LG 55SJ810V

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Kawex 19. 10. 2017 22:25

Zdravim, máte někdo zkušenosti z tímhle típem LG TV? V zahraničních recenzích ji chválí až na "horší podání černé" a taky že je to RGBW panel a ne RGB.. Je mezi tím velký rozdíl? údajně RGBW je "ošizené" 4K
Kawex
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod indeshit 19. 10. 2017 23:05

Chválí? Je to nejhorší volba na trhu


...pro mnohé lidi .... pro tebe to může být volba dobrá, zejména pokud patříš mezi fanoušky šedivé černé, slabého kontrastu, nerovnoměrného podsvícení a zubatých hran objektů.

http://www.rtings.com/tv/reviews/lg/sj8500 - toto je velmi nechvalná recenze vyššího modelu 55SJ850V, která má už RGB panel, ale i tak nedopadla dobře. S RGBW by to bylo ještě o mnoho horší.

Cokoliv, co vybereš jiného, tak bude mít vyšší obrazovou kvalitu.

-- 20. 10. 2017 00:16 --

RGBW je póvl, kterému je dobré se vyhnout obloukem

http://www.hdtvtest.co.uk/news/rgbw-201510084189.htm
https://www.tvfreak.cz/rgb-vs-rgbw-lze- ... ne-4k/5639

-- 20. 10. 2017 00:18 --

Chválí ji možná za to, že je to barevná TV, která je smart, ale to je tak všechno. Většinou nemůžou napsat, že je to mr...a, i kdyby chtěli.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Kawex 19. 10. 2017 23:23

Tak to je zklamání, myslel jsem že LG má ted obstojný modely.. Od kolika peněz se dá sehnat něco slušného s HDR a RGB panelem?

Dík za info
Kawex
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod indeshit 20. 10. 2017 01:37

Od cca 28k. Nejlepší je mít třeba na USB film v 10bit bt2020 HDR (třeba LUCY) a pouštět si ho na různých telkách. Pak poznáš to, od kolika peněz ti to bude dávat smysl. Žádná dnešní TV neumí hdr10 specs (natožpak DV) naplnit, ale některé se tomu blíží více než ostatní. Dobrým vodítkem je ceetifikace UHD Premium (Vždy pouze VA panely nebo OLED - pro VA panely je minimem pro udělení certifikace 1000 nitů, pro OLED je to cca polovina). Nejlevnějším byla UE55KS7002/UE55KS7502, ale těžko je už sehnat.
indeshit
Pokročilý


Odeslat příspěvekod indeshit 20. 10. 2017 07:18

Kawex píše:Tak to je zklamání, myslel jsem že LG má ted obstojný modely..


Ano, pokud jde o OLED a dotyčný je pro OLED technologii naladěn.
Ostatní modely LCD LED ale naopak patří tradičně k tomu nejhoršímu.
Například loňská UH770V (u nás v ČR to bylo např 55UH7707) je nejhůře hodnocenou televizí na HDTVTESTu od roku 2013.
Případně http://www.hdtvtest.co.uk/news/49ub850v ... 033786.htm - 2014 ročník - The LG 49UB850V is not only the worst 4K TV we’ve tested, it’s also one of the worst-performing televisions we’ve reviewed to date in terms of image quality.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Kawex 20. 10. 2017 09:18

Tak to jsem rád že to vím, v tý polský recenzi dopadla zle. Input lag 14 ms to je na pytel jelikož se synem používáme TV i k hraní her. Jinak převážně hd filmy a standartní tv vysílaní..

Jinak co jsem projížděl forum dost lidí doporučuje sony KD-55XE9005 to už je RGB že? (jak to vůbec poznám? :) ) Navíc současná TV je taky sony kdl40w5500, slouž už ai 10 let bez problému ale jelikož jsme se přestěhovali do většího tak koukam na TV ze 4 metrů. A to je 40 palců fakt málo..
Kawex
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marokanka 20. 10. 2017 09:32

Pěkný den, tento týden jsem si pořídil model LG 49SJ800V, což by měla být obdoba uvedeného, jen s jiným podstavcem. Předem bych chtěl uvést, že jsem si toho dost načetl o IPS, RBGW, EDGE LED podsvícení apod. a přestože jsem měl vybranou jinou televizi, dle mě výhodná akce mě dovedla k této.

Rozhodně jsem ji zatím netestoval řádně, ale i z toho, co jsem stihl jsou pocity smíšené. Upgradoval jsem z 7 let starého Samsungu LE40C550, takže vedle této je progresem kdejaká současná televize.

webOS 3.5 se zdá friendly i pro uživatele, kteří nemají zkušenosti se smart tv (já) a celkem rychlý, zvuk standard, obraz mě příjemně překvapil - pokud jde o světlé scény a místnost je navíc osvětlena. Testoval jsem i tmavé scény a jelikož nejsem žádný fajnšmekr, tak jsem nenašel žádný větší nedostatek (OLED to samozřejmě není, ale s tím jsem do toho šel).

Kde ovšem nastává problém je případ, kdy je obrazovka černá a zůstane na ní nějaký světlý bod (kurzor "myši", logo apod.). V tuto chvíli a navíc při zhasnutém světle, je poměrně viditelný zesvětlený vertikální pruh, který vede od vrchní části obrazovky až dolů v místě, kde se daný objekt nachází. Pokud jsem např. s kurzorem ještě hýbal, tak se zesvětlený pruh přesouvá zleva doprava ve směru kurzoru. Původně jsem si myslel, že je to designová záležitost webOS, ale asi není.

Zde bych se chtěl zeptat zkušenějších, zda je toto způsobeno podsvícením a vlastnostmi obrazovky nebo se může jednat o vadný model. Na alze někdo tento pruh popisoval, ale v recenzích jsem o tom nic nenašel - což mě v dnešním světě PR ani nepřekvapuje :-) . Při světlých scénách jsem nic nezaznamenal, jde opravdu jen o případ černé obrazovky a na ní jednoho nebo dvou světlých bodů.

Předem moc děkuji.

M.
marokanka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 20. 10. 2017 09:50

To není nic divného, ta TV má podsvícení z boku (edge led), nedokáže podsvítit jen to logo samotné. Ale můžeš se podívat na nastavení lokálního / globálního stmívání, možná najdeš nastavení, kde tohle nebude tak viditelné (ale zas to může mít negativní dopad na obraz v jiných situacích, potřeba vyzkoušet).
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marokanka 20. 10. 2017 09:56

Děkuju za odpověď. Určitě si zkusím s nastavením ještě pohrát.

Vypadá to vlastně tak, jak popisují v recenzi na rtings v případě obdobného modelu, je u mě mi to přijde víc ohraničené.

http://i.rtings.com/images/reviews/sj85 ... -large.jpg

-- 20. 10. 2017 10:58 --

Kawex píše:Input lag 14 ms to je na pytel jelikož se synem používáme TV i k hraní her.


z pohledu hráče je 14ms dobrý výsledek
marokanka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 20. 10. 2017 15:26

Kawex píše:Tak to jsem rád že to vím, v tý polský recenzi dopadla zle. Input lag 14 ms to je na pytel jelikož se synem používáme TV i k hraní her. Jinak převážně hd filmy a standartní tv vysílaní..

Jinak co jsem projížděl forum dost lidí doporučuje sony KD-55XE9005 to už je RGB že? (jak to vůbec poznám? :) ) Navíc současná TV je taky sony kdl40w5500, slouž už ai 10 let bez problému ale jelikož jsme se přestěhovali do většího tak koukam na TV ze 4 metrů. A to je 40 palců fakt málo..

14 ms nie je na pytel, je to špičkova hodnota.
RGBW použiva iba LG.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod djpiecka1 20. 10. 2017 15:43

Konkretne tato tv od LG 55uj6307 ma vstupne oneskorenie ~ 11 ms co je tiez vyborna hodnota.
recenzia: http://www.rtings.com/tv/reviews/lg/uj6300
djpiecka1
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 20. 10. 2017 16:22

marokanka je to vlastnost, kterou neuvidíš pouze na LG, ale klidně i na jiných televizorech s obdobným stylem podsvícení a jeho uspořádání. Takže nikoliv vada, ač se to tak zdát může, ale běžná vlastnost.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod indeshit 20. 10. 2017 16:48

Prohlídni si krematorium, ať víš, do čeho jdeš

-- 20. 10. 2017 17:52 --

To chce "koule" jít do RGBW IPS vědomě :)

...nakonec ale proti gustu žádný dišputát. Vybrat si šunku s 60% masa, když se vedle válí více druhů šunky s 90% masa, je známka gurmánství.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod djpiecka1 20. 10. 2017 17:58

Indeshit a mozem vediet, aky konkretne tv mas doma ty?? Noze prezrad.
djpiecka1
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků