Poradte aku TV, PS 4

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod matolici 14. 8. 2017 12:41

Dobry den, dostal som na vas tip ze su tu ochotni ludia ktori dokazu poradit tak to idem skusit lebo mam neskutocnu dilemu aku tv kupit uz som mal 2objednavky obe som stornoval lebo sa neviem rozhodnut, preto potrebujem radu odbornikov z tohto fora.

Takze moje ppziadavky rozpocet cca 600e, uhlopriecka 55".
Nepotrbujem smart funkcie ani nic tomu podobne, aspon 3hdmi porty. Na TV sa bude najviac pozerat sport, a folmy bezne relacie niesom zatazeny ani na hd filmy ani nic podobne.

A teraz najvacsia dilema tv bude zvacsa vyuzivane na PS4 (nie pro) a online hry hlavne strielacky atd(vela akcie) preto po precitani viacerich nazorov a clankov som dospel k nazoru ze 100hz bude nutnost. Kupijem si svoje prve TV a nechcem to lutovat pri hrani ze to nieje ono. Viete mi niekto doporucit nieco co by splnalo moje kriteria ? Za odpovede vopred dakujem
matolici
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 14. 8. 2017 14:17

100 Hz v 55" za 600€ nekupiš. Tak ťa to trapiť vôbec nemusi. A niečo prihodiš, tak 100 Hz ma toto: https://www.nay.sk/televizor-samsung-ue ... AocF8P8HAQ

V eshope maju posledny kus, tak sa treba poponahľať.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod matolici 14. 8. 2017 14:57

Dik Giggsy to vyzera fajn, myslis za uz nenajdem nic cenovo dostupnejsie ako tento model ?


BTW chcel som povedat ze Giggs je pre mna naj hracik bol som na jeho rozluckovom zapase proti Hull, a mam tak isto aj podpis kartu.. to len preto ze nie kazdy ho dokaze pporiadne ocenit tak som rad ze taki este su.
matolici
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod matolici 15. 8. 2017 08:27

Ryan, chcem sa ta este opytat nasiel som este aj toto ako model so 100HZ panelom, je nanho vacsia dostupnost... chcem sa ta spytat vedel by si mi v skratke vysvetlit nejake hlavne rozdiely medzi tvojim Samsungom tymto
Phillipsom https://www.alza.sk/55-philips-55pus655 ... 22.htm?o=2 a
touto Sony Bravia ? https://www.tpd.sk/sony-kdl-55w755-vyst ... rovnavanie

Rozpocet som navysil jednu z nich si planujem kupit tak dufam ze sa rozhodnem dobre. Dopredu dik za pomoc.
matolici
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod trent 15. 8. 2017 13:35

Tak třeba ten Philips ma UHD panel. A nejspíš to nebude VA panel.
To sony je samsungu blíž. VA panel, FullHD a 100Hz.
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod matolici 15. 8. 2017 14:34

Ano ale podla toho co mate zverejnene tu na stranke tak ma aj ten Phillips 100HZ panel, preto sa zamyslam ci to UHD je naozaj UHD alebo je to ten fejk RGBW-T ... teda ci ten Phillips nebude pri tych istych prachoch lepsia investicia pre moje poziadavky, preto sa pytam na radu. Dakujem
matolici
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 15. 8. 2017 14:38

RGBW použiva vylučne LG.
Je to 100 Hz, ale je to IPS. Takže väčši obrazovy kompromis. Plus konkretne tento model je trochu problematicky, je tu o ňom tema kde sa to rieši. A nema uplne odladeny system.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod matolici 15. 8. 2017 14:48

Dakujem, este jedna otazka, viem ze ta Sony a ten Samsung, je skoro to iste co sa tyka parametrov plus ako som cital v dalsej teme tak je to uz len vyber sympatii medzi nimi, moja otazka znie ci je realne ocakavat ze Vianoce alebo nejake black friday zlavy by tu cenu mohli spravit dostupnejsiu, alebo skor byt rad ze tieto modely sa este predavaju a zobrat kym to este je... (vidim ze uz ich je malo na trhu) teda aby som bol presny bude to moja prva telka a asi najvacsia investicia nechcem sa stym unahlit. Ale ako pozeram tato TV cenovku nezmenila za posledny rok takmer vobec... Osobne sa viacej priklanam ku tej Sony AK ale medzi nimi nieje ziaden vyznamny rozdiel. a to z dovodu vacsej kompatibility s PS4 (sony)
matolici
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 15. 8. 2017 16:26

To su vypredajove, posledne kusy. Nebudu už za par dni/tyždňov, nieže do Vianoc.

Na trhu nie je nič ine čo by sa im vyrovnalo a cena toho niekedy realne klesla na taku uroveň ako stoja tieto. Inymi slovami, FHD stakymi parametrami sa už nevyrabaju a UHD v porovnateľnej kvalite su (a aj budu) vyrazne drahšie.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod matolici 15. 8. 2017 16:30

Dik giggsy, SONY alebo SAMSUNG ? je tu nejaky vyrazny rozdiel o ktorom by som mal vediet ? (po vsetkych precitanych clankoch mi vychadzaju na rovnako, dokonca su aj cenovo)
matolici
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 15. 8. 2017 16:32

Rozdíl je výrazný... v přístupu ke zpracování obrazu, využitém softwaru atp.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod matolici 15. 8. 2017 17:04

Softeware ma az tak nezaujima kedze to bude setup box a pa4 nic viac nevyuzivam skor ma zaujima obraz a mozno najviac sport(futbal)... viete mi v tomto poradit medzi tymito dvoma modelmi teraz ?
matolici
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod trent 16. 8. 2017 14:21

Rozhodni se sám. Zkus pohledat, jestli je ještě někde nemají na place, že by ses koukl sám.
Někdo ti tu doporučí konkrétní model a tobě se pak nebude líbit a budeš tu psát, jak špatně jsme ti doporučili.
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod matolici 17. 8. 2017 08:36

no tieto tv je nazivo v predajni vidiet vedla seba uz asi nerealne z tej sony hje len jeden ks na slovensku a tie samsungy su tiez rozhadzane po slovensku, preto sa pytam na vasu radu, ci je konkretne medzi tymito modelmi nieco co by som mal vediet, viem ze Samsungom nic nepokazim ale laka ma sony ktore je predsa len viac prisposobene pre PS4
matolici
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod trent 17. 8. 2017 21:55

Jestli tě láká sony, kup sony. To je jednoduché. Já ji mám v 50 palcích a nemohu si stěžovat. To samé ti ale může říci vlastník samsungu.
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
VIP uživatel
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků