TV do 30K k PS4 Pro a sledování filmů přes PC

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Stetha 25. 11. 2017 21:45

Zdravím,

potřeboval bych poradit ohledně výběru televize k PS4 Pro + k sledování filmů přes PC.
Doteď používám Panasonic TX-50CS520E, která byla velice levná, tudíž předpokládám, že to není nějaká extra třída, ale to, co jsem od TV očekával, splňovala. Televizi používám výhradně na hraní, popřípadě na surfování či sledování filmů přes připojené PC, televizi velice pravděpodobně nikdy nebudu používat ke sledování klasické televize.

Televizi sleduji přibližně z 2,5 - 3 metrů (občas z 1-1,5 metrů při hraní), z 95 % večer, maximálně ve 2 lidech vedle sebe. Mám následující favority:

Samsung UE55MU9002 - viděl jsem v jedné prodejně za necelých 30k, jaký jsou rizika koupě vystaveného kusu?A je to dobrá TV?
Hisense H65N6800 - jelikož je v 65", což by bylo lepší vzhledem k sledovací vzdálenosti a je stále do 30k
Samsung 55MU7002 a Sony KD-55XE8596 - taková jistota, kterou doporučujete každému

Moc díky!
Stetha
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 26. 11. 2017 07:24

65" je vhodnejsia uhlopriecka, ale zase to bude horsi tv. Tak to je vzdy dilema.
Pri tom hrani zas, kde sedis blizsie, ale v pohode staci aj 55".

Tych 30 tisic to je aktualne taky nestastny rozpocet, kde za nejakych 5-6 tisic naviac uz su TV, kde uz aj HDR je na nejakej tej, nazvyme to slusnej, urovni. O to viac ked aj ta konzola ti to podporuje a aj hry pribudaju. Tak mozno dobre zvazit ci nepriplatit, pripadne pockat ak kupa nesuri, po novom roku kedy by sa mohli na tych 30 dostat.

Konkretne mam na mysli napr. Sony 55XE9005, Samsung QE55Q6F, Hisense H55NU8700, mozno aj Philips 55PUS8602 (ktory sa tu ale zatial nepredava).
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod czechliving 26. 11. 2017 10:10

Ceny TV padají každým dnem, doporučuji TV Sony 55XE9005, cena už pod 35 000,-Kč.
TV: SONY OLED KD-55AF9 - Blu-ray: Pioneer UDP-LX800 - Satelitní receiver: VU+ULTIMO 4K+HDD+Motor - AV Receiver: Pioneer VSX-LX503-B + JAMO S 809 Basic Atmos 5.1.2
czechliving
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 26. 11. 2017 10:28

Začal bych u Sony XE9005 a porovnal se zbytkem doporučovaných.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Stetha 26. 11. 2017 15:38

Moc díky všem za tipy, koukám, že ta Sony je asi dobrej kauf, když jste se na ní všichni takhle shodli.
Co si ale myslíte o té UE55MU9002, není těch 30k dobrá cena, nebude to srovnatelné s tou Sony, když to je devítková řada? Nebo radši nekupovat vystavené televize?
Stetha
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 26. 11. 2017 17:49

Víš o té vystavené TV něco? Nevíš. Takže musíš předpokládat, že se s ní nemusel nikdo mazlit, má naběháno hafo hodin atd. atd. Nebo znáš někoho na prodejně, ten Ti o ní poreferuje. Nikdo nemá křišťálovou kouli, aby věděl.

Když máš známého, mohou být krátkodobě jeté věci velmi dobrou koupí, ale ne vždy.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 26. 11. 2017 19:50

Porovnateľne s tym Sony su Q-čkove Samsungy. Inak medzi MU7002 a MU9002 nie je veľky rozdiel. Veľmi sa za to priplacať neoplati. To už radšej rovno QE55Q6F.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Stetha 1. 12. 2017 00:13

Tak všem Vám moc děkuji, pánové, nakonec koupena Sony XE9005, tak snad mě nezklame.
Stetha
Junior

Odeslat příspěvekod sawe 1. 12. 2017 13:57

existuje v 65´tv ze 100Hz
sawe
Junior

Odeslat příspěvekod czechliving 1. 12. 2017 15:19

Stetha píše:Tak všem Vám moc děkuji, pánové, nakonec koupena Sony XE9005, tak snad mě nezklame.


Tak doufáme, že brzo z tvé strany něco o ní napíšeš - hlavně ohledně obrazu a možnosti Upscalingu ..
TV: SONY OLED KD-55AF9 - Blu-ray: Pioneer UDP-LX800 - Satelitní receiver: VU+ULTIMO 4K+HDD+Motor - AV Receiver: Pioneer VSX-LX503-B + JAMO S 809 Basic Atmos 5.1.2
czechliving
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Stetha 1. 12. 2017 16:10

Já se obávám, že se nezmůžu na nic víc, než že "to všechno vypadá lépe" :) ale samozřejmě kdyby se chtěl zeptat někdo na něco, co můžu vyzkoušet nebo ukázat, klidně pomůžu
Stetha
Junior

Odeslat příspěvekod mushka 1. 12. 2017 17:12

Jak je na tom android systém u XE9005?
koukal jsem na tohle video:
https://www.youtube.com/watch?v=JYEr8UQnzms
a přepínání kanálů vypadá otřesně, je tam tak 3-5 vteřin prodleva..
mushka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 1. 12. 2017 17:45

mushka promiň, ale žiješ v reálném světě? Viděl jsi někdy jiný televizor s integrovaným satelitním tunerem? Jak dlouho myslíš, že jinde přepnutí trvá? Jestliže jsi zvyklý na externí zařízení, tak máš smůlu. U televizorů s takovou rychlostí nepočítej. Zatím jsem alespoň takový nepotkal... jestliže se budeme bavit o běžných značkách a TV se SMART částí.

Rychlost přepínání kanálů ale někdy může být odlišná u jiných využitých modulů. Ovšem je třeba si dávat pozor na kompatibilitu a doporučení výrobce, resp. poskytovatele signálu.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mushka 1. 12. 2017 18:09

Beru, že u satelitu to trvá dýl (mám zkušenost právě s externím zařízením), ale celkově mě trochu děsí to prostředí.. slyším kliknutí ovladače a po 1-2 vteřinách vyjede menu. Jen mám prostě osobně pocit, že by odezva mohla být o trošku lepší. Rozhodně nemám nic proti androidu, budu to muset zajít vyzkoušet naživo :)
Jak je na tom teďka Tizen? lepší/horší?
mushka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 1. 12. 2017 18:10

To přepínání není jen u Androidu. Normálně Tizen, WebOS, nebo Firefox jedou +/- na stejné vlně. Stejná/podobná délka přepínání.

Žádný rychlík.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků