40" 4k TV pre desktop použitie

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 19. 10. 2017 20:23

Rozmyslam cely cas co za novy stojan tam chces vymyslat, a to ty myslis drziak.

Je nezmysel za to davat 150, 100 ci aj 70€. Dobry, funkcny drziak kupis v pohode za 30-40€, aj menej. Ked chces byt velmi rozsafny, tak max 50€. Drahsi je nezmysel, tam nemas pridanu hodnotu. Max lepsi dizajn a mozno nejake lepsie materialy.
Inak aj tu samozrejme funguje oem.
Staci ze to splna vesu a nosnost. Zbytok je uz len o tom ci ti staci pevny s nejakym jednoduchym horizontalnym naklapanim, alebo nejaky klbovy, pripadne min. vzdialenost od steny atd.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dropadred 19. 10. 2017 21:58

Áno, ospravedlňujem sa, stále mi vypadne výraz držiak.

Kde kúpim taký ramenový za tie sumy? Ten, čo spomínam je komplet nastaviteľný, tie také u nás dostupné ak majú dve ramenná, tak tie sú čisto len na posun dopredu-dozadu a nejaký náklon do strán.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 20. 10. 2017 04:48

Aky pohyb este potrebujes okrem otacania horizontalneho a vertikalneho?
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dropadred 20. 10. 2017 08:05

Tak ideálne potrebujem niečo, čo:
- budem posúvať bližšie ďalej od steny
- natáčať a posúvať to iným smerom (napríklad odtiahnem TV viac od steny, natočím do strany a upravím náklon)
- podľa potreby prispôsobiť uhol a výšku (napríklad, ak by som šupol NTB pod TV) alebo neskôr tam mal napríklad zosík a raz tam je väčší a raz menší.

Práve to posúvanie na výšku a do strán vyzerá ako ten limitujúci faktor pri výbere. Všetky, čo som zbehol na takej Alze napríklad sú klasika buď fixované (len s natáčaním do strán a do výšky), prípadne tie rôzne akoby nožnicové, ktoré k tomu pridávajú aj možnosť prispôsobenia vzdialenosti od steny - tam mi stále vadí, že presne tú možnosť manipulovať s výškou umiestnenia tam človek nemá)-
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 20. 10. 2017 15:21

Napr. Fiber Mounts ma v ponuke aj vyškovo nastaviteľne držiaky. Do 50€ v pohode.

https://www.drziakyastoliky.eu/otocne-s ... televizory
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dropadred 20. 10. 2017 21:27

Vynikajúco, to je tiež ten OEM, takže super, len im musím najprv dať vedieť, lebo ideálny
https://www.drziakyastoliky.eu/drziak-t ... ny/NB-F300
nemá adaptér na 400x400 VESA a zase o pár grošov drahšia verzia má požiadavku na min. hmotnosť 8kg (TV má 7,7kg)
https://www.drziakyastoliky.eu/drziakya ... ounts-F450 .
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 21. 10. 2017 05:51

A naco ti je 400x400?
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dropadred 21. 10. 2017 10:40

Aha, už vidím, na nemeckej Samsung stránke je aj uvedená presná rozteč (200x200), Rtings u MU6300 (pre nás MU61XX) hlási 400x400 a na SK Ťamťung stánke len "Podpora držiaka VESA (držiak nie je súčasťou dodávky)
Áno".
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 21. 10. 2017 11:20

Ale na rtings testovali 55". Tam zrejme bude aj na "našom" modeli 400x400. Na 40" ale dosť pochybujem, že by to tak bolo. Ale samozrejme nie som neomylny, len mi to pride nelogicke aby 40" mala rozteč 40 cm.

Pre take informacie je treba radšej pozrieť do manualu. "Naš" 6172, Strana 8: http://downloadcenter.samsung.com/conte ... 0627.0.pdf
40-43" - 200x200, zvyšok 400x400.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dropadred 21. 10. 2017 15:54

Vynikajúco, bože, čo ja som potom pozeral dávnejšie, to musel byť len nejaký "quick start guide". Odľahlo mi a môžem v podstate to už aj objednať.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dropadred 31. 10. 2017 23:27

Tak už je doma. Z mnohých hľadásk je ako môj starý Philips, také prechody farieb sú ešte lepšie (dithering pomáha), no pár vecí, ktoré ma asi trošku sklamali:
- pri bežnej vzdialenosti registrujem zrno (od protiodleskovej vrstvy, viditeľne matnejšie ako Philips),
- MUčko má dosť brutálne PWM artefakty aj v porovnaní s Philipsom, ktorý som mysleel, že ich má požehnane, myslím, že tých 120Hz je fakt málo, dosť to zasahuje nižšie fps ako 60 a dokonca aj 60fps má teraz jemne viditeľný PWM charakter, čo u Philipsa pri 60fps to bolo v pohode,
- má dosť výrazných duchov,
- čakal som podľa grafiky na webe, že to bude panel s RGB usporiadaním ale podľa lagom testu to je BGR (ako bol aj Philips), aj keď myslím, že pri Windowse to nie je potrebné riešiť ale aj tak,
- pozorovacie uhly mám pocit, že sú o trošku horšie ako u Philipsu, teda pri pozeraní z ideálnej polohy rohy pôsobia až dojmom akoby presvitalo podsvietenie (ale stačí sa na ne pozrieť priamo a je to v pohode).

Tak som na vážkach, aktuálne nič iné pre mňa a moje požiadavky nie je ale je už koniec roka, tak neviem, či to nezabalím a nenechám to až na budúcoročné modely, len tam si nie som istý, nástupca, teda 2018 verzia tejto bude stáť rovnako ako stojí teraz alebo to už časom aj zlacnela a pri vydaní stála trebárs o stovku navyše (ak počítame len Alza ceny)?
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků