SAMSUNG UE60KU6072

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Dastyinlan 19. 8. 2017 11:29

Ahoj, mám v plánu si koupit novou televizi o velikosti 60", líbí se mi SAMSUNG UE60KU6072,stojí 25000kč.
Doporučili by jste ji nebo ne, nebo nějakou alternativu.
Vím že má jen 50Hz, je to takový rozdíl?
Dastyinlan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod indeshit 19. 8. 2017 12:07

65"se nevejde? Cenový rozdíl tam skoro není
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Dastyinlan 19. 8. 2017 12:16

65" mi příjde na vzdálenost 3m už moc.
Dastyinlan
Kolemjdoucí



Odeslat příspěvekod FDobrota 3. 9. 2017 13:25

Dovolím si přidat svoji zkušenost, mám doma z eShopu zatím v testovací 14 denní době :-) o něco menší 50KU6072. I když je to levnější obyč 50Hz TV, obraz - barvy, kontrast atd.. je dost slušný, sport a pohyb by na kvalitnější 100Hz samozřejmě byly o něco lepší, ale také tady to není žádný zásadní průšvih a problém. Co mě dost mile překvapilo je kvalita upscalingu, jak SD vysílání, tak méně kvalitní ripy filmů přehrávané z externího disku např. jen v rozlišení cca 700 x 400 jsou také v pohodě dívatelné a poměrně ostré, přitom když jsem totéž viděl / zkoušel v obchodě, nebyla to žádná sláva - mazanice a různé kazy v obraze, zřejmě bylo nějaké úplně nevhodné nastavení TV. Sleduji z cca 3.5m, v menu mám vypnuta téměř všechna různá umělá vylepšení obrazu. Do třetice bych pochválil zvuk, po nastavení ekvalizéru v menu je poslouchatelný a použitelný, není to ten plechový tenký TV zvuk, i když samozřejmě zesilovači a bednám se to zcela nevyrovná. Nevím jak moc (ne) náročný jsem divák, ale poměr cena / výkon této TV je myslím dost dobrý, kvalita obrazu je i u zdrojů s nižším rozlišením a u sportu rozhodně výrazně lepší než má cca 2 roky starý full HD 50Hz stejné značky, co má brácha.
FDobrota
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků