Výběr TV (55-60") pro běžné programy z antény DVBT

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Pavel321 12. 11. 2017 22:20

Prosím o radu. Odešla mi plazma a když chci vybrat TV v obchodě je obraz po přepnutí na anténu dost tragický (prý mají špatný signál).
Přiznám se, že se v tom moc neorientuji a po přečtení všech možných for jsem na tom snad ještě hůře :-) .
Tady koukám je dost chlapíků co o tom fakt hodně vědí, tak mě snad navedou rozumným směrem.

Televize bude převážně sloužit ke sledování běžných programů z pozemních vysílačů. Nemám žádný satelit ani z ničeho nebudu přehrávat filmy, ani hrát hry atd. Jenom internet a s tím spojený provoz. Občas sport proto uvažuji o 100 Hz.
Co tak cca požaduji:
* uhlopříčka min.55 max 60
* cena cca 20 - 25 tis Kč ??
* připojeni na internet
* frekvence panelu 100 Hz (to jsem zde vyčetl, že je pro slušný nerozmazaný obraz asi to nejdůležitější, nebo stačí 60 Hz?)

Díky za nějaké Typy na konkrétní TV a případně na co se při výběru zaměřit a co ignorovat, když to bude hlavně pro příjem programů z antény a co chtít minimálně. Nejsem nějak "pintlich" na obraz, sledování bude tak ze 3-4 metrů.

Díky všem Pavel
Pavel321
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 12. 11. 2017 23:11

Nevím, jakou máš úhlopříčku teď, ale SD televizní vysílání je na 55" hnus tak všeobecně.
Pro 100 Hz to bude chtít malinko připlatit na Samsung MU70xx, i když to už jsme blízko LG 55EG9A7V za 30k s velmi dobrým poměrem cena/výkon, kór na uváděné využití.
Jako lowcost varianta by šla Sony XE70 za nějakých 20k.
Úplně nevím, co si představit pod „Jenom internet a s tím spojený provoz.“, nějaké online služby se čekají od TV?
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod indeshit 13. 11. 2017 08:04

kvok to napsal hezky. Stačí ještě o trochu víc pustit chlup a otevře se ti zcela jiná kategorie.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Pavel321 22. 11. 2017 08:19

Děkuji za odpovědi a názory.
Ted se v akci objevila zajímavá telka LG 55 SJ800V.
Je to model 2017 a podle odkazu co jsem našel tady na foru https://www.displayspecifications.com/en je tam 100 Hz panel a má to již ve výbavě ten magický ovladač. Píšou tam, že to je nějaký NANO display - nevím co to je , ale snad OK? V D-testu byla asi 5 v pořadí. Nová byla asi za 47 tis, na netu se dá sehnat za 28 t a ted ji maji v rámci černého pátku v OKAY za 20 tis (tedy 19990,-) a to je asi dost dobré a zajímavé pro ten můj účel ?? Co vy na to ? 100 Hz a 55" + mag. ovl ----za ty peníze?
Pavel321
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod djpiecka1 22. 11. 2017 08:46

Ta lg ma RGBW. RGB ma model SJ850V. Este k tomu ma IPS cize HDR tam nema ziadne opodstatnenie. O zlom podani ciernej farby (ide do seda), nevyrovnanemu podsvieteniu a zvyslimy ciarami ktore sa tiahnu od hora - nadol je skoda rozpisovat. No jednoducho az taka dobra kupa by to nebola.
djpiecka1
Junior

Odeslat příspěvekod czechliving 22. 11. 2017 08:59

Pro tvoje požadavky bude asi nejvýhodnější TV LG 55A7. Je to Oled TV se 100 Hz panelem a rozlišením Full HD. Ideální na na běžné TV programy z antény, satelitu a kabelovky. Tato TV se nechá sehnat už od 25 000,-Kč.
TV: SONY OLED KD-55AF9 - Blu-ray: Pioneer UDP-LX800 - Satelitní receiver: VU+ULTIMO 4K+HDD+Motor - AV Receiver: Pioneer VSX-LX503-B + JAMO S 809 Basic Atmos 5.1.2
czechliving
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod djpiecka1 22. 11. 2017 09:09

ta LG 55EG9A7V by nemusela byt zla kupa, samozrejme ak nevadi velmi leskla obrazovka. tu je test: http://www.tvtest.pl/lg-55eg9a7-test/
djpiecka1
Junior

Odeslat příspěvekod martinKulis 25. 11. 2017 12:09

Zdravím, rád bych navázal na dotaz kolegy, který zaožil toto téma. Mám velmi podobné poždavky na TV. Provoz bude 50 procent standartní DVB-T vysílání z antény, zbytek stažené filmy. rozpočet původní do 25 tisíc, ale sem ochoten pustit pár korun novarch, pokud to bdue dávat opravdový smysl. Po přečtení mnoha příspěvků zde sem se dopracoval k následujícímu:

Samsung UE55MU7002 - 26 tisíc
LG 55EG9A7V - 29 tisíc
Sony KD-55XE8505 - 27 tisíc

Který z těchto televizorů bude nejlepší volbou pro "běžného" uživatele? nebo lze za těch 25 koupit něco lépe. Dík, Martin
martinKulis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 25. 11. 2017 13:35

Hlasuji pro LG A7. 4K vzhledem k využití je k ničemu a tahle OLED má skvělý poměr cena výkon.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 25. 11. 2017 13:45

Porovnej si je obrazově se Sony XE9005.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod czechliving 25. 11. 2017 14:37

Za mne také doporučuji LG OLED 55A7, výborný poměr cena/výkon a fantastický kontrast a černá barva.
TV: SONY OLED KD-55AF9 - Blu-ray: Pioneer UDP-LX800 - Satelitní receiver: VU+ULTIMO 4K+HDD+Motor - AV Receiver: Pioneer VSX-LX503-B + JAMO S 809 Basic Atmos 5.1.2
czechliving
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 25. 11. 2017 15:02

Kdo měl dlouhodobě plazmu, určitě musí zabrousit mrknout na OLEDy. U LCDčkářů to taková povinnost není. Nicméně - pro DVB-T se FHD zařízení hodí dosti často lépe, ač existují 4K, kterým jednodušší forma signálu tolik nevadí.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martinKulis 25. 11. 2017 16:12

Děkuji za odpověď. A kdybych vyměkl a nechtěl sem dát za TV 30 tisíc, ale o deset méně? Byla by dobrá volba Philips 6561, nebo bych za 20 dostal někde více muziky (i když sem pochopil, že 100H6 VA panel ne, ale tenhle philips by měl být alespoň 100 Hz, navíc ambilight a 5 let záruka, to vše za 18 litrů.)

Díky!
martinKulis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 25. 11. 2017 19:25

Tak sešup v kvalitě to je docela výrazný, ale za těch 18k seženeš maximálně alternativy (třeba 50 Hz VA), ale ne přímo lepší TV.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martinKulis 25. 11. 2017 20:44

Byl jsem se právě podívat v prodejně a abych řekl pravdu, asi nemám tak náročné oko, protože jsem rozdíly téměř nepostřehl mezi TV za 15 a 30, ani ten OLED mě nějak extra nezaujal. Je pravda, že na všech sem si nechal naladit ČT HD vysílání, žádný promo videa, a ze 3 metrů ten rozdíl nebyl takový, aby ospravedlnil dvojnásobnou cenu. Strávil sem v prodejně hodinu a abych řekl pravdu ,telky kolem 18 mi přišly OK. Spíš záleží na kvalitě vstupu a pokud je zdrojem u mě obyč anténa a filmy z uložto, tak asi půjdu buď do sony sedmičkový řady nebo toho philipse, podle toho, jak mě osoloví ambilight (na ten se jdu kouknout večer zítra ke kámošovi domu, v krámě není nic vidět).
martinKulis
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků