Sharp 43" 2012 - náhle zmeny jasu (preblikávanie)

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Marek71 9. 10. 2017 17:00

Ahoj.

Mám problém s mojou TV, je to Sharp Aquos LC-43LExxx (neviem presne, nemám teraz u seba), kúpená v 2012.

Objavuje sa mi tzv. "pulzovanie" jasu, alebo ako to nazvať - proste sa stane, že jas naráz stmavne, zase zosvetlí, stmavne a takto sa to mení. Je to nepravidelné, niekedy je pol dňa kľud a potom sa to objaví a je to celkom otravné.

Nijak to nezávisí na zdroji obrazu, objavuje sa to aj keď sledujem TV z pozemnej antény a aj keď prepnem na HDMI vstup z receiveru, na ktorý je pripojený satelit a multimediálny prehrávač.

Všetky SW "vylepšenia" obrazu mám vypnuté, samozrejme aj snímač okolného svetla a to automatické podsvietenie, 100 Hz a podobne. Mám nastavený režim film.

Neviete niekto, čo by mohlo byť príčinou? Niekedy je to už tak otravné, že premýšlam o novej TV, ale zase si hovorím, že ak je to nejaká blbosť, tak inak je telka OK (no... nepohrdol by som aj nejakou večšou). Všimol som si toho pre pár týždňami, dovtedy to bolo OK.

Díky.
Volvo S80 D5 AWD Executive MY 2011 (Polestar 165 kW)
Sony KD-55XE9005 + TV Box X96 (S905X) + LibreELEC
Onkyo TX-L20D + repro Elac FS 78
Marek71
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 11. 10. 2017 08:30

5 let je dnes pro spotřebiče prakticky hraniční životnost. Můžeš se poptat v servisu, ale tipuji to na vadu základní desky nebo panelu, tzn. v prvním případě by asi oprava byla možná (cca 3-4 tis. Kč), ve druhém se to vůbec nevyplatí.
Dle mého názoru to nemá smysl opravovat, pokud není ta telka něčím výjimečná nebo k ní nemáš zvláštní vztah.
tombas
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Marek71 11. 10. 2017 08:51

Niečo som si zisťoval na internete, vraj može byť problém so zdrojom, rušením. No ale volal som do servisu a chlapík mi povedal, že pokiaľ sa to neprejavuje stále, bude dosť ťažké závadu diagnostikovať a dávať na opravu záruku.

Ale uviedol to samé ako ty, pravdepodobne základná doska, alebo ešte nejaký modul (zabudol som aký), alebo samotný panel. Pokiaľ by to bol ten modul, tak cena max. 2 tisíce. Ale doporučil mi, aby som ešte s opravou počkal, až sa tá závada bude prejavovať častejšie, že to potom bude ľahšie diagnostikovať.

Takže telku si ešte chvíľu nechám a uvidím. Už som tak nejak zmierený s kúpou novej TV, ale zrejme bude lepšie kúpiť až po Vianociach a Novom roku, ideálne tesne predtým ako prídu nové modely, zatiaľ je vyhliadnutá Sony KD-55XE9005 :-)
Volvo S80 D5 AWD Executive MY 2011 (Polestar 165 kW)
Sony KD-55XE9005 + TV Box X96 (S905X) + LibreELEC
Onkyo TX-L20D + repro Elac FS 78
Marek71
Junior

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Autor