Sony XE9005 - prehrávanie filmov (23.976p)

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod dimi256 22. 3. 2018 11:16

Tak ono to trhání není ani v tom vestavěným přehrávači, ale tomu jsem nějak neporozumněl jak to řadí, mám raději zobrazení názvů souborů, složek jako v kodi. Zkoušel jsem i VLC player, ale nejlepší je to stejně pro mě v kodi. Jinak přehrávání jsem zkoušel v TV Android boxu přes hdmi v menu je 2160p/60 a při spuštění filmů TV blikne - asi přepne z 60 na 24. Rozdíl mezi interním přehrávačem v TV a přehráváním přes android box (mecool kiii pro) jsem nepostřehl.
dimi256
Junior

Odeslat příspěvekod Tielk 22. 3. 2018 13:18

V internim prehravaci to funguje bez problemu.Jinak k tomu Kodi je potreba nastavit pri prehravani HDR nebo to dela automaticky mne prijde ze je ten obraz pres kodi vice zasedly?Nevim mozna jen pocit.
Tielk
Junior

Odeslat příspěvekod dimi256 22. 3. 2018 13:31

To netuším, myslím, že je vše automaticky. Možná někdo jiný bude vědět.
dimi256
Junior

Odeslat příspěvekod fantozzi99 22. 3. 2018 14:07

Edon píše:prehravanim ripu okolo 60gb - mam tam viac ako 400 filmov

Hmm...24TB = slusna videoteka :-)
fantozzi99
Junior

Odeslat příspěvekod Edon 22. 3. 2018 14:13

Prehravanie ripU 60gb. Jedneho :mrgreen: Telku mam chvilu zatial som skusil len Interstellar 60gb a jeden diel Planet Earth co mal asi 15gb. Videoteka pozostava vacsinou z klasickych divx pripadne 720p a 1080p brripy takze na 1TB HDD sa toho zmestilo slusne ale uz mam volne asi len 20gb :hm

K tomu HDR - s tym mam velke trapenie - prehravanim cez USB sa nikde ziadna ikonka HDR nezobrazi a teda netusim ci pozeram HDR alebo nie.

Rovnako aj v in-built appke Netflix ked prehram serial ktory by mal byt HDR neviem ako by som si naozaj overil ci to v HDR pozeram.

Niekto nejake skusenosti?
Creative Zen X-Fi 8gb + Creative EP-830(deafult)
Edon
Junior

Odeslat příspěvekod hijk 22. 3. 2018 14:43

prehravanim cez USB sa nikde ziadna ikonka HDR nezobrazi a teda netusim ci pozeram HDR alebo nie.


Hele, jak netušíš? Přeci jestli to je, nebo není HDR snad vidíš na obrazovce.
hijk
Junior

Odeslat příspěvekod estefan2 22. 3. 2018 14:43

Edon.. ak kliknes na nastavenie obrazu a sledujes HDR film, tak v pravo hore svieti HDR.
estefan2
Junior

Odeslat příspěvekod Tielk 22. 3. 2018 14:44

U toho prehravani hdr z usb a origo sony aplikaci se musis podivat pres action menu do nastaveni obrazu jestli mas HDR zaple -vyple- pripadne nastaveno auto.Mam doladeny profil cinema home s HDR nastaveno na AUTO.Ale samozrejmne musi video co prehravas to HDR obsahovat.
Tielk
Junior

Odeslat příspěvekod Edon 22. 3. 2018 15:07

Okej jasne HDR je nastavene na auto - ako ale viem ze naozaj vsetko funguje? Tak ako to spomina estefan2 - nic take som nevidel ani pri prehravani z USB (cez KODI) ani pri Netflixe.

Ked pridem domov skusim prehrat z USB cez vstavanu Sony appku a skusim pozriet.
Creative Zen X-Fi 8gb + Creative EP-830(deafult)
Edon
Junior

Odeslat příspěvekod estefan2 22. 3. 2018 15:57

skus to tak ako som pisal, hore v rohu musi svietit HDR, ja mam to nastavene na auto...
a ako mate nastavenu TV? ja to mam zatial len z vyroby.
estefan2
Junior

Odeslat příspěvekod Edon 22. 3. 2018 16:10

A vidis to aj pri prehravani cez USB alebo je to len cez HDMI?
Edon
Junior

Odeslat příspěvekod estefan2 22. 3. 2018 16:47

ja to prehravam len cez USB a vidim to i na hrach PS4-Pro
estefan2
Junior

Odeslat příspěvekod Edon 23. 3. 2018 08:06

Tak som vecer skusil prehrat z disku cez vstavanu APP a naozaj v action menu - picture ukazuje vpravo hore HDR znacku. Pri prehravani cez KODI to neukazuje ale podla toho ako vyzeral obraz by som povedal ze HDR funguje aj tam.
Creative Zen X-Fi 8gb + Creative EP-830(deafult)
Edon
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 23. 3. 2018 12:20

HDR značka by se měla, teoreticky, objevit vždy, pokud se skutečně jedná o HDR signál.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dimi256 23. 3. 2018 12:33

Také to zkusím až budu doma, hdr značka se zobrazí při stlačení action menu nebo až když v action menu vyberu obraz? Poté se zobrazí šedivý pruh s nastavením vpravo?
dimi256
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků