Nový televizor Samsung, LG a Panasonic

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod indeshit 29. 9. 2017 15:40

Je to takové "netypické" 4k

Dalo by se nazvat falešným

https://www.tvfreak.cz/rgb-vs-rgbw-lze- ... ne-4k/5639

http://www.rtings.com/tv/reviews/lg/sj8500 - toto je SJ850V, které už má poctivé RGB, ale stále žádná sláva, protože to má IPS displej -horší černá, slabý kontrast, flekatý

Ber VA panel to je ten MU7 .... nebo OLED - ten má dobrou černou i úhel, ale zase ma riziko vypálení permanentní. Vypálení dočasné je u OLED už od prvního dne.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Lucas_F 29. 9. 2017 18:05

Mám doma pár dnů C7 a proti tomu retentionu dělaj hodně, nezaznamenal jsem ani dočasnej, po 2 minutách beží na stojatym obraze screensaver, zapnul jsem samozřejmě ten pixel shifter a nevšiml jsem si ani po letter box bars ničeho, nepoužívám ji tedy moc, budu ji asi posílat dál, ale dobrá práce. HDR v noci naprosto skvělej zážitek.
Sony-65AF9, Focal Sib Evo
Lucas_F
Junior

Odeslat příspěvekod indeshit 29. 9. 2017 18:12

Letterbox je černý a tudíž jsou pixely vypnuté, tak tam to pochopitelně retenci nezpůsobí.
Logo tv, lifebar, web stránka, fotka ano.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Lucas_F 29. 9. 2017 19:51

logicky asi ne, na fórech si pár lidi stěžovalo, že pozorujou i po filmech, nic nevidím.
Sony-65AF9, Focal Sib Evo
Lucas_F
Junior

Odeslat příspěvekod Danny777222 30. 9. 2017 07:56

A pratele, jeste se chci zeptat. Nevim jestli se vyznate i v tomto nebo to psat do jine diskuse.

Chtel bych k Tv nejaky receiver, ale uz komplet. Nejaky rovnou s 5.1 reprakama.
Mate s tim nejake zkusenosti?

Jinak jsme preorganizovali pokoj a vzal jsem OLED LG.

Diky za rady
Danny777222
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tony J 2. 10. 2017 12:55

Lg RGBW TV má certifikaci pro označení 4K, bylo potvrzeno certifikační organizací Vesa, IDMS a Intertek. RGBW panely mají právě díky bílému subpixelu pak vyšší jas. Při běžném sledování TV však rozdíl v podstatě nejde poznat.
Tony J
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 2. 10. 2017 13:23

Certifikaciu na cokolvek ma kde co. Ked zaplatis, vymyslia ti novu definiciu a daju certifikat na cokolvek.
Podla definicie pixela to 4k nie je, terminologia, terminus-technikus nepusti. A ked je na obraze vela linii, tak to vidiet je.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 2. 10. 2017 19:58

Tony J píše:Lg RGBW TV má certifikaci pro označení 4K, bylo potvrzeno certifikační organizací Vesa, IDMS a Intertek. RGBW panely mají právě díky bílému subpixelu pak vyšší jas. Při běžném sledování TV však rozdíl v podstatě nejde poznat.

Podívej, nebudeme tady slovíčkařit. Myslím, že definice pro rozlišení je nějak delší čas daná. To, jak někdo vymyslí cosi jiného, a nechá si na to vystavit papír, neznamená, že se skutečně jedná o to samé.

Bílý subpixel udává vyšší jas, čehož si běžná obsluha všimne tím, že následně má potřebu hodnoty „svitu“ snížit více, než u jiného televizoru.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tony J 4. 10. 2017 11:59

Takhle by ale full HD měli být označovány jako 2K panely, 4k by mělo tedy obsahovat alespoň 4096 pixelů, což je nativní 4K, to ale žádná televize nemá. Podobně je to pak s vyšším rozlišením, 8K a 16K už je dál od 8000 a 1600 pixelů (ale je 7690 a 15360). Nakonec je stejně nejlepší kouknout se osobně na daný televizor, rozdílu si při normálním užívání, kdy člověk kouká např. na film nebo TV nevšimne.
Tony J
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 4. 10. 2017 12:50

Pixel u TV je najmenšia obrazova jednotka, ktora vie emitovať cele farebne spektrum. Biely "pixel" to ale logicky nevie. Čiže sa to ratať nemôže. Tu definiciu si ale samozrejme môžeš ohnuť akokoľvek (ako to urobil LG), niečo z nej pridať, vypustiť atd. a môžeš tam vopchať čokoľvek, prispôsobiť ako potrebuješ.

Stači si dať vedľa RGBW klasicky TV a rozdiel vidieť je. A nie je to len o tom rozlišeni, tam je viac faktorov.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 4. 10. 2017 18:08

Tony J píše:Takhle by ale full HD měli být označovány jako 2K panely, 4k by mělo tedy obsahovat alespoň 4096 pixelů, což je nativní 4K, to ale žádná televize nemá. Podobně je to pak s vyšším rozlišením, 8K a 16K už je dál od 8000 a 1600 pixelů (ale je 7690 a 15360). Nakonec je stejně nejlepší kouknout se osobně na daný televizor, rozdílu si při normálním užívání, kdy člověk kouká např. na film nebo TV nevšimne.


Nakonec je stejně nejlepší se podívat na vybraný televizor sám, protože nikdo nemá mé oči, nikdo neví, jak fungují, jaké mají vady, jak vnímám jednotlivé barvy, co unavuje můj zrak, co mu lahodí atd. atd. Ne všichni, či spíše poměrně málo, bude skutečně spokojeno s obrazem nastaveným přesně. Z druhé strany... těch režimů je tam několik, tak proč není alespoň jeden nastaven pořádně a ostatní líbivě?

Jít do RGBW vlastně zatím viditelně nic kvalitativně dokonalejšího nepřináší, tak proč volit tuto cestu? Protože finance? Ale to není „pro klientský“ přístup.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tony J 9. 10. 2017 18:02

S tím souhlasím, podívat se, před koupí osobně na kus (možná jen u OLED bych si dal pozor na velké prodejny, kdy, kvůli špatnému, zacházení se jim vypalují). Ono jde také o to, že prodejci teď používají nejen RGBW, ale i RGBY nebo RGBG panely, každý má něco, co ho dělá "jiným". U RGBW na sebe ten bílý bere barevnost sousedících podle potřeby, to ho dělá vybledlejším a zas přidává na jasu.
Tony J
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod FDobrota 19. 10. 2017 08:01

Danny777222 píše:Diky.

Epilepsii mam z rychle blikajiciho svetla, stroboskop, apod. Jinak to je samozrejme v hlave, takze mam strach ze vseho. Ale takto u TV jsem jeste nedostal a to pracuji jako grafik na notebooku a docela dost parim.

Jen prave co jsem videl v prodejnach mi treba samsung prisel hodne presviceny, a ostry, u LG jsem to mi to zase nevadilo nebo tam mi to tak neprislo.


No je možné, že ten TV byl na prodejně jen nějak nevhodně nastavený např. jejich velice nepřirozený a právě dost přesvícený režim Sport. Moje zkušenost s TV Samsung pravda z o dost nižší řady než je tvůj plánovaný rozpočet je taková, že na prodejně do nebyla žádná sláva, ale doma po vhodném nastavení v menu jsem dost spokojen, rozdíl je neskutečný, nechápu co tam prodavači mohli mít tak blbě nastaveno. Naštěstí není problém objednat TV přes internet a v případě nespokojenosti do 14 dnů vrátit.
FDobrota
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků