TV do bytu (max. 15t kč)-žádnou pecku...USB/PC přehrávání

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod yamamoto 15. 9. 2017 14:50

no sjedu se na to někam podívat, jak to vypadá, ale vidím to na tu levnější variantu UE40J5100

thanks guys
yamamoto
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 15. 9. 2017 16:44

HbbTV je na vzestupu. TV bez něj bych dnes již skutečně nechtěl. Podobný stav je u DLNA připojení. Jsou věci, které se časem mohou hodit i těm, kteří je dnes odmítají.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yamamoto 16. 9. 2017 17:51

tak jsem zpět, byli jsme se podívat do obchodu a do Ikea, kde meli vystavene i nejake TV jako makety a ty 40 palcove jsou fakt male. máte tady nějakou "levnější", ale větší, tak kolem 50''? do těch 15k, jako předtím, nic moc funkce nepotřebuji.

pokud bude za to stát si i připlatit (třeba už HDR funkce atd.), tak to tady dejte taky.

dík za rady :)

edit: např. Samsung UE50KU6072 by snad šlo, 50 palců + 4K + HDR + SMART - 15k

edit2: koukám na samsung dny a je tam sleva na UE50MU6192, ale jestli bych si nějak polepšil, to z toho neumím vyčíst :O cenově to je o 1k víc.
yamamoto
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 16. 9. 2017 21:08

Stale plati co predtym, len vo vacsej uhlopriecke. Cize napr. Samsung UE55K5502.
Na HDR v tejto kategorii zabudni.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yamamoto 17. 9. 2017 09:41

takže když to HDR má, mám to brát tak, že nekvalitní?:O marketing?

byli jsme právě kouknout a borec nám tam vykládal, že máme jít alespoň do 4K, sice filmy ve 4K skoro nejsou, ale třeba za 5 let to bude standard, stejně jako fullHD.

FullHD tv s 55p bude stačit? počítám, že pár let vydrží, tak ať pak nenadávám za 2 roky :)

v čem je třeba lepší (kromě velikosti), než Samsung UE50MU6192? jen tak pro srovnání, ať vím, na co se zaměřit. thx
yamamoto
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 17. 9. 2017 11:51

Tieto lacne TV maju HDR len vo forme schopnosti spracovat subor s HDR informaciou, ale nemaju hardver na to aby tie HDR data vedeli zobrazit. Cize ten subor si prehras, ale de facto uvidis v klasickej kvalite ako kazdy iny neHDR subor.
FHD uplne bohato staci aj na viac ako 2 roky. Pri 50" uhlopriecke a klasickej obyvackovej vzdialenosti z toho 4K aj tak nic nemas.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yamamoto 17. 9. 2017 18:00

oukej, dobré vědět. nicméně UE55K5502 je už za skoro 18 000 kč a prijde mi ze ty full hd ani poradne nejsou a nove jsou skoro jen ty UHD za takove ceny.

nicméně na spotřebu koukat nemůžu, protože to je rozdíl, pokud teda heureka nekecá, nejakych 30 kwh ročně (4 hodky denne) rozdíl je nic.

takže vybírám, zda UHD UE50KU6072 50''
nebo full-hd UE55K5502 55''

z pohledu monitoru u PC je full hd tak akorát na 24'', když už je to 27'' tak to jde poznat, takže nevím, jak to bude u 55'', nicméně zdroj je vždy max FULLHD, tak nevím, jak jsou moc dobré algoritmy v tv na přepočet u toho UHD a jestli ten obraz je hezci, nebo ne. v tech obchodech to fakt poznat nejde... mozna kdyby ukazali nejake 2 min. FULL HD video tak by slo porovnavat pocitove aspon.

edit:
Ryan, v tomto tematu http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1703&t=1255459&start=0&st=0&sk=t&sd=a jsi psal, že zrovna tebou doporučený samsung brát určitě nemá, jak to tedy je?:O dobrý kup nebo spíše něco jiného? UHD nepotřebuji, stačí mi fullHD a větší tv by se hodila, ale jestli to není moc dobré, dej mi vědět. zkusim jeste na foru kouknout, ale toto mě trošku zarazilo :)
yamamoto
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 18. 9. 2017 09:25

Ano tam som pisal ze ho brat nema, pretoze sa tam manik rozhodoval medzi dvoma konkretnymi modelmi. A v jeho pripade bol ten Sony podstatne lepsia volba. Aj za cenu priplatku. Lenze ten Sony sa uz kupit neda, tak v tvojom pripade je ta jeho tema bezpredmetna. Ten Sony bol totizto jeden z poslednych 100 Hz FHD modelov. Ale v ramci toho co je v tejto kategorii dostupne teraz je ten Samsung jedna z najlepsich volieb.

K5502 vidim aj za necelych 15000,-. UE50KU6072 nie je v nicom lepsi a mas o dost mensiu uhlopriecku.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků