Výběr 49-55'': 50DXW804 vs Sony XE9005 vs Samsung MU8000

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Marek71 21. 11. 2017 23:36

Zvuk a jeho poriešenie u TV závisí od toho, aký na to máš rozpočet a či chceš plný priestorovy zvuk alebo stačí stereo a či máš okrem TV ak ine zdroje ako je Blu-ray, MMC a podobne. Já som to vyriešil stereo receiverom s HDMI vstupmi a stereo repro a spokojnosť.
Mazda CX-5 G195 AWD 2023
Lexus GS 450h Premium 2013 (jezdí dál v rodině)
Sony KD-55XE9005 + TV Box X96 (S905X3) + CoreELEC
Onkyo TX-L20D + repro Elac FS 78
Marek71
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fili001 22. 11. 2017 00:07

To je jednoduché - rozpočet není (zatím neurčený), krom TV bude zdrojem NFS s filmy a hudbou z přehrávače (HTPC). O prostorovém zvuku jsem neuvažoval, spíš nějaké fajnové stereo ocením více (případně 2.1 pokud by to mělo smysl). Naivně jsem si myslel, že bych pro začátek o místnost přesunul uvedené M-Audio AV40, které mi na poslech aktuálně stačí.

V jednom předchozím bydlení byl starší zesilovač Yamaha se sloupovou repro soustavou v ceně ~1500 USD (cena pouze těch repro, tehdy jsem na ně koukal, ale výrobce/model si nepamatuju) a jako poslouchat se to dalo, o tom žádná :)
fili001
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MarekSp 22. 11. 2017 13:01

cinch, jack i opťák jsou mrtvé, stejně jako AV scart, dnes již vše přes HDMI samozřejmě, BT je dobré tak pro připojení tabletu/mobilu nebo PC (dočasně), nebo BT sluchátek

-- 22. 11. 2017 13:01 --

fili001 píše:Místní obchody jsou vážně úspěšné v odrazování zákazníků... Člověk přijde s penězma na ruce, stačí si je vzít a v jednom se ho nevšímají (5 navzájem si povídajících prodavačů v okolí vystavené 55XE9005 se zmíněnou deštníkovou demo smyčkou) a v druhém se ho sice i všímají, ale 55EG9A7 není zapojená, takže z obrazu jsem neviděl nic...

Poslední TV se kupovala tak před 5 lety a co mne teď trochu nemile překvapilo, že se jaksi už nevede cinch výstup. A ta LG nemá ani jack co jsem na to tak koukal.

Takže uvažuju co se zvukem. Co se audio systémů nemám moc zkušenosti, je tedy třeba něco s optickým vstupem? Něco málo jsem hledal a někdo si stěžoval, že po optice někdy nedostává zvuk a problém měl být, že televize neposílá audio když prijímá z HDMI či něco podobného. Poté přichází v úvahu pro mne něco úplně nové, cosi pod označením HDMI ACR. Nebo snad Bluetooth, ale to snad ne :)


cinch, jack i opťák jsou mrtvé, stejně jako AV scart, dnes již vše přes HDMI samozřejmě, BT je dobré tak pro připojení tabletu/mobilu nebo PC (dočasně), nebo BT sluchátek
MarekSp
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 22. 11. 2017 18:06

HDMI ARC - zpětný audio kanál, je součástí některých HDMI portů na mnoha moderních pokročilých televizorech. Stačí se podívat do technické specifikace výrobku. Zpětný audio kanál musí umět také propojovací HDMI kabel. Občasně se ale některé výrobky zdráhají spolu takto komunikovat. A tak výše zmíněná, údajně dosluhující optika, bude tou cestou, která by měla vše vyřešit ke spokojenosti obsluhy.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fili001 24. 11. 2017 22:15

Děkuji za vysvětlení, zamáčknu slzu a podívám se na optiku/ARC, co je to zač, jaké jsou možnosti na trhu a nejspíš zabrousím do vedlejší sekce.

Jinak včera jsem dovezl 55EG9A7, zatím prvotní pocity ze SW výbavy jsou lehce rozpačité, ale zatím se rozkoukávám :) Uvidím přes víkend jestli bude čas.
fili001
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 24. 11. 2017 22:28

Popiš, co Ti tam přesně vadí.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod B_01 25. 11. 2017 20:44

Ty jo, odkud budeš objednávat ? To jsou ceny....To nejsou snad ani nákupky. A co Sony OLED KD-55A1? Ta by mohla vyjít nísto 70 tis. na slušný peníze:) :D
B_01
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fili001 27. 11. 2017 08:24

Protože se ptalo více lidí, tak ta 55XE9005 byla z 1000ordi.ch, celý minulý týden za 1085 CHF s dostupností do 24 hodin, to se teď změnilo a už taky mají jinou cenu. LG má ve Francii na 55EG9A7 akci - doplatí rozdíl v nákupní ceně na výsledných 999 EUR.

Ta KD55A1 se dá sehnat za cca 54 500 Kč (https://www.microspot.ch/fr/tv-et-audio ... 0001317591).

Co mi vadí, to se těžko hodnotí... Začalo to s volbou země, které jsem nevěnoval pozornost a nechal výchozí (CH). Tím jsem narazil na první problém - neznalost WebOS. S tím souvisí, že netuším kde/jak se spravují aplikace (ne že bych je extra potřeboval, spíš ze zvědavosti), protože dle země TV nabízí určité předvolené aplikace. Takže jsem změnil na CZ a teď to ukazuje filmbox, stream, voyo (nebo jak to je) a něco dalšího. Ideálně bych si to chtěl namíchat, něco z ČR a něco z CH.

Někde v menu jsem našel aktualizaci, ta napsala, že nová verze není k dispozici (je tam 04.75.něco pokud si pamatuju). Chci pustit Netflix - aplikace je stará, je třeba ji aktualizovat. Dobře, provedu. Den potom, chci pustit na zkoušku youtube - aplikace je stará. Dál jsem to nezkoušel. Nenašel jsem, dobře, nehledal jsem víc jak minutu, kde bych mohl zobrazit nainstalované aplikace a případně je všechny nějak "hromadně" aktualizovat. Taky jak bych si na domovské tlačítko navolil "své" aplikace. Zatím jsem pouze dokázal změnit pořadí té CZ nabídky.

Zatím jsem své "problémy" vyřeššil vytažením Kodi krabičky ze šuplíku. Tam je zase jiný problém - dálkové ovládání. Kurzorem lze ovládat pouze TV, neposílá kliknutí do Kodi, to i chápu. S čím teď bojuju, tak je následující situace. Běží přehrávání v Kodi a z určitých důvodů aktivuji onen WebOS kurzor, ale už ho neumím schovat. Někde v návodu jsem se dočetl, že se schová stisknutím některého z těch křížových tlačítek. Tak se skutečně stane, ale stisk je zárověn poslán před HDMI do Kodi, tudíž přehrávání poskočí o určitý čas.

Jsou to takové maličkosti, na které si asi musím zvyknout. Nevím, možná bych se měl přesunout do jiného vlákna, tohle už s výběrem TV nemá moc společného :)
fili001
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 27. 11. 2017 08:48

fili001 píše:Ideálně bych si to chtěl namíchat, něco z ČR a něco z CH.
To sa samozrejme neda kedze su tam rozne licencne obmedzenia v podobe lokalizacie konkretnej sluzby pre konkretnu krajinu.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků