Pomoc s výběrem TV - 55, OLED, 4K, 3D

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Z.Pablo 17. 8. 2017 19:23

Já mám B6 OLED 55" z úplně stejného důvodu, který Jirka uvádí: nesnáším clouding a banding a sleduji filmy hlavně večer v přítmí...
Měl jsem budget na novou TV cca 70tis. Kč a vybíral jsem mezi top modely od Samsungu a Sony, do té doby jsem sledoval vše na LCD LED TV Philips řady 8000(Ambilight 4stranný), ale v úhlopříčce 48"...
Po nepříjemných zkušenostech s OS Android jsem zavrhl Sony TV(byť Z9 je obrazově fakt super, ale stojí cca >100k) a porovnal si novou řadu QLED s aktuální řadou(2016) OLED a resumé: barvy, úhly, stabilní podsvícení ve prospěch LG OLED!
Netvrdím, že nová řada od Samsungu je špatná - za slunečna jednoznačně OLED přesvítí, barvy živé a 10bit panel ukazuje ve 4K moc pěkně... - jenže, já svou TV kupoval v orig store LG v Praze na Harfě(nedělám jim tímto reklamu!), kde mi předvedli mou TV ve speciální zatemnělé místnosti, kde měli zakoupené i konkurenční TV od Sony a Samsungu a asi po první minutě mi bylo jasné, že si OLED koupím - obrazem byla o třídu výš, v obchodu mi přehráli UHD film v nativním HDR, ale klidně si dones svůj referenční materiál - pustí ti ho...
Takže, Jirko, máš-li možnost a čas, doporučuju důkladně porovnat a vyzkoušet(třeba zase podle mě má Samsung u QLED lépe vyřešeny AV vstupy/krabička s HDMI a tenký napájecí kabel a asi i nižší odběr elektřiny) - ale zase Samsung má jen licenci na HDR10, LG má nejen HDR10, ale i Dolby Vision a HLG...
A hlavně: ani po 4měsících u OLED TV nepozoruji žádné statické vypalování obrazu.
Já 3D nepotřebuji, takže mám B6(má 4xHDMI), za stejnou cenu je(byla) i C6(ta je 3D).
Hodně zdaru při volbě!
Z.Pablo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 17. 8. 2017 20:11

Z.Pablo píše:kde mi předvedli mou TV ve speciální zatemnělé místnosti, kde měli zakoupené i konkurenční TV od Sony a Samsungu a asi po první minutě mi bylo jasné, že si OLED koupím - obrazem byla o třídu výš, v obchodu mi přehráli UHD film v nativním HDR, ale klidně si dones svůj referenční materiál - pustí ti ho...
Za tu minutu si si asi tazko mohol tie TV ponastavovat. V takom pripade ma take porovnanie nulovu vypovednu hodnotu.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Z.Pablo 17. 8. 2017 21:05

Souhlas, ta minuta byla myšlena expresivně, samozřejmě jsem TV zkoušel dlouho, vč. webOS 3.0 a komplet menu, webu, YouTube, USB...
Ale ta minuta mi stačila k porovnání podsvícení u LCD vs OLED ve tmavých scénách, kde ani FALD Samsung 9500 mě nepřesvědčil o homogenní černé
Z.Pablo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod indeshit 17. 8. 2017 21:36

Vytahovat tu podporu HDR10 a DV je totál nesmysl. Žádná z dnešních televizí nenaplňuje ani potenciál HDR10, tak proč slintat nad DV? Všechny DV contenty zároveň podporujou HDR10, takže podpora DV je v dnešní době jen výkřikem do tmy, vychcaným marketingovým tahem.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 18. 8. 2017 06:21

FALD na Samsungu 9500 nie je prave nieco cim sa da chvalit.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jirka_ 18. 8. 2017 07:36

Ahoj, moc děkuju za vaše vstupy.

LaFlamme píše:... mám několik měsíců OLED C6 ...

Koukal jsem se na srovnání C6 a E6 a hlavní rozdíl je v tom, že C6 má prohnutou obrazovku (a pak jiný počet HDMi vstupů a reproduktorů), je to tak? V ostatních aspektech jsou identické? Otázka je, jestli je prohnutá obrazovka u takto malé úhlopříčky výhoda nebo nevýhoda, co Tě motivovalo k její koupi? C6 a E stojí v podstatě stejně, jen ta C6 se už doprodává ... Jo ještě mají různé typy DO, ale je otázka, který je lepší. Já u té současné TV mám ten od C6 a není špatný ...

LaFlamme píše: ... moje TV má zabudovaný spořič, který se automaticky aktivuje po pár minutách nečinnosti ...

Jestli to dobře chápu, tak když koukáš např. na ČT24. kde mají dole ten banner, u každé TV je v rohu logo apod. - od toho Tě spořič neochrání, ne? Tam jde spíš o to, že se spoříč aktivuje, když se zapomeneš někde v MENU apod. Nebo to je jinak?

Z.Pablo píše: ... Takže, Jirko, máš-li možnost a čas, doporučuju důkladně porovnat a vyzkoušet(třeba zase podle mě má Samsung u QLED lépe vyřešeny AV vstupy ...

Zde jsem bohužel velmi omezený tím svým požadavkem na 3D. LG je poslední značka, která ji držela nejdéle (co jsem filtroval na heuréce), a to až do roku 2016 (nové modely už 3D nemají vůbec).

@LaFlamme, Z.Pablo - vnímáte to dočasné vypalování obrazu nebo při normálním používání TV v podstatě nepostřehnutelné? Nerad bych vyměnil TV s jedním neduhem za další s jiným:)))

Ještě bych měl dotaz ohledně zmíněného vypalování obrazu - vím, že na to asi nebude existovat odpověď, ale .... lze nějak odhadnout, jak dlouho se musí statický obraz zobrazovat, aby došlo k jeho nevratnému vypálení?
Jirka_
Junior

Odeslat příspěvekod LaFlamme 18. 8. 2017 08:04

C6 nemá soundbar. Zda jsou nějaké další rozdíly (obraz, procesor?) mezi C6 a E6 z hlavy nevím, ale myslím že E6 se vždy prodávala dráž než C6, takže beru že je lepší.

Když jsem kupoval, tak jsem byl omezen na C6 a B6, o E6 či G6 jsem kvůli finančnímu hledisku ani neuvažoval. C6 jsem nakonec zvolil kvůli 3D a lepšímu procesoru (ve srovnání s B6), prohnutá obrazovka mi byla egal. Nevím zda má prohnutí nějaký velký smysl, asi ne. Při rozhodování o koupi OLED mi také hodně pomohla návštěva zmíněného podniku na Harfě :)

Ad spořič - ano, od loga tě neochrání, ale beru to tak že ty loga dnes jsou často průhledné, případně běží občas reklama apod. Stejně jako Z.Pablo mám televizi spíše na večerní koukání na filmy, takže nějaké tv vysílání mě z hlediska vypalování nechává chladným.

Při normálním používání žádné vypalování není vidět. Nedávno jsem zkoušel i nějaké testy na vadné pixely z youtube a nic neodhalily. Svůj příspěvek jsem myslel spíš tak, že po přečtení mnoha stránek diskuzí na avs forums jsem zjistil, že vypálení se pár lidem stalo a je tedy teoreticky možné. Kdy a za jakých podmínek se to může stát, to nevím. Ale statický obraz na dlouhou dobu se té televizi určitě nebude moc zamlouvat.

3D ti opravdu ten výběr dost zužuje. Kdybys ho nechtěl, tak ti budu doporučovat spíše 2017 modely, ale ty nemají 3d no.
LaFlamme
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod indeshit 18. 8. 2017 08:08

Přesně jak píšeš s tím CT24 bannerem. Proto třeba ten image retention test je formou videa, aby si telka nezapla spořič tak, jak by to udělala v případě obrázku.

Třeba když usneš u hry a nemačkáš gamepad - tam ta telka taky nepozná, že spíš.
K trvalému to musí být aspoň v řádu hodin.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 18. 8. 2017 08:36

Znova to zopakujem...
TOP MODELY dnesnej doby (u skoro vsetkych vyrobcov) = OLED.
LCD nedosahuje na OLED.... homogenitou obrazu a hlbkou ciernej farby.
(Keby to bolo inak, predsa by nepchali do TOP LCD modelov lokalne stmievanie (ci stranove, alebo plosne), ktore povacsine aj tak nefunguje, ako ma...
bylinnycaj
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jirka_ 18. 8. 2017 08:49

Holt každá technologie má něco:)
Jen ze zvědavosti - to vypalování obrazu u LCD může být taky trvalé nebo tam je vždy jen dočasné?

Ještě doplnění - dle technické podpory LG má být v nastavení televizoru možnost zapnout posouvání loga televizní stanice, právě kvůli zamezení jejího vypálení. Máte to tam?
Jirka_
Junior

Odeslat příspěvekod Z.Pablo 19. 8. 2017 08:18

LaFlamme píše:C6 nemá soundbar. Zda jsou nějaké další rozdíly (obraz, procesor?) mezi C6 a E6 z hlavy nevím, ale myslím že E6 se vždy prodávala dráž než C6, takže beru že je lepší.

Když jsem kupoval, tak jsem byl omezen na C6 a B6, o E6 či G6 jsem kvůli finančnímu hledisku ani neuvažoval. C6 jsem nakonec zvolil kvůli 3D a lepšímu procesoru (ve srovnání s B6), prohnutá obrazovka mi byla egal. Nevím zda má prohnutí nějaký velký smysl, asi ne. Při rozhodování o koupi OLED mi také hodně pomohla návštěva zmíněného podniku na Harfě :)

Ad spořič - ano, od loga tě neochrání, ale beru to tak že ty loga dnes jsou často průhledné, případně běží občas reklama apod. Stejně jako Z.Pablo mám televizi spíše na večerní koukání na filmy, takže nějaké tv vysílání mě z hlediska vypalování nechává chladným.

Při normálním používání žádné vypalování není vidět. Nedávno jsem zkoušel i nějaké testy na vadné pixely z youtube a nic neodhalily. Svůj příspěvek jsem myslel spíš tak, že po přečtení mnoha stránek diskuzí na avs forums jsem zjistil, že vypálení se pár lidem stalo a je tedy teoreticky možné. Kdy a za jakých podmínek se to může stát, to nevím. Ale statický obraz na dlouhou dobu se té televizi určitě nebude moc zamlouvat.

3D ti opravdu ten výběr dost zužuje. Kdybys ho nechtěl, tak ti budu doporučovat spíše 2017 modely, ale ty nemají 3d no.


Zdravím,
Ad spořič: no má B6 zapíná pokaždé při nečinnosti obrazu(statická/pauza filmu) spořič ve formě úplného zhasnutí panelu kde náhodně ukazuje animaci "něco jako vybuchující ohňostroj" - zapne se to docela rychle asi po 30sec.
Jinak při nedetekci signálu na vstupu ihned zapíná fotografii v podobě psa, který se mžikem nepatrně posouvá(stejně jako kdysi u plasmy šetřič)
Ještě je v TV funkce jakéhosi čistícího programu panelu, který trvá po navolení asi 1hod a probíhá po vypnutí TV do standby režimu.
Toliko ke spořičům, jaká bude skutečnost co se týče nějaké degradace vypálením stejně ukáže až čas.
A ještě poslední k tomuto: myslím, že kdo má tolik peněz(> 50k) na nákup nové TV se zpravidla o své budoucí TV informuje a podle toho se i k zařízení chová(asi nebude promítat na panel statické windows z PC), ale toť jen můj vlastní názor...

-- 19. 8. 2017 09:53 --

indeshit píše:Vytahovat tu podporu HDR10 a DV je totál nesmysl. Žádná z dnešních televizí nenaplňuje ani potenciál HDR10, tak proč slintat nad DV? Všechny DV contenty zároveň podporujou HDR10, takže podpora DV je v dnešní době jen výkřikem do tmy, vychcaným marketingovým tahem.


Podporu DV vytahuju proto, protože a prostě mnou popisovaná TV za nižší cenu než Samsung QLED má DV čip a splňuje certifikaci UHD premium.
Jsem abonent Netflixu, kde už jsou spoustu seriálů v DV, můj BD přehrávač Oppo 203 má DV a svému synovi pouštím disk Já padouch 2, který je barven v DV a nese metadata s lepším jasem a větší hloubkou barev.
Jasně, můžeš mi tu teď namítat, že má OLED vysvítí max 650nit v HDR a že DV počítá až s jasem 10 000nit což nevysvítí zatím ani ty nejlepší a nejdražší TV modely 2017(a budeš mít pravdu), ale znovu píšu: B6 byla v akci za 60k a cashback -4, takže nová OLED bratru za 56k... A proto obsah DV za ty peníze považuju za přidanou hodnotu výrobku.
Naposledy upravil Z.Pablo dne 19. 8. 2017 09:23, celkově upraveno 1
Z.Pablo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jirka_ 19. 8. 2017 09:20

Moc díky všem za vaše postřehy a komentáře.
Finálně jsem se rozhodl pro 55E6V. Pomohla mi i motivační sleva 20 tis přímo na e-shopu LG (reálná je 15 tis, ale i tak to potěší). V Po by měla být u mě doma, tak uvidíme:)
Jirka_
Junior

Odeslat příspěvekod Z.Pablo 19. 8. 2017 09:35

Super, určitě dobrá volba!
Navíc E6 je lépe zpracována vizuálně oproti B a C řadě(sklo, soundbar), přeci jen jde o top model značky a B a C je spíše entry level, navíc myslím snad obsahuje i 2x dálkové ovládání.
Výhoda veškerých OLED 2016 napříč řadou je stejný SoC a panel, takže i má B6(byť absentuje 3D) ukáže stejně kvalitní obraz jako tvá budoucí E6 :-)
Užívej kvality obrazu s OLED a ať dobře slouží!
Naposledy upravil Z.Pablo dne 19. 8. 2017 09:45, celkově upraveno 1
Z.Pablo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jirka_ 19. 8. 2017 09:39

díky moc
Jirka_
Junior

Odeslat příspěvekod indeshit 19. 8. 2017 12:27

Za nizší cenu než QLED? QLED seženeš za 52k, když máš štěstí, tak za 50k (i lépe). 55". DV nemá smysl, protože ty dnešní telky nemají na to potenciál, takže nikdy na nich rozdíl HDR10 a DV ani nepoznáš. Operujou max v PéTrojce a správně zmiňuješ i jasovou složku.

-- 19. 8. 2017 13:29 --

Akorát ani QLED, ani OLED extra smysl nemá...tak pokud si vyloženě penězma nevytíráš anus. KS7502 stojí 30k a je i v lecčem lepší než QLED nebo OLED

-- 19. 8. 2017 13:30 --

Smysl v disciplíně poměr výkon/cena. Smysl to má pro někoho, kdo má známé a umí to o 30% níž ( za nákupku)

-- 19. 8. 2017 13:36 --

http://www.flatpanelshd.com/focus.php?s ... 1477048275 tohle má smysl ...LEDky s emisí světla na úrovni jaždého pixelu zvlášť, ale nez organiky. Ve spojení s Quantum Dot je to budoucnost a OLED killer. OLED degraduje a za ty prachy to nestojí (netvrdím, že momentální QLED je na tom se smysluplností nějak lépe).
indeshit
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků