TV do 40k ... chtěl jsem 100Hz Full HD, ale už nejsou

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 14. 10. 2017 18:43

Aby to malo zmysel, tak samozrejme idealne 4k filmy. To su desiatky GB, najkvalitnejšie ripy s HDR maju kľudne 60 GB.

Čo sa tyka systemu, nie je lepši webos ako android. Zaleži na požiadavkach a použiti.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Yamer 14. 10. 2017 21:54

V Datartu Praha Zličín i Anděl jsou:
Sony 55XE9005 za 37t,
LG OLED55B7V za 48t.

Ta základní Full HD LG OLED 55EG9A7V už se mi nelíbila tolik jako minule, nejen kvůli systému a features. Mj. jsem zkusil maximální jas a na dívání během dne mi to přišlo jako horší volba, než XE9005, tedy pokud se bavíme o koupi za cenu 37t.
Yamer
Junior

Odeslat příspěvekod Yamer 18. 10. 2017 18:00

Někteří si stěžují, že Sony Android TV včetně Sony 55XE9005 "lagují", tj. více se zadrhávají např. při práci s menu a dokonce s ovládáním hlasitosti. Nemusí prý to dělat nutně hned první den, ale prostě po nějaké době, kdy je člověk má doma a používá je... Např. zde to popisuje člověk, který ji ale jinak dost chválí:

https://www.youtube.com/watch?v=640Cwo_pDnY

Kdežto např. u TV s novým WebOS 3 je prý situace lepší. Máte někdo v tomto směru osobní zkušenost s těmito novými Sony Android TV?
Yamer
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 18. 10. 2017 20:40

Ach jo. Je to Android. Se vším, co k tomu patří. Takže se občas může něčím zdržet. Ale to neznamená, že jiné telky nebudou bez Androidu mít taky pomalejší chvilky. Je to SMART a software se dnes dělá horkou jehlou. Ladí se za provozu, dle řevu zákazníků.

XE9005 je výborný televizor. Vždy záleží na nastavení, doinstalovaných aplikacích, množství naladěných programů, využitém modulu pro satelitní tuner atd. atd. atd. Někdy třeba může být horší využívat Wi-Fi... namísto kabelového připojení k netu.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek71 19. 10. 2017 08:27

A v tejto triede TV už sa zrejme "hlúpe" modely ani nerobia, že? Pretože ja by som takú v pohode bral, proste mať TV len ako zobrazovač. Na smart funkcie mám krabičku z Číny s čipom S905X a to mi stačí.
Mazda CX-5 G195 AWD 2023
Lexus GS 450h Premium 2013 (jezdí dál v rodině)
Sony KD-55XE9005 + TV Box X96 (S905X3) + CoreELEC
Onkyo TX-L20D + repro Elac FS 78
Marek71
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 19. 10. 2017 08:30

Nie, uz sa nerobia.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Yamer 20. 10. 2017 15:01

MgX píše:Ach jo. Je to Android. Se vším, co k tomu patří. Takže se občas může něčím zdržet. Ale to neznamená, že jiné telky nebudou bez Androidu mít taky pomalejší chvilky. Je to SMART a software se dnes dělá horkou jehlou. Ladí se za provozu, dle řevu zákazníků.

XE9005 je výborný televizor. Vždy záleží na nastavení, doinstalovaných aplikacích, množství naladěných programů, využitém modulu pro satelitní tuner atd. atd. atd. Někdy třeba může být horší využívat Wi-Fi... namísto kabelového připojení k netu.


Dík moc za info. :) Chápu, způsob využití TV, updates SW od výrobce, atd... Mně to jen fakt překvapilo s tím ovládáním hlasitosti, protože právě u toho je fajn, když reaguje svižně - když se najednou spustí hlasitá reklama, nebo když člověk přepne kanál a najednou to řve, no tak to chci ztišit pokud možno hned. :)
Yamer
Junior

Odeslat příspěvekod draha38 22. 10. 2017 18:19

Ještě dotaz k Full HD , takže když mam starou TV kde je napsáno 100 Hz clear LCD a Full HD LCD display 1920 x 1080p tak co se týká běžného vysílání mi nová tv nic nepřinese ? Je to 37PFL9603D/10 . diky za odpověď
draha38
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MartasI7 6. 11. 2017 09:29

Tak sem nakonec včera dovezl LG OLED55EG9A :-) Děkuji za rady.
MartasI7
Junior

Odeslat příspěvekod czechliving 7. 11. 2017 17:59

Mám ji také doma již cca 1 týden a zatím ji mohu jenom doporučit( LG 55EG9A7V ). Pouze menší problém je v pohybové ostrosti. V Datartu ji mají za 29 900,-Kč.
TV: SONY OLED KD-55AF9 - Blu-ray: Pioneer UDP-LX800 - Satelitní receiver: VU+ULTIMO 4K+HDD+Motor - AV Receiver: Pioneer VSX-LX503-B + JAMO S 809 Basic Atmos 5.1.2
czechliving
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků