TV do 40k ... chtěl jsem 100Hz Full HD, ale už nejsou

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MartasI7 3. 10. 2017 16:29

Ahoj, chtěl sem koupit na začátku září poslední kusy 100Hz Full HD televizí, ale utekli mi :-(

Tak vás prosím o radu, co koupit do 40k?
Pokud by se našlo něco za co se vyplatí připlatit, možná bych přihodil.
Velikost 55", stejně jak u limitu, pokud by se našlo něco co se vyplatí ve větším, tak sem ochotný jít do větší, ale pak už záleží na ceně
rozlišení je mi jedno, budeme sledovat ze 2-4m, většinou 4 metrů

Díky za tipy
Naposledy upravil MgX dne 3. 10. 2017 18:20, celkově upraveno 2
Důvod: Upraven příliš obecný název vlákna.
MartasI7
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 3. 10. 2017 18:23

Samsung UE60KS7002, Sony 55XE9005, Hisense H55NU8700.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 3. 10. 2017 18:26

Začal bych u Sony 55XE9005... porovnal se zbytkem.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MartasI7 3. 10. 2017 18:49

která má nejhezčí obraz? hisense můžete vynechat :-)
MartasI7
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 3. 10. 2017 18:51

Hezký obraz je silně subjektivní pojem. Tudíž bych se vydal někam do kšeftů na čumendu. Jasně - ne vše v obchodě uvidíš, ale lepší vidět něco, než nic.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 3. 10. 2017 19:27

MartasI7 píše:která má nejhezčí obraz? hisense můžete vynechat :-)

Tie TV su podobna kategoria.
Nevidim dovod vynechavat Hisense. Ak mas len nejake hlupe predsudky, tak sa ich pekne rychlo zbav.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MartasI7 3. 10. 2017 20:22

Dobrá tedy, a jak je na tom plynulost prostředí? A v případě hisense se nemusím obávat nějaké horší podpory výrobce, nebo reklamací atd.? Jinak u hisense mě trochu odrazuje energetická třída B..
MartasI7
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 4. 10. 2017 04:47

Je to vyrobca ako kazdy iny. S podporou ako u konkurencie. Energeticka trieda nevypoveda absolutne o nicom, papierovo to zerie nejakych 6W viac ako napr. ten Sony co je absolutne zanedbatelny rozdiel na urovni halierov rocne.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod shamp1x 4. 10. 2017 06:31

Jak ta Sonka, tak ten Samsung má "pěkný" obraz. Samsung jsem doporučil kamarádovi a má ji už skoro rok a bez jediného problému. Sonka se mi začíná zamlouvat v poslední době. Viděl jsem ji i v krámě a porovnával s dražším modelem xe9305 (mimo cenovou kategorii). S Hisense jsem neměl tu čest. Jak radí kluci z fóra, běž do obchodu a porovnej si tyto dvě.
PC:9900k,16GB Tridentz, 500SSD,RTX 2080 X Trio,Acer Predator XB271HUbmiprz, R6 Fractal
DK: Sony VPL-VW260ES, Denon AVR-X6400, 7.1.4 QAcoustics, Shield TV
OBYVAK: 65PUS7601, Onkyo 646 + atmos sestava 2.0.2
shamp1x
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MartasI7 6. 10. 2017 16:03

byl sem to omrknout, vyplatí se připlatit za oled tv?
A rozdíl mezi samsung UE60KS7002 a ue55mu7072 je rozdíl jen v palcích nebo v čem? Prodavač mi nabízel buď oled a nebo qled za 50k myslím, že to byla sony.
MartasI7
Junior

Odeslat příspěvekod indeshit 6. 10. 2017 20:38

KS7 je lepší než MU7.
Prodavač ti bude vždy nabízet to, z čeho má profit on.
KS7 je stará, a tak na ní má už marži minimální, a tak doporučuje radši novější nebo prostě ty, které má v preferenčním seznamu zboží

-- 6. 10. 2017 21:39 --

Každá technologie má své mouchy...to, jestli se vyplatí připlatit, si musíš určit sám.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MartasI7 6. 10. 2017 22:16

Po návštěvě obchodu sem ještě více zmatený netušil sem kolik existuje technologií atp.
Můžete mi tedy vysvětlit a doporučit nějaké výhody/nevýhody oled vs qled vs ta sonka co jste mi doporučovali (ta se mi líbila obrazově). Možná bych byl schopen dát kolem 50k za nějakou oled nebo qled. Máte tipy?
Ta sonka + ty další tv kolem 50k už zvládají hraní ve 4k z ps4 pro?
MartasI7
Junior

Odeslat příspěvekod kvok 6. 10. 2017 23:16

QLED je marketingové označení pro LCD s kvantovými tečkami. Ty rozšiřují barevný gamut, ale není to jediná technologie, co tohle umí, Sony používá Triluminos (i v té XE90), LG zase Nano Cell.
OLED je technologie, u které každý bod svítí sám o sobě, nepotřebuje narozdíl od LCD podsvícení. Každý z pixelů jde vypnout, takže kontrast je vlastně nekonečný. Taky díky samostatnosti bodů nedochází k jevům, kdy je okolo jasných objektů na obrazovce světelný opar. Zároveň má skvělé pozorovací úhly při dokonalé černé, což je u LCD takřka nemožné. Nevýhodou je větší náchylnost k image retention (dočasné vypálení dlouho zobrazeného statického obrazu).
Za 50k se dá z OLED pořídit LG B7 nebo Philips 55PUS9002. Ta LG má naprosto skvělou hodnotu input lagu, což je při hraní důležité. Philips je na tom v téhle hodnotě o malinko hůř, ale pořád velmi dobře. (Mimochodem ta Sony XE90 na tom taky není špatně.) B7 má výhodu v podpoře Dolby Vision u HDR, u Philipsu zase může zaujmout Ambilight… Obě jsou dobré, můžeš se rozhodnout i podle systému, jestli radši WebOS, nebo Android.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MartasI7 7. 10. 2017 09:19

Už se v tom trochu vyznám asi. Ten smysl oled se mi líbí, že nepotřebuje podsvícení jako lcd a má lepší pozorovací úhly a kontrast. Pokud to chápu, tak v moji cenove hladině cca 50k je v nabídce lg 55b7c a lg 55c7v a potom ta sonka, která to podporuje pomocí triluminos
MartasI7
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 7. 10. 2017 09:51

kvok píše:...Philips 55PUS9002...

Jen drobnost... PUS nebo POS? Díky
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků