SONY KD-55XD9305 vs SONY KD-55XE9005

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod xx30 9. 10. 2017 21:28

Chtěl bych se zeptat jestli se vyplatí vyměnit XD93 za XE90? Vlastním loňský model a zvažuji výměnu. Získám výměnou něco navíc nebo to jsou vyhozené peníze. Je XE90 v něčem výrazně lepší než XD93 nebo jsou podobné? Na stávající XD93 je lepší organizace kabelů, co porovnání obrazu, má někdo nějakou praktickou zkušenost?
xx30
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod double82 9. 10. 2017 22:56

na rtings pri teste Kd-55XE9005 je pisane vcom je lepsi novsi model. Hdr je lepsie na XD. XD ma nejaky starsi hardver ktory nepodporuje codec VP9. oficialne by malo dostat aj android nougat. podanie farieb a.cierna je onieco lepsia na xe. podla.mna blbost menit ja mma 65XD a som spokojny prave vcera som dopozeral transformers last knight v hdr a obrazovo super ale film nic moc. ked tak si pockaj kym sa ujasni hdr format. resp.nechapem.preco chces.menit?
double82
Junior

Odeslat příspěvekod xx30 10. 10. 2017 12:46

Měnit nic nemusím, jen se mi naskytla možnost bezplatné výměny XD93 za XE90. Tak jsem chtěl vědět jestli to má smysl.
xx30
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod double82 10. 10. 2017 13:55

vymeň
double82
Junior

Odeslat příspěvekod xx30 10. 10. 2017 14:28

No a má to tedy smysl? Je obraz tak viditelně lepší na XE90? Máte někdo srovnání? Na XD93 je lepší uspořádání kabelů.
xx30
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 10. 10. 2017 14:29

Obrazovo si nepolepšiš. Len to bude novšie.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kvok 10. 10. 2017 15:08

XE90 je postavené na novější platformě, lepší to bude z hlediska systému.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod double82 10. 10. 2017 15:27

ma novsi mediacodec, zevraj starsi ma horsi input lag ale neviem nemam doma konzolu
double82
Junior

Odeslat příspěvekod Lucas_F 10. 10. 2017 15:34

nemá XE90 lepší backlight management náhodou? viděl jsem spoustu fotek XD s hroznejma clouding spots, ale je to hodně kus od kusu, tak to musíš uvážit sám. Pokud hraješ, tak docela velkej rozdíl v lagu.
Sony-65AF9, Focal Sib Evo
Lucas_F
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 10. 10. 2017 16:05

XD9 je edge led, XE9 direct led. XD9 ma ale lepši dimming.
On sa nerozhoduje čo z toho ma kupiť, už XD9 ma. A ak nema problem s cloudingom, tak s XE9 v tomto smere nevyhra nič.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 10. 10. 2017 18:22

Někdy změna tzv. o slepičí krok, nemusí být skutečně přínosná. Obě zařízení mají evidentně cosi v plusu i v mínusu...

Je něco, co Ti na momentálním televizoru opravdu hodně vadí?
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lucas_F 10. 10. 2017 18:33

však to tak myslim, kdyby to byl jeden z mnoha kusů, který cloudovali, jak blázen, tak by to bylo ku prospěchu, jinak nevyhrá nic, případně input lag, pokud je to pro xx30 určující.
Sony-65AF9, Focal Sib Evo
Lucas_F
Junior

Odeslat příspěvekod xx30 10. 10. 2017 19:47

Děkuji všem za rady a postřehy. Se stávající TV jsem velmi spokojený, jen jsem na něm měl již z výroby lehce poškozený stojan ( promáčknutý roh, není téměř vidět - jsem puntičkář ) a bylo mi nabídnuto možnost vrácení peněz při vrácení TV prodejci ( pak bych asi koupil novější model ). Bohužel se mi nechce celá TV balit a vracet a k výměně pouze stojanu nejsme schopni dospět.
xx30
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod double82 11. 10. 2017 07:52

Ten clauding je dost viditelny napriek ze tam je nova slim backlight technologia. edge je edge. Ten input lag sa mení s aktualizáciami najprv bol zly potom po dalšej aktualizácii sa zlepšil a zase sa zevraj zhoršil po dalšej aktualizácii.(sledujem to lebo chcem kupit PS4) cím kvalitnejší obraz tým menej cloudingu. Napr ak mas full hd 21:9 tam je to odost lepšie ako 16:9 asi to robia tie cierne pruhy. na druhej strane XE9005 ma problem s pixelmi dokonca v Rtings co mali kus na testovanie sa im pokazil panel bolo vidiet pri ciernej zopar cervenych pixelov. Musel vymenit panel. u XD93 zase mne menili napajaciu dosku nejaky komponent tam odisiel a neslo napajanie takže ak ti to ešte nemenili pravsepodobne ta to čaka. Ale bud v pohode do konca roka 2020 to bude sony vymienat tak to aspon cital v oficialnom vyjadrení. Ak raz nezapnes TV , pozri ci ti svieti optika ak ani ta nie, tak aspon vieš čo to bude:)
double82
Junior

Odeslat příspěvekod xx30 11. 10. 2017 11:52

Zatím vše funguje. Jak jsi tu výměnu řešil? Musel jsi to zabalit a někam odvézt nebo přijeli a vyměnili doma? S kým se to řeší pokud se to stane, s prodejcem nebo nějakým servisem? a jakým? Děkuju.
xx30
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků