Kvalita interpolace

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod ifcee 3. 8. 2017 00:22

Ahoj,

vybírám novou TV a chtěl bych sledovat filmy v 50fps/60fps. Bohužel se takové video soubory těžko seženou, nebo vůbec neexistují.

Chtěl bych tedy tuto "práci" přenechat televizi. Vím, že spousta lidí nemá ráda "soup opera effect", ale mně se to prostě líbí.

Chtěl bych se zeptat, jak kvalitní je výsledek po interpolaci full hd 24 fps a které značky to umí nejlépe.

Také bych se chtěl zeptat, jestli je možné interpolaci aplikovat na HDMI vstup z PC- Filmy totiž pouštím přes kabel a VLC.

Nyní mám LG 49LH570V, který dle podpory má TruMotion, ale prostě nevidím tak plynulý obraz, jako když pustím nativní 60fps video.

Jinak moje požadavky jsou cca 50 palců, do 13t, kdyby měl někdo typ přímo na model TV.
ifcee
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 3. 8. 2017 05:26

50/60fps filmy sa netocia. A ziadna interpolacia ti nevyrobi tak plynuly obraz ako pri nativnom zdroji.
A interpolacia nie je zavisla na zdroji signalu.
Ty chces nieco kvalitne, ale chces to zadarmo. Za 13000,- kupis nejaky zakladny model, z ktorych vacsina interpolaciu prave ani vobec nema.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kvok 3. 8. 2017 09:19

Pár HFR filmů existuje, ale to jsou výjimky.
Sony Bravia KDL-49WD755 třeba tohle zvládá. Na nějaké základní zhodnocení interpolace snad postačí i video na YouTube (samozřejmě nutno na YT nastavit kvalitu s 50 fps).
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ifcee 3. 8. 2017 11:49

Díky za reakce,
zajímají mě právě vaše zkušenosti s technologiemi různých značek - která to umí nejlépe. A jak mám poznat, zda daný model interpolaci umí? Je to od nějakého čísla imaginární frekvence?
ifcee
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 3. 8. 2017 21:14

Každý výrobce si interpolaci značí jinak, spolehnout se na to nejde.
Sony jsem jmenoval právě proto, že bývá za zpracování pohybu chválena.
Ale doporučuji aspoň trochu připlatit, Philips má teď akci cashback a 49PUS6501 nebo 55PUS6551 vyjde na 15000. Tyhle modely mají 100Hz panel a kýženého efektu dosáhneš snáz.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 4. 8. 2017 05:37

kvok píše:.
Sony Bravia KDL-49WD755 třeba tohle zvládá.
Ma ten Sony vobec interpolaciu?
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kvok 4. 8. 2017 06:56

Já vím, že výrobci někdy nasazují slušnou reklamštinu, ale z
sony.cz píše:Užívejte si hladké a ostré detaily i ve velmi rychlých scénách díky technologii Motionflow™ XR. Tato inovativní technologie vytváří další snímky filmu a vkládá je mezi původní snímky. Porovnává klíčové vizuální prvky sousedících snímků a vzápětí počítá chybějící akci v sekvenci. Některé modely disponují také možností vkládání černého snímku, která brání rozmazání a vytváří dojem skutečného zážitku jako v kině.

vyplývá dost jednoznačně, že interpolaci má. Nevím, jak by šlo obkecat, že ten text ve skutečnosti mluví o něčem jiném.
Také bych se chtěl zeptat, jestli je možné interpolaci aplikovat na HDMI vstup z PC- Filmy totiž pouštím přes kabel a VLC.

Já si tu jistý nejsem, ale jestli je to používáno takhle, tak proč prostě místo nové televize nenainstalovat na PC program na interpolaci?
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 4. 8. 2017 11:40

Nevyplyva. To je len obecna charakteristika Motionflow. Ale ze je to Motionflov neznamena automaticky ze je tam aj interpolacia.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ifcee 4. 8. 2017 12:46

kvok píše:
Také bych se chtěl zeptat, jestli je možné interpolaci aplikovat na HDMI vstup z PC- Filmy totiž pouštím přes kabel a VLC.

Já si tu jistý nejsem, ale jestli je to používáno takhle, tak proč prostě místo nové televize nenainstalovat na PC program na interpolaci?


Na SVP jsem se již díval a zkoušel, bohužel to můj notebook nestíhá real time. Chci také zkusit převod na vyšší FPS, jak je popsán zde: http://www.spirton.com/convert-videos-to-60fps/ - jsou tam i ukázky a vypadá to velmi slušně.

Jinak ta 55PUS6551 se mi líbí a cena je tedy taky ok. Měl bych otázku - pokud bych filmy pouštěl přes Android TV aplikaci (VLC,...) pujde i na takové přehrávání možné aplikovat filtry a vylepšení obrazu, které umí televize? Nebo to jde pouze pro defaultní přehráváč - s Android TV nemám žádné zkušenosti zatím, tak uvítám informace
ifcee
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 4. 8. 2017 19:40

Jde to. Vlastně si lidi stěžovali na fórech, že jim to v těch apkách nejde vypnout. Nevím, jak je to teď.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků