LG OLED USA verze v ČR

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod TommyTommy 1. 8. 2017 22:31

Ahoj, chtěl bych se Vás zeptat, jestli by mi fungovala v ČR televize určená pro USA trh. Konkrétně jde o televizi LG OLED řady E6, u nás se prodává označení E6V, která má DVB-T,S,C tunery a mě by zajímala verze E6P, která má nějaké tunery ATSC, Clear QAM a Analog (NTSC, PAL, SECAM). Nerozumím k čemu daný tuner slouží takže nevím jestli by stačilo koupit klasický u nás prodávaný třeba DVB-T2 set-top-box nebo je to složitější... Díky moc všem!
TommyTommy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 2. 8. 2017 05:31

Akykolvek externy box samozrejme bude v pohode fungovat.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod gustoh 2. 8. 2017 07:05

V USA maju napatie v sieti 110V-120V a 60HZ.Takze nie som si isty ci by TV urceny pre USA fungoval u nas.Podobne aj externe boxy.Mozno ak ma externy box napajanie v rozsahu 110V-220V tak by s adapterom fungoval v USA a naopak.Treba si to dopredu zistit.
gustoh
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 2. 8. 2017 11:28

Vela druhov elektroniky vie fungovat v rozsahu 110 - 240v. A ak nie, adapter stoji par korun.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod TommyTommy 2. 8. 2017 12:26

Tak jsem hledal a TV ma opravdu jen 100V-120V. Volal jsem na LG tech. podporu jestli bude TV fungovat pokud koupim jen nejaky menic napeti a odpoved neznali tak to je tezky :-)) Teoreticky by stacilo koupit menic napeti a nejaky set-top-box a fungovat by mela, ale jistota neni... Kazdopadne diky moc za rady.
TommyTommy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod gustoh 2. 8. 2017 13:52

Fungovat v rozsahu 110V-220V budu akurat tak holiace strojceky a nabijacky k mobilom ale nie OLED TV.Ja by som to urcite neriskoval.Ohmov zakon hovori..."prúd rastie s napätím, ak odpor obvodu zostane konštantný ".
gustoh
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 2. 8. 2017 17:26

Menic napatia stoji par eur.
Ryan Giggs
TV expert