TV Philips a settopbox O2 - problém s ovládáním

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Jara195 14. 8. 2017 14:53

Dobrý den,

nechce se mi věřit, že by takovou kombinaci nikdo jiný neměl. Možná se to tady již řešilo, ale hledání mi nepomohlo.

Jedná se mi o to, že mám TV Philips (ano, kvůli Ambilightu) a settopbox od O2. Když však používám ovladač STB, tak mi ruší televizi. Příklad: Jsem v EPG, šipkami dolů/nahoru projíždím jednotlivé stanice, ale zároveň se mi na televizi tlumí/zvyšuje hlasitost. Což je tedy dost pruda.

Psal jsem tedy i do O2 na jejich technickou podporu, a bylo mi odpovězeno, že jejich STB vyrábí právě Philips a tudíž je problém s vysílacími frekvencemi a prý se s tím nedá nic dělat :-( ještě mi řekli, ať zkusím ovladač STB resetovat, to jsem provedl, ale bohužel, nepomohlo.

Takže mám krásnou televizi, slušnou nabídku stanic, ale tímhle je to zabitý.

Jo, zkoušel jsem, jestli se O2 TV nedá používat přes CI kartu, abych to mohl ovládat jen ovladačem k TV, ale prý bohužel nelze. UPC u nás nemáme, takže...

Nemáte někdo nějaký tip? :'(
Jara195
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jardadts 14. 8. 2017 18:32

Zavolej,napiš na podporu Philipsu .
TV Philips 65OLED856 , Sony UBP - X800 , Yamaha RX-A 2070 , Apple TV 4K,Focal Aria 948
jardadts
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 14. 8. 2017 21:24

Pokud bys měl TV Philips, který má rádiový ovladač, mohl bys zkusit přelepit IR čidlo na telce a snížit jeho citlivost kvůli STB.

Jinak bych skutečně oslovil podporu, ať se snaží.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 14. 8. 2017 22:55

Televize by měla mít v servisním menu položku, pomocí který se synchronizuje vysílací frekvence ovladače s přijímačem a uvnitř ovladače by měla bejt možnost pomocí propojení plošek pájkou změnit přesnou vysílací frekvenci toho konkrétního ovladače. Výrobci si usnadňujou práci a nechávají čínský děti na montážní lince nastavovat pořád dokola jednu a tu samou frekvenci, protože se spoléhají na jednoduchou statistiku - málokdo si koupí do stejný místnosti dvě stejný TV od stejnýho výrobce a ze stejný série. Když hotel koupí 300ks stejnýho typu do pokojů, problém s tím nenastane, naopak nemusejí se hledat k sobě páry ovladač + příslušná telka, protože fungujou všecky se všema.

Problém určitě půjde vyřešit buď v rámci záruky, nebo i pozáručně za malej obolus v příslušným značkovým servisu - technik změní vysílací frekvenci dálkáče a znovu k němu přizpůsobí přijímač v TV. Bude lepší dopravit do servisu i ten STB s jeho ovladačem, aby mohli vyzkoušet, jak dalece byla jejich úprava zdařilá a jestli není potřeba učunit servisní zásah na obou přístrojích - pokud dělá obojí stejnej výrobce, neměl by ani to bejt problém.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků