Sony XE9005 - prehrávanie filmov (23.976p)

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod dimi256 31. 3. 2018 21:02

MgX píše:Měl jsi to nastavené jako já? Pokud jinak, prosím o popis. Ty máš 9305?

Hoši byl bych rád, kdyby se zapojili i další. Děkuji.


Ano měl jsem to přesně jak popisuješ, žádné trhání. Jen kvalita videa z toho ulozto je mizerná, snažím se přehrávat jen ve 4k. Jinak už jsem aktualizoval firmware který by měl přinést Dolby vision, zatím ale nemám vhodný zdroj. TV mám xe9305.
dimi256
Junior

Odeslat příspěvekod Tielk 31. 3. 2018 21:45

Ahoj jak jsi provedl prosim aktualizaci zatim mi to pise ze mam aktualni verzi tj6.26.

Tyto filmy maji mit dolby vision https://www.blu-shop.cz/dolby-vision/
Tielk
Junior

Odeslat příspěvekod dimi256 31. 3. 2018 21:55

Stáhl jsem ji ze stránek Sony na fleshku a vložil do USB v TV.
dimi256
Junior

Odeslat příspěvekod Tielk 31. 3. 2018 23:11

Diky asi se zadarilo.
Tielk
Junior

Odeslat příspěvekod andrewxy 1. 4. 2018 10:12

Problém som spomínal už vyššie a je aj rozoberaný na stráne sony community:
https://community.sony.co.uk/t5/android ... -p/2352056

Jedná sa o to, že pri týchto ripoch nefunguje motionflow korektne pri niektorých druhoch formátov videa (hlavne kde sú väčšie čierne pásy hore a dolu) napr:

16:9 Work - motionflow funguje
1.85:1 Work - motionflow funguje
2.2:1 Not work - motionflow nefunguje
2.222 Not work - motionflow nefunguje
2.40:1 Not work - motionflow nefunguje

Osobná skúsenost, mám video: Mumie 2017, MKV (12053 kb/s), H264, DTS, 1920x814, 23,976 FPS, 10,51 GB.
Formát videa: 2.40:1
Moja TV: 49XE9005

Keďže je to formát videa 2.40:1 po spustení je badať mikrotrhanie. Ale akonáhle si vo videu zmeníš pomer strán napr. na 16:9 (alebo dáš väčší zoom) tak obraz je už plne plynulý (motionflow začne fungovať), ale samozrejme film je následne kvôli zmene formátu nepozerateľný, keďže je obraz veľmi natiahnutý.

Skúšal som aj prehrávanie toho istého videa cez Xiaomi MI box napojený na moju TV, ktorý je pripojený cez HDMI a problém nie je. Video ide úplne plynulo. Takže tento problém už nie je ak sa použijú externé zariadenia na prehrávanie videa napojené cez HDMI.

Čiže to vyzerá byť ako problém priamo v Android TV od Sony, ktorý snáď niekedy v najbližšej dobe opravia, aj keď si to nemyslím :)
Naposledy upravil andrewxy dne 1. 4. 2018 11:47, celkově upraveno 2
andrewxy
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 1. 4. 2018 10:21

andrewxy nemáš nějaké demo, které se dá volně stáhnout z netu, a kde se Ti to trhá taky? Vyzkoušel jsi Tebou jmenované video při nastavení, které jsem popsal výše. A trhá se taky?

A ještě dotaz... ve kterém interním přehrávač jsi to video přehrával? Měl jsi ho uložený na HDD a HDD připojený na USB?

Pro ostatní - nejde o to, zda se vám líbí/nelíbí telenovela. Jde o stav s trháním. Někdo psal a nebyl sám, že se mu cuká právě demo Hobbit a je jedno, zda si to nastaví tak, či onak. Já jsem teď měl možnost se mrknout na novější telku XF9005 a tam při mnou uvedeném nastavení trhání nepozoruji. Tedy pokud neberu v potaz rychlé dramazměny v obraze, kde spíše nestíhá dopočítávat telka, než že je tam jiný zádrhel.

Mimochodem - Dolby Vision na tom zatím nějak nejelo, možná jsem se jen v rychlosti přehlédl.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 1. 4. 2018 11:46

Na XE9005 by měla být dostupná aktualizace z 28. 3. 2018.

https://www.sony.cz/electronics/support ... s/00015010
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod andrewxy 1. 4. 2018 11:46

Nenašiel som konkrétne to video, ale napr. teraz narýchlo som stiahol nasledovné: (3,12 GB) na väčšie som nemal teraz čas :)
Odkaz vymazán...

Je to tiež v pomere strán: 2.40:1, pruhy hore a dolu.

Nastavenia TV: Motionflow: osobný, Plynulost: MAX, Čistota: MIN, Filomvý režim: vysoká, film prehrávaný cez USB klúč.

To mikrotrhanie je najlepšie badať hneď na začiatku, keď sa vytvára logo Universal.
Prehrával som ho v prehrávači VIDEO, ale neviem kde sa dá zmeniť pomer strán, tak som ho potom pustil v MX player, kde som pri videu zmenil obrazovka - pomer strán na 16:9 a hneď bol vidieť rozdiel v plynulosti.

Ale ako to mikrotrhanie nie je nič čo by extra vadilo k pozeraniu filmu, len je vidieť veľký rozdiel, keď funguje motionflow.
Naposledy upravil MgX dne 1. 4. 2018 11:56, celkově upraveno 1
Důvod: Smazán link.
andrewxy
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 1. 4. 2018 11:54

Hele psal jsem o nějakém demu, aby jsme tu nevytvářeli zásobárnu linků na nějaký warez apod. Navíc demo videa jsou většinou menšího rozměru a dostatečné kvalitě, tudíž se nemusí člověk bát, že chyba je v nějakém podrceném převodu/konverzi atd.

Jestli to vidíš, jen na začátku videa, kde je logo a pak už ne, může se jednat o chybu automatiky, která si s tím neporadí. Jde o to, zda cukání pravidelnějšího stylu je vidno i dál ve filmu. Jestli se jedná o cuk 3x, 4x za dvě hodiny filmu.... tak se dlouze můžeme bavit čím to je. Jestli to tam je 150x OK - pak je problém.

V přehrávači VIDEO mám pocit, že se poměr stran nedá změnit, ale možná se pletu. Když bude chvíle odzkouším to.

Takže předpokládám, že Tebou uváděné video i v menší velikosti, dělá to samé, co původně uváděné. Je to tak?
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tielk 1. 4. 2018 11:58

Myslel jsem ze to dolby vision uvidim v nastaveni obrazu kde je nastaveni AUTO - HDR - HLG ale nic tam neni tak nepoznam jestli tam vubec je.Zkousel jsem prehravat Transformers a Jumanji oba disky podporuji dolby vision.
Tielk
Junior

Odeslat příspěvekod andrewxy 1. 4. 2018 12:07

Tak sorry za ten link. Myslel som len to, že pri tom logu je ten pohyb vidieť najlepšie. Inak motionflow nefunguje počas celého filmu, od začiatku až do konca ako na každom taktomto ripe s pomerom strán 2.40:1. Ono nie, že by to nejak sekalo, len nie je vidieť plynulosť ako keď si pustím video napr. s pomerom strán 1.78:1. Tam sa daný problém nevyskytuje.
andrewxy
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 1. 4. 2018 12:57

Ok, chápu, že jsi odkaz dával z určitých důvodů...pro vyzkoušení.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 1. 4. 2018 15:09

andrewxy díval jsem se na to. Myšleno logo - začátek. A skutečností je, že se tam hrany loga jakoby několikrát seknou. Jak logo jede vůči divákovi a odjíždí pryč, je vidět několik záškubů - předpokládám, že píšeme oba o tom stejném. Zkoušel jsem přehrávat přes Kodi přehrávač, VIDEO, MX Player, VLC. Vždy stejné. Tam, kde je možnost změnit poměr stran, jsem to zkusil, ale pocitově se mně to trhlo zase.

Toto Tebou zmíněné video je v H.265. Nesouvisí to i s tím. Není H.264 lepší v tomto směru?
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod andrewxy 1. 4. 2018 17:01

Skúšal som aj video s H.264. Chcel som natočiť aj video mobilom, ale toho by nebolo moc vidieť, najlepšie by som to popísal týmto videom:
https://www.youtube.com/watch?v=thX6uNI5YFk

Akoby pri videách so spomínaným pomerom strán nefungoval motionflow. Ale po prepnutí napr. na 16:9 už nabehne. Možno sa to vyskytuje len pri určitých modeloch.
andrewxy
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 1. 4. 2018 17:14

Chápu rozdíl mezi zapnutým a vypnutým Motionflow. Nicméně díky za vysvětlující video. V každém případě, pokud vezmu Tebou linkované video, pak v jeho počátku vidím plynule se pohybující planetu. Problém s občasným nepravidelným cuknutím nastane následně, jakmile se objeví písmenka-logo. Při jejich příjezdu vidím několik drobnějších škubnutí. Následně při jejich odjezdu je to vidět o něco víc. Není v tom pravidelnost, jako u Tebou prezentovaného videa. Jsou to třeba tři škubnutí po sobě, pak nějakou dobu klid a zase dva tři za sebou.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků