Nastavení obrazu -prosba o radu

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod razerfan 8. 11. 2017 16:02

Ahoj,

koupil jsem si sony bravia kdl-49we755, a potřeboval bych poradit s nastavením obrazu. Postupnějsem došel k tomu, že nejlepší obraz z ní vydoluji, když dám teplotu barev na neutrální, podsvícení téměř na minimum (1), jas malinko zvýším (59), barvy trochu zvýrazním (57) a kontrast ztlumím z prodejního stavu 95 na přijatelných 57. Zajímalo by mne, zda coby zdejší odborníci na televize máte podobný názor, že lepší obraz vyjde když se všechny vylepšující technologie téměř vyprůměrují, a podsvícení když se ztlumí a jas trochu zvedne. Pokoj je najihozápad ale jsem tam většinou na večer a tv tak sleduji spíš v přítmí. A pokud jde o tento konkrétní model - nepomíjím nějakou volbu v menu, kterou byhc rozhodně měl zkontrolovat že je zapnutá v souvislosti s kvalitou obrazu?

Díky.
razerfan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod djpiecka1 8. 11. 2017 17:27

Zdravim. Skuste pouzit toto nastavenie: http://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x750d/settings
djpiecka1
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 8. 11. 2017 19:41

razerfan někdo si musí nastavit více profilů pro různé typy/kvalitu videí a různé situace. Kupříkladu - sledování večer ve tmě, či přes den, ve světlem prostoupené místnosti.

Začal bych režimem KINO/FILM a následně pokračoval dál. Určitě lze odzkoušet nastavení z výše uvedeného linku.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 8. 11. 2017 21:07

Ještě drobnost. Můžeš zkusit i toto nastavení.

Profil: Standard
Jas: 53-55
Kontrast: 89-95
Ostrost: 14-16
Podsvícení: 3 (až budeš mít vše nastaveno, ještě si zkus toto přenastavit znovu, abys viděl změnu)
Barevná sytost: 50
Barevný tón / odstín: R3
Barevná teplota: Neutrální

Zbytek nastavení...

Reality Creation: auto
Redukce šumu: nízký
Redukce MPEG: nízký
Filmový režim: auto

Pokročilá nastavení...

Navýšení kontrastu: vypnuto
Úprava černé: střed
Gamma: 0
Čistá bílá: vypnuto
Živé barvy: nízké
Řízení podsvitu dle pohybu: vypnuto
Barevný prostor: auto (tady si to určitě vyzkoušej)

Některé položky nemusí být pojmenovány přesně jako v TV, nepamatuji si to zcela - omlouvám se. Nemám čas hledat. Předpokládám, že pochopit lze. Nastavení zřejmě nebude přímo pro filmového fandu, ale spíše pro velkou část běžného uživatelstva, které chce - z určitého pohledu - neutrální obraz. Neutrální se nemusí rovnat filmový, či zcela přirozený, či kalibrovaný. Jenže Ty nechceš koukat na kalibrovaný obraz za každou cenu, ale na obraz, který Ti bude co nejvíce vyhovovat. To je ten rozdíl.

Až budeš mít odzkoušeno, nastaveno, alespoň napiš, u čeho jsi skončil. Důležitá věc ale je... Když něco hodně přenastavíš, nechej očím alespoň dva večery pro nakoukání a teprve potom s tím po maximálně dvou položkách znovu hýbej. Nebo si nastav dva odlišné profily a mezi těmi si přepínej... ale opět nech očím čas, nechť si zvyknou. Jinak z toho zblbneš a ničeho nedocílíš.

Kontrastem bych nešel až tak dolů, jak máš napsáno ve svém příspěvku. Spíše bych si lehce navýšil, pokud je nutno pro „měkčí“ obraz, jas a pohrál si s podsvícením a ostrostí.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod majinkej 8. 11. 2017 21:22

Tady máš nastavení podle dtestu. https://www.dtest.cz/test/sony-kdl-49we755/56815
Rozbalit všechny výsledky,a sjeď dolů.
majinkej
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod razerfan 10. 11. 2017 00:05

díky všem

nastavení dtestu je docela fajn pro příjem běžného vysílání, pro ostatní režimy jsem musel experimentovat. Posílám výsledek. Ještě mi zbývá nastavit režim sport.

Volba scény a hodnoty:
standardní(např. pro příjem televizního vysílání)/kino(u hdmi - na filmy)/hdr kino (pro sledování Hdr videí v SmartTV aplikaci youtube)/grafika(preferuji jako základní scénický mód u připojení počítače přes port hdmi)

podsvícení 4/Min/7/2
kontrast 79/57/Max/59
jas 53/55/52/60
barevná sytost 54/54/53/57
odstín Č3/0/0/0
teplota Neutrální/Teplá/Teplá/Neutrální
Ostrost 12/Min/3/-
Funkce reality creation Vyp/Auto/Auto/-
Redukce šumu nízká/Vyp/Vyp/-
Redukce šumu MPEG nízká/Vyp/Vyp/-
Filmový režim Auto/Auto/Auto/-
Pokr.zvýraznění kontrastu Vyp/Nízké/Nízké/-
Korekce černé Střední/Vyp/Střední/-
Gamma 0/-2/0/-
Zjasnění bílé Vyp/Vyp/Vyp/-
Živé barvy Vyp/Vyp/Vyp/-
Led pohybový režim Zap/Vyp/Vyp/-
Barevný prostor Auto/Auto/Auto/-
razerfan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod razerfan 20. 11. 2017 22:02

Upřesňuji nastavení obrazu Sony Bravia KDL-49WE755 po 10 dnech. Změny jsou zvýrazněny.

Volba scény a hodnoty:
Standardní (pro příjem televizního vysílání ale funguje dobře i jako neutrální nastavení pro přehrávání filmů v SmartTV aplikacích Youtube a Netflix) / Kino (teplejší barvy a nízká ostrost) / HDR kino (pro Hdr obsah v SmartTV aplikacích Youtube a Netflix) / Grafika (vhodné nastavení k připojení počítače přes port HDMI)


podsvícení 4/Min/7/2
kontrast 79/57/95/59
jas 53/55/53/60
barevná sytost 54/54/54/57
odstín Č3/Č3/Č4/Č3
teplota Neutrální/Teplá/Teplá/Neutrální
Ostrost 12/Min/3/-
Funkce reality creation Vyp/Vyp/Vyp/-
Redukce šumu nízká/Nízká/Nízká/-
Redukce šumu MPEG nízká/Nízká/Vyp/-
Filmový režim Auto/Auto/Auto/-
Pokr.zvýraznění kontrastu Vyp/Vyp/Střední/-
Korekce černé Střední/Vyp/Slabá/-
Gamma 0/-2/+1/-
Zjasnění bílé Vyp/Vyp/Vyp/-
Živé barvy Vyp/Vyp/Vyp/-
Led pohybový režim Zap/Vyp/Vyp/-
Barevný prostor Auto/Auto/Auto/-
razerfan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod razerfan 25. 11. 2017 20:25

Po změně u HDR kino

Standardní / Kino / HDR kino / Grafika

podsvícení 4/Min/Max/2
kontrast 79/57/Max/59
jas 53/55/52/60
barevná sytost 54/54/61/57
odstín Č3/Č3/Č3/Č3
teplota Neutrální/Teplá/Neutrální/Neutrální
Ostrost 12/Min/3/-
Funkce reality creation Vyp/Vyp/Vyp/-
Redukce šumu nízká/Nízká/Nízká/-
Redukce šumu MPEG nízká/Střední/Vyp/-
Filmový režim Auto/Auto/Auto/-
Pokr.zvýraznění kontrastu Vyp/Střední/Vyp/-
Korekce černé Střední/Střední/Slabá/-
Gamma 0/-2/0/-
Zjasnění bílé Vyp/Vyp/Vyp/-
Živé barvy Vyp/Vyp/Vyp/-
Led pohybový režim Zap/Vyp/Vyp/-
Barevný prostor Auto/Auto/Auto/-
razerfan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod razerfan 17. 2. 2018 12:21

S odstupem 3 měsíců - změnil jsem ještě nastavení jasu u položky HDR kino (Netlix HDR) a lehce jsem si pohrál s nastavením kontrastu a barevné sytosti u základního (Standardního) nastavení. Také jsem tam malinko zjasnil bílou - výsledkem je přirozenější barva sněhu bez nutnosti sáhnout do podsvícení (což zase má negativní vliv na černou).

Pozn.: Pokud po kliknutí na ovladači na Options máte zašedlou položku Obraz, klikněte na Zvuk - v menu klikněte na Vlevo a na Obraz a tam už to nastavit jde.

Sony Bravia KDL-49WE755
-------------------------------

Standardní (příjem dig.vysílání, příjem Netflix) / Kino (teplejší scénický mód pro pouštění filmů z PC přes HDMI) / HDR kino (příjem Netflix HDR) / Grafika (standardní nastavení pro HDMI signál z PC)

podsvícení 4/Min/Max/2
kontrast 80/57/Max/59
jas 53/55/65/60
barevná sytost 55/54/61/57
odstín Č3/Č3/Č3/Č3
teplota Neutrální/Teplá/Neutrální/Neutrální
Ostrost 12/Min/3/-
Funkce reality creation Vyp/Vyp/Vyp/-
Redukce šumu nízká/Nízká/Nízká/-
Redukce šumu MPEG nízká/Střední/Vyp/-
Filmový režim Auto/Auto/Auto/-
Pokr.zvýraznění kontrastu Vyp/Střední/Vyp/-
Korekce černé Střední/Střední/Slabá/-
Gamma 0/-2/0/-
Zjasnění bílé Nízké/Vyp/Vyp/-
Živé barvy Vyp/Vyp/Vyp/-
Led pohybový režim Zap/Vyp/Vyp/-
Barevný prostor Auto/Auto/Auto/-

Nastavení Sport (může přijít vhod pro zimní olympiádu na ČT Sport HD - je tam hodně scén na sněhu a v noci takže jsem rovnou zvedl podsvícení, oživil jsem barvy a zvýšil kontrast pro ještě živější zážitek, více ostrosti (kterou mám u nastavení Standardní záměrně nízko, aby se skryla nepřirozená ostrost obrazu u některých pořadů) pomáhá lépe vidět detaily při záběrech na terče a stopy lyží ve sněhu)

6
84
52
54
Č3
Neutrální
18
Vyp
Nízká
Střední
Auto
Střední
Slabá
0
Vyp
Střední
Vyp
Auto
razerfan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod klouzan 4. 10. 2018 21:39

Prosím tě,mimo téma,můžeš mi změřit šířku podstavce?Uvádějí 64,3cm cca.Nevím podle tvaru na obrázku doufám v trochu menší šířku v místě kde se dotýká tv stolku.Můj stolek má šířku přesně 64,35cm
klouzan
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků