LG 55EG9A7V

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Radoo 21. 3. 2018 18:17

Dnes jsem omrknul hodně drahou QLED LCD. Překvapila, jak má zepředu pěkný obrázek, i černou, ale trochu pod úhlem černá zešedla. Jas fajn.
Radoo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek71 21. 3. 2018 19:50

Tu je pekný pokec o tom, čo je HDR (hlavne Dolby Vision) a ako prispieva ku kvalite obrazu:
https://www.blu-space.cz/single-post/co ... vision-hdr

Komu se nechce čítať, tak jedna myšlienka, ktorá ma zaujala:

Důležitost Dolby Vision tkví ve dvou věcech. Jelikož se jedná o uzavřené a tvrdě kontrolované prostředí s ohromným potenciálem, tvůrci se na něho obracejí s vidinou ultimátní prezentace. Divák se pak může spolehnout na to, že ona prezentace proběhne tak, jak má, aniž by musel zvát profesionála ke kalibraci televizoru. A hlavně, co se snažím opakovat stále dokola, HDR, nikoli vyšší rozlišení, je hlavní devizou Ultra HD. Lidský vizuální systém je postaven na percepci kontrastů. Co je kontrastnější, to nám přijde ostřejší a detailněji vykreslené. Množství pixelů je sice prima, ale jelikož se pohybujeme v absurdních hodnotách, které pod úhlopříčku o pětašedesáti palcích téměř nemají smysl, důležitější je kvalita oněch pixelů. A tu stanovuje HDR díky širšímu barevnému spektru a většímu jasovému rozsahu. Přidejte do hry dynamická metadata a kontrolované prostředí Dolby Vision a máte prémiový zážitek.
Mazda CX-5 G195 AWD 2023
Lexus GS 450h Premium 2013 (jezdí dál v rodině)
Sony KD-55XE9005 + TV Box X96 (S905X3) + CoreELEC
Onkyo TX-L20D + repro Elac FS 78
Marek71
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod majkom 21. 3. 2018 22:30

K teme, dilemu mezi full hd oled a hdr 4k led som vyriesil kupou 4k hdr oled:) no ale nekup 55b7v za 34 tisic:)
majkom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod lunge 22. 3. 2018 15:43

Kde jsi koupil B7 za 34000,-?
lunge
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Moff 22. 3. 2018 15:57

majkom: gratuluju a jaká je? :-D

Marek71: článek napsan sice čtivě, nicméně nepřesně :-D

HDR nemá s širokým barevným spektrem (WCG) nic společného, ale díky 10bit panelům opravdové HDR může existovat. HDR u TV znamená akorát to, že TV dokáže zobrazovat různé úrovně jasu v dané scéně, dle kvality podsvícení panelu, případně dle fyzických možností u OLED.

Marketingové označení UHD jasně specifikuje co TV musí umět:

Rozlišení 3 840 x 2 160
Barevná hloubka minimálně 10bit
Barevný rozsah BT.2020 (WCG)
HDR (dle SMPTE ST2084 EOTF)

HDR je tedy "zbytečnost" (pouze na efekt) a ke kvalitě obrazu přispívá to, že se přechází na minimálně 10bit panely, které jsou alespoň z části schopné zobrazit WCG.
Moff
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ondrej.n 22. 3. 2018 17:56

lunge píše:Kde jsi koupil B7 za 34000,-?

To zas bude bez dýpíejč né?
ondrej.n
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 22. 3. 2018 18:41

Moff v některých chvílích přemýšlím, zda si děláš srandu, nebo to myslíš vážně. Viděl jsi vůbec někdy TV, která má HDR, tedy skutečné HDR a stejnou scénu sis porovnal na TV, která HDR neumí?

HDR je vysoký dynamický rozsah obrazu, pokud se tedy nepletu, který - když vše funguje jak má, je schopen vyzářit v adekvátních scénách více „světla“. Toto mu někteří vytýkají se slovy, že nepotřebují koukat na telku, kde slunce září tak, že jim to vypálí díru do hlavy. Pravdou je, že některé záležitosti v tomto směru nemusím ani já. Z druhé strany - HDR umí prokreslit stíny a polostíny, takže tam vidíš objekty, které u běžného neHDR signálu nevidíš, či zaznamenáš pouze okrajově.

A to, co popisuješ, je specifikace UHD Premium...
MgX píše:Zde v článku si můžete trochu více počíst o nové normě - UltraHD Premium.

Požadavky jsou:
-Rozlišení obrazu: 3840 x 2160
-Barevná hloubka: minimálně 10-bit
-Barvy: dle specifikace BT.2020
-HDR (High Dynamic Range): SMPTE ST2084 EOTF
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod majkom 22. 3. 2018 19:21

Okay mal za 40k a k tomu slevu 15%, jiz ji maj bez te slevy.
majkom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Moff 22. 3. 2018 21:37

Koukám, že se přišla ztrapnit už i hlavní máma místního mimibazaru a je taky úplně offtopic, nebo ty snad maš LG 55EG9A7V?

Já na své LG 55EG9A7V při správném nastavení a zdroji žádný problém s prokreslním stínů nemám, ty na své LG 55EG9A7V máš nějaké problémy? Nebo mi prosím pěkně udej zdroj, konkrétní čas, kde se problém vyskytuje a já ti snad pomůžu s nastavením. Rád bych viděl tu konkrétní scénu, kdy ti splívají stíny a zkusil si to pustit na své TV. Musím nutně vidět o jaké detaily díky absenci HDR přicházím.

Ano jsem vinen, úplně jsi mě nachytal v nedbalkách, nedopsal jsem premium. Což nic nemění na faktu, že HDR není automaticky WCG, což si tu všichni myslí a ještě udávají zdroje, kde je to taky špatně uvedeno.

Ještě mě zajímá po tolika letech kdy je HDR v TV, co je to to správné skutečné HDR podle hlavní mámy? A kolik to skutečné HDR stojí, po tolika letech na trhu? Konkrétní TV, která má to správně HDR známe? To předtím bylo nějaké vedlejší HDR, ale za v tu dobu prémiovou cenu? Takže předtím to byl marketing a nyní není, když už máme skutečné a pravé HDR?

Je tu i někdo, kdo tu věc na krku používá?
Moff
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 22. 3. 2018 22:02

Nemyslím, že bych Tě ve svém příspěvku urážel. Ty se o to ve svém zcela evidentně snažíš. A mám ten pocit, že nejsem první. Mimochodem urážíš i fórum a jeho uživatele. Byl bych rád, abys diskutoval s odstupem a nebo nediskutoval vůbec. Nikdo Tě na „mimibazar“ nezval a nikdo Tě zde ani nedrží.

Nebudu s Tebou v tomto tónu diskutovat. Je to ztráta času, protože Ty, ač uděláš chybu, okamžitě ji zlehčíš. Jak typické pro drsné vševědoucí chlapáky Tvého typu. Namísto rozumné diskuze a ujasnění si, kdo co chtěl napsat a jak to myslel - urážky. Vrať se prosím tam, odkud jsi přišel.

Děkuji.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moff 22. 3. 2018 22:24

Díky, že jsi mi vůbec neodpověděl na mé otázky. Jelikož evidentně vůbec netušíš o čem si sám psal, ani nemáš žádné argumenty, tak jako další místní uživatelé. Já si tu s ničím rozhodně nezačal a nevím kam bych měl chodit. Tvé pocity, jestli jsem tě urazil nebo ne, mají být co? Ty tady rozhoduješ co je urážka a jak kdo co myslel? Ty maš patent na rozpoznání urážky? Ty jsi holka, že se urážíš? Já když udělám chybu ta jí nesmím zlehčovat? Ty když uděláš chybu, tak mi raději ani nedpovíš :-D.

Proč mi vůbec tykáš, když už chceš být tak důležitý? Svoboda slova, to neznáš?

Fakt mě zajímá, kde konkrétně máš problém na své TV s HDR, když vypneš HDR, že vidíš špatné stíny a polostíny. taky od tebe chci vysvětlit to s tím pravým HDR a nepravým HDR?

Děkuji
Moff
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 22. 3. 2018 22:35

Už jsem příliš starý na to, abych diskutoval s internetovými „hrdiny“ Tvého typu. On je ten čas totiž celkem drahý a nemám potřebu ho věnovat každému. Dnes už ne.

Svoboda slova končí tam, kde začíná svoboda jiného, respektive kde začne tato pomyslná svoboda kolidovat s pravidly slušnosti, s pravidly diskuzního fóra, či dokonce zákony.

A mimochodem, kdybys reagoval normálně, možná jsi přišel na to, co jsem příspěvkem myslel. No a nakonec bys objevil to, že v některých věcech se teoreticky shodneme. Ovšem potřeba dominovat a ukázat „ramínka“ byla silnější, tak se v tom plácej sám.


S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Yamer 22. 3. 2018 22:51

Jakkoli mi prisla A7V super, tak pokud nekdo moc nesledujete ceny, upozornil bych na telky se slusnym HDR - B7V OLED a taky XE9305 LED - jsou ted za 40t, mozna nekde budou i za mene.
Yamer
Junior

Odeslat příspěvekod stormborec 23. 3. 2018 17:13

Ono specifikace HDR pro OLED je poněkud jiná než pro LCD.
U OLEDu se počítá s nižším max. jasem ale lepší černou, zatímco LCD musí splňovat vyšší max. jas.
Každopádně já také nejsem příznivcem nějakých extra vypalovaček - na LCDčku mám podsvícení snížený asi tak na 5 %.
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radoo 24. 3. 2018 07:20

... no, jen bych chtěl podotknout, že je to vlákno hlavně o FullHD OLED LG 55EG9A7V a ne o technologiích, které tato TV vůbec nemá, jako je HDR ultra extra, UHD, 4k, Dolby Vision atp :roll:
Takže asi ideálně zdroj informací od těch co ji mají těm, co by ji třeba chtěli mít a co se jinde nedočtou.
Radoo
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků