Pomoc s výběrem TV - 55, OLED, 4K, 3D

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Jirka_ 21. 8. 2017 17:55

Tak TV je doma. Zatím jen spokojenost:) Design je pěkný. Byl jsem sice z minulosti zvyklý na standardní hliníkové nohy, ale tohle žebrování má něco do sebe. A to včetně jedné nevýhody - TV leží na podložce celou plochou, nejen stojanem, takže je potřeba ji mít dokonale rovnou. To byl u mě problém. Obraz bez komentáře, konečně žádné DSE nebo binding:)
Jen bych měl na majitele obdobných TV dotaz - lze Vám úplně zastrčit konektor od koaxu k STA? U předchozích 2 TV (Samsung, LG) to vždy šlo bez problémů, u této je konektor jen na začátku, dál nejde. Nicméně TV signál televize chytá ...
Jirka_
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 21. 8. 2017 18:19

Zkus někde v prodejně toto překontrolovat u jiného kusu.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jirka_ 21. 8. 2017 20:11

Osobně bych si tipnul, že je nejspíš jen potřeba vyvinout trochu víc síly. Ta TV ale působí subtilním dojmem, že jsem se radši neodvážil, když příjem TV kanálů funguje ...
Jirka_
Junior

Odeslat příspěvekod Jirka_ 22. 8. 2017 09:08

Obrátil jsem se se svým problémem i na LG support. Přece jen nechci používat hrubou sílu, když to není nutné ... a jejich reakce/ochota mě zrovna nepotěšila. Prý mám TV odvézt do servisu, osobní návštěva technika není možná .... Když jsem řekl, že úplně novou TV (která je velká a těžká) nechci nikam vézt, tak mě nasměroval na obchod ... tak uvidíme, co odpoví oni.
BTW pro info přikládám i fotku.
Přílohy
STA.jpg
STA.jpg (95.88 ) Zobrazeno 2491 krát
Jirka_
Junior

Odeslat příspěvekod JJezevec 22. 8. 2017 09:32

A co když jen máte špatný (o chlup větší) plastový konektor na straně kabelu.

Hádejte co by s tím asi tak LG mělo dělat?
a/ Vyměnit TV za novou
b/ Dát 50-ti procentní slevu na TV
c/ Objednat opraváře k vám domu
d/ Poslat někam. (slušně)

Pokud by poslali opraváře - Jak by jste se asi tvářil až by po vás chtěli 2-3 tisíce za zjištění vadného kabelu u vás doma?
JJezevec
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jirka_ 22. 8. 2017 09:36

U 2 předchozích TV (Samsung, LG) jsem s tím samým konektorem žádný problém neměl ...

No očekával bych návštěvu technika. Není to nic kritického, takže jakmile by měl nějakou reklamaci poblíž, tak by se mohl zastavit ....

EDIT: Abych vyloučil problém s konektorem u kabelu, tak jsem si objednal pro jistotu nový kvalitní. Je pravda, že ten současný je nějaký obyčejný z OBI ...
Jirka_
Junior

Odeslat příspěvekod Z.Pablo 22. 8. 2017 15:00

Jirko,
netuším, již roky sleduji TV signál přes HDMI(UPC Horizon, Apple TV...), takže anténní vstup u OLED TV mám prázdný.
Ale souhlasil bych s názorem, že je potřeba vyměnit koax kabel(ten co máš na fotce je bez urážky tragédie) - zkus sehnat třeba od Monster cable, AudioQuestu...
Z.Pablo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jirka_ 22. 8. 2017 15:22

Kvalitni STA kabel je už objednaný, zítra by měl dorazit.
BTW U ostatních kabelů (HDMI, repro) jsem kvalitu vždy řešil, u STA mě to ale nikdy až do teď nenapadlo a používal jsem ten původní:)
Jirka_
Junior

Odeslat příspěvekod LaFlamme 22. 8. 2017 17:04

čau, u mě je to takto, pokud ti to pomůže:
DSC_2180_cp.jpg


Jinak přeji ať tv slouží co nejdéle a ať jsi spokojen
LaFlamme
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jirka_ 22. 8. 2017 19:50

Díky moc. Zatím vážně spokojenost. Na začátku mě nadchla absence bandingu (přece jen jsem se na to hned zaměřil, byl to důvod výměny), nyní si užívám té dokonalé černé:)
Jirka_
Junior

Odeslat příspěvekod Jirka_ 24. 8. 2017 09:27

Tak nový STA kabel nepomohl (vybral jsem http://www.rodel-audio.cz/produkty-real ... detail-790), konektor jde opět zasunout jen cca do půlky. Z LG shopu mi napsali, že pokud TV signál přijímá, tak je vše ok, záleží na hloubce konektoru. Poprosil jsem je tedy o zaslání odkazu na nějaký, který mají vyzkoušený, že funguje bez problémů. Přece jen mě nebaví vyhazovat peníze za nové kabely bez užitku ...
Osobně si myslím, že je problém s konektorem v TV, kde "výstupky" po vnitřním obvodu konektoru (některé označené na obr. níže šipkou) moc vyčnívají a brání STA konektoru v úplném zastrčení.
Přílohy
konektor.jpg
konektor.jpg (140.47 ) Zobrazeno 1935 krát
Jirka_
Junior

Odeslat příspěvekod trent 24. 8. 2017 12:26

A ta televize přijímá signál v pořádku, nebo ne, případně kabel vypadává?
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jirka_ 24. 8. 2017 14:08

Jj, televizní signál TV přijímá bez problémů, kabel zatím nevypadl, ale je zasunutý jen z cca půlky a drží tam na "boží slovo". Vím, že to nic kritického, spíš mi vadí, že u výrobku za ty peníze musím řešit takovéto problémy.
Jirka_
Junior

Odeslat příspěvekod trent 24. 8. 2017 14:19

Pokud by to bylo způsobeno tím, co popisuješ, mohlo by stačit více zatlačit. U mé televize byly docela tuhé(oproti běžné zvyklosti) USB porty.
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jirka_ 24. 8. 2017 14:42

To jsem zkoušel, ale mírné zatlačení nepomohlo a víc jsem to radši nezkoušel, přece jen nechci udělat víc škody než užitku.
Jirka_
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků