50" TV do 20000czk, pripadne aj viac

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod brtani 13. 9. 2017 09:09

Ahojte, už dlhšiu dobu hľadám vhodný TV. Prečítaných mnoho recenzií a odporúčaní, ale stále sa neviem rozhodnúť. Potreboval by som nejaký odborná radu prípadne reálne skúsenosti.

TV budem hlavne využívať na pozeranie HD vysielania cez setobox a plánujem dokúpiť nejaký android box aby som spustil KODI a prehrával filmy z usb prípadne z tabletu. Veľkosť TV, zatiaľ uvažujem nad 50" (vzdialenosť na gauč máme cca 1,7-2,5m). Nepotrebujem 4k, ale ako som pozeral tak FullHD sa vytrácajú, takže asi moc na výber nie je. Ohľadom ceny, chcel by som sa držať s cenou okolo +-18000 czk (20000), prípadne ak by sa našlo niečo poriadne vo vyššej cene do 26000 czk

TV ktoré sa mi zatiaľ pozdávajú:
Samsung UE50KU6092
Samsung UE50MU6192
Panasonic TX-49EX613E
Sony Bravia KD-49XS7005
LG 49LH615V

Budem rád za akekoľvek rady k vyššie spomínaným TV, alebo máte niečo lepšie čo by sa dalo kúpiť.
brtani
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 13. 9. 2017 17:09

Ten druhý Samsung na tom bude nejlépe, má VA panel a moderní ovladač, kterému chybí čísla (takže nebudou otravovat vzhledem k tomu, že TV vysílání stejně pofrčí přes externí krabičku).
Sony XD70 by měl smysl jen tehdy, pokud bys chtěl Kodi hodit přímo do TV. Jinak od Sony stojí Full HD 49WE755 stejně a je lepší (ale ne lepší než zmiňovaný Samsung).
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod brtani 14. 9. 2017 06:13

Čiže najlepšia voľba by bola Samsung UE50MU6192?

Ako zistím, že TV má VA panel? Pozeral som na stránke rtings a tam ten typ TV ani nenašiel. Mám v tých číselných označeniach trošku zmätok. Prípadne kde by som našiel podrobnejšie info o konkrétom type TV.

Ešte otázka na jack výstup. Mám repro ktoré pripájam pomocou 3.5 jacka, no samsung ma myslím jba optický výstup, ako by som pripojil staršie repro na nový TV?
brtani
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod FDobrota 14. 9. 2017 11:27

kvok píše:Ten druhý Samsung na tom bude nejlépe, má VA panel a moderní ovladač, kterému chybí čísla (takže nebudou otravovat vzhledem k tomu, že TV vysílání stejně pofrčí přes externí krabičku).
Sony XD70 by měl smysl jen tehdy, pokud bys chtěl Kodi hodit přímo do TV. Jinak od Sony stojí Full HD 49WE755 stejně a je lepší (ale ne lepší než zmiňovaný Samsung).


Prvni Samsung ma take VA panel, KU je lonska, MU letosni serie. 6092 by melo byt stejne jako 6072, akorat trochu jine provedeni ramecku ci stojanu. Bohuzel podle hodnoceni na RTings (6300=6072/6172),to vypada, ze letosni serie MU neni jednoznacne lepsi nez lonska KU - horsi kontrast, mensi maximalni hodnoty jasu a hlavne horsi pozorovaci uhly - zmena urovne cerne u KU je to 20 stupnu, u MU se zacina menit uz pri 10 stupnich
FDobrota
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod brtani 14. 9. 2017 12:06

Takže to vyzerá tak, že asi kúpim Samsung UE50KU6092 keď má VA panel, len dúfam že mi ho schváli polovička po dizajnovej stránke :)
brtani
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod brtani 18. 9. 2017 05:07

Tak TV je už doma, po porade s polovičkou sme vybrali novší model Samsung UE50MU6192.

Pozeral som sa aj na recenzie, že oproti staršiemu má horšie pozorovacie uhly, ale keď som ich oba videl v predajni vedľa seba, ja osobne som rozdiel nevidel.

Takže sme zobrali novší model ktorý ma navyše bluetooth, minimalistický ovládač a vraj aj krajší podstavec :)

Po dvoch dňoch zatiaľ spokojnosť, krásny obraz (keď je dobrý zdroj signálu), zvuk je tiež fajn, ale keďže sme navyknutý na 3.1, tak som dokúpil D/A prevodník (bol lacný tak dúfam, že nebude žiadny problém), rýchle scény sú OK, menu sa mi zdá celkom svižné, hlasové zadávanie do ovládača sem tam nerozozná správne slová, ale inak OK.

Takže, ďakujem pekne za pomoc s výberom :)
brtani
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků