Sony XE9005 - prehrávanie filmov (23.976p)

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod andrewxy 11. 10. 2017 12:32

Ahojte, máte niekto skúsenosti s prehrávaním filmov (23.976p) na android TV? Vlastním android TV SONY XE9005 a mám problém, že pri sledovaní filmov (23.976p) napr. v KODI aj cez VLC je vidiet drobné trhanie, obraz nie je plne plynulý. Neviem, či je to problém systému android alebo je možný nejaký FIX. (niečo prenastaviť) Napr. ak som daný film spustil cez notebook a ten prepojil cez HDMI na TV, obraz bol plynulý bez mikrotrhaní. Hľadal som aj na internete, kde boli popísané problémy s "judder" a odporúčania prenastaviť MotionFlow na True Cenima, ale bolo to bez viditeľnej zmeny. Pri filmoch (60p) je obraz plynulý.
andrewxy
Junior

Odeslat příspěvekod Marek71 11. 10. 2017 13:30

Pokiaľ sa nemýlim, tak toto má na svedomí Kodi pod Androidom, resp. pokiaľ to blbne aj s VLC, tak zrejme v oboch prípadoch je na výstup použitý nejaký Android ovladač, alebo niečo také. Ide zrejme o to, že TV sa neprepne na správnu frekvenciu podľa frekvencie toho zdroja - filmu. Toto by mal zabezpečit zdroj signálu - v prípade interného prehrávania to nezvláda, naproti tomu notebook pripojený cez HDMI to zvláda v pohode.

Podobné problémy s neprepínaním frekvencie, alebo aj s audiom a podobne sú hlásené pre Kodi pod Androidom u tých čínských multimediálnych krabičiek za pár dolárov. Akonáhle sa tam namiesto Androidu nainštaluje linuxový LibreELEC, všetky problémy zmiznú.
Mazda CX-5 G195 AWD 2023
Lexus GS 450h Premium 2013 (jezdí dál v rodině)
Sony KD-55XE9005 + TV Box X96 (S905X3) + CoreELEC
Onkyo TX-L20D + repro Elac FS 78
Marek71
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lithrai 11. 10. 2017 13:56

V KODI sa dá nastaviť zmena obnovovacej frekvencie.
lithrai
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod andrewxy 11. 10. 2017 14:02

vďaka za odpovedať, tak to nie je veľmi príjemné zistenie :) a v KODI sa bohužiaľ zmeniť nedá, je to tam prednastavené a vyblednuté, takže nie je možná zmena (1980x1080 60p). Ono nie že by to až tak vadilo, ale človek si všimne, že to nie je tak plynulé ako by malo. Hlavne, keď som to porovnával s tým notebookom.
andrewxy
Junior

Odeslat příspěvekod Marek71 11. 10. 2017 14:27

To rozlíšenie 1920*1080/60p platí pre prostredie Kodi. To sa u teba meniť nedá, pretože tam je jasne daný výstup na tvoju telku. Ja som mal na mysli zmenu rozlíšenia a frekvencie pri prehrávaní videa. Toto by sa malo načítať z videa a Kodi by to malo prepnúť. Akurát Kodi pod Androidom s tým má problém.

Pozri sem, na konci je to popísané, kde nájdeš tů voľbu a skús to.

Plynulé přehrávání filmů se snímkovací frekvencí 23.976 fps:
http://podpora.yatun.cz/support/solutio ... -libreelec
Mazda CX-5 G195 AWD 2023
Lexus GS 450h Premium 2013 (jezdí dál v rodině)
Sony KD-55XE9005 + TV Box X96 (S905X3) + CoreELEC
Onkyo TX-L20D + repro Elac FS 78
Marek71
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod andrewxy 11. 10. 2017 16:34

Zabudol som spomenúť, mám zapnuté "Prispôsobiť obnovovaciu frekvenciu obrazovky" na "Vždy" skúšal som aj "Pri spustení/zastavení". Ale stále je cítiť, že by mohlo byť prehrávanie plynulejšie. Asi to bude pravdepodobne tým Andreoid TV a nemožnosťou správneho prepínania frekvencie.
andrewxy
Junior

Odeslat příspěvekod BOSSHUGO 11. 10. 2017 16:59

Nedělá to jen u filmu s CZ dabingem kde je to fps 23,976? Nebo to dělá i u filmu kde je jen originální AJ zvuk bez přidaného CZ dabingu?
BOSSHUGO
Junior

Odeslat příspěvekod andrewxy 11. 10. 2017 18:27

Keď som prišiel z práce tak som si prešiel veeeľke množstvo filmov na KODI a nakoniec to môže byť predsa len tým, že dané video na porovnanie PC vs TV vedel notebook o niečo lepšie spracovať. Pri niektorých (23,976) práveže nie sú viditeľné žiadne mikrotrhnutia a sú plynulé a pri niektorých ďalšich je to trochu badateľné.

BOSSHUGO: ono môže byť niekedy problém aj s tým CZ dabingom?
andrewxy
Junior

Odeslat příspěvekod BOSSHUGO 11. 10. 2017 19:31

Už jsem se o tom tady rozepisoval v minulosti...

BOSSHUGO píše:Už je to dlouho co jsem si z MKV filmy hral (tak 3 roky) a co si pamatuju, tak to drobné cukání dělaly některé filmy co měly CZ zvukovou stopu přidanou. Prostě divočáci co tam sami přidávali CZ zvuk, který byl vytažený z českého DVD má fps 25 a na Blu-ray je fps 23,976. Takže když to spojovali z obrazem, tak jen v programu myslím MKV merge se jmenoval, nastavili převod zvuku z 25 fps na 23,976 a to pak přehrávač videa poznal. Jen třeba co vím tak normální Windows media player to přehrál plynule a ostatní drobně cukaly i když co vím, tak si nějak kromě mě nikdo nestěžoval :lol: Když se zvuk normálně v jiném programu převedl z jednoho fps 25 na druhé fps 23,976 a až pak převedený a tím pádem protáhnutý spojil bylo vše O.K. Tak zkus jestli ti to dělá i film co nemá CZ zvuk a má jen originál, prostě si stáhni třeba krátkou ukázku a jestli to tak dělat nebude, tak je to prostě tím CZ zvukem. Třeba ti to pomůže ;-)
BOSSHUGO
Junior

Odeslat příspěvekod kvok 11. 10. 2017 21:01

Podrobné pojednání na tohle téma: https://docs.google.com/document/d/1EPz ... axj4utjvzv
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek71 12. 10. 2017 07:46

Hm... zaujímavé čítanie. Takže to zhruba odpovedá tomu, čo som popísal vyššie - Android má problém s korektným prepínaním frekvencie podľa prehrávaného obsahu. A nie je to len u TV Sony, je to obecný problém aj u externých prehrávačov založených na Androide. To samé sa týká passthru niektorých audio formátov.

Podstatné je potom dobre porozumieť tejto vete:
The above of course does not apply when using external media players connected via HDMI. The TV accepts all common display modes via HDMI of course.

TV cez HDMI akceptuje všetky mody a frekvencie, ktoré jej externý prehrávač dodá... len to nesmie byť prehrávač založený na Androide!
Mazda CX-5 G195 AWD 2023
Lexus GS 450h Premium 2013 (jezdí dál v rodině)
Sony KD-55XE9005 + TV Box X96 (S905X3) + CoreELEC
Onkyo TX-L20D + repro Elac FS 78
Marek71
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod double82 12. 10. 2017 10:38

mam XD9305 z minuleho roku a tiež mi na Kodi neslo jednak DTS a HEVC a HDR filmy mi trhalo. Poriešil som to tak, že do kodi som dal externý prehrávač, teda ten čo má sony na android TV. V nom mi ide všetko plynule aj DTS. Problem je len,že nemôžem stiahnut titulky resp pridat externé. Ale tak aspon sa ucim anglictinu pri niektorých filmoch. Ale prakticky skoro vsetko ma cz titulky alebo zvuk
double82
Junior

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 12. 10. 2017 11:54

Tiez som zaznamenal obdobny problem pri prehravani niektorých titulov...tiez mam Android TV (W756) a prehravanie cez doinstalovane KODI. Posledne ropravka (polarny expres... hrozne cukala).
Skusil som to teda pustit cez MX player. Trosilinku lepsie,ale nic moc.

double82 píše:Poriešil som to tak, že do kodi som dal externý prehrávač, teda ten čo má sony na android TV. V nom mi ide všetko plynule aj DTS.

Mozes uviest postup, ako si to urobil?

BTW:
ten isty titul (polarny expres) ... stara LG plazma nemala problem.
Pustil som to teda detom v spalni , cez externy STB (Cryptobox 650) pripojeny HDMI kablom k TV. Vsetko bez problemov.
bylinnycaj
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod double82 12. 10. 2017 12:54

http://kodi.wiki/view/HOW-TO:Use_extern ... on_Android

len treba este nejaky filemanager nainstalovat aby si ten subor mohol v tv skoprírovat tam kde patrí
double82
Junior

Odeslat příspěvekod andrewxy 22. 11. 2017 19:09

Tak dnes som mal možnosť porovnať na mojom XE9005 prehrávanie online videí z KODI so zapojeným Xiami Mi Box 3 a bez neho. Schválne som ponechal na Xiaomi 60fps. A rozdiel? obrovský. Pri niektorých testovaných filmoch cez Xiaomi Mi Box obraz krásne plynulý a bez neho cez Android TV v Sony také jemné trhanie aj so zapnutým TrueCinema. Zvlaštne.
andrewxy
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků