Vyber LED TV - vymena za OLED

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod kini666 25. 11. 2017 09:44

Zdravim. Aby som to upresnil mam OLED LG B7. Ale bohuzial som nuteny ju predat a kupit LED. Ide o to ze TV ide da sa povedat nonstop cez den - youtube rozpravky pre maleho a neviem co vsetko. A maly furt beha ani sa to nepozera sem tam to zastavi - co znamena ze je staticky obraz a to neni pre tuto TV nic moc.. Pri tomto sa zapne setric - to by nebol problem ale ked je pusti PS4 tak pauzne hru a tu sa setric nepusti.
Ja ich za to zjebavam ze nech na to davaju pozor ale uz som to proste vzdal a namiesto toho aby ju znicili tak ju dam doprdele a chcem kupit nejaky LED ktory by sa aspon trosku priblizoval obrazu OLED obrazovky.
Viete mi prosim dat nejake tipy na LED 55/65 palcov ktore by to splnali ? Cena max 2000 - 2300€
Ja pokukujem po sony 9005/9305 ale neviem ci to bude to prave,
Diky moc
kini666
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 25. 11. 2017 09:50

na par hodin by som sa nebal mat pusteny staticky obraz

na max ako dlho sa ti tam podarilo spravit docasne vypalenie?

mas zapnute toto?
'Screen Shift' is also another feature that will 'move' slightly (couple pixels) the screen to make the image retention less problematic. For our test, this feature was turned on but there was still some image retention anyway, so this function is not perfect.

predpokladam, ze jas nemas vypeckovany
Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kini666 25. 11. 2017 10:09

Mam to zapnute. A nie nemam jas na full. Ale ajtak nevadi tomu ze to ide nonstop cele dni? Vypalenie som este nepozoroval ale jak pisem radsej to predam ako to mat doma s vypalenou obrazovkou.
kini666
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 25. 11. 2017 10:55

A automaticke vypnutie pri necinnosti mas zapnute? Jednoduche riesenie.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Yamer 25. 11. 2017 11:35

Článek na avmanii jsi asi četl? https://avmania.e15.cz/vypalovani-oled- ... -nebo-fama

Jestli to chápu dobře, řešíš jen riziko trvalého vypálení a neřešíš (a ani jsi nepozoroval) ten dočasný efekt, kdy stopa po předchozím dlouho zobrazeném obrazu je následně vidět, ale pak zase zmizí?

-- 25. 11. 2017 11:37 --

Ryan Giggs píše:A automaticke vypnutie pri necinnosti mas zapnute? Jednoduche riesenie.


Myslíš u TV, nebo Playstation?

Nemá náhodou ještě i Playstation možnost šetření obrazovky, když se dlouho nic neděje?
Yamer
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 25. 11. 2017 12:56

kini666 Sony XE9005 je důstojný kandidát. Neříkám, že OLEDu to natře, nebo bude ve všem rovnocenným protivníkem, ale uvažovat se o něm dá.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 25. 11. 2017 13:31

Yamer píše:
Myslíš u TV, nebo Playstation?


Myslim v televizore. V nastaveniach EKO režimu by mala byť možnosť automatickeho vypnutia v pripade nečinnosti. Ta funkcia robi to, že pokiaľ počas určiteho času (tušim 2 hodiny, ale nechcem kecať, nepamätam si to u LG presne) nedaš televizoru žiaden pokyn (nestlačiš nič na DO), tak bude predpokladať že si zaspal alebo odišiel a po uplynuti tohto času sa sam vypne. A je jedno či pozera youtube alebo beži konzola cez hdmi.

Samozrejme, ma to aj tu menšiu nevyhodu, že sa to bude chcieť vypnuť aj keď to pozeraš. Ale nevypne sa hneď tak že ťa to vyhodi uprostred filmu, najprv ti oznami že sa o chviľu vypne. Takže stači stlačiť nejake tlačidlo a ta lehota 2 hodin (či koľko) plynie odznova.

http://kr.eguide.lgappstv.com/manual/w1 ... tings.html

Všeobecne - Eko režim.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 25. 11. 2017 13:39

predpokladam, ze dotycny je nervozny uz po polhodine a k 2h sa este nedostal :D
hlavne ked este nepozoroval ani docasne vypalenie
a na ps4 sa neda nastavit vypnutie obrazu po hodine necinnosti?
Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 25. 11. 2017 13:44

Lepší řešit dopředu a být opatrný, než cokoliv podělat a rvát si vlasy. Já ho plně chápu, ač samozřejmě není nutné se okamžitě stresovat kvůli každé minutě statického obrazu.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kini666 25. 11. 2017 14:31

Samzrejme ze az tak moc nestresujem aj ked to tak mozno z toho prispevku vyznelo.. Len ako pise MgX radsej sa opytam.
Precital som na forach o oledoch dost a furt su tu dva tabory jedna strana to hejtuje a druha ospevuje. Niekto pise ze to neni dobre ked to ide vela hodin denne a zas niekto ze to je v poho. A fakt by som bol nerad keby sa s tym nieco stane nakolko sa na to zaruka nevztahuje.
kini666
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 25. 11. 2017 14:52

Paradoxne to hejtuju najmä taki, ktori oled doma vôbec nemaju.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Beerca 25. 11. 2017 17:32

Režim Eco lze nastavit na automatické vypnutí 4,6,8 hod.
Beerca
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kini666 26. 11. 2017 13:43

Este vyuzijem tuto temu - mam jeden problem. Vcera som doniesol domov tu sonku xe9005. Zaktualizoval a chcel som pozret ako vyzera HDR hra na ps4 pro.. No neviem co si mam o tom myslet a ani si nejsom isty ci to na HDR prepne. Na sony sa neukaze taka mala ikonka ze sa zaplo HDR ?? LEbo na B7 mi vzdy zasvietilo vpravo hore HDR.

Zapol som last of us a ked som v menu v hre povolil HDR obraz tak sa ta TV prepla no obraz je docela nepekny. Skoro ziadne farby - nevyzera to vobec pekne.. Ked v menu v hre dam vypnut HDR tak sa tv prepne a obraz je nadherny - farby krasne a svieti to paradne..

Ked zapnem HDR v hre a idem do nastaveni ps4 a dam info o vystupe videa tak mi ukazuje rozlisenie: 3840x2160 60hz
barevny format: YUV422(HDR) a je pri tom poznamka - pri zobrazovani obsahu 4k HDR a frekvence 60HZ bude v dusledku omezeni rychlosti prenosu pripojeni HDMI 2.0 namisto RGB barevny format YUV422 ...


Neviete prosim kde je problem ? Skusal som hdmi kabel origo k ps4 pro a aj iny HDMi 2.0 co mam doma.
A v nastaveniach TV mam povolene 4K na vystupoch
kini666
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod orgasmic 29. 11. 2017 18:38

Barvy jsou u všech TV vyblité, když to porovnáš s OLED :D
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 29. 11. 2017 19:21

To určitě není tento případ. Sony XE9005 má slušnou barevnost.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků