43" smartTV do 20tis. kč

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 6. 9. 2017 16:08

"Vypočitať snimky" vie. Neviem odkiaľ maš že nie.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jurawood 6. 9. 2017 16:41

Vydedukoval jsem to z celeho toho vlakna.
Do ted jsem poradne nevidel pekny deinterlacing z 50i na 50p.
A hadam se s lidmi, ze nektere super prehravace, treba v pc umi vypocitat 50hz (50p)
celkem me prekvapuje ono reseni problemu, ze 50hz trha... Protoze to jsem mel za spicku a vetsina zarizeni blikala 25p 2x za sebou.
No a v tom vlakne pisi, ze obraz trha. Tak jsem myslel, ze to zobrazuje 2x opakovany snimek ve 100hz.
Chtel bych to videt natocene treba 400fps kamerou.
Diky za objasneni.
Jurawood
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 6. 9. 2017 16:44

To si vydedukoval zle. Tam išlo len o to, že tam zmizlo uživateľske nastavenie de judderu. V tych prednastavenych modoch to ale normalne funguje.
Pri 50 Hz zdroji samozrejme 100 Hz televizor každy snimok 2x zopakuje.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jurawood 6. 9. 2017 16:49

A pri 24p to v tv studiu zrychli na 25p kvuli komp.PAL.
A tv zobrazuje 4x to same?
Nebo se da zapnout neco co si vymysli chybejici 3 snimky.
Je jasne, ze hw 120hz panelu bude lepsi, budou rychlejsi odezvy a preklapeni, ale co se tyce doplneni snimku, celkem tady tapu a kdyby neco umelo vypocitat 50fps s 24 vysilanych, nebo 50i, byla by to nadhera. Ale osobne vypinam a poustim si film 24fps jako v kine.
Tv zitra prijde, kdyz to bude spatne vratim ji, ale nevim co jinehi, kdyz 100hz panely nejsou.
Jurawood
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 6. 9. 2017 19:06

Ten panel beži na 120 Hz. Takže žiadne zrychlenie, len 5x opakovanie.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jurawood 7. 9. 2017 14:03

Ok, takze zadny prinos v 120Hz zase nevidim :) BD s 24p aby tv nemusela delat pullldown stejne babi mit nebude :)
Zato fotek v 8K a videi z 4k kamer bude casem plno.
Doma mam 50Hz a nikdy jsem trhani nevidel, pokud jsem teda spravne sesynchonizoval frekvenci grafiky s filmem.
Jurawood
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod foto1977 24. 9. 2017 00:16

Ahoj mám prosbu o pomoc s výběrem 43" tv. Včera jsem si na základě doporučení zde na fóru koupil 50" TV Samsung UE50KU6072. Dnes po rozbalení jsme zjistili, že je pro nás obrovská i když koukáme ze 2,5m.
Navíc to ovládání nám přijde pomalé a obraz má takové slité barvy.
Televizi v pondělí vrátím a budu pořizovat 43".
Našel jsem tyto dvě co mě zaujaly:

1/ SONY BRAVIA KDL-43WE755B
https://www.alza.cz/43-sony-bravia-kdl-43we755-d4830025.htm#popis

2/ Samsung UE43M5572
https://www.alza.cz/43-samsung-ue43m5572-d4803621.htm

4K už asi nechci, FHD bude stačit, příjem DVB-T anténou na střeše.
Použití bude 80% sledování TV (hlavně sport) chci aby obraz byl plynulý a rychlý a ovládání TV aby bylo také rychlejší než u té 50" od samsungu. Ta měla tizen 2, myslíte, že ten tizen 3 už je výrazně rychlejší?

Prosím o názory na mnou navržené typy a popř. vaše doporučení jiných modelů.
Cena by měla být okolo 15tis Kč (pokud to bude výrazně lepší TV tak max 20tis...

Předem díky za příspěvky...
foto1977
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 24. 9. 2017 05:40

Uhlopriecka je vec zvyku. Ano, prve dni to moze byt sok, po par tyzdnoch si povies ze mohla byt vacsia. To si treba dobre premysliet. Aby si potom nelutoval.

Tizen patri k rychlejsim systemom, s inym v tomto smere vela nevyhras. Mozno s nejakym "hlupym" TV. Aktualizoval si ten system?
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod foto1977 24. 9. 2017 12:26

Ahoj nějak tu to fórum nebylo dostupné...
Systém jsem aktualizoval, ale i při ČT HD to je takové rozmazané, a když jsem vcera koukal na tenis tak to bylo strašně pomalé. Koukáme na to z cca 2,7m, ale i z necelých 2m a to je katastrofa... Možná je to konkrétní televizí, ale je všude hodnocena jako výborná v dané cenové kategorii.
Pokud by byla ta 43" rychlejší ci se týče obrazu tak bych sel do ní. Co ty dva modely co píši výše, je mezi nimi obrazově rozdíl?
foto1977
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 24. 9. 2017 13:51

Aha, takze nejde o system, ale o "pomaly obraz"? Aj ked neviem co si pod tym predstavit.
Co sa tyka zobrazenia pohybu, vela zalezi na nastaveni. Treba sa pohrat s nastavenim Motion plus.

Vsetky TV v tejto cenovej su 50 Hz, takze ziadny nie je "rychlejsi".
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jurawood 25. 9. 2017 10:41

Já jsem 6072 koupil. Nějaké mini-zhodnocení po 14 dnech.

"Slité barvy" s tím nic při zdroji DVB-T s vysokou kompresí a nízkým bitratem nevymyslíš. ČTHD vůbec nic neznamená, pokud tam pouští 576 řádků :-)
Ano taky mě to vyděsilo jak je to hnusné... chce to jít 3 metry dozadu.
Navíc mě překvapilo, že logo ČT je zubaté :-)

Stáhl jsem si některá 4K videa... slité barvy nevidím... možná je obraz takový trochu mdlý.. chce to ubrat podsvit na max 15-dle osvětlení okolí, kontrast 95, jas cca 45, ostrost nula a automotion dávám na auto. Jo a režim kino. Někdo preferuje teplé2, ale mě vyhovuje standard. Vyhledej si na netu " KU6300 calibration "

Ze stran už tak od 45st. slábne kontrast a obraz bělá.

Odezva... při změně multiplexu to trvá, ale to asi vždycky.. pohyby v menu jsou rychlé - nemám problém.
Start TV je kolik, vteřina? Mě to přijde OK.

Stojan TV - katastrofa, tohle jsem ještě zatím nikdy nikde neviděl.. opravdu. 8-S neumí se ani natáčet. Ten stojan je v hodnotě tak 200,- Kč opravdu tohle se hodně nepovedlo. Navíc jsem to pořeboval natočit, takže noha leze ze stolu a dned na kraji je nalepovací molitánek, takže TV je zešikma... děs.

Při vypnutí automotion se obraz začne klepat i při vysílání 50Hz (50i) materiálu, byla to nějaká reportáž o fotbale... hmmm možná to byl 25Hz materiál od nějakého trouby co to točil časem 1/500s a studio to odvysílalo jako 50i.
Nevím jestli je to 25 Hz, protože 24FPS se běžně dívám na MKV ripy je to klasika kino.. lehounce trhá (ano je použita dlouhá závěrka 1/25 a maže se to), ale u téhle TV mě to připadá jako 12,5Hz, prostě to rychle trhá... neumím si to vysvětlit... prostě BUG, nic jiného.
Při zapnutí motion na auto běží deinterlacing a TV dělá double frame na 50FPS. Obraz je plynulý v rámci toho co se točí a vysílá.. TV dělá deinterlacing celkem slusne. V rámci toho čajíčku procesoru co má k dispozici.
K čemu by byl 100Hz panel nechápu... ani v PC, které mají 100 x vyšší výpočetní výkon se to nedělá. Navic 99% monitoru je 70Hz. Tu informaci navíc z 25Hz prostě nezískáš.
Zapnuti v menu u motion ted nevim jak se to jmenuje..flicker led. Obraz tak pohasne ze ve dne neni videt LOL. Co to ma jako byt? To ten samsung nemuze udelat korekci aby to svitilo stejne? Fail.

Interpolace SD - nic moc řekl bych. Dvd jsem nepoustel...mrknu.

Interpolace z FHD - slušné.

4K - musí se sedět u TV do max 30 cm... Babička už se nemůže dočkat 8K, říkala, že si napíše koupí nové brýle :lol:

HDR - wtf? 8 bit panel - marketingový podvod.

Ovladač - malinký, celkem nešikovný - špatná ergonomie, překlápí se na stole.. Ale má slušný dosah, reaguje i z vedlejší místnosti.

Repro - lepší průměr. Znám o mnoho horší. Tady to komentovat nebudu. Stádo si přálo tenké, tenčí, nejtenčí TV... tak to mají. Bohužel i my ostatní.

Celkově to vidím na průměr... pro sebe bych si ji už nekoupil.
Jurawood
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod foto1977 25. 9. 2017 11:31

Ahoj díky za zhodnocení, já tu 50" 6072 vracím, ta velikost je pro nás opravdu moc.
Mohu tedy poprosit místní odborníky co se dá teď nejlepšího pořídit v cenové relaci do těch cca max 22 tis Kč ve 43" ???
Asi bych šel do FHD, na TV se stejně bude koukat min z 1,5m a používat jí jako monitor k PC nepotřebuji. Filmy v FHD mi budou vyhovovat...
Nebo mám koupit jednu z těch co píši výše?
https://www.alza.cz/43-sony-bravia-kdl-43we755-d4830025.htm#popis
https://www.alza.cz/43-samsung-ue43m5572-d4803621.htm

Vzhledově se mi víc líbí ta sony, ale zase tu na fóru píšete že v této cenové kategorii jsou nejlepší samsungy, tak nevím...
Předem děkuji za rychlou reakci, potřeboval bych to koupit co nejdříve...

p.s. ta sony má mít IPS panel a frekvenci pohyb.interpolace 400 Hz
kdežto samsung je VA panel a našel jsem jen Index zpracování obrazu 800 PQI.

Která z nich by byla lepší pro sledování sportu/rychlých pohybů???
foto1977
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kvok 25. 9. 2017 12:17

Samsung je v těch nižších kategoriích doporučován, bo jako jeden z mála dává VA panely, které obecně mají lepší černou a kontrast i do nižších tříd. Tady oproti tomu Sony má i víc v ČR využitelných aplikací.
Nicméně ta WE755 není žádný odpad, prostředí je svižné a stabilní, barevný gamut je široký a pro lepší vnímání pohybu si můžeš aktivovat LED motion mode (vkládání černých mezisnímků).
Jinak panely mají oba 50Hz, lepší zobrazení pohybu dávají 100Hz, ale to už je u 43" TV vzácné. Snad by ještě šel sehnat Phillips 65x1, na druhou stranu Philips zase nemá nejlepší deinterlacing (zpracování prokládaného signálu, který se v TV vysílání často používá).
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jurawood 25. 9. 2017 12:25

Kazdopadne moje starsi smasung b550 ma obraz horsi.

Divate se pred televizi, nebo jste bokem?
Divate se vice pres den, nebo vecer pri seru?
Jurawood
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod foto1977 25. 9. 2017 12:42

Ahoj spíš večer při šeru a gauč máme přímo proti, ale zasr když budu občas koukat od PC tak je to drobet ze strany.
Co se týče aplikací tak využiji asi jen YouTube...
Která z nich je lepší na sport? Nebo je to nastejno?

-- 25. 9. 2017 14:11 --

Ještě jsem našel tuto:
https://m.alza.cz/43-sony-bravia-kdl-43 ... 982630.htm
Je to doprodej loňského modelu, nebyla by lepší?
foto1977
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků