Sony XE9005 - prehrávanie filmov (23.976p)

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod andrewxy 1. 4. 2018 18:31

Tak potom tvoja TV asi daný problém nemá :) a motionflow pracuje aj pri tomto pomere strán. Občasné šklbnutia môžu byť asi spôsobeným aj kvalitou videa, myslím. Zas to video nie je najkvalitnejšie.
Ale nie som jediný s podobným problémom, na vrhnom linku Sony community to dosť riešili a tiež nevyriešili.
andrewxy
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 1. 4. 2018 20:18

Vím, že nejsi sám s podobným problémem. Jestliže se Ti to trhá pravidelně, jako v případě vypnutého Motionflow, pak je to něco jiného, než momentálně jsem schopen vnímat já.

Ano, právě protože jsou ripy dělány všelijak, je lepší se vždy orientovat dle nějakých demo videí. Jednak se zbytečně nestahuje mnoho GB a taky by se mělo jednat o kvalitní videa.

Ještě vyzkoušej schválně aktivovat obrazový profil SPORT.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod hit.man 1. 4. 2018 22:23

V tichosti sleduji zde přítomné příspěvky a doufám, že se k něčemu dostanete. Měl bych dva dotazy, nevím kde se mám zeptat a vidím, že je vás tu hodně co má Sony. Budu doufat, že mi odpovíte.

Chci si koupit Sony (nejsem definitivně rozhodnut) dle mých finančních možností mi vyhovuje nejvíc řada XE85.

1. Nenašel jsem jaký je rozdíl mezi KD-55XE8596 a KD-55XE8577, nevíte to někdo?

2. Hodně co jsem četl o Sony a nejenom tady jsou popsaný problémy s Android systémem. Co mě můžete napsat jako vy stálý uživatelé Sony Android na tyto body?

- tragedie s vestavěným přehrávačem pády aplikace, alternativa v podobě kodi není úplně 100%
- sekání 4 k videi
- nefunkční hbbtv
- problém s načítáním a přehrávání filmů z usb disku
- nečekaný pád systému 1x-2x do měsíce
- složitější listování v kanálech programů, zobrazuje se vždy programový průvodce, který se k tomu načítá

Jen připomínám to jsem vyčetl z postřehů z ruzných for.
hit.man
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 1. 4. 2018 22:46

Nejsem sice uživatel TV Sony, ale...

Ať si kdo chce, co chce říká na Android, pokud ho chceš kompletněji využívat, potřebuješ trochu více otrlosti a chuti experimentovat. S občasným kolapsem nutno počítat. Restarty, či nutnost TV vytáhnout ze zásuvky, nemusejí být ojedinělou záležitostí, ke které dojde jednou za rok.

Sony se snaží Android OS v TV odladit. Určitě je nyní na tom lépe, než dřív. Nicméně se u různých strojů a verzí OS objevují různé anomálie. Ne, že by jinde nebyly, ale...

Z druhé strany...

tyto telky mají kvalitní obraz a určitě nabídnou mnoho zajímavého.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod Tielk 2. 4. 2018 10:58

A neni problem u toho dolby vision ze je to pro cituji Obsah Dolby Vision je podporován u aplikací/služeb pro streamování video obsahu nainstalovaných do televizoru, například Amazon Prime Video a Netflix. (pouze pro řady ZD9, XE94, XE93 a A1)* to by slo pochopit ze to neni pro prehravani filmu z usb.
Tielk
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 2. 4. 2018 11:14

Netuším. Někdo někde psal, že prý by se podpora pro vyjmenované nové TV měla dostat do firmwaru v půlce tohoto roku.

Ale máš pravdu, ten text má takový nádech. Z druhé strany by se jednalo o, u uživatelů, nevítané omezení.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod Lucas_F 2. 4. 2018 12:33

Dolby Vision funguje u built-in apps jako Netflix, samo se přepne do režimu obrazu "Dolby Vision", přes hdmi je to trochu jinak, každej hdmi hardware musí bejt updatovanej správným DV profilem přímo pro Sony TV, v tuhle chvíli funguje Dolby Vision po HDMI u Apple TV (potvrzuji -mám doma). Takže pokud máš OPPO nebo X700, musíš počkat na novej firmware.
Lucas_F
Junior

Odeslat příspěvekod dimi256 2. 4. 2018 15:52

Jde nějak poznat, že TV zobrazuje Dolby vision? Například, že se v action menu u obrazu zobrazí nějaká jiná ikonka hdr?
dimi256
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 2. 4. 2018 18:33

U televizorů, které dokáží zobrazit tento signál, se objeví přívlastek u obrazových profilů, či dokonce se zjeví další, do té chvíle, skrytý profil, který Dolby Vision přímo naznačuje.

Jak je to aktuálně u Sony si ale nejsem jist.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod Lucas_F 2. 4. 2018 18:34

režim obrazu se přepne fixně na Dolby Vision + při aktivaci obsahu se objeví logo DV na obrazovce
Lucas_F
Junior

Předchozí stránka