Vzdálená obsluha TV a přehrávání DLNA obsahu

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod rossiny 16. 10. 2017 15:43

Ahoj lidi, potřeboval bych se poradit, jak vyřešit požadavek v práci. Jde mi o to, že jsem dostal na starost zajistit promítání - prezentaci - fotek a obrázků ve firemní jídelně a moc o AV nevím. Mám představu, že bych využil virtuálního DLNA serveru a na nové TV přes síťové rozhraní ovlivňoval obsah promítání. Ale potřeboval bych zjistit, zda při každém spouštění - denně cca na 4 hodiny - musím dojít TV zapnout, nebo zda se už dají nastavit na nějaký autostart od do nebo signálem zahájení přehrávání .... Najde se tu někdo s těmito zkušenostmi? A díky moc, jestli prudím s ptákovinama, ale já na TV moc nekoukám ...
Naposledy upravil rossiny dne 16. 10. 2017 16:44, celkově upraveno 2
rossiny
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 16. 10. 2017 16:07

Uprav si název vlákna... a přečti pravidla.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod indeshit 16. 10. 2017 17:48

A jaká telka by to měla být? Nějaký už předvýběr?
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod rossiny 16. 10. 2017 20:04

nemám zatím žádnou vybranou - prostě hledám, která by mi mohla vyhovovat, jediný rozhodující faktor je cena cca max 40000 za 1 ks - potřebuju 2. Rozměr si myslím postačuje maximálně 55 palců
rossiny
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod indeshit 16. 10. 2017 20:47

Širokej úhel nebo spíš kvalita?

Hlavně ne RGBW :)
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kvok 16. 10. 2017 21:05

Android TV by už třeba mělo umět spuštění aplikace po spuštění, ale nespoléhal bych příliš na to, že si TV vše vybaví sama automaticky. Asi bych spíš připojil Raspberry Pi, které by běželo pořád a poslalo v daný čas signál HDMI-CEC. Ale není to úplně jednoduché na nastavení.
Má to být v jídelně a běžet na tom budou fotky, zároveň kdo ví, jak dlouho tam bude viset nějaký statický obraz… Na tenhle účel podle mě není potřeba vymýšlet nic velkolepého, úhly a žádná image retention jsou důležité, takže nějaký základ s IPS by stačil.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Abox 17. 10. 2017 05:06

Adtraxion
http://www.adtraxion.com/narrowcasting- ... -hardware/
Dodava http://www.avmedia.cz/

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Krabicky schovas do podhledu, za TV.Vytvoris projekci, kdy se ma spustit, kdy se ma vypnout. Distribuje se to po siti, vzbudi to i ty TV...
Abox
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků