Sony XE90 - prehrávanie 4K HDR 10 bit obsahu

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Marek71 27. 11. 2017 15:02

Ahoj.

Mal by som dotaz k tejto TV a k prehrávaniu 10 bit obsahu cez HDMI. Mám toto LG demo:
http://4kmedia.org/lg-chess-hdr-demo/

Ako zistím, že TV korektne zobrazuje 10 bit farebnú škálu?

Ako prehrávač používam TV Box X96 (čip Armlogic S905X) na ktorom beží Kodi, ale namiesto Androidu je tam LibreELEC. Výstup ide cez HDMI do Onkyo TX-L20D (stereo receiver) a odtiaľ HDMI do TV. V nastaveniach TV som povolil ten "lepší" HDMI formát na HDMI vstupoch 2 a 3.

Keď to video pustím, TV správne prepne na 2160p a 60 Hz a takisto správne detekuje HDR, to vidím v TV v nastaveniach obrazu. Ale keď na receiveru vyvolám info o prehrávanom obsahu, uvidím tam toto:

4K (3840x2160) 60Hz
YCbCr420 24bit

Očakával som, že tam bude YCbCr420 30bit, keďže video má 10 bit škálu. Znamená to teda, že do TV ide toto video len v 8 bit škále? A ak ano, čo može byť príčinou?

- prehrávač neposiela 10 bit škálu (mal by to ale podporovať)
- používam nedostatočný HDMI kabel medzi Kodi a Onkyo
- nejaká iná príčina?
Volvo S80 D5 AWD Executive MY 2011 (Polestar 165 kW)
Sony KD-55XE9005 + TV Box X96 (S905X) + LibreELEC
Onkyo TX-L20D + repro Elac FS 78
Marek71
Junior

Odeslat příspěvekod sirdo 1. 5. 2018 13:07

co za HDMI kabel tam mas, respektive aku max rychlost prenosu podporuje?...
sirdo
Junior

Odeslat příspěvekod Nexuss 1. 5. 2018 18:06

toto si skusal ? https://forum.libreelec.tv/thread/8781- ... iscussion/

podstatne z toho je toto:

10bit output on capable hardware:

• On a new boot before any other playback has been performed, run the following: echo '444,10bit' > /sys/class/amhdmitx/amhdmitx0/attr
  • This only needs to be set once each boot, so it can be put in /storage/.config/autostart.sh
  • This shouldn't affect any 8 bit output either and can be set unconditionally (as above).

Edit: az teaz som si vsimol, ze to je vcelku stary post, ale tak mozno pomoze niekomu ak to bude mat rovnaky problem
Nexuss
Kolemjdoucí