Samsung UE40KU6072 - screen mirroring

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Umajks 18. 10. 2017 18:56

Zdravím,
chtěl bych poprosit někoho z místních odborníků o radu. Problém je v tom, že pokud zobrazím přes screen mirroring nějaký detailnější obraz, jako např. fotky či videa, tak obrazovka TV začne v pravidelných intervalech blikat. Při zobrazení např. prostředí androidu v mobilu, nebo jeho nastavení, je obraz v pořádku. Zkoušel jsem propojit i s jiným smartphonem, ale pořád stejná chyba. TV hlásí, že firmware je aktuální (verze 1201). Nicméně na webových stránkách jsem našel verzi 1203.6. Mohla by pomoct tato aktualizace? Nebo je to spíš na reklamaci? Ještě bych dodal, že prohlížení fotek z flash disku, nebo přes WiFi direct je bez problémů. Předem děkuji za odpovědi.
Umajks
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 18. 10. 2017 20:47

Zkoušel jsi jiný obrazový profil, zkoušel jsi vypnout všechna vylepšovátka pro obraz? Dělá to u každého rozlišení, nebo jenom u nějakého konkrétního?
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Umajks 20. 10. 2017 15:09

Zkoušel jsem tedy změnit obrazové režimy, taky jsem zkusil fotky o různém rozlišení, od 2 Mpx až po 13 Mpx "vylepšování" obrazu je při screen mirroring neaktivní, vypnuté, ale bohužel pořád stejný problém. Dokonce to dělá i když pustím hru na mobilu (Asphalt 8). Mám zkusit tu aktualizaci přes flash disk? Moc se mi do toho nechce. Je mi totiž trochu divné, že TV ji sama nevyhledá.
Umajks
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 20. 10. 2017 16:27

Byly aktualizace, které z určitých důvodů, nemohl TV naládovat přes net. Proto jsou vystaveny na netu a lze je instalovat pouze přes flešku. Záleží na Tobě, jestli do aktualizace půjdeš. V každém případě si nejdříve překontroluj, že Tebou vyhledaný software je skutečně určen pro Tvůj televizor!

Jestliže se vydáš cestou upgradu... nejdříve telku resetuj do přepravního nastavení, pak nastav jen základ, nic nemusíš ladit, nahoď nový software, po restartu TV a jejím novém naběhnutí s oznámením, že vše proběhlo OK, ji odpoj na několik minut od napájení, a to přímým vysunutím vidlice ze zásuvky. Následně znovu proveď obnovu do přepravního nastavení. A teprve teď laď a nastavuj pro další využití.

Upozorňuji Tě, že to děláš na vlastní riziko!
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Umajks 20. 10. 2017 17:33

Aha, díky moc za tvé postřehy a rady. Mě to přijde jako jediné východisko, ta aktualizace. Screen mirroring jsem chtěl využívat, bohužel takhle to nejde. To přepravní nastavení se nějak liší od "Obnovení" , které se nachází v nastavení-podpora-autom. diagnostika-obnovení? Pak je ještě něco podobného... nastavení-systém-spustit nastavení (píše se tam "Obnoví původní nastavení TV a znovu provede počáteční nastavení.") Co se týče označení modelu, jedná se o UE40KU6072. Na webu Samsungu, v sekci podpora, je na výběr jen model UE40KU6072U. Je tam tedy navíc to "U" na konci. Jedná se o totožný model? Pokud by se aktualizace nepovedla, bude to reklamovatelné? Omlouvám se za takovéto možná trochu hloupé otázky, ale chtěl bych to nějak vyřešit a zároveň mít i nějakou tu jistotu, že se něco nepodělá.
Umajks
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků