Porovnání operačních systémů v TV

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Lubomirus 27. 7. 2017 13:19

Obracím se na komunitu AVmania s dotazem na porovnání operačních systémů současných TV. Toto porovnáni jsem zatím nikde nenašel.

Vím, že porovnání může být subjektivní, záleží na modelu a případech použití.

Zkusím nejdříve popsat můj obvyklý způsob používáni TV.

TV používám jako multimediální centrum. Televizní kanály skoro nesleduji. Nemám k TV připojenou herní konzoli. Občas steamuji do TV video z PC (nebo telefonu) přes miracast. Ale nechci mít vždy zapnuté PC abych mohl sledovat na TV svůj oblíbený obsah. A mít k TV připojené Raspberry Pi se mi taky neosvědčilo.
Nejčastěji si pouštím videa přímo z externího USB disku. Koukám se na videa na youtube a koukal bych se i na stream.cz, kdyby pro Samsung TV existovala pohodlná aplikace. Případně bych časem asi sledoval i jiné streamovací služby. Ocenil bych pohodlné prohlížení fotek a přehrávání hudby z USB. Byl bych snad i ochoten zaplatit za skype, kdyby na některé TV fungoval nativně. Zajímalo by mě jak třeba fungují aktualizace OS v TV.

Jeden příklad za všechny(něco co si v obchodě asi nevyzkouším):
Nedávno jsem byl překvapený v rozdílném chovaní mojí starší TV Samsung a novější TV LG. Kdy novější LG měla problém s načtením externího USB disku s cca 3TB videí, který funguje bez problémů na starší TV Samsung. Připisuji to operačnímu systému.

Přemýšlím nad koupí nové TV a zajímal by mě uživatelský zážitek ze "smart" funkcí/operačního systému jednotlivých výrobců.

Ví někdo o testu operačních systémů v TV, který by se zaměřil na "smart" funkce? Případně má někdo zkušenost s několika systémy a může je porovnat?

Děkuji
Lubomirus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 28. 7. 2017 12:12

Ano mám zkušenost se všemi známými OS v TV. Jejich klady a zápory jsou opakovaně zmiňovány zde na fóru, ale také třeba u testů TV na webu avmania.cz, kde se k nim vyjadřují redaktoři. Porovnání je subjektivní. Pokud potřebuješ všechno ladit a nastavovat, musíš vzít Android. Nicméně zase se u něj setkáš s občasnými restarty a zpomalením.

Vše má své klady a zápory. Každý má jiné požadavky, proto si každý priority musí určit sám.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků