby se TV hned po zaruce "nerozpadla", ale udajne by melo jit spis o otazku stesti na kus nez vetsi poruchovost OLED.. Diky moc za rady..
Naposledy upravil JirryHRB dne 1. 12. 2017 11:19, celkově upraveno 1
JirryHRB
Junior

Odeslat příspěvekod kvok 1. 12. 2017 11:10

Hned po záruce se ti může rozpadnout I LCD, to žádná jistota není.
Na slušné HDR bys stejně musel přidat aspoň 5k na Sony XE90, takže LG A7 je dobrá volba. Jako alternativa Sony XE85 nebo Samsung MU7002, ale stejně bych šel do LG A7.
kvok
Pokročilý

Odeslat příspěvekod JirryHRB 1. 12. 2017 11:36

A co se týká vypálení obrazu, v domácích podmínkách by neměl víceméně tolik hrozit,ne? To je další trochu "ale" u tohoto modelu, jestli do něj jít nebo nejít.
JirryHRB
Junior

Odeslat příspěvekod djpiecka1 1. 12. 2017 11:48

ALE, MOZNO, CO AK..... neznasam tieto slova. Problematika vypalovania OLED sa riesi aj v clanku na av manii. Pokial tam nebude staticky obraz dlhu dobu tak sa clovek nemusi obavat absolutne ale absolutne nicoho.
djpiecka1
Junior

Odeslat příspěvekod kvok 1. 12. 2017 11:54

Zde je to rozebrané víc: https://m.avmania.e15.cz/vypalovani-ole ... -nebo-fama
Tady na fóru si na vypalování nestěžoval zatím nikdo, komu byla OLED doporučena. Jestli máš z toho strach, tak si pak jednou za měsíc ručně spusť z menu TV čištění displeje. Nicméně ty OLED si dělají vlastní čistící procedury i vždy po vypnutí.
kvok
Pokročilý

Odeslat příspěvekod JirryHRB 1. 12. 2017 11:59

Cetl jsem.."dlouho dobu" prave, co je dlouha doba? 1h, 2h, 5h, 20h jako napr v clanku..ciste teoreticky bude napr logo stanice 3hodiny v kuse, hrozi nebezpeci? Jde na TV nastavit napr 1,5hodine necinnosti, ve smyslu prepinani kanalu atd automaticke vypnuti? dekuju

-- 1. 12. 2017 11:02 --

kvok píše: Jestli máš z toho strach, tak si pak jednou za měsíc ručně spusť z menu TV čištění displeje. Nicméně ty OLED si dělají vlastní čistící procedury i vždy po vypnutí.

jj taky jsem cetl..ok, pujdu do ni..mrknu jeste na tu sonku, kdyz bude na prodejne, ale mam asi jasno..
JirryHRB
Junior

Odeslat příspěvekod djpiecka1 1. 12. 2017 12:14

Presne taketo zbytocne obavy ako maju ludia s OLED boli kedysi na plazmu. A teraz ty isty ludia smutia, aky mala plazma krasny obraz (co aj bezpochyby mala). Jeden kanal ma znak na lavo, druhy kanal ma znak na pravo, dalsi kanal ho pravidelne vypina koli stalym reklamam atd. Fakt sa neobavaj a stotoznujem sa s nazorom KVOKA.
djpiecka1
Junior

Odeslat příspěvekod JirryHRB 1. 12. 2017 12:18

Tak vsem MOC DEKUJU za rychlou pomoc, rady a trpelivost. Jedu ji vymenit. Dam pak vedet rozdil a dojmy, az ji doma zapojim..:))
JirryHRB
Junior

Odeslat příspěvekod djpiecka1 1. 12. 2017 12:26

tak jasne ze potom napis svoje dojmy, nech tieto styri strany zakoncime dostojne a hodnotenim :)
djpiecka1
Junior

Odeslat příspěvekod JirryHRB 1. 12. 2017 17:31

Tak jeste bohuzel nemuzu hodnotit. Na prodejne meli posledni kus, ktery byl prave ten vystaveny a ten jsem brat nechtel, vypadal dost pouzite..:)) Nicmene obraz super, i ten hokej bezel dle predstav..ale bez reci vratili penize, takze jsem ve finale spokojeny ikdyz bez tv..

Muj dotaz, vyplati se jeste pockat a koupit TV spis po Vanocich? Pujdou ceny letosnich modelu jeste dolu, jake mate zkusenosti z lonskych let? Mesic, dva jeste vydrzim..
JirryHRB
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 1. 12. 2017 18:03

Na jar pridu nove modely, takže aktualne po novom roku zlacňuju. Samozrejme vždy sa môže niečo stať (kurz dolara...).
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod JirryHRB 1. 12. 2017 23:38

Jj, tak mesic jeste vydrzim. XE90 vyplatila by se vic, oproti 9A7v? Kdyby treba cena klesla..
JirryHRB
Junior

Odeslat příspěvekod JirryHRB 4. 12. 2017 22:22

Tak ted jsem objednal Sony kd55xe9005 + k tomu playstation 1tb za 35tis, tak snad to bude jeste lepsi volba nez 9a7v..:)
JirryHRB
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 4. 12. 2017 22:31

Z určitého pohledu zcela jistě.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod rastino7 4. 12. 2017 22:40

no neviem, neviem, ked sa bude pozerat prevazne SD, HD z UPC na 4K TV...
rastino7
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 5. 12. 2017 07:04

Jako hráč si nebude muset dávat tolik pozor na statické části obrazu, které jej mohou negativně poznamenat. Zvláště při dlouhodobějším hraní.

A s horší kvalitou signálu si zrovna tato Sony umí poradit slušně.
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod JirryHRB 5. 12. 2017 09:10

Ja na SD/HD sleduju prevazne jen sport a manzelka je trochu barbar, takze te to je jedno, ji se libila i ta LG. Jinak budu sledovat hlavne Full HD a ted, kdyz k tomu bude i ps 4, tak budu sem tam hrat. Sport jsem zive videl jen XE8596 a tam se mne hokej a lyzovani libilo asi vic nez na OLEDU, skrze bilou barvu. Na XE9005 jsem videl jen nejake demo. Navic i na tom xe8596 mne ty pohybove sceny prisly ostrejsi nez na OLEDU a XE90 by melo byt v tomto jeste lepsi, tak verim , ze budu spokojeny. Manzelka je ted tehotna, tak je cele dny doma a kolikrat clovek prijde domu z prace a ona chrape, UPC vypnute a na TV staticky obraz...:)) a dalsi duvod proc nakonec XE9005, je HDR. Absence HDR na OLEDU mne vadi uplne nejvic..
JirryHRB
Junior

Odeslat příspěvekod indeshit 5. 12. 2017 09:44

no dyť :) ... xe90 je z poměru výkon/cena super volba ... taky bych řekl, že lepší je povedené VA než OLED, ale to je každého názor.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod JirryHRB 7. 12. 2017 10:31

Tak konecne ji mam doma, XE90 a zatim po 4hodinach sledovani, max spokojenost..:) Barevnost, ostrost, plynulost je super i po vypnuti Motionflow, nebo jak se funce u Sony jmenuje, a dokonce i po zapnuti teto funkce se neztraci puk, mic apod. Uz se nemuzu dockat na kvalitni bluray...:) zatim sledovano jen UPC.

Jeste bych se chtel zeptat, jak je na tom obecne Sony s poruchovosti TV? Vyplati se priplatit si +1rok zaruky?
JirryHRB
Junior