LG 55EG9A7V

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod SmokeMan 4. 6. 2018 10:47

do budoucna samsung, 100hz udajne ma, upscaling nedokazu zhodnotit, jeste jsem to nevidel, obrazove bude pri kvalitnim obsahu urcite moc fajn, ale oled je oled... kdo nevidel, neuveri, a ted nemyslim kukani v obchode, vecer doma to je uplne jinej level... zbytek ti urcite reknou kluci...
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, Sapphire Rx 480 8GB nitro+ @580 nitro+ undervolted, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, KC2000, As2000, Scythe chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maro2455 4. 6. 2018 20:25

Ale ten Samsung je QLED, coz chapu jako samsungacky typ OLED, kvalitativne stejny nebo i lepsi. Nebo se mylim? Resp. jak myslis ze OLED je OLED?
maro2455
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kvok 4. 6. 2018 21:13

QLED není nic jiného než obyčejné LCD, na které je nanesen filtr kvantových teček, který rozšiřuje barevný gamut. To samé nebo podobné používají i jiní výrobci u LCD, jen to neoznačují jako QLED (LG má třeba pro obdobnou technologii název NanoCell).
OLED obrazovka se skládá z pixelů, které jsou schopny svítit samy o sobě. To zajišťuje dokonalou černou a žádný blooming (světelný opar okolo jasných objektů). Také vyniká skvělými pozorovacími úhly.
LG A7 nicméně neumí HDR, Q7 ano (a na rozdíl od mnohých jiných LCD už jej umí opravdu, nejen na papíře). V podstatě libovolná 4K OLED by ti ale nabídla HDR lepší (možná s nižším jasem, ale s lepší černou a bez bloomingu). Ještě před týdnem měli na CZC Philips 55POS9002 za 36k, teď je nejlevnější o čem vím LG B7 za 40k.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kutil71 4. 6. 2018 21:18

Dobrý den, na netu je dost článků, které se zabývají danou problematikou. Stačí zadat do vyhledávače. Např.

https://www.alza.cz/qled-vs-oled-tv
https://www.chip.cz/casopis-chip/02-201 ... ava-cerna/

Dle svých zkušeností, vypadá OLED při sledování v tmavé místnosti o něco lépe, což odpovídá hodnocením běžných uživatelů testu v Chipu.
Kutil71
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod HybyCZ 5. 6. 2018 11:51

Stejně jako 'jehned' jsem objednal LG 55EG9A7V na CZC.cz za 17.481,- ... myslím si, že za ty prachy není o čem ;-)

-- 5. 6. 2018 12:59 --

Jen bych se znalejších chtěl zeptat, zda-li někde najdu návod, jak správně nastavit obraz. Po netu se jich válí spousta, ale na B7 a jiné, na A7 jsem bohužel nic nenašel :-/
HybyCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod maro2455 5. 6. 2018 12:54

Děkuji za vysvětlení a odkazy. Nyní vím že chci OLED TV.
Každopádně velkým strašákem pro mne je vypalování obrazu. Nedokážu totiž zajistit, aby při dohráni pořadu z o2tv (kdy se po dohráni zobrazí EPG menu), tak aby toto statické menu nebylo na tv i pár hodin v kuse (typický příklad - dětem je puštěná pohádka z minulého dne a po jejím dohrání zůstane tv běžet když nejsme doma). Existuje u této LG tv něco jako spořič? Nebo je vůbec nějaká možnost jak zamezit statickému obrazu, když zdroj signálu je externí (typu o2tv nebo např. PS4) ?
maro2455
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 5. 6. 2018 12:56

dotaz na redakciu:
Neuvazujete o teste 55EG9A7V?
(Myslim, ze dost ludi by zaujimalo ,ako je to u tohto TV s nastavenim farieb od vyroby...ktory rezim je najblizsie realite a popripade uviest veci, ktore paremetre treba +/- skorigovat pre optimalnejsie nastavenie. Ja viem, ze kus od kusu sa to moze lisit)
dik
bylinnycaj
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 5. 6. 2018 12:58

maro2455 píše:. Existuje u této LG tv něco jako spořič? Nebo je vůbec nějaká možnost jak zamezit statickému obrazu, když zdroj signálu je externí (typu o2tv nebo např. PS4) ?
Setric obrazu aj ine veci obmedzujuce vypalenie tento TV samozrejme ma. Ostatne, nastuduj si to v manuali.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Aerrie 5. 6. 2018 21:02

Také jsem objednal A7 za 17.481 kc. Moje plasma ma cca 5.5 let a za posledni tyden uz druhy svisly tenky pruh. Pridavam se k zadosti o test.
Aerrie
Junior

Odeslat příspěvekod Ferza 6. 6. 2018 09:33

Kde berete tolik czc bonus bodů? :D
Ferza
Junior

Odeslat příspěvekod maro2455 6. 6. 2018 09:49

Ryan Giggs píše:
maro2455 píše:. Existuje u této LG tv něco jako spořič? Nebo je vůbec nějaká možnost jak zamezit statickému obrazu, když zdroj signálu je externí (typu o2tv nebo např. PS4) ?
Setric obrazu aj ine veci obmedzujuce vypalenie tento TV samozrejme ma. Ostatne, nastuduj si to v manuali.

Díky za info, že tyto funkce TV má.
Hlášku ohledně manuálu si pro příště odpusť, fórum je od toho, abych mohl diskutovat s uživateli, kteří tuto TV mají. V životě jsem nečetl manuál všech typů televizí nebo jiných produktů, mezi kterými se rozhoduji při koupi :D a ani to nehodlám dělat...standardní informace jsou kdekoliv na webu a na detailní dotazy mám možnost použít toto forum, nebo kterékoliv jiné.
Pokud Tě zde již nebaví přispívat z důvodu dlouholetého stereotypu a dotazů neznalých lidí (né každý je, nebo vůbec chce být totální odborník v dané technologii), tak je nejjednodušší neodpovídat!!

Poprosím tedy ještě jednou uživatele, co TV vlastní, zda je funkční spořič (popřípadě jiná ochrana obrazu) v případě, že statický obraz je do TV přiveden z externího zdroje signálu? Např. z O2TV, ps4, přes HDMI?
Po vypnutí TV je tam nějaké automatické čištění pixelů, je tam pak ještě něco více, co by mohlo fungovat?
Děkuji za názory.
maro2455
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ferza 6. 6. 2018 12:55

Ahoj, jakou máte verzi firmwaru? Na oficiálních stránkách LG je ke stažení 4.06.00 - zkoušel to někdo?

A ještě jeden dotaz - kde najdete v menu možnosti čištění obrazovky, popř. to pixelové posouvání obrazu proti vypalování? Nikde to nemůžu najít :/

A ještě jeden - je někde seznam podporovaných a nepodporovaných kodeků? Tv mám od včerejška, ale když jsem zkoušel přes DLNA, tak mám v pc kolem 100 filmů ale v TV mi to dá na výběr třeba jen 20 - čím to může být? Vyřazuje automaticky ze seznamu formáty/kodeky, s kterými neumí pracovat?

Díky.
Ferza
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 6. 6. 2018 14:46

maro2455 píše:
Ryan Giggs píše:
maro2455 píše:. Existuje u této LG tv něco jako spořič? Nebo je vůbec nějaká možnost jak zamezit statickému obrazu, když zdroj signálu je externí (typu o2tv nebo např. PS4) ?
Setric obrazu aj ine veci obmedzujuce vypalenie tento TV samozrejme ma. Ostatne, nastuduj si to v manuali.

Díky za info, že tyto funkce TV má.
Hlášku ohledně manuálu si pro příště odpusť, fórum je od toho, abych mohl diskutovat s uživateli, kteří tuto TV mají. V životě jsem nečetl manuál všech typů televizí nebo jiných produktů, mezi kterými se rozhoduji při koupi :D a ani to nehodlám dělat...standardní informace jsou kdekoliv na webu a na detailní dotazy mám možnost použít toto forum, nebo kterékoliv jiné.
Pokud Tě zde již nebaví přispívat z důvodu dlouholetého stereotypu a dotazů neznalých lidí (né každý je, nebo vůbec chce být totální odborník v dané technologii), tak je nejjednodušší neodpovídat!!

.

Nemam si co odpustat. To su veci ktore sa z neho totiz daju vycitat. Forum nie je od toho aby sa tu 100X opakovalo co sa da dohladat v oficialnych zdrojov. Len to chce nebit lenivy.
A laskavo si precitaj poriadne (preistotu viackrat) akym sposobom som to napisal, nez zacnes mudrovat.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maro2455 6. 6. 2018 15:23

:lol: :lol:
maro2455
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod sarsan 6. 6. 2018 17:35

mam tiez tuto OLED TV. satelitny tuner nechce zobrazit stanice v UHD ako : SES UHD DEMO, Astra uhd demo. su vysielane na astra 23.5*.je to normalne? dalsi moj problem je ze sa mi nechce na tento televizor pripojit satelitny prijimac VU Solo2. cez hdmi ani cez analog port. mate niekto tiez takuto skusenost?

-- 6. 6. 2018 18:56 --

problem s pripojenim sat-tv cez HDMI https://www.youtube.com/watch?v=t6tvHbWW5ko
sarsan
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků