Sony Bravia KD-75XD8505, cenový skok

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod chosenek 6. 10. 2017 20:54

Přemýšlím o koupi televize Sony Bravia KD-75XD8505. Základní informace o TV znám. Co mi však nejde moc do hlavy je, proč televize byla zlevněna o 50 procent od začátku prodeje minulý rok.

Předpokládám že se nejedná jen o to že je to loňský model. Když ji porovnám např. s TV Sony Bravia KD-75XD9405, která se prodává (alespoň podle heureky) od cca stejného data, tak ze byl cenový propad zanedbatelný.

Mimochodem rozdíly mezi těmito TV je pouze několik
- local dimming (Direct LED)
- Lepší HDR?

A to je snad vše co se mi podařilo najít.

Jelikož se jedná o 100hz panel tak mi to příjde jako dobrá koupě.

Podobně cenově dostupné TV od známějších výrobců, např. Samsung UE75MU6172. Zde se však jedná o 50hz panel, a hlavně - cena byla při uvedení o 45k nižší než u zmíněné Sony. Dnes jsou +- na stejné úrovni.

Někdo zkušenější kdo by mi to pomohl objsanit?
chosenek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 7. 10. 2017 05:52

Rozdiel medzi XD85 a XD94 je velky, XD94 je o triedu lepsi TV obrazovo, plus XD85 nema HDR, XD94 ma vyborne HDR, plne podsvietenie s pokrocilym dimmingom atd. XD85 ma v 75" IPS, XD94 VA. Ono tych "několik rozdilu" robi vo vysledku rozdiel velmi velky.

Dovod preco jeden zlavnil velmi a druhy nie je otazka na obchodnikov, proste druh obchodnej strategie. XD85 sa mozno zle predava a potrebuju sa ho zbavit alebo maju naskladnenych vela kusov atd. Pricina moze byt rozna, to nie je otazka na nas.

Pri tej uhlopriecke by som si rozmyslel nizky, 50 Hz model. O nieco drahsi od MU6 mas UE75KS8002, to mas uplne iny level. A ak by si ozelel 5" z uhlopriecky, tak spickovy TV je Hisense H70NU9700.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chosenek 7. 10. 2017 15:14

Spíše mě zajímalo zda XD85 nemá nějaký technicky problém, který by objasnil tu cenu. Předpokládám tedy že ne.

Sony uvádí na svých stránkách že XD85 HDR podporuje (https://www.sony.co.uk/electronics/televisions/xd8505-series), proč jsi napsal že HDR nemá?

Ta Hisense vypadá parametrově zajímavě, ale značka samotná, kterou slyším sand prvně, mi trochu nahání obavy. Oprávněně či ne?
chosenek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 7. 10. 2017 15:39

Protože pro HDR má softwarovou podporu, ale reálně to nestojí za nic.
Hisense není žádný no name, je to regulérní značka s vlastním vývojem a uceleným portfoliem.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod indeshit 7. 10. 2017 15:41

Technický problém nemá.
Je to ale IPS. Čím větší úhlopříčka, tím může být horší homogenita. U IPS to platí dvojnásob.
http://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x850d
http://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/mu6300 - MU6172 je 50hz, což ani nemusí vadit, ale odezvu má slabší, to ano. Navíc tyto základní modely se zvyšující se úhlopříčko taky trpí na nehomogenitu, i když jsou to VA panely.
http://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/qled-q7f-q7 - od 9.10. je tam na 75" cashback 20000,- a s finálovkou se dá dostat se pod 100 000,-vč DPH. Netvrdím, že je to nejvíc TOP, ale nabídka je to přinejmenším zajímavá.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 7. 10. 2017 17:06

chosenek píše:Sony uvádí na svých stránkách že XD85 HDR podporuje (https://www.sony.co.uk/electronics/televisions/xd8505-series), proč jsi napsal že HDR nemá?
Pretoze realne nema. Je to len marketing. Nie je totiz HDR ako HDR. Tak ako vsetky podobne lacne TV, aj tento ma HDR len v podobe schopnosti spracovat subor s HDR, ale ten TV nema hardver na to aby to HDR vedel zobrazit (nemaju 10 bit panely, chyba quantum dot, nemaju pokrocilejsie lokalne stmievanie a maju velmi nizky jas). Takze vo vysledku si na takom TV HDR pustit vies, ale nemas z neho nic.

Niektori vyrobcovia (napr. LG, Philips...) oznacuju HDR privlastkami (napr. Premium, Plus, Supreme...). Napr. Hisense oznacuje tie lacne HDR Plus, tie drahe Supreme, podla toho sa da rozlisit ktory TV ma len "softverove" HDR a ktory to aj vie realne zobrazit. Napr. LG HDR Pro vs Super atd.

Najlacnejsi TV od Sony s "viditelnym" HDR je XE9005. Resp. minulorocny XD9305.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chosenek 8. 10. 2017 10:12

Ty levné TV jsem už vyřadil, ty lživé údaje (marketing) fakt dělají hodně a kdybych se zde neoptal, tak už mi visí doma.

Hisense H70NU9700
- QLED
- 8bit + FRC
- Direct LED s 128 local dimming zónami
- světelnost až 1000 nitů

Samsung QE75Q7F
- QLED
- 10bit
- Edge LED s 12 local dimming zónami (i když zde, co jsem se dočetl, ten local dimming je asi lepší netřeba brát v úvahu vůbec)
- světelnost až 1500 nitů (lepší HDR?)

Která bude mít lepší výsledný obraz?
chosenek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 8. 10. 2017 14:03

Ten Hisense je podstatne lacnejsi. Pomer cena/vykon je tam podstatne vyhodnejsi. Aj ked je mensi.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chosenek 8. 10. 2017 17:34

Obraz tedy bude lepší na Samsungu?
chosenek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 8. 10. 2017 17:59

To si vycital z coho?
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chosenek 8. 10. 2017 18:10

Právě že odnikud. Parametrově mi vychází, co se kvality obrazu týče, lépe u toho Hisense.

Je tomu tak?
chosenek
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků