Který lowend zvolit? UE55MU6172 - H55M5700 - 55PUS6162

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod simiae 20. 11. 2017 06:55

Dobrý den,

manželka se rozhodla, že na Vánoce budeme mít televizi. Dítě je na světě a pohádky k tomu prostě patří. Jednou to přijít asi muselo. Nikdy jsem televizi nevlastnil, ač u rodičů na obědě na ni každonedělně zírám. Moje požadavky jsou cena/výkon, nejdřív jsem chtěl dát 15, pak 20, pak jsem se na to chtěl *****, protože klasicky každé 2000,- nahoru znamenaly kvalitativní skok až k OLEDu.

Nakonec jsem se vrátil zpět k rozhodování mezi Samsungem (17000) a Hisense (16000). Oba mají VA panely, nemají 50hz, ale když jsem byl v obchodě, tak jsem stějně moc nepobíral ten rozdíl. Možná lehce. Zato zrovna dávali nějaké plavce v HD a pohled na rozvířené vodní "kostky" byl naprostá tragédie úplně u všech televizí.

Ve chvíli, kdy už objednával na mě skočila Philips (13300). Nemám tu značku moc rád, ambilight je mi vysloveně nepříjemný (podle zkouknutí v obchodě), ale tahle ho asi ani nemá. Zato má 100hz IPS panel a jestli jsem to pochopil i 5 let záruku.

Otázka zní, čekají mně u toho Philipse nějaká překvapení? Volili byste raději VA nebo 100hz IPS? S ohledem na tu cenu uvažuju tak, že za pět let pořídím OLED.
simiae
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 20. 11. 2017 08:20

Kazde 2000,- neznamena kvalitativny skok. Niekedy ani 10000,-.
Ten Samsung nema VA. Neviem ako v predajni kde si bol, ale "vodni kostky" mohli byt sposobene zlym signalom. V predajniach to maju castokrat roztahane do "300" televizorov, casto cez koaxial, takze to tam lezie analogovo. A obraz je tak mizerny.

Philips nema 100 Hz a Ambilight v predajni velmi nenapozeras. Doma to je uplne o inom. Ak by ti aj vadilo to ako blika v rytme obrazu, da sa vselijako nastavit aby len vkuse svietil a suploval klasicku lampu atd. Moznosti tam je mnoho. Ale tento model ho aj tak nema.

Za mna ti odporucim niektori zo Samsungov UE55M5502/5602/5572/5672 (rozdiel vo farbe a tuneri). Nie je to UHD, ale dietatu to je jedno a manzelka ked sleduje prevazne (ci vylucne) TV vysielanie, tak UHD nepotrebuje. Obrazovo to horsie nie je (skor naopak) a stoji to aj menej penazi ako napr. ten UHD Sam ci Hisense.
Naposledy upravil Ryan Giggs dne 20. 11. 2017 08:28, celkově upraveno 2
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod indeshit 20. 11. 2017 08:21

Za 5 let si OLED málokdo pořídí, protože anorganický microLED z něj udělá nesmyslnou koupi :)

IPS = šedivá černá, slabý kontrast, horší homogenita podsvícení, ale širší úhel. Pokud to má být už UHD telka, tak IPS nedává moc smysl. Hlavním hnacím motorem UHD je HDR. IPS se s HDR logicky nepotkává. Proto VA, který má opačný charakter.

-- 20. 11. 2017 08:26 --

Samsung UE55MU6192? Ten je VA 50hz.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod petrj75 20. 11. 2017 16:57

Zdravím,
Jaký je rozdíl mezi Samsung UE50MU6172 a Samsung UE50MU6192, kromě ceny?
Díky za odpověď.
petrj75
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dyno 20. 11. 2017 17:20

Kedze zvazujem tento model ale v 55" zistil som ze jedna ma Bluetooth - 6172 :)
dyno
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod VaclavKubecek 1. 12. 2017 21:31

indeshit píše:
Samsung UE55MU6192? Ten je VA 50hz.


55ková verze je dle všech dostupných informací PLS. Bohužel :-|
VaclavKubecek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod simiae 2. 12. 2017 06:50

Ano, mám ho teď doma a asi je to PLS. Nevím, jak to zjistit, fotka není úplně průkazna, úhly mi přijdou docela v poradku.
Ale měl jsem doma i ten philips. A to bylo peklo, to fakt nikomu nedoporučuji. Obrazově mi přijde samsung pořád o kus dál, ale systém tizen je proti hrůze ve philipsu úplně jiná liga. Philips jsem že ten týden musel několikrát vytahovat že zásuvky, pomalé to bylo fakt hrůza. Dva nejnižší philipsy totiž nemají android, ale něco vlastního. Takova nedoladena alfa verze se spoustou chyb.
Teď maličko váhám, jestli zkusit ještě hisense. VA panel asi dokážu posoudit až doma v klidu. Samsung mi přijde ok. Ackoliv nějaké mouchy má. Třeba podsvětlení se zapina skokove. Obrazovka je černá, pak se objeví titulek dole a celé to zesvetla. Nebo treba měnit barvu/velikost/font titulků taky nejde. No a na 100 hz bych se taky chtěl podívat, jestli zaznamenam rozdíl.
simiae
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod indeshit 3. 12. 2017 10:34

Udělej si makro fotku třeba mobilem
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod simiae 3. 12. 2017 11:29

přikládám fotku. byl to trosku boj, aby to bylo trošku vidět, tak jsem to musel fotit přes klenotnickou lupu. Takže to vypadá na VA, ten rozdíl proti Philipsu je na první pohled. Ale ono tam u toho Philipsu bylo tolik problémů, že obraz byl skoro až na posledním místě.
Obrázek

a kupoval jsem to tento týden v mallu
simiae
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků