Sony XE9005 - prehrávanie filmov (23.976p)

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod andrewxy 1. 4. 2018 17:31

Tak potom tvoja TV asi daný problém nemá :) a motionflow pracuje aj pri tomto pomere strán. Občasné šklbnutia môžu byť asi spôsobeným aj kvalitou videa, myslím. Zas to video nie je najkvalitnejšie.
Ale nie som jediný s podobným problémom, na vrhnom linku Sony community to dosť riešili a tiež nevyriešili.
andrewxy
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 1. 4. 2018 19:18

Vím, že nejsi sám s podobným problémem. Jestliže se Ti to trhá pravidelně, jako v případě vypnutého Motionflow, pak je to něco jiného, než momentálně jsem schopen vnímat já.

Ano, právě protože jsou ripy dělány všelijak, je lepší se vždy orientovat dle nějakých demo videí. Jednak se zbytečně nestahuje mnoho GB a taky by se mělo jednat o kvalitní videa.

Ještě vyzkoušej schválně aktivovat obrazový profil SPORT.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hit.man 1. 4. 2018 21:23

V tichosti sleduji zde přítomné příspěvky a doufám, že se k něčemu dostanete. Měl bych dva dotazy, nevím kde se mám zeptat a vidím, že je vás tu hodně co má Sony. Budu doufat, že mi odpovíte.

Chci si koupit Sony (nejsem definitivně rozhodnut) dle mých finančních možností mi vyhovuje nejvíc řada XE85.

1. Nenašel jsem jaký je rozdíl mezi KD-55XE8596 a KD-55XE8577, nevíte to někdo?

2. Hodně co jsem četl o Sony a nejenom tady jsou popsaný problémy s Android systémem. Co mě můžete napsat jako vy stálý uživatelé Sony Android na tyto body?

- tragedie s vestavěným přehrávačem pády aplikace, alternativa v podobě kodi není úplně 100%
- sekání 4 k videi
- nefunkční hbbtv
- problém s načítáním a přehrávání filmů z usb disku
- nečekaný pád systému 1x-2x do měsíce
- složitější listování v kanálech programů, zobrazuje se vždy programový průvodce, který se k tomu načítá

Jen připomínám to jsem vyčetl z postřehů z ruzných for.
hit.man
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 1. 4. 2018 21:46

Nejsem sice uživatel TV Sony, ale...

Ať si kdo chce, co chce říká na Android, pokud ho chceš kompletněji využívat, potřebuješ trochu více otrlosti a chuti experimentovat. S občasným kolapsem nutno počítat. Restarty, či nutnost TV vytáhnout ze zásuvky, nemusejí být ojedinělou záležitostí, ke které dojde jednou za rok.

Sony se snaží Android OS v TV odladit. Určitě je nyní na tom lépe, než dřív. Nicméně se u různých strojů a verzí OS objevují různé anomálie. Ne, že by jinde nebyly, ale...

Z druhé strany...

tyto telky mají kvalitní obraz a určitě nabídnou mnoho zajímavého.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tielk 2. 4. 2018 09:58

A neni problem u toho dolby vision ze je to pro cituji Obsah Dolby Vision je podporován u aplikací/služeb pro streamování video obsahu nainstalovaných do televizoru, například Amazon Prime Video a Netflix. (pouze pro řady ZD9, XE94, XE93 a A1)* to by slo pochopit ze to neni pro prehravani filmu z usb.
Tielk
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 2. 4. 2018 10:14

Netuším. Někdo někde psal, že prý by se podpora pro vyjmenované nové TV měla dostat do firmwaru v půlce tohoto roku.

Ale máš pravdu, ten text má takový nádech. Z druhé strany by se jednalo o, u uživatelů, nevítané omezení.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lucas_F 2. 4. 2018 11:33

Dolby Vision funguje u built-in apps jako Netflix, samo se přepne do režimu obrazu "Dolby Vision", přes hdmi je to trochu jinak, každej hdmi hardware musí bejt updatovanej správným DV profilem přímo pro Sony TV, v tuhle chvíli funguje Dolby Vision po HDMI u Apple TV (potvrzuji -mám doma). Takže pokud máš OPPO nebo X700, musíš počkat na novej firmware.
Sony-65AF9, Focal Sib Evo
Lucas_F
Junior

Odeslat příspěvekod dimi256 2. 4. 2018 14:52

Jde nějak poznat, že TV zobrazuje Dolby vision? Například, že se v action menu u obrazu zobrazí nějaká jiná ikonka hdr?
dimi256
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 2. 4. 2018 17:33

U televizorů, které dokáží zobrazit tento signál, se objeví přívlastek u obrazových profilů, či dokonce se zjeví další, do té chvíle, skrytý profil, který Dolby Vision přímo naznačuje.

Jak je to aktuálně u Sony si ale nejsem jist.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lucas_F 2. 4. 2018 17:34

režim obrazu se přepne fixně na Dolby Vision + při aktivaci obsahu se objeví logo DV na obrazovce
Sony-65AF9, Focal Sib Evo
Lucas_F
Junior

Odeslat příspěvekod xe9005 31. 5. 2018 09:18

Zdravím.

Možná by to bylo na samostatný vlákno, ale řeší se to tady, tak bych řekl, že to sem patří.

Snažím se streamovat videa do TV (XE9005"55) přes WiFi (5GHz) z PC. Kabel není možný.. pokud je to pro někoho faktor ke koupi/nekoupi - vysoký bitrate je problém.

TV má pouze 100mbit ethernet port, proč nemá gigabit ethernet netuším.
Propojení routeru a TV kabelem nepomůže tedy.

TV má WiFi ac údajně, ale co jsem našel měření a texty, tak Sony rychlost neuvádí, pouze že to je dostatečný na 4K .. na Netflix asi jo, ale 1080p Planet Earth je při peaku lag lag lag. UHDR se neodvažuju ani zkoušet.

Mohl bych koupit např. Nvidia Shield, připojit k TV přes HDMI.
Shield má gigabitovej ethernet port -> propojit s gigabitovým routerem.
Jenže do routeru bych to posílal po WiFi a nechce se mi zjišťovat za 5k (cena Shieldu), jestli by to takhle fungovalo bez lagů..

Cesta je tedy asi pro mě jediná, USB externí disk.

Nedaří se mi nikde dohledat jaký bych měl zvolit.
Předpokládám, že určitě USB 3.0.

Dále tady v tomhle vlákně popisují borci, že se disk točí i při vypnutý TV a nejde to nastavit jinak.
Nechci řešit prodlužovačkou na vypinání, prý jsou disky i s vypínáním přímo; poradíte který?

Nějaká maximální velikost je nebo to není v tomto směru omezeno?
Doufám, že v případě tohohle řešení nejsou nějaký překvápka, že by to neumělo NTFS..

Ideálně pokud máte někdo nějaký konkrétní model k této TV otestovaný. :)

Díky za rady.
xe9005
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Viktor69 31. 5. 2018 10:01

USB 2.0 by s realnou rychlosti az 320 mb/s urcite stacil, dnes uz se snad ale ani nepordavaji.
Viktor69
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xe9005 31. 5. 2018 10:38

Šel bych třeba do tohohle: https://pevne-disky.heureka.cz/western- ... 0bbk-wesn/
Ale jestli to je dobrej nebo špatnej nápad, nebo jakej to je nápad.. nevím.

Navíc bych asi chtěl, aby šel ten HDD vypnout.. viz strana 6 tohohle vlákna.

////////////

Dá se do takhle připojeného disku přistupovat přes WiFi např.?
Abych nemusel HDD pokaždé odpojit, připojit k PC, nakopírovat, odpojit a znovu připojit..
Navíc během těhle operací může asi dojít k nějakým anomáliím s daty...
xe9005
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod majinkej 31. 5. 2018 15:58

Zdravím tenhle Western mám,a funguje perfektně s mojí telkou KD-55XE7096,mohu doporučit.
majinkej
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 31. 5. 2018 20:16

xe9005 již jsem text na podobné téma psal...

MgX píše:Úplně obyčejné WD Portable Elements bych vyzkoušel. Ty úplně základní. Ale vždy existuje varianta, že při přímém spojení s TV něco nebude fungovat dle Tvých představ. Pak je jednoduší koupit jakýkoliv HDD a připojit k RPi, nebo k PC a přehrávat takto.

Jinde k podobnému tématu píšu...
MgX píše:Některé z WD Passport nejsou ideální, stačí číst diskuze pod produkty. Při - kupříkladu - spojení s televizorem disk nefunguje. Většinou je negativní stav způsobem tím, že na HDD je od výrobce blokovaná oblast, která se tváří pro PC, jako další HDD, nebo běžná mechanika. Co nevadí PC, vadí uživatelům a totálně nevyhovuje některým strojům.

Já mám zkušenost s něčím takovým, tudíž WD Portable Elements. Netvrdím, že je to ideál, netvrdím, že přežije vše. Dovnitř nevidím. Jen je prostě používám.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků