LG 55EG9A7V

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod tomasr2 13. 7. 2017 13:37

Zdravím,
zajímaly by mě dvě věci.
1. Ukázal se již smysl OLED televize? Potvrdily se obavy z nižší životnosti nebo se ukázaly jiné nedostatky? Nebo se naopak potvrdily očekávání do OLED vkládané?

2. Co si myslíte o televizi LG 55EG9A7V. Má smysl do ní jít, je nějaká levnější alternativa nebo co by jste mi doporučili?

Díky
tomasr2
Junior

Odeslat příspěvekod Z.Pablo 14. 7. 2017 07:37

Ahoj,
smysl OLED TV se určitě ukázal, může to být klišé, ale takovou černou zatím na jiném druhu panelu(plazma, FALD LCD LED) neuvidíš, navíc perfektní pozorovací úhly, ale hlavně je technologie prosta jakéhokoliv cloudingu, takže při sledování filmů hlavně za tmy už ti nebudou překážet fleky v obrazu v různých částech panelu(byť čím dražší LCD LED, tím mají toto výrobci u top modelů lépe ošetřeno, ale nikdy to nebude 100% jako u OLED)
Životnost zatím posoudit nedokážu - TV mám cca 2 měsíce(OLED B6), ovšem zatím vůbec nepozoruji nějaké statické vypalování obrazu a to ani u zapauzovaných scén třeba na Blu-ray(navíc sama TV pouští spořič obrazovky velmi záhy).
Co je fakt, je nižší svítivost u HDR scén, ale přiznám se, že toho fanda moc nejsem, neumím si představit koukat v noci na film a "dostat" do očí napřímo jas 1000> nit... A rozzářená bílá barva je zde spíše do modra(to vše se dá ale nastavit v menu obrazu)
Odezva panelu je taky rychlá a systém webOS je uživatelsky fajn, rozhodně lepší než Android TV, který jsem měl na Philipsu řady 8000(furt se to sekalo a musel jsem vytahovat TV dokonce ze zásuvky, aby se vůbec vypnula)
A ta EG9A7V? Určitě je tam nový webOS 3.5 - TV bude svižná, ale osobně bych preferoval už UHD rozlišení(je to FHD) a nepodporuje technologii HDR což je krok zpátky... a podle mě se cenově dá sehnat třeba má B6(model 2016) za podobné peníze...
Pavel
Z.Pablo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jubei 14. 7. 2017 08:38

Jen poupravím, EG9A7V má webOS 2.0, tedy verzi z roku2015. Osobně nechápu proč LG nenasadilo novou verzi.
Jubei
Junior

Odeslat příspěvekod tomasr2 14. 7. 2017 09:30

UHD a HDR panel je podle me zatím zbytečná investice, je proto málo kvalitního obsahu. Pri sledování TV signálu to postrádá pak jakýkoliv smysl. Televize není pro mě. Nejsem si jistý zda má smysl OLED v případě, že na něm dotyčný nebude sledovat FHD filmy, ale jen HD TV.

-- 14. 7. 2017 09:35 --

Osobně mám android TV (SONY KDL). Je pravda, že na začátku se android kousal a musel jsem TV vytahovat i ze zásuvky, ale po upgradech (o rok později) se TV prakticky nezakousne. Když jsem TV kupoval, tak jsem vídával recenze na pomalý WEBOS, ale dle vašich zkušeností se to také podstatně zlepšilo.

Android TV je super, že se dá snadno ovládat (ve smyslu přenášet obraz z tabletu do TV) pomocí tabletu s androidem, nevím zda to jde i s jinými OS, možná díky chromecast už to jde bez problémů všude.
tomasr2
Junior

Odeslat příspěvekod Z.Pablo 14. 7. 2017 11:10

Ano, mylně jsem uvedl, že má EG9A7V webOS 3.5 - má opravdu ještě starý 2.0, a to mi přijde teda od LG jako naprostá hloupost - postrádá smysl pak kupovat novou TV když je tam už dva roky starý sw(a nikdo neví, jaká bude podpora s aktualizacema).
A Android TV - no v Sony to prý není taková hrůza jako u Philipsu, ale já už jsem si opravdu užil své když se mi vypínala a neustále mrzla doma televize za cenu 60k, navíc na vše účty od Google apod., měl jsem tam MX player a ten sice přehrál vše, ale cokoliv dám přes USB 3.0 do LG B6 OLED - přehraje mi taky.
Není pravda, že je málo kvalitního obsahu v UHD, naopak, mám Netflix - skoro každý nový seriál je v UHD a HDR(dokonce LG má licenci na Dolby Vision - takže u Netflix podpora - např. Daredevil, Marco Polo etc.), takže materiálu je spousta, dále na YouTube je toho mraky a já mám i Blu-ray UHD přehrávač a např. film Sully v UHD s HDR podporou je naprosto fantastickej zážitek...
Z.Pablo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tomasr2 14. 7. 2017 11:27

Jak jsem psal na Sony to bylo stejne, ale zlepsilo se to a ted se mi to uz 3 mesice nestalo.

No to asi ano, ale na netflixu zas tak moc filmu neni nebo aspon ne ty, ktery bych potreboval, navic nevim jak je to s ceskymi titulky. Vsechny tyhle sluzby a blueray vyjdou na mraky penez. Na te Tv co jsem se ptal se nic takoveho provozovat nebude, pujde spise o sledovani TV v HD kvalite. Rad bych dotyčnému tuhle televizi vymluvil, rekl bych ze nema smysl OLED za 50k pro takoveto ucely, natoz UHD nebo HDR.

Co myslite?
tomasr2
Junior

Odeslat příspěvekod kvok 14. 7. 2017 12:15

tomasr2 píše:Co si myslíte o televizi LG 55EG9A7V. Má smysl do ní jít, je nějaká levnější alternativa nebo co by jste mi doporučili?

Je to způsob LG, jak prodat předloňské technologie za letošní ceny. Rovnou můžeš pořídit předloňský LG 55EG910V s adekvátní cenou.
tomasr2 píše:Nejsem si jistý zda má smysl OLED v případě, že na něm dotyčný nebude sledovat FHD filmy, ale jen HD TV.

Co to má společného? Kvalitu obrazu na TV snad ocení bez ohledu na to, jakou technologií se jí dosáhlo.
tomasr2 píše:Rad bych dotyčnému tuhle televizi vymluvil, rekl bych ze nema smysl OLED za 50k pro takoveto ucely, natoz UHD nebo HDR.

Sehnat ne4K 55" LCD už ani nejde. Na sledování SDR a maximálně Full HD vysílání je takovýto OLED low-cost ideální.
tomasr2 píše:Když jsem TV kupoval, tak jsem vídával recenze na pomalý WEBOS, ale dle vašich zkušeností se to také podstatně zlepšilo.

To se skutečně zlepšilo. Na nových verzích, které tahle TV v životě neuvidí.
tomasr2 píše:Android TV je super, že se dá snadno ovládat (ve smyslu přenášet obraz z tabletu do TV) pomocí tabletu s androidem, nevím zda to jde i s jinými OS, možná díky chromecast už to jde bez problémů všude.

Přes dongle lze na Chromecast samozřejmě využít jakákoliv televize. Vestavěný Chromecast u TV bez Android běžný není.
kvok
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 14. 7. 2017 14:32

Jubei píše:Jen poupravím, EG9A7V má webOS 2.0, tedy verzi z roku2015. Osobně nechápu proč LG nenasadilo novou verzi.

Mozno to nezvlada hardver.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod Jubei 14. 7. 2017 17:23

Nabízí se to jako logické vysvětlení. EG9A7V tedy možná disponuje starším a slabším hardwarem.
Jubei
Junior

Odeslat příspěvekod tomasr2 17. 7. 2017 08:50

kvok píše:Je to způsob LG, jak prodat předloňské technologie za letošní ceny. Rovnou můžeš pořídit předloňský LG 55EG910V s adekvátní cenou.

Jako, ze LG 55EG9A7V je stejna jako LG 55EG910V?

kvok píše:Co to má společného? Kvalitu obrazu na TV snad ocení bez ohledu na to, jakou technologií se jí dosáhlo.

Třeba to, že obraz je kostičkovaný, je použit nekvalitní vstup obrazu a proto nemá smysl TV s extra kvalitním obrazem?

kvok píše:Sehnat ne4K 55" LCD už ani nejde. Na sledování SDR a maximálně Full HD vysílání je takovýto OLED low-cost ideální.

Takže zatímco loni šlo koupit kvalitní FHD TV za 20k a letos je již nutné koupit TV za 50k? Nejaka novejsi alternativa SONY KDL-55W756c není?

-- 17. 7. 2017 08:52 --

Ryan Giggs píše:Mozno to nezvlada hardver.

Takže udělali novou verzi OS, který nezvládají nové TV za 50k? Je to tedy podle Vás Ryane dobrá volba?
tomasr2
Junior

Odeslat příspěvekod kvok 17. 7. 2017 11:01

tomasr2 píše:Jako, ze LG 55EG9A7V je stejna jako LG 55EG910V?

Tak úplně ne, A7 není prohnutá a přišla o 3D (jako všechny OLED 2017). Ale v principu ano.
tomasr2 píše:Třeba to, že obraz je kostičkovaný, je použit nekvalitní vstup obrazu a proto nemá smysl TV s extra kvalitním obrazem?

Tak i LCD může mít kvalitní obraz, nechápu to vztažení na OLED. Mně TV vysílání v HD nepřijde nekvalitní ani rozkostičkované, jasně, na Blu-ray to nemá, ale ani tak ten obraz není špatný. Navíc ještě může mít smysl dražší TV i právě proto, že se na ni nepouští ten nejlepší signál, protože některé mají lepší obrazový procesor, který si s tím horším signálem lépe poradí.
tomasr2 píše:Takže zatímco loni šlo koupit kvalitní FHD TV za 20k a letos je již nutné koupit TV za 50k? Nejaka novejsi alternativa SONY KDL-55W756c není?

Těch 50k je samozřejmě předraženo, adekvátních by bylo těch 30k, za kterých se dá sehnat 55EG910V. Co jsem se snažil naznačit bylo to, že za ty ceny si geek může pořídit TV, která např. podporuje HDR, má 4K apod., zatímco uživatel co sleduje TV vysílání tohle stejně neocení – a při SDR HD obsahu ten OLED podá skvělý výkon.
Největší hit cena/výkon je teď v 55" Samsung KS7002. Ale ten není levnější než 55EG9A7V.
55" Full HD LCD je prakticky vymřelé, Samsung a LG ještě nějaké modely mají, ale není to nic extra.
tomasr2 píše:Takže udělali novou verzi OS, který nezvládají nové TV za 50k?

V kontextu cen OLED televizí je novinková TV za 50k budgetovka. LCD za 50k od LG novou verzi systému mají. Jednoduše se šetřily náklady – možná by ten hardware i novou verzi zvládl, ale nechce se jim ji portovat na starší železo, prostě recyklují starší model.
kvok
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 17. 7. 2017 14:18

tomasr2 píše:Takže udělali novou verzi OS, který nezvládají nové TV za 50k?

To ze ma nejaky model vnutornosti zpred roka ci dvoch je uplne bezne. Predstava ze vyrobca vyvija kazdy rok vsetky modely od piky je absurdna. To by mali uplne inu cenovku. Lebo ako uz bolo napisane vyssie, v ramci oled je ten TV uplny cenovy lowend.
To ze ma TV starsi system jeho funkcnost a pouzitie nijako nedevalvuje.

Netvrdim ale ze je v tomto konkretnom pripade starsi system v tom tv urcite kvoli tomu, ze by ho nezvladal hw. Preto som napisal mozno. Je to ale najlogickejsie vysvetlenie.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod Víťa28 17. 7. 2017 18:12

Řekl bych, že cena KS7002 je o hodně jinde než EG9A7V.....já to dneska musím rozlousknout, zda jít do KS7002 nebo do EG910V.....kde mě ten webos děsí, jinak by nebylo o čem.
Víťa28
Junior

Odeslat příspěvekod yersinius 17. 7. 2017 21:33

Ahoj, já se připojím k dotazu nade mnou. Když sleduji v podstatě pouze satelitní signál, občas si zahraji na PS4 a sem tam stáhnu nějaký filmík z netu (max do 10GB), je lepší na toto sledování OLED 910V nebo KS7002 s HDR a UHD? V obchodě mi nabulíkujou to, co chtějí prodat, ale tady se názory dost různí, co by jste doporučili na mé požadavky?
yersinius
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod klobasa78 22. 7. 2017 23:24

Nemá cenu cokoliv řešit. Za mě OLED 910V.
klobasa78
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tomasr2 24. 7. 2017 09:00

To je ale zahnuta TV, coz postrádá smysl, když se na ni budou divat z ruznych uhlu.
tomasr2
Junior

Odeslat příspěvekod proteus89 24. 7. 2017 10:52

No když by to byla klasická 3 metrová pohovka tak ten úhel z kraje nebude tak veliký, nehleďe na to, že to zahnutí je minimální.
proteus89
Junior

Odeslat příspěvekod zdenda.91 19. 11. 2017 23:08

Zdravím, vybíráme novou TV a v obchodě jsme narazili na tuto zmiňovanou LG OLED, měla výborný obraz. Chtěl bych se zeptat jestli se vyplatí ji kupovat když je to jen FULL HD a jak na tom bude vypadat obraz ze satelitního HD vysílání? bude se na to dát koukat? Jak moc velký to je problém když neumí HDR? Akorát mě na ní zaráží ta cena 30tis. není poruchová když jí tak zlevnili? Vlastní jí tu někdo?
zdenda.91
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod djpiecka1 19. 11. 2017 23:34

Excelentny obraz
Široké pozorovacie uhly
Výhodný pomer cena a výkon
Výborna výbava až na chybajuci HDR

len webOS 2.2 - pomalsie reakcie na prikazy
len priemerná pohybová ostrost
Nie je HDR (ale nie je tak podstatné)
Chyba Wi-Fi na 5 GHz teda ak pojdete cez lan tak vam to chybat nebude.
djpiecka1
Junior

Odeslat příspěvekod czechliving 20. 11. 2017 14:57

Tuto TV (LG 55A7) mám doma cca 20 dní a jsem s ní naprosto spokojen. V tuto dobu nic lepšího z hlediska kvality obrazu na trhu není ( myšleno pro Full HD rozlišení). Jinak WIFI na 5 GHz je zcela funkční.
TV: Sony OLED KD-55A1 - Blu-ray: OPPO UDP-203 - Satelitní receiver: VU+ULTIMO 4K+HDD+Motor - AV Receiver: Sony STR-DN1080 + JAMO S 809 Basic Atmos 5.1.2
czechliving
Junior

Odeslat příspěvekod Crossfirejenik 20. 11. 2017 21:41

55EG9A7V jsem měl "detailně" vyzkoušenu na svých věcech z HDD , u jiných (neOled) FULL HD TV byla velka neostrost a tato TV senzace a pak padlo rozhodnutí že připlatím a vezmu už 4K OLED55B7V ale nikde ji neměli abych ji viděl naživo a "detailně" vyzkoušel. Nakonec jsem ji měl možnost vyzkoušet a jsem rád za to : Nebyla tam, PRO MĚ SUBJEKTIVNĚ, ani u 1080P věcí taková ostrost a vjem z ostrého obrazu jako u FULL HD verze 55EG9A7V . Nepomohlo ani různá nastavení v menu. Škoda čekal jsme že full hd bude na 4K oled vypadat lépe na základě dopočtu 4jádrového procesoru. Ale aspon se dá na TV pustit i 720p či SD ... to už na 55 4K je nesledovatelný . Tak volba padla na 55EG9A7V, používám ji cca 2 měsíce a jsem volbou nadšený ...NEBOJTE se koupit "jen" FULLHD Tv protože lépe zobrazí současný fullhd obraz než 4KTV kde se musí rozlišení dopočítávat . Samozřejmě mě dlouho leželo v hlavě, že jsem měl koupit 4K TV ale opravdu ve všech obchodech kde mám možnost vidět obraz vypadá vše na této FULL HD TV lépe . A doba než se bude VŠE vysílat ve 4K je ještě daleko, uvidíme za 5let . Otázka jestli bych vyměnil svoji FULL HD 55EG9A7V za 4K OLED55B7 ??? Nevyměnil v žádném případě . Doporučuji
Crossfirejenik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MarekSp 22. 11. 2017 16:07

teď mají tuto TV v akci za 29K, tak přemýšlím jestli ji, nebo Samsung UE55MU7042, která je za 30K (dá se i za sehnat 7002 i za 28K)
MarekSp
Junior

Odeslat příspěvekod czechliving 22. 11. 2017 16:42

Musíš uvážit co bude zdrojem signálu do TV. LG A7 má rozlišení Full HD a Samsung 4K. Pokud máš adekvátní zdroj na 4K, lze o ni uvažovat, ale pokud tento zdroj není, je výhodnější na běžný TV signál použit rozlišení TV ve Full HD. LG se nechá sehnat už pod 25 000,-Kč.
TV: Sony OLED KD-55A1 - Blu-ray: OPPO UDP-203 - Satelitní receiver: VU+ULTIMO 4K+HDD+Motor - AV Receiver: Sony STR-DN1080 + JAMO S 809 Basic Atmos 5.1.2
czechliving
Junior

Odeslat příspěvekod ondrej.n 22. 11. 2017 17:49

Kde se dá sehnat za 25K?
ondrej.n
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MarekSp 22. 11. 2017 19:37

bez DPH :-)
MarekSp
Junior

Odeslat příspěvekod Newman81 22. 11. 2017 20:59

ondrej.n píše:Kde se dá sehnat za 25K?

Jo, to by mě taky zajímalo. Jeden den byla za tu cenu na prodejně v Electroworldu, pak už jsem ji nikde neviděl tak levně.
Newman81
Junior

Odeslat příspěvekod czechliving 23. 11. 2017 18:32

Lze ji sehnat ( LG Oled A7) okolo 25 000,-Kč na víkendových akcích na e-shopech, nebo přímo v obchodech EW a Datart. Je to nejlepší Full HD televizor na trhu.
czechliving
Junior

Odeslat příspěvekod Yamer 24. 11. 2017 02:24

Ahoj, sorry za možná blbý dotaz pro vlastníky této TV, ale A7V jsem si dnes zkusil v obchodě a... když do USB vložím flešku s filmem a chci si zkouknout scénu např. od času 1hod 20 min, tak mám jinou možnost, než nechat dlouho běžet "rychle vpřed" nebo "rychle zpět"? Zobrazilo se mi, že se posouvá film vpřed 16násobnou rychlostí, což by znamenalo cca 5 minut čekat, než bych se dostal od času 0:00 k času 1:20. Neobjevil jsem jinou možnost, ale ona tam asi někde bude? Dík moc...
Yamer
Junior

Odeslat příspěvekod czechliving 24. 11. 2017 11:39

Lze tento problém řešit přes DO. Je nutné zapnout "ukazovátko" na DO a ve spodní liště, kde běží časový ukazatel průběhu filmu, pouze ukázat na požadovaný úsek průběhu filmu a přes "OK" provést načtení.
czechliving
Junior

Odeslat příspěvekod ZRadim 25. 11. 2017 15:08

Ahoj, nikde nemohu najít u AV7 zobrazovací frekvenci obrazovky. Nevíte to někdo?
Díky
ZRadim
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod czechliving 25. 11. 2017 15:32

LG 55A7 má frekvenci 100/120 Hz.
czechliving
Junior

Odeslat příspěvekod Yamer 25. 11. 2017 17:17

Prosím, ještě malý dotaz... Vzhledem k tomu, že podle údajů výrobce nemá LG 55EG9A7V jack na sluchátka, tak jaký je váš názor, jak do nich zvuk dostatečně kvalitně a za rozumnou cenu dostat, pokud chci využít svá stávající sluchátka Audio-Technica za několik tisíc, a nemuset si kvůli tomu kupovat bluetooth sluchátka?

Nejlépe s nějakým konkrétním odkazem... v audiu jsem amatér, co sice má rád kvalitní zvuk, ale neznám nic, než konektor typu jack :).

Nevadí mi kabel ani bezdrát, ale např. na tohle lidi nadávají, anžto nepřenáší zvuk kvalitně: https://www.alza.cz/belkin-bluetooth-mu ... 195920.htm
Yamer
Junior

Odeslat příspěvekod ZRadim 25. 11. 2017 19:37

Díky
ZRadim
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rastino7 28. 11. 2017 22:16

nemate niekto nejaky navod na nastevenie obrazu ? Nemozem nic take najst, iba E6, E7, C7...
Kino sa mi moc nezda, Standart je prijatelnejsi, trochu som ubral ostrost a kontrast...
Potlacenie šumu vypnute,
Optimalizacia jasu-vypnute,
Trumotion vypnute,...
rastino7
Junior

Odeslat příspěvekod bpfs 3. 12. 2017 16:20

podle dTestu pro LG 55EG9A7V (https://tinyurl.com/y7k9qfec)

preset Standard
jas 52
kontrast 95
ostrost 25
podsvícení 63
barevná sytost 45
barevný tón / odstín R3
barevná teplota C20

další nastavení:
Energy Saving off
Dynamic Contrast off
Colour Extention Engine low
Skin 0 Grass 3 Sky 0
Colour Gamut wide
Super Resolution low
Gamma med
NR low
MPEG NR low
Black Level low
Real Cinema on
Motion Eye Care off
bpfs
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mark_I 4. 12. 2017 13:20

teď o víkendu má Okay OLED55EG9A7V za 29t. + smartphone + 5letá záruka - alespoň to mají v letáku ... tak se asi půjdu poptat na podmínky ..

a na prodejně jsem u nich viděl i LG 55EG910V - ta umí 3D ale to je 2 roky starej model za nějakých 32k
Mark_I
Junior

Odeslat příspěvekod Hainz 26. 12. 2017 17:59

Rád bych se optal někoho kdo má model 55EG9A7V na průchod zvuku z HDMI na optický výstup. U většiny TV se do optického výstupu dostane jen stereo a ne DD, nebo DTS. Nyní mám u Apple TV 4K vyřešený zvuk do receiveru přes HDMI extractor. To jediné funguje.
Hainz
Junior

Odeslat příspěvekod czervv 27. 12. 2017 21:29

Ahoj, nema nekdo z majitelu teto tv zkusenost s timto chovanim? Na hornim okraji obrazu se zejmena pri obrazovem rezimu "kino" objevuje velmi casto pri pohyblivych scenach radek artefaktu - je to docela rusive. Chtel jsem se zeptat, jestli je to normalni. Porovnaval jsem to s OLED LG, ktera mela uz 4k a ta byla bez problemu. Kabelazi to nebylo, tu jsme zkusili vymenit.
czervv
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 7. 1. 2018 13:38

Zkus vypnout obrazové „MOTION“ dopočty, popřípadě se podívej na další vylepšovátka. Máš aktivní převzorkování obrazu?

Aktivuj obrazový režim, kde anomálie není a porovnej, co má jinak zapnuto/vypnuto proti režimu KINO.

Jestliže stav trvá, nafoť, nafilmuj a dej sem na fórum.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod Seidl 9. 1. 2018 23:58

Dobrý den,
měl bych jeden dotaz. Chystám se kupovat novou TV a při současných cenách mě zaujala právě LG OLED55EG9A. Ale v některých recenzích jsou uváděny "problémy" jako např. pomalý OS, horší pohybová ostrost, slabší podání bílé, vypalování obrazu apod. Upřímně, mám ale subjektivně možnost něco takového vůbec pozorovat v reálu, když bych na tuto TV přešel z mé současné LG42LW570s? TV používám nejčastěji na sledování klasického televizního vysílání a sledování filmů ve FHD. Děkuji za názor a zkušenosti s touto TV.
Seidl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod eevil 10. 1. 2018 18:39

Ahoj, pokusím se sepsat své pocity a dojmy k této TV.

Z čeho jsem přecházel: Philips 46PFL9706
Co jsem od nové TV očekával: absolutní černou (byl jsem zvyklý z lokálního tlumení Philipsu), obraz bez chyb jako DSE, clouding, banding apod., dobrý upscaling...věci jako SMART, zvuk apod.neřeším (na to mám externí zařízení)

Z výše napsaného byla jediná možnost jít do OLED. Bohužel finance byly cca 30k, proto jsem zvolil tuto LG s tím, že do budoucna alespoň něco o této technologii vypozoruji.

Novou TV mám zhruba týden. Vyzkoušel jsem na ní nějaká testovací videa, HD filmy a DVBT vysílání.
Co vás praští hned do očí (a nevycházím z úžasu ani dnes:) je kontrast. Neskutečné, černá je opravdu černá a tam, kde dřívě lokální tlumení váhalo (tmavé pohybující se scény), je teď obraz naprosto "pevný" a fantastický. Pohledy z úhlu (chodil jsem po obáváku kolem TV:) jsou opravdu až do limitních 180 stupňů naprosto shodné s pohledem kolmým. Žádné šednutí a blednutí obrazu tu neuvidíte.
DSE, banding a clouding neexistuje! V obraze tyto neduhy naprosto nepozoruji. I když do TV nedokážu pustit nějakou 5% šedou apod. Možná by se objevil banding, ale zatím jsem nezaregistroval nic tomuto podobné.
Upscaling, tedy výsledný obraz po přepočtu na FHD, je stejný jako na mé předchozí TV. Tohoto jsem se obával, ale mohu potvrdit, že zbytečně. Parádní obraz i z SD stanic.
Teď k omýlané bílé barvě. Podsvícení mám na 75 (ze 100) a jas na 45. Celoplošná bílá v reklamách a ve zprávách na ČT1 je opravdu lehce zašedlá. ABL (snižování jasu TV) jsem párkrát postřehnul, ale vůbec to není agresivní, jak jsem si myslel. TV asi vyhodnocuje snímky, které budou následovat a už jim ten jas udělí než je pustí na obrazovku. Takže rušivé to opravdu není. A já stejně spíše upřednostňuji černou než oči vypalující bílou:)
Pohybová ostrost je oproti mé původní TV opravdu horší. Ale mám nastaveno TrueMotion na 2 z 10, kdy nedochází k téměř žádným artefaktům a obraz je ještě trhaný a ostřejší, a jsem spokojen.
Teď jenom okrajově ke SMART a zvuku. Zvuk mě velice mile překvapil. Čekal jsem plechovku a ono to má dokonce i náznak basů. Takže zase oproti Philipsu (který měl repro ve stojanu a měl mít hutný a objemný zvuk) jsem si vůbec nepohoršil. WebOs2.0 je lehce opožděný, někdy musím tlačítko na ovladači mačkat 2x. Ale jsem zvyklý z předchozí TV:) Do menu stejně moc nelezu. Naopak programový průvodce a info o pořadu apod. je na daleko lepší úrovni. Takže v tomto jsem si o dost polepšil.

Zkusím to teď nějak shrnout. Měl jsem plno obav z přechodu na konkrétně tuto OLED TV (nejnižší model, jenom FHD, žádné HDR, pohybová (ne)ostrost, upscaling, ABL, DSE, banding). Ale po důkladném vyzkoušení a po týdenním provozu mohu spolehlivě prohlásit, že tuto TV už nebudu mít potřebu měnit. Odpustím jí občasné ABL a lehce horší pohybovou ostrost. Pro MĚ je to naprosto fantastická TV.

Děkujiza pozornost:)
eevil
Junior

Odeslat příspěvekod Seidl 10. 1. 2018 20:19

Děkuji moc za rozsáhlé hodnocení, něco takového jsem si přál slyšet :-) Také mám určité obavy, ale vidím, že celkem zbytečně. Díky.
Seidl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod f0rever 10. 1. 2018 22:23

Děkuji za pěkné zhodnocení TV, píšete, že obraz ztrácí ostrost při rychlém pohybu, jak Vám přijde obraz u fotbalu např. na ČT sportHD?
Naposledy upravil MgX dne 12. 1. 2018 22:25, celkově upraveno 1
Důvod: V bezprostřední návaznosti, při obdobné formě komunikace, není nutné citovat celý příspěvek na který reaguješ.
f0rever
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod eevil 10. 1. 2018 23:01

Naprosto v pohodě. Opravdu nic tragického to není. Když tak máš možnost to do 14ti dnů vrátit (když to koupíš po netu). Tak jsem k tomu přistupoval i já.
eevil
Junior

Odeslat příspěvekod diamondcz 12. 1. 2018 15:28

Má někdo zkušenosti s hraním pc, ps4 her na této TV?
diamondcz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod stormborec 12. 1. 2018 22:21

Jak funguje ten systém nastavení obrazu - je tam jas, kontrast a "podsvícení"... co to vlastně dělá

Škoda že neexistuje i nějaká menší úhlopříčka - řekněme 40". To by bylo určitě i ještě levnější
stormborec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod eevil 13. 1. 2018 08:59

stormborec píše:Jak funguje ten systém nastavení obrazu - je tam jas, kontrast a "podsvícení"... co to vlastně dělá

Je tam položka "světlo OLED", vyložil jsem si to jako podsvícení. Jas a kontrast. A dělá to ty věci jako na každé jiné TV.
eevil
Junior

Odeslat příspěvekod stormborec 13. 1. 2018 17:15

Co tedy dělá to "světlo OLED", když něco jako podsvícení je nesmysl...
stormborec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod eevil 13. 1. 2018 17:45

Ano, podsvícení u Oled je blbost. Zesiluje se světelnost, něco jako podsvícení u klasických LCD.
eevil
Junior

Odeslat příspěvekod BOSSHUGO 14. 1. 2018 10:00

eevil píše:Ahoj, pokusím se sepsat své pocity a dojmy k této TV...

Konečně někdo, kdo napsal něco na co se tu spousta lidí ptá pořád dokola.Super!
BOSSHUGO
Junior

Odeslat příspěvekod eevil 14. 1. 2018 11:16

Jo,díky. Právě že mi také spousta informací chyběla. Šel jsem do toho s tím, že jí když tak do 14ti dnů mohu vrátit.
eevil
Junior

Odeslat příspěvekod f0rever 26. 1. 2018 11:27

nepozoruješ na oled tv banding? Byl jsem na německém hifi forum a tam je vytvořené téma asi 50stránkové, kde uživatelé zasílají fotky viditelných vertikálních pruhů, to mě hodně zarazilo. Jinak teď je akce v okey na tuto oled tv za 25k.
f0rever
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod nectrust 26. 1. 2018 12:30

V OKAY mají akci bez DPH a TV tam stojí 24784,-
https://www.okay.cz/lg-55eg9a7v/

Zvažuji jestli koupit tu LG nebo Philips 55PUS6561. Budu to používat hlavně na filmy a seriály, sem tam normálně televize.U philips se mi libí amblight a je levnější. Co byste doporučili?
nectrust
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod BOSSHUGO 26. 1. 2018 14:53

Ambilight je velice návykový, takže pozor :-)) Když už, jestli by nestálo spíše než model 2016, tak 2017 Philips 55PUS6482, který je taky teď bez DPH co? 19900 - DPH takže za nějakých 16520 kc a to už je i proti výbornému OLEDu cenový argument, ale nemá 100 hz...
https://www.okay.cz/philips-55pus6482-12/
BOSSHUGO
Junior

Odeslat příspěvekod kvok 26. 1. 2018 15:18

A7 je ale obrazem úplně jinde než Philips 6482.
kvok
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod eevil 26. 1. 2018 15:29

f0rever píše:nepozoruješ na oled tv banding? Byl jsem na německém hifi forum a tam je vytvořené téma asi 50stránkové, kde uživatelé zasílají fotky viditelných vertikálních pruhů, to mě hodně zarazilo. Jinak teď je akce v okey na tuto oled tv za 25k.

Jestli myslíš "vertical banding", tak ten jsem zpozoroval zatim asi tak jednou. Musí na to být specifická scéna. Navíc ta má scéna trvala asi tři vteřiny, takže za mě je to v normálním režimu nepozorovatelné. Jestli myslíš "color banding", tak to pozoruji častěji. Ale to je asi normální, není to high-end tv. DSE není pozorovatelné vůbec.
eevil
Junior

Odeslat příspěvekod f0rever 26. 1. 2018 16:35

mám na mysli vertikální pruhy (procenta šedé barvy), dnes jsem na to zarazil a když jsem viděl fotky oled panelů tak mě to zarazilo.
Viz http://www.hifi-forum.de/viewthread-312-287.html

Zajímalo by mě jak se to časem zhoršuje. Docela mě to teď odradilo od A7 a zase se přikláním k xe9005, ale ta má jiné své mouchy no :-)
f0rever
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod eevil 26. 1. 2018 17:30

Řekl bych, že kdybych tam pustil ty obrázky s 5% šedou,tak to tam asi bude taky. Ale jak říkám, těch reálných scén jsem zatím viděl tak jednu, jak píši v minulém příspěvku. Takže tohle, co tam vidíš, v reálu určitě neuvidíš.
eevil
Junior

Odeslat příspěvekod EdyStar 26. 1. 2018 21:49

Ahoj eevil,mňa by zaujímalo či je vidno zvislé šmuhy pri typickej scéne,a to napr.jasná obloha,alebo sneh a rýchly presun kamery do boku-švink. Takéto scény nepropagujú tie super prezentácie výrobcov TV,lebo tam je vidno tieto nedostatky,a samozrejme sekaný obraz ratata! Toto mňa serie viac ako super čierná!
EdyStar
Junior

Odeslat příspěvekod EdyStar 26. 1. 2018 21:49

Ahoj eevil,mňa by zaujímalo či je vidno zvislé šmuhy pri typickej scéne,a to napr.jasná obloha,alebo sneh a rýchly presun kamery do boku-švink. Takéto scény nepropagujú tie super prezentácie výrobcov TV,lebo tam je vidno tieto nedostatky,a samozrejme sekaný obraz ratata! Toto mňa serie viac ako super čierná!
EdyStar
Junior

Odeslat příspěvekod eevil 27. 1. 2018 09:06

Svislé pruhy při světlé scéně (tedy DSE) nepozoruji vůbec. Sekaný obraz si můžeš upravit interpolací, samozřejmě za cenu více či méně artefaktů.
Naposledy upravil Nick Cave dne 27. 1. 2018 11:09, celkově upraveno 1
Důvod: citace předchozího příspěvku
eevil
Junior

Odeslat příspěvekod Thom 27. 1. 2018 18:59

nectrust píše:V OKAY mají akci bez DPH a TV tam stojí 24784,-
https://www.okay.cz/lg-55eg9a7v/

Zvažuji jestli koupit tu LG nebo Philips 55PUS6561. Budu to používat hlavně na filmy a seriály, sem tam normálně televize.U philips se mi libí amblight a je levnější. Co byste doporučili?

Taky jsem po ní dopoledne koukal. Teď už ji ale na eshopu nemají :hm
Thom
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Radoo 27. 1. 2018 20:45

Pěkná cena, já ji koupil před dvěma týdny o 2k dráž, tedy i s dopravou. Ale vůbec nelituji.
Bál jsem se, že brzy nebude a nebyl jsem daleko od pravdy. Je to totiž jediná OLED ve FHD, což vidím jako výhodu, než nevýhodu. Kdyby ji LG vyrábělo dál, trošku ji ještě zlevnili, tak je prodejná ještě hooodně dlouho.
Bedna je to ohromná a v autě se to nepřeveze, nesmí se klopit, má jen 5mm silný zobrazovač !
Jsem moc spokojený, to je neskutečný, jaký má obraz. Nastavení je ultra detailní a pokročilé, pro každý zdroj má jiné možnosti nastavení.
Byl jsem ji před koupí srovnat se 4k OLED LG abych měl jasno. :D
Radoo
Junior

Odeslat příspěvekod stormborec 27. 1. 2018 21:43

Taky bych řekl, že jako televize/kino bohatě stačí FullHD.
Škoda že se nevyrábí nějaká menší úhlopříčka, řekněme tak 42". Do menšího bytu je těch 55" už moc. Navíc by to pak mohlo být i levnější.
stormborec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Radoo 27. 1. 2018 22:11

Já měl před tím 40" a teď mi přijde malá :) opravdu nekecám ...
Tady je zajímavá tabulka https://www.alza.cz/doporucena-pozorovaci-vzdalenost-tv
Já koukám na FHD ze 2m - 4m a je to fajn.
V tabulce tvrdí, že na 4k 55" se kouká z 1,1 metru, to já nedávám - jaksi nepředstavitelné. A proto mám FHD, u které píšou 2,2m a to dávám, telka nemusí upscalovat a jede jak z praku :)
V prodejně jsem porovnával videa z HDD, streamy z CTHD, kamery 720p, z foťáku a 4k OLED LG je zobrazila hůř a sekala.
Radoo
Junior

Odeslat příspěvekod stormborec 27. 1. 2018 22:19

To je pravda, na druhou stranu, pokud nemám FullHD zdroj, tak se ta vzálenost zase posouvá. Nejde ani tak o to samotné zobrazovadlo, jako spíš o kvalitu zdroje.
stormborec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Radoo 27. 1. 2018 22:28

Je to tak, to si musí každý rozmyslet.
FHD zdroje dnes jsou všade na SAT, v kabelovkách, někde i v anténě, na streamovacích službách, v kamerách.
Spíš mám obavu o to, kde vzít ten zdroj 4k, i když někteří se snaží přesvědčit, jak je to velmi rozšířené a že nám klepe na dveře 8k :shock: ...
Radoo
Junior

Odeslat příspěvekod majkom 27. 1. 2018 22:45

Netflix, itunes - 4k, konzole 4k
majkom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod stormborec 27. 1. 2018 22:48

Máte Tv 55" doma, tak můžete posoudit. Skutečně byste se díval na tu televizi ze vzdálenosti menší než 2 metry, abyste využil kvalitu 4k zroje?
Podle mě je to FullHD takové maximum co se týká videa. Samozřejmě něco jiného je když by to někdo chtěl používat jako monitor - tam dává vyšší rozlišení smysl.
stormborec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Radoo 27. 1. 2018 22:55

"Yamer" píše Prosím, ještě malý dotaz... Vzhledem k tomu, že podle údajů výrobce nemá LG 55EG9A7V jack na sluchátka, tak jaký je váš názor, jak do nich zvuk dostatečně kvalitně a za rozumnou cenu dostat ...

K tomu mám malou informaci, zjistil jsem, že jakákoli BT sluchátka připojit nejdou. Musí to být sluchátka od LG - v návodu píšou "Bezdrátově lze připojit libovolný zvukový projektor nebo zvukové zařízení Bluetooth podporující technologii synchronizace zvuku LG" a "Zkontrolujte, zda název modelu zařízení, které používáte, obsahuje výraz „LG HBS / LG BTS1", takže jsem si jedny LG objednal a uvidím. Neměl by být problém.
Na zahr. forech jsem četl, že LG s WebOSem se někdy spárují i s jinými sluchátky, ale nejde zvuk apod.
Na youtube se někomu podařilo spárovat sluch. od Philipse, ale na to bych nespoléhal.

S tím 4k je to jako s tabulkou písmenek u očního. Čím menší detail je, tím blíž. A to 4k opravdu žádá jít u 55" aspoň na 1,5m, takže je to celé trochu nahlavu, nejsem rys ostrovid.

Takže něco z praxe k vypalování.
Dnešní zkušenost. Asi hodinu jsem byl na ct24 kde byl statický baner a pak jsem přepnul na nějakou šedou aplikaci a koukám, že tam ten baner je trochu pořád vidět. Na normálním TV vysílání nic poznat nebylo.
Tak jsem si vzpomněl, že TV má nějaký samočistící režim, který automaticky probíhá po vypnutí TV (proto se nemají OLED odpojovat ze zásuvky). Vypnul jsem jí, ale necvaklo relátko, takže se něco dělo. Relátko cvaklo asi za pět minut a když jsem ji znovu nahodil, bylo to pryč.
Takže, neřekl bych, že současná OLED nevratně vypaluje, ale má jistou specifickou paměť - razítko při určitém způsobu použití. CRT TV to měly. Plazmy to měly taky. U některých LCD se to také probíralo, ale ne po takové chvíli. Zase u nich to bylo nevratné.
Nevím co si o tom zatím myslet.
Radoo
Junior

Odeslat příspěvekod Radoo 28. 1. 2018 17:56

[quote="majkom"]Netflix, itunes - 4k, konzole 4k[/quote]
Netflix jsem přihlásil a hned odhlásil, obsah mne jednoduše nezaujal ani zdarma :-\
i tunes to je asi podobné
konzole :)
Radoo
Junior

Odeslat příspěvekod kinar 29. 1. 2018 00:54

Iba sa chcem opytat ci ma tato TV tiez taku funkciu ako je na LG B7 - ten "osviezovac obrazovky" - to cistenie obrazovky co trva cca hodinu. Lebo v menu to nemozem nikde najst.
kinar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Radoo 29. 1. 2018 14:46

V menu jsem to nenašel, zdá se, že je to automatika dle nějaké logiky.
Jednou cvakne hned po vypnutí, někdy až za čas a "gumuje" :)
Radoo
Junior

Odeslat příspěvekod Win-Win 29. 1. 2018 16:07

Přenechám objednávku na tento televizor k vyzvednutí na prodejně v Praze. Cena 24784kč. Objednano na akci "Bez DPH"
Win-Win
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Radoo 29. 1. 2018 19:17

Ne málo mě potěšilo, že mi funguje ext. BD mechanika přez USB a přehrávám multimediální soubory v přehrávači TV. Je to hlavně tím, že ta mechanika má emulaci USB disku. :twisted:
Radoo
Junior

Odeslat příspěvekod Radoo 30. 1. 2018 16:31

Dorazili mi ty BT sluchátka LG HBS-S80.
První pohled - spokojenost.

Co sluchátka:
- spárují se s TV - hurá. (Ani jedny neorig. se nespárovali, mají to ošetřené)
- ovládání hlasitosti jak na sluch., tak i na TV
- jdou s nimi přepínat programy nahoru/dolů - milé překvápko
- dobrý zvuk
- dosah asi 6m přez jednu zeď
- hlásí, po jejich zapnutí, jak je nabitá baterie
- nevypadnou z uší, dají se použít na sport
- pěkný design a provedení, balení
- příslušenství
- cena byla přijatelná, za to co nabízí - 1.500
- krytí proti dešti

Co TV LG:
- po zapnutí sluchátek TV nabídne sama poslat zvuk do sluchátek, stačí odsouhlasit
- po jejich vypnutí se musí na TV ručně přepojit na interní repro v TV via rychlé menu

Papírová výdrž OK, reál nevím ..
Radoo
Junior

Odeslat příspěvekod Radoo 31. 1. 2018 10:43

[quote="Win-Win"]Přenechám objednávku na tento televizor k vyzvednutí na prodejně v Praze. Cena 24784kč. Objednano na akci "Bez DPH"[/quote]
Já jsem včera koukal v OKay a měli tam cenu 35.000 - dle cenovky tato FHD telka. Nenapadlo mě podívat se na štítek jestli nezlevnili 4k a neudělali chybu, protože FHD a 4k vypadaji stejně. Čekněte to u vás. Koukal jsem 8-D
Radoo
Junior

Odeslat příspěvekod prophet 31. 1. 2018 22:56

LG WebOS 2.x sa sparuje iba s LG HBS bluetooth sluchadlami (pouzivam HBS 600, to su jedine normalne sluchadla, nie in-ear).. WebOS 3.x (ako je v LG 4K OLED TV) uz podporuje aj normalne bluetooth sluchadla.

Inak s TV maximalna spokojnost (moj kus vyrobeny 12/2017, fw 4.05.90), po kalibracii so sondou skvele neprepalene farby a uzasna cierna, tuner na DVB-C funguje bez problemov s CA modulom od UPC, smart funkcie ci prehravanie z USB nepouzivam ani ma nezaujimaju - na prehravanie filmov mam popcorn A500, kde nemusim riesit problemy s framerate (23.976 vs 24), trhanim obrazu a pod. Rovnako PS4 funguje bez problemov (na lag sa tu nikto zatial nestazoval).
prophet
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kini666 1. 2. 2018 08:15

Prophet:
Ten FW 4.05.90 si tam uz mal alebo si to sam aktualizoval? Lebo ja tam mam 4.05.75 a neponuka mi ziadnu aktualizaciu a ani na stranke LG som ziadny novsi FW nenasiel.
kini666
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod prophet 1. 2. 2018 11:17

Je tam od vyroby.. a na ruskom LG webe je aj update na 4.05.85, ale osobne by som to neriskoval (nikto nevie, ake su tam rozdiely - myslim, ze ked nastavis region TV na rusky, tak detekuje tento update).. prve kusy mali 4.05.56.
prophet
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Radoo 1. 2. 2018 12:31

Také mám fw 4.05.75, možnost vyšší není nabízena.
Díky prophetovi za vysvětlení s těmi sluchátky, takhle jednoznačnou informaci jsem nikde nenašel. Ty LG HBS-600, jsem si chtěl objednat, ale nikde už nejsou. Nechápu, že taková skvělá a vybavená sluchátka už LG nedělají a ani nemají náhradu této koncepce přes hlavu, s BT a odpojitelným klasickým kabelem. Přepínají ty 600 taky programy ?
Radoo
Junior

Odeslat příspěvekod Fifoun74 3. 2. 2018 11:58

Fifoun74
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Radoo 3. 2. 2018 15:08

A co je to za akci ? Alza je za 30. Byla už mnohem levněji, viz o pár řádků více za 25. Já ji mám za 27.
Radoo
Junior

Odeslat příspěvekod Fifoun74 3. 2. 2018 15:27

Ja ji taky kupoval minulej tejden za 25,na alze stoji 30,ale ps4 a hra v cene.
Fifoun74
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Radoo 3. 2. 2018 16:38

Sorry, to jsem si nevšiml. Pro někoho to může mít význam, pokud po PS prahne, dobrá volba.
Radoo
Junior

Odeslat příspěvekod stormborec 3. 2. 2018 16:39

stormborec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod C.I.S.I. 3. 2. 2018 18:29

Ahojte, ma tady prosim nekdo zkusenosti s hranim na teto TV na konzoli? Zajima me to kvuli vypalovani obrazu - jak moc je to citelne a jak dlouho se to tam po dohrani drzi? Diky za pripadne podeleni se o zkusenosti! ;-)
C.I.S.I.
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 3. 2. 2018 20:34

C.I.S.I. píše:Ahojte, ma tady prosim nekdo zkusenosti s hranim na teto TV na konzoli? Zajima me to kvuli vypalovani obrazu - jak moc je to citelne a jak dlouho se to tam po dohrani drzi? Diky za pripadne podeleni se o zkusenosti! ;-)

Retencia tam ostava par minut. Pokiaľ sa to neprehaňa, nevidim problem ani v hrani.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod stormborec 3. 2. 2018 21:45

podobnou retenci pamatuji u CRT - taky to po vypnutí ještě pár minut "svítilo"
stormborec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod C.I.S.I. 3. 2. 2018 21:53

A zrovna kdyz uz jsem si myslel, ze jsem konecne nasel favorita, tak me rozhodite timhle :hm Nehraji moc, ale ani malo, takze jsem ted v rozpacich.
C.I.S.I.
Junior

Odeslat příspěvekod indeshit 3. 2. 2018 22:29

Za ty prachy v lecčem lepší UE55MU7002 nebo KD55XE8596
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod C.I.S.I. 3. 2. 2018 22:48

Mam je v hledacku spolecne s Panasonic TX-58EX780E, pokud by spadla cena. Eventualne hodne usetrit a jit do Hisense H55N6800.

Duvod, proc bych chtel LG 55EG9A7V, je Full HD rozliseni. At si rika kdo chce co chce, 4K obsah je podle me zatim slaby, eventualne drahy (iTunes + Apple TV, nejaky UHD prehravac atp.). Mam sice Netflix, ale PS4 pouze klasicky, takze bych musel taky upgradovat.
C.I.S.I.
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 4. 2. 2018 08:23

S tymto musim suhlasit. Tych filmov je co do poctu, dajme tomu relativne dost, ale pozerat nejaky obsahovo a kvalitativne priblbly film/serial len preto ze je v 4K (ci aj HDR) je na diagnozu. A hlavne je treba sediet patricne blizko, co nie je vzdy pravidlo. To 4K je preto do velkej miery len o marketingu, zial vyrobcovia nam uz na vyber nedavaju.

Nebudes jediny, kto na olede hrava hry. Zatial nikto nekrici ze ma nieco vypalene.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod majkom 4. 2. 2018 10:08

Tak minimalnesony bude hdr rvat do vsetkych exclusive titulov pre ps4, ono uz horizon ma slusne hdr... a itunes vsetky nove filmy 4k
majkom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Fifoun74 4. 2. 2018 10:39

Ja mam 8 let plazmu panasonica tx-p42g10e a hraju fest a jednou jsem tam mel vypalanou listu a ta casem zmizela,jinak maka v pohode.Potreboval jsem vetsi tv a v pondeli jsem poridil a7 oled a zatim v poho,uvidim casem.Hraju na stary ps4 na procko prdim a obraz paradni.
Fifoun74
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod stormborec 4. 2. 2018 11:28

Tady to vypadá že všichni hrajou. Takže kdo nehraje, tak OLED vypalování řešit nemusí?
stormborec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod lumbur 4. 2. 2018 16:36

Na lgshop.cz mají akci na 4K OLED B7 a C7 o 5546,- Kč, tak čekám kdy padne níž i tato...
lumbur
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Radoo 5. 2. 2018 18:38

To HDR a 4k je opravdu tak důležité ?
Radoo
Junior

Odeslat příspěvekod lithrai 5. 2. 2018 19:02

Tak na túto otázku si musí každý odpovedať sám, či je to pre neho dôležité. Napr. pre mňa je to úplne nepodstatné.
CIEM: Hidition New Tears 6 + Whiplash TWag V3 and TWcu V3 HYBRID; Alclair RSM Quad
Headphone: MrSpeakers AEON Flow Closed + Toxic Cables Black Widow V2
DAP: Astell & Kern KANN, Audio-Opus OPUS#1
lithrai
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod stormborec 5. 2. 2018 19:47

Pro mě HDR>4k, ale důležitější jsou jiné parametry jako žádný clouding, kontrast, zobrazení pohybu
stormborec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Radoo 5. 2. 2018 22:38

A vo tom to je, kdyby to HDR a 4k bylo důležité, nebudeme v tématu LG 55EG9A7V že :)
Radoo
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 6. 2. 2018 08:46

stormborec píše:Pro mě HDR>4k, ale důležitější jsou jiné parametry jako žádný clouding, kontrast, zobrazení pohybu

To sme sice viaceri, ale na vyber nam uz vyrobcovia nedavaju.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 6. 2. 2018 10:30

suhlasim so vsetkym co sa tu posledne pise. (kontrast, pohyb, bez cloudingu, prirodzeny obraz...)
Len preco vyrobca nezachoval ten "priblbly" sluchadkov vystup? :oops:
Uplne jednoducho by sa dal vylepsit zvuk TV a islo by to ovladat DO od TV.

resp: je mozne LG TV sparovat cez rozhranie BT s nejakym externym LG soundbarom? A potom ide zvuk toho soundabru, ovladat aj DO od TV?
ci zle tomu rozumiem...
bylinnycaj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Radoo 6. 2. 2018 11:18

Sluchátkový výstup je přežitek. Doba pokročila. Na co mít ke sluchátkům čtyři metry kabelu, o který zavadíš a ještě tu TV strhneš na zem.
BT spáruješ se reprákem od LG a ovládáš to dálkou od TV - BT hlasitost, nebo na tom repráku.
Radoo
Junior

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 6. 2. 2018 12:09

...ale si obmedzeny vyberom znacky (jedine LG), ak tomu dobre rozumiem.
(ked som si cital tvoj prispevok ohladom BT sluchatiek).
Analogove audio vystupy, davali podla mna zmysel na TV. (mozno som staromodny.No davalo mi to vacsiu volnost vo vybere ext.repro a jednoduchosti ovladania cize DO od TV.)
bylinnycaj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Radoo 6. 2. 2018 13:19

Jo, oni to berou opravdu tržně.
Jack za pár korun a možnost si připojit cokoliv, a nebo donutit zákazníka ke koupi LG sound baru/sluchátek za x tisíc ...
Aspoň že ten novější WebOS umí připojit via bluetooth i od jiných výrobců.
To bohužel pro 55EG9A7V s WebOS 2.2 neplatí - to je určitě nevýhoda toho staršího OS.
Radoo
Junior

Odeslat příspěvekod C.I.S.I. 6. 2. 2018 17:15

Soundbar se da propojit s TV pomoci HDMI (ARC) kabelu a diky tomu pak ovladas zvuk pouze jednim ovladacem, tedy tim televiznim.
C.I.S.I.
Junior

Odeslat příspěvekod Radoo 6. 2. 2018 18:07

Toto by asi šlo v případě nouze použít. Podporu ARC to má.
https://www.videotech.cz/premiumcord-hd ... 2/#gallery
ještě dodám, v číně cca za 400,- i s dopravou
Radoo
Junior

Odeslat příspěvekod C.I.S.I. 6. 2. 2018 19:55

Uprimne nerozumim, jaky problem se ted tady resi? Dotaz byl, zda se da nejak jednoduse "sparovat" TV se soundbarem. Nejlehci varianta je podle me propojit to obycejnym HDMI (ARC) kabelem, ktery stoji par korun. Pres BT bych to osobne moc nezapojoval, muzou hrozit vypadky a prerusovani.
C.I.S.I.
Junior

Odeslat příspěvekod Radoo 7. 2. 2018 10:08

Problém se neřeší, problém je něco jiného.
S bylinnycaj se jen se diskutuje o možnostech, jak připojit sluchátka, nebo obyč. akt. reprák, když není sluchátkový výstup a zároveň aby to šlo ovládat dálkou.
Radoo
Junior

Odeslat příspěvekod Radoo 10. 2. 2018 12:41

Jak máte nastaven obraz ? Já mám nastaveno takto, dle kvality zdroje. Používám to na HDMI ze selitu.
expert1 expert2
světlo OLED 80 50
Kontrast 94 80
Jas 50 50
Hor. ostrost 20 30
Vert.ostrost 20 30
Barva 50 50
Odstín 0 0
Dyn. kontrast Nízké Střední
Super rozl. Nízké Nízké
Barevný rozsah Šířka Šířka
V. ostrosti hran Zapnuto Zapnuto
Barev. filtr Vyp Vyp
Kor. Gama 2.2 2.2
Vyv. bílé Střední Střední
Red šumu Nízké Nízké
Red. MPEG Nízké Vyp
Úroveň.černé Nízké Nízké
Opt. jasu Vyp Vyp
TruMotion Živé Uživatel 7/7
Radoo
Junior

Odeslat příspěvekod Seidl 21. 2. 2018 22:05

Mohu se majitelů zeptat, jak je to s odrazy obrazovky? Někde jsem četl, že je to jako zrcadlo a v tmavých scénách člověk vidí sám sebe. Děkuji.
Seidl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Newman81 21. 2. 2018 23:07

Nevnímal jsem je, dokud jsem se nezačal na odrazy soustředit.
Newman81
Junior

Odeslat příspěvekod Radoo 22. 2. 2018 08:56

Toto kritizuji již dávno, že zákazník nemá možnost výběru matná lesklá. Mám matnou lcd na zdi a testuju oled. Obrazy jsou stejné, trochu jiné barvy, černa je na oled proste skvela, ale ty odrazy ty vyrobci a zakaznici asi nevidí nebo si to neumím vysvetlit proc to vyrabej.
Radoo
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 22. 2. 2018 09:15

Pretoze vo vypnutom stave je to estetickejsie a pri zapnutom to ma vplyv na kontrast a jas.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod Radoo 22. 2. 2018 11:57

S jasem to nesouvisí vůbec, kontrast mozná ale když na tmavé ploše vidím sám sebe. No dobře se to myje žínkou. Za mě matná je matná a lesk je navrat ke skleněné CRT .
Radoo
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 22. 2. 2018 17:22

S jasom to samozrejme suvisi tiez. Cez matny filter predsa neprejde tolko svetla.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod Radoo 22. 2. 2018 18:55

Podivejte se na starsi lcd u ktereho vyrabely obe varianty a na hodnoty jasu. Rozdil by tam byt nemel.
Radoo
Junior

Odeslat příspěvekod Newman81 23. 2. 2018 21:24

Vložím se vám do diskuze: zlobí mě kódování titulků u této tv. Před každým sledováním filmu z flashky musím nastavit správné kódování, aby nechyběly české znaky. Bohužel tv si tuto volbu nepamatuje a stále mi vrací kódování na to defaultní, špatné. Je nějaká možnost, jak to nastavit natrvalo? Díky.
Newman81
Junior

Odeslat příspěvekod fantozzi99 27. 2. 2018 10:05

Podarilo se, prosim, nekomu sparovat jina BT sluchatka nez od LG? HBS-600 jiz bohuzel nejdou nikde sehnat a LG zadna jina sluchatka "pres usi" nenabizi. Spunty mi osobne vubec nesedi...
Diky :-)
fantozzi99
Junior

Odeslat příspěvekod joskakotak 28. 2. 2018 15:10

Zdar lidi,
nemáte někdo tip, kde se dá sehnat za slušnou cenu?Třeba něco podobného co proběhlo na alse s konzolí?dík
joskakotak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Radoo 28. 2. 2018 20:10

Asi se dobře prodává, když ji nabízejí za víc než dřív, nic víc za tím nehledej.
Je to jediná rovná OLED ve FHD na trhu za rozumnou cenu. Říkám, že kdyby ji dělali dál, ještě roky se bude prodávat.
Někdy se stane i to, že úplně ty poslední kusy na trhu vyšponují nahoru, když je o tu věc zájem. Nejmíň ji měli asi za 25, ale v létě byla za 50 klacků, viz. vývoj ceny na Heuréce.
Radoo
Junior

Odeslat příspěvekod joskakotak 28. 2. 2018 20:36

25 slušná cena,jj ta by se mi líbila:-)
joskakotak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Marek71 1. 3. 2018 13:34

Tak to jedine v DE, cena okolo 1000 eur. Alebo v CZ som našiel jeden obchod, kde tvrdia, že je to CZ distribúcia, za 27,5 aj s dopravou:
http://www.elektrowagner.cz/produkt/lg-55eg9a7v/
Volvo S80 D5 AWD Executive MY 2011 (Polestar 165 kW)
Sony KD-55XE9005 + TV Box X96 (S905X) + LibreELEC
Onkyo TX-L20D + repro Elac FS 78
Marek71
Junior

Odeslat příspěvekod fantozzi99 1. 3. 2018 14:14

Funguje na teto TV automaticky Time Machine nebo musim vzdy zapnout rucne? Jsem zvykly ze STB od UPC, ze po zapnuti se vzdy automaticky zacala nahravat posledni 1 hodina. Diky :-)
fantozzi99
Junior

Odeslat příspěvekod Radoo 1. 3. 2018 14:18

to není tak těžké najít ne http://www.lg.com/levant_en/tvs/lg-55EG9A7V
Radoo
Junior

Odeslat příspěvekod fantozzi99 1. 3. 2018 14:40

Ze TV tu funkci ma vim, jen jsem neprisel na to jak naastavit aby se automaticky spoustel se spousteni TV. Jinak na tech strankach maji nejake technicke zmatky...
Přílohy
Screen Shot 2018-03-01 at 13.40.31.png
fantozzi99
Junior

Odeslat příspěvekod spunkycorps 8. 3. 2018 21:55

Ahoj,

sháním novou TV, po příchodu do Alzy mě tato TV uchvátila ze všech nejvíc, byla prostě jinde než od všech ostatních.

TV budu primárně používat na PS4 PRO a full hd filmy. Kabelovka není.

I přes to, že jsem prodavačovi říkal, že mam PS PRO, které podporuje 4K, utvrzoval mě v tom že to 4K zatím ofic není a že mě televize neošidí na výkonu / obraze.

Prosím tedy o info :-) popřípadě doporučení na alternativu, do 30K
spunkycorps
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 8. 3. 2018 22:16

Alternativa je Samsung UE55MU7002 nebo Sony XE85, ale ta OLED je dobrá volba. HDR stejně tyhle konkurenční TV moc neumí, u 4K záleží, jak daleko jsi od obrazovky (a jestli jemnost obrazu je pro tebe přednější než jiné parametry obrazu).
Nějaké to slušnější HDR až u Sony XE90 a ta už je přes limit.
kvok
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lucas_F 8. 3. 2018 22:25

Pokud je primární využití PS4 PRO, tak mi přijde ne-akurátní doporučovat FHD OLED a ještě bez HDR(pokud se nemýlim?). Sony XE90 je cesta, bych řekl, domluv si někde cenu, veřim že lehce nad 30k zařídíš. Pokud bys to měl hlavně jen na BD filmy, tak určitě výborná volba.
Lucas_F
Junior

Odeslat příspěvekod kvok 8. 3. 2018 22:53

No a? HDR stejně do 30k za moc nestojí, z jaké dálky se dívá nenapsal - třeba by skrz to ani rozdíl full HD / Ultra HD neviděl - a aspoň si dá vyšší framerate či detaily.
kvok
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lucas_F 8. 3. 2018 23:03

Už hlavně kvůli retenci. Na XE90 je už příjemný HDR na hry. Je rozdíl brát v potaz HDR pro hry a pro filmy s letterbox bars, na to bych to určitě nedoporučil.Samozřejmě vzdálenost je zásadní ukazatel, pokud bude daleko, tak proč ne.
Lucas_F
Junior

Odeslat příspěvekod kvok 9. 3. 2018 00:01

Letterbox? Nevím, proč by měla být retence na vypnutých pixelech.
Ta retence u her se tu nějak prožívá. Ani u jedné z posledních pěti her, které jsem hrál, nebyl permanentní HUD, takže nebylo ani z čeho vyrobit retenci, žádné trvale vypalování se nekoná ani u her s HUDem, zbytečné strašení.
kvok
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod majkom 9. 3. 2018 00:26

Vsetky sony exkluxivity (detto na ps oro) su a budu s hdr, pre ps pro tv bez hdr nebrat
majkom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kvok 9. 3. 2018 01:00

To je ale těžko, když je limit 30k.
kvok
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod majkom 9. 3. 2018 08:39

Tak mirne nad limit (10 procent) se da koupit 55xe9005 a ta uz pouzitelne hdr ma
majkom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod spunkycorps 9. 3. 2018 09:14

tak teď už nevím co si mam myslet:) koukám z cca 2,5m - 3m

Primárně PS4 PRO + filmy HD přes hdmi z ntb

Bavíme se tedy o tu sonku níže?

https://www.alza.cz/sony-kd-55xe9005-d4803013.htm?o=6

https://www.alza.cz/55-lg-55eg9a7v-d4798776.htm
spunkycorps
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod majkom 9. 3. 2018 09:34

Jo tahke sony, da sa sehnat za 33k
majkom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fantozzi99 9. 3. 2018 10:07

Ja se rozmyslel naprosto stejne: Sony XE9005 vs LG OLED EG9A7V. Vzal jsem si do prodejny HDD s MKV soubory ve Full HD a ta Sony absolutne nestihala prepocitavat Full HD obraz na 4K. Ja jsem proto vzal LG. Jestli mas pristup ke kvalitnimu 4K obsahu, vzal bych Sony.

U LG mam 1 vec ktera mne strasne stve, a to jsou sluchatka. webOS 2.2 podporuje pouze BT sluchatka od LG s oznacenim "HBS" a ty se momentalne nedelaji v provedeni "pres usi". Posledni je model z roku 2014 "HBS-600" ktery uz nelze nikde koupit...

Nikdy jsem nevedel, co se myslim tim, ze OLED ma perfektni cernou (u sve stare LCD mi cerna prisla dobra), ale ted jsme se divali na "Gravitaci" a pochopil jsem - to byla fantazie :-)
fantozzi99
Junior

Odeslat příspěvekod kvok 9. 3. 2018 10:19

Tak z téhle dálky stejně nepoznáš rozdíl mezi Full HD a 4K. Ale pokud si přihodíš pár tisíc, tak Sony XE90 (jo, ta cos odkazoval) bude dobrá, bo si můžeš užít HDR.
kvok
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lucas_F 9. 3. 2018 10:25

Jaká retence letterbox?? Já řikal, že je rozdíl v HDR performanci při celoplošnym zobrazení HDR (hry), kdy XE90 nabízí velmi kvalitní zážitek, ale pokud by byl cíl HDR filmy, tak je to třeba rozlišovat, protože tam ten blooming v letterbox bars při hdr je a neni to 100% zážitek.
Lucas_F
Junior

Odeslat příspěvekod Marek71 9. 3. 2018 10:55

Zaujímavé... ta Sony XE9005 je teraz u všetkých večších predajcov za 40, pritom pred Vianocami bola za 35, keď som ju kupoval. Asi by som počkal a sledoval rozne akcie, Datart občas má víkend, kde je niektorý model zvýhodnený, alebo Euronics má nočný víkendový eshop so zľavou, atď.

Inak, ceny v DE sú XE9005 okolo 1100 eur a ta LG je pod 1000 eur.
Marek71
Junior

Odeslat příspěvekod majkom 9. 3. 2018 11:06

Tu sony lze koupit za 33k ked si klient tmobile
majkom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod spunkycorps 9. 3. 2018 19:47

Ještě bych měl dotaz k té oledce prý nejdou žádná sluchátka, jak to tedy je?

Počítám s tím, že zvuk bude uplne katastroficky, ke hrám/filmum používám kvalitní sennheisery na jack.

Má nějaký smysl soundbar?

Díky
spunkycorps
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 9. 3. 2018 21:32

Jdou k ní jen nějaké sluchátka přímo od LG. Sluchátkový výstup si můžeš vyrobit převodníkem z optického.
Soundbar smysl má, když budeš poslouchat bez sluchátek. Ten připojíš optikou nebo HDMI ARC (kdy pak jde hlasitost ovládat i ovladačem od TV).
kvok
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fantozzi99 9. 3. 2018 22:35

kvok: kdyz pouziju ten prevodnik optika-->jack, tak ale TV nepozna ze jsem zasunul sluchatka a budu nucen zvukovy vystup prepnout pres menu TV, je to tak?
fantozzi99
Junior

Odeslat příspěvekod jonathanio 10. 3. 2018 00:00

V Okay ted maji to LG v akci za 26k coz mne docela stve, protoze zrovna vcera jsem za stejne penize koupil Sony Bravia KD-55XE8596. Puvodne jsem chtel FHD, ale 100Hz jsem v uhlopricce 55 proste nebyl schopny sehnat. Jsem docela nalomeny tu TV vratit, ale jsem liny ji balit zpatky do krabice :)
jonathanio
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Radoo 10. 3. 2018 13:13

to jonathanio, já myslím, že se tak nic strašnýho nestalo, aspoň víš, že tam máš HDR a 4k a jenom neuvidíš tu černou ... :)
stejně to jsou jenom lesklý upatlaný zrcadla - pro mě nepochopitelný zpátečnický technologický výkřik směrem zpět k CRT baňce
Radoo
Junior

Odeslat příspěvekod JJezevec 10. 3. 2018 14:04

To jonathanio: Vrať ji. TV kupuješ na několik let, a koukat se na slušnou, ale zaostalou LCD TV tě bude dlouho mrzet.

To Radoo: HDR i 4K jsou na nic. Oboje lze využít jen u BL nebo u filmů stažených z webu. Na běžné denní koukání nepoužiješ ani jedno. České, ale i běžné zahraniční programy jsou pouze FHD takže nějaké UHD i HDR je prostě k ničemu.
JJezevec
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 10. 3. 2018 14:26

Prečo by to malo byť k ničomu? HDR a UHD maš aj u streamovacich služieb a aj v hrach. Nie každy sleduje TV vysielanie.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod majkom 10. 3. 2018 14:29

Tak asi zalezi na pouziti ne? Ps4 pro, k tomu netflix, itunes 4k filmy, tak s takym hdr a 4k vyuzijes:)
majkom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Radoo 10. 3. 2018 21:44

To JJezevec, vždyť vím, proto mám tuto OLEDku, pro kterou jsem pelášil, když jsem si všiml, že ji zlevnili, protože kombinace OLED s FHD za únosnou cenu mi náramně vyhovuje.
Chtěl jsem Jonatána utěšit. Balit telku na vrácení totiž není ani trochu sranda.
Soused si koupil souběžně se mnou LCD Philipsku asi za 23k a obraz není špatný, ale OLED je prostě jinde.
A pár věcí pro OLEĎáky, pro pokochání. Sice nadsázka, ale užívám si to.
https://www.youtube.com/watch?v=uBUGzWm4UDY
https://www.youtube.com/watch?v=2Tz-rML9dWo
Jinak Muf v sobotu po ránu na dvojce je s tím černým divadlem taky zážitek, ne že ne :)
Radoo
Junior

Odeslat příspěvekod spunkycorps 11. 3. 2018 14:12

Tak jsem si koupil tu oledku a nejvíc spokojenost, chtěl bych si ještě pohrát s obrazem.

Máte nějaké nastavení? Myslím, že jsem tu někde viděl z dtestu, ale nemohu to dohledat.
spunkycorps
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jonathanio 11. 3. 2018 16:45

Nakonec jsem neodolal a za krasnych 25k jsem tu LG objednal. 14.3. bude doma, takze budu srovnavat a jednu TV prece jen balit budu :)

Jen se chci ještě ujistit, je to 100Hz (resp. 120), že? Některé české weby totiž uvádějí 50Hz.
Naposledy upravil jonathanio dne 11. 3. 2018 17:15, celkově upraveno 1
jonathanio
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod majkom 11. 3. 2018 17:15

Pak dej vedet jak to dopadlo:) jakou sony to mas doma?
majkom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jonathanio 11. 3. 2018 17:16

Sony Bravia KD-55XE8596
jonathanio
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Radoo 11. 3. 2018 19:00

to jonathanio je to 120Hz - zdroj https://www.displayspecifications.com/en/model/77c1bf7
Jsem tedy také zvědavý, co nakonec vrátíš :)
Co máš za zdroje a jakou máš vzdálenost posedu ?
to spunkycorps - někde tady ve vláknu najdeš mé nastavení
Radoo
Junior

Odeslat příspěvekod jonathanio 11. 3. 2018 19:12

Asi 2m daleko ji budu mít a zdroje jsou vesměs FHD a HD ripy, které jsou na současné 4K televizi prakticky nekoukatelné. Ale na druhou stranu UHD Blue Ray je zase nádherná podívaná. Jen si nedokážu představit, že bych pořád stahoval 50gb filmy :)
Jak jsem už napsal, původní plán byla FHD TV, kterou jsem ale ve 100Hz za požadovanou cenu nesehnal a tak jsem vzal tu Sony.
jonathanio
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Radoo 11. 3. 2018 19:48

To je zvláštní že, je to FHD na 4k úplně nekoukatelné. Seká to, nebo artefakty, nebo ... ?
Soused jede na 4k SD programy z antény, no a když si poodstoupí na 4-5m, tak se to dá nějak zkousnout.

Fakt ale je, že mi přijde dost uhozené kupovat 4k TV v době, kdy na pozemním vysílání, které platím jako koncesionář, nemají v krajském městě ani jednu HD stanici, natož 4k ...
4k filmy jsou aspoň 50GB velké a kdyby, muset sedět "v první řadě", abych z toho 4k něco měl, mi také nepřijde cool.
Ale velkou obrazovku, krásné barvy, černou, kontrast, eventuálně úhly, spotřebu, nesekající se obraz, to zase ocením.
Jak se říká, každé zboží má svého zákazníka, každému vyhovují jiné parametry.
Jsem spokojen.
Radoo
Junior

Odeslat příspěvekod jonathanio 11. 3. 2018 20:09

Tak doteď jsem koukal ripy o velikosti cca 2gb a na 34 FHD jsem s nimi neměl problém. Tu stejnou kvalitu jsem očekával i na 55, ale je logické, že jsem ji dostat nemohl. Když stáhnu FHD o velikosti cca 10-15gb tak s tím už problém není, ale na ty víc komprimované ripy se prostě koukat nedá. O SD vysílání ani nemluvím. Naštěstí máme většinu kanálů v HD, ale i tak si jsem skoro jistý, že na té LG to prostě bude všechno vypadat líp.
Takhle to dopadá, když člověk spěchá a chce všechno hned teď :)
jonathanio
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Radoo 12. 3. 2018 17:19

No jsem zvědav, jak to dopadne s LG. To víš, z ho... bič neupleteš jak se říká. Také to je tou úhlopříčkou, jsou na ní větší pixely, ale o to tolik nejde, hlavně se roztáhne ten špatný obrázek na plakát a je vymalováno, když se na to kouká zblízka.
Radoo
Junior

Odeslat příspěvekod nuchtala 13. 3. 2018 15:11

Zdravím, taky jsem neodolal a za těch 25 tisíc koupil. Můžete někdo doporučit nějaký držák na stěnu? Píšou, že pouze origo LG, ale určitě pasuje jakýkoliv VESA 300 x200, je to tak? Díky
nuchtala
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 13. 3. 2018 18:42

V návodu bys měl mít montážní poznámku, zda telka splňuje VESA standard, anebo je potřeba něco extra.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod Moff 13. 3. 2018 18:56

Ahoj, kde jí mají za 25 000? :-)
Moff
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod skorky 13. 3. 2018 19:04

V OKAY,po zadání slevového kódu je za 25k ;-)
skorky
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod nuchtala 13. 3. 2018 19:31

Já jsem kupoval v neděli a to tam byly ještě slevové kódy dva, 4991,- a 4000,-.Teď už je tam jen 4000, -. A běží tam čas, ještě cca 8 hodin. Jestli je to platnost toho kódu.
nuchtala
Junior

Odeslat příspěvekod eevil 13. 3. 2018 20:03

nuchtala píše:Zdravím, taky jsem neodolal a za těch 25 tisíc koupil. Můžete někdo doporučit nějaký držák na stěnu? Píšou, že pouze origo LG, ale určitě pasuje jakýkoliv VESA 300 x200, je to tak? Díky

Já mám tento https://www.gogen.cz/drzak-tv-gogen-l-p ... y/z399380/ a v pohodě.
eevil
Junior

Odeslat příspěvekod jonathanio 13. 3. 2018 20:13

Tak Sony je uz v krabici a ve ctvrtek vracim. Ten rozdil u TV vysilani je opravdu obrovsky. Co se prehravani videa tyce tak je to vicemene srovnatelne, OLED ma lepsi cernou a LCD zase bilou, takze tady bych si asi vybrat nedokazal. Ovladani mi prijde lepsi u Sony, ale to je jen o zvyku.
jonathanio
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Moff 13. 3. 2018 20:34

Díky pánové, nakonec objednán vrácený kousek za 25 000 na Okay. O tom kuponu jsem vůbec nevěděl, už dávno bych jí vzal :-D. Dlouho jsem po ní pokukoval a nemohl se rozhodnout. Hodně používám Ambilight na stávající TV, ale dávat 50 000 za OLED Philips se mi teda nechtělo. Navíc 4K a HDR mi nijak příjemně neovlivní ten často hrůzný zážitek ze scénáře ve filmech a seriálech :-).

Ambilight vyřešim doplňkem v KODI a apkou na Shield TV, jen holt musim zbastlit HUE lightstrips a k tomu stávající světla. Případně kdyby to někoho zajímalo, se dělají řešení do HDMI před vstup do TV: Lightpack 2 (vypadá dobře) a Dream Screen (nic moc - ale za tu cenu)
Moff
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod nuchtala 13. 3. 2018 20:50

eevil : Vzhledem k tomu že TV nebudu naklápět ani vysunovat, tak bych chtěl nějaký, aby byla TV co nejvíce u zdi. Jen, aby pak byl přístup na konektory USB atd.
nuchtala
Junior

Odeslat příspěvekod Radoo 13. 3. 2018 20:54

To Moff - navíc je sranda, že OLED od Filpse má sakra problém se zamrzáním, viz fora a smutek majitelů.
Mě se ten Ambík ani moc nelíbí, uhranula mě tma a ta černá a ty kontrasty a podsvícení je pro mě rušivé, to jsem si vyzkoušel u soseda. To jonathanio - tak to je potěšující rozhodnutí, že sis nechal OLED. O té bílé vím, bílá je na na tét OLED fajn, ale nesmí být celoplošná, to pak zešedne. Jsou to ale extrémní situace, Ledecká byla na ZOH na sněhu naprosto v pořádku ! :)
Ty 4k OLED od LG to ale už mají vyřešené. Třeba to dotáhnou aktualizací ...
Ale naprosto nejvíc září QLED ale ty bych doporučil spíš na koukání ve slunečné dny, ale to jsem já venku ! :)
Radoo
Junior

Odeslat příspěvekod eevil 13. 3. 2018 22:22

nuchtala píše:eevil : Vzhledem k tomu že TV nebudu naklápět ani vysunovat, tak bych chtěl nějaký, aby byla TV co nejvíce u zdi. Jen, aby pak byl přístup na konektory USB atd.

Tím jsem chtěl říct, že jakýkoliv držák, který podporuje ten rozměr, bude OK...
eevil
Junior

Odeslat příspěvekod jonathanio 14. 3. 2018 00:03

Kdyby někdo chtěl tak můžu přenechat jednu objednávku za 24999,- v OKAY na Praze 4. TV tam bude tam ještě do 19.3. Nakonec jsem si ji nechal dovézt domů a původní objednávku se mi nepodařilo zrušit, takže je pořád platná za akční cenu.
jonathanio
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Radoo 14. 3. 2018 21:52

Tak Sony je už v krabici zní dobře. Je to LCD, no jak by asi dopadla 3x dražší Sony 4k OLED, to by mě zajímalo. Jak se ta Sonka ovládala, taky myš a kolečko ?
Radoo
Junior

Odeslat příspěvekod majkom 15. 3. 2018 23:09

Vlastnici tejto tv, 4 dotazy, pokial mozete odpovedat:
1. biele plochy - dnes v store mala ta oled na beznom Signale co do toho pustaju asi najkrajai obraz, ale akonahke nabehla biela plocha, uplne potlacila tv jas (napr. Ked sa spsutila zvucka sprav seZnam tv) - da sa to nejak v settings vypnut?
2. Input lag - okolo 50ms - skusal niekto na tom hrat ps/xbox? Vnimate lag?
3. Web os - chapem ze bude pomalsi, ale okrem prepinania programov, epg a prepinania vstupov by som nic nepouzival - je toto pouzitelne?
4. Motion handling, jak si poradi tv s rychlym pohybom vo filmoch/hrach? Je to uplne plynule alebo je vidiet zaseky?

Diky.
majkom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Fifoun74 16. 3. 2018 11:42

Ja ji mam pres mesic a ps4 na ni hraju kazdej den,gts,cod,nhl a super,webos pomalejsi,ale v poho,zatim spokojenost
Fifoun74
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod majkom 16. 3. 2018 11:50

A co to tlmeni bile obrazovky??
majkom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Marek71 16. 3. 2018 12:30

Čo som pochopil (aj čo som videl v predajni v priamom porovnaní s LCD), tak tá špatná biela je vlastnosťou tejto OLED TV a nejde s tým nič robiť. Ale možno sa vyjadrí niekto s podrobnejšou info...
Marek71
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 16. 3. 2018 16:10

1. Všetky oledy maju funkciu ABL (automatic brightness limiter). Niekde je to agresivnejšie, niekde menej. Vypnuť sa to neda.
2.Pokiaľ viem tak lag riešil vyrobca niektorym firmverom.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod majkom 16. 3. 2018 16:27

Diky. A netusis zhruba aky lag po update dosahuje? V reviews som nasiel len cca 50ms... a ABL sa da aspon regulovat nebo je napevno nastavene a neda sa s tym hrat?
majkom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod simy 16. 3. 2018 17:41

Tak vám nevím jestli jít do LG, nebo vzít za ty samé peníze Samsung UE55MU7002.. zřejmě dopadnu tak, že budu koukat pořád na starou :D
simy
Junior

Odeslat příspěvekod majkom 16. 3. 2018 17:55

To si v poho, ja prodal dve tv, nemam nic a resim jestli tahle oled za 25, xe9005 za 33 nebo xf za 36;)
majkom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 16. 3. 2018 18:10

majkom píše:Diky. A netusis zhruba aky lag po update dosahuje? V reviews som nasiel len cca 50ms... a ABL sa da aspon regulovat nebo je napevno nastavene a neda sa s tym hrat?

Ak si dobre spominam, tak lag by mal byť okolo 30 ms.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod Radoo 16. 3. 2018 19:08

Radoo
Junior

Odeslat příspěvekod Moff 17. 3. 2018 01:18

Já jsem nadmíru spokojený a určitě jí vracet nebudu. Marketingové 4K a HDR mě nechává uplně chladným. Ono záleží mnohem více na tom, co do TV pouštíte a z čeho. Sice nejsem žádný TV expert, ale mam dobrý zrak a na kvalitu obrazu jsem docela citlivý :-). Od TV sedím 2.5metru.

Moje vybavení: Nvidia Shield TV (ycbcr422 12bit) - HT-R695 receiver (ycbcr422 24bit) - TV zobrazuje barvy korektně jelikož má podporu pro 24bit i když je nativně 10bit. Shield TV bohužel v 1080p neumí 10bit vůbec, jen ve 4K má SW podporu a 4K mi nedovolí docela logicky zvolit. Nastavení obrazu TV mam podle dtestu, jen jsem ještě ubral jas, v temné místnosti s HUE lampičkama (za TV a i za mnou) co jsou synchronizované s obrazem mi to i tak docela vypalovalo oči :-D.

Moje využití je Youtube, seriály, filmy a občas si něco zahraju na PS4 slim.

WEB OS je docela utrpení, ale tím, že jedu jen přes Shielda, tak se to dá přežít v pohodě. Dálkový ovladač je použitelý. Interní Youtube aplikace běží v 720p (rozhraní), videa se spouští jen v 1080p. Bílá barva je v běžných scénách naprosto v pohodě a to místní strašení nechápu. Ano, když je celá obrazovka bílá a upostřed reklamní baner Alzy nebo Youtube, tak je bílá našedlá. Jen nevím k čemu by byla vypalující mi oči bílá barva.

Když si pustím něco ve 4K (samozřejmě když najdu bez HDR, jinak jsou zkr*plené barvy), nebo hodně kvalitní 1080p (což opravdu není 4-8 GB filmový rip :-)), tak je obraz famózní ... barvy, detaily ... ta ČERNÁ?!?!?!?!?! Proč pouštím 4K?? Protože bitrate videa je stejně důležitý jako rozlišení a když TV nevyužije rozlišení, tak využije vyšší bitrate. U Youtube (na Shieldu Youtube apka umí i 4K) je bitrate v 1080p docela tragický a když pustím to samé ve 4K je bitrate několikanásobný a já to při sledování bezpečně poznám (https://www.tutorialguidacomefare.com/t ... es-youtube).

Co se týká hraní, tak v herním režimu je deaktivováno True motion, ale žádné artefakty jsem nezaznamenal, lagy taky ne. COD WWII nebo GTA 5 se mi tak hraje úplně v pohodě a jsem v tom stejně špatný jako na staré TV :-).

Pro majitele OLED doporučuju seriál American Gods, který je ve 4K bez HDR a jeden díl má kolem 10 - 20 GB (H264), bitrate vyleze i na 100Mb :-). Jestli to zvládne přehrát přímo TV netuším, když tam ale nejde plynule ani menu, tak asi ne :-))))).
Moff
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Radoo 17. 3. 2018 14:51

Toto jsem si v obchodě pustil, než jsem telku objednal. O šednutí celoplošné bílé jsem tudíž věděl. Ruku na srdce, kdy k takové situaci ve filmech/vysílání dochází ?
https://www.youtube.com/watch?v=tPdLZ9g0l28
Tady si můžete udělat také představu, jak se ABL na TV chová.
https://www.youtube.com/watch?v=mFxOzwwRBuo
Proti "dýchání" local dimmingu u LCD LED TV to je na OLED zlatý.

K předchozímu příspěvku dodám, že používám 4k SAT receiver. Občas jen zkusím pustit 4k vysílání UHD1 by ASTRA, Fashion 4k, Pearl TV apod. Sat přijímač to downscaluje na FHD a výsledkem je pěkné pokoukáníčko co do kvality, takže i na 4k jsem připraven. No ale až nic jiného na satelitu nebude, než 4k, tak to už bude na trhu 8k holografická TV. 8-P
Radoo
Junior

Odeslat příspěvekod Radoo 17. 3. 2018 21:39

Tady je něco o tom, jak vypadá WebOS 2 pro představu jak to funguje. Je fakt, že po zapnutí TV se to trochu probírá, ale pak bych řek že to jde. To jen pro představu pro zájemce.
https://www.youtube.com/watch?v=f1D-6TaDIvA
Radoo
Junior

Odeslat příspěvekod slobodny_odklon 17. 3. 2018 22:25

Zdravím,
ako je na tom táto telka v porovnaní so Samsung UE55MU8002? Ktorá sa viac oplatí v prípade podobnej ceny?
Vďaka.
slobodny_odklon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Radoo 18. 3. 2018 08:22

Píšou: Stačí jediný pohled a zjistíte, že nic lepšího jste nikdy neviděli.
A nebo: Tento televizor s technologií HDR1000/Extreme vykreslí obraz v takové kvalitě, že už na jinou obrazovku ani nepohlédnete.
Tak asi dobrý ne ?
A teď vážně, jdou porovnat jabka s hruškama, co je lepší ?
Odlišné technologie, funkce, zobrazovač, ovládání, každému vyhoví víc něco jiného.
Radoo
Junior

Odeslat příspěvekod Radoo 19. 3. 2018 20:57

Asi jsem objevil snímek, kde se tato OLED opravdu předvede co umí.
Hlavně to je tím, že je to animák. pracuje s nereálným podáním kontrastů a pracuje s barvami, jak to jen jde na max.
Madagaskar3 (1080p, 10GB)
Chrochtám blahem, bye bye LCD.
Radoo
Junior

Odeslat příspěvekod Tielk 19. 3. 2018 21:38

Tak hadej co je oled a co lcd?
Průměrná kvalita HDR (více - lepší, max - 10 000 cd / m2) 615cd / m2
Průměrná kvalita HDR (více - lepší, max - 10 000 cd / m2) 1 090 cd / m 2
Průměrná kvalita HDR (více - lepší, max - 10 000 cd / m2) 665cd / m2
Tielk
Junior

Odeslat příspěvekod Radoo 19. 3. 2018 22:49

b je správně ...
Radoo
Junior

Odeslat příspěvekod Tielk 19. 3. 2018 22:56

b- je lcd sony 55 xe 9305.Tak bych s tim bay bay lcd jeste chvili pockal.
Tielk
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 20. 3. 2018 08:34

Sami osebe su to o nicom nevypovedajuce udaje. Oled ma totizto lepsiu ciernu, prechody, gradaciu farieb, lepsiu pracu s podsvietenim. Tak v reale moze byt ten z HDR zazitok u oled lepsi.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod Moff 20. 3. 2018 10:08

Kde berete tu jistotu, že HDR nedopadne stejně jako 3D a prohnuté TV? Kvalita HDR určuje celkovou kvalitu panelu?

Normální člověk HDR vůbec nepotřebuje ke sledování TV. LCD je prověřená technologie, která ale skončí v low endu dříve či později, protože je zastaralá :-).
Moff
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Marek71 20. 3. 2018 10:56

K sledovanie TV vysielania momentálne HDR naozaj nepotrebuješ, TV stanice totiž v HDR nevysielajú. Ale inak je HDR podpoované u Playstation a takisto u nových BD a samozrejme u ich "neoficiálnych ripoch". Dnes ak vyjde filmová novinka, tak je dosť veľká šanca, že bude v HDR. Toľko k obsahu. A otázka, či to potrebuješ? To si každý zhodnotí sám, ak uvidí nejaký film, ktorý túto technológiu vie dobre využiť. Za mňa... HDR ano.

A nové OLED TV HDR podporujú, pokiaľ sa nemýlim, nie? To len tá stará OLED LG full HD podporu HDR nemá. Takže otázke nie je, či vziať LCD spodporou HDR alebo OLED bez HDR. Otázka je, či priplatiť cca. 15 tisíc za rozdiel LCD vs. OLED - obe s podporou HDR.
Marek71
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 20. 3. 2018 14:17

Moff píše:Kde berete tu jistotu, že HDR nedopadne stejně jako 3D a prohnuté TV? Kvalita HDR určuje celkovou kvalitu panelu?

Pretoze to ma realne viditelny obrazovy prinos, ktory nie je podmieneny pouzivanim nepohodlneho prislusenstva (okuliare). Tak je ovela vacsi predpoklad, ze to neskonci rovnako.

A ano, kvalita HDR urcuje kvalitu panelu, resp. obrazu. Tam plati priama umera. Na zlom paneli/TV dobre HDR mat nebudes.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod Moff 20. 3. 2018 14:17

Podporu 3D měla nedávno snad každá běžná TV, každý BR disk a RIPů habaděj a teď to nikomu nechybí :-). Píšeš to správně, musí s tím umět pracovat při vytváření obsahu. U her není problém, do filmových scén, když už se to hodí, musí to umět udělat. V pornu je to k ničemu. Pak taky musí být ta správná TV, aby jsi ten efekt vůbec viděl. Když bude mít každá TV kvalitní 12bit panel, tak je to rozhodně přínosnější, než mít doma TV s vypalujícími tisíci nity oční sítnici, když na to večer koukám, protože odpoledne mi je ten efekt k ničemu :-))).

Ta "stará" OLED by to i uměla, kdyby to ve FW zapnuli.
Moff
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Radoo 20. 3. 2018 19:19

Tielk píše:b- je lcd sony 55 xe 9305.Tak bych s tim bay bay lcd jeste chvili pockal.

Já LCD nezatracuji, myslím že v matném provedení (to se už bohužel nedělá) a díky síle podsvícení je na koukání za slunečného dne v pokoji bez zatemnění nejlepší řešení.
např tady https://www.anandtech.com/show/12270/so ... -luminance Sony plánuje vypálit oči uživatelů výkonem 10k nitů neboli kcd/m2
No není to fajn ? Lidé si telku budou moci vzít na slunečnou pláž :tleskani
Ale s kvalitou obrazového podání tento parametr opravdu nesouvisí. :idea:
Radoo
Junior

Odeslat příspěvekod Moff 20. 3. 2018 19:56

Presne tak, dobre HDR ukazuje pouze to, jak je LCD podsviceno, pripadne dalsi pridane technologie. To bude zase nesmyslne honeni za nitama, ktere nema smysl a nikdo to nebude pouzivat.

Kdyz prijde bezny Franta do prodejny, obdivuje na te uzasne 4k HDR TV ve skutecnosti to, ze je ta TV 10bitova, ze je tam pripravene pekne barevne demo s vysokym bitratem a ze je to tak hezky ostre, protoze od toho stoji metr, rozhodne tam neobdivuje HDR :-D. To je totiz ten rozdil v obraze, kdyz doma prozatim kouka na 8bitovou TV a Ulici v DVBT s nizkym bitratem.
Moff
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 20. 3. 2018 20:54

Radoo píše:Ale s kvalitou obrazového podání tento parametr opravdu nesouvisí. :idea:

:oboze To su nezmysly. Jasne že suvisi.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod Radoo 20. 3. 2018 21:53

Tak třeba tady se dozvíš, co je jas a kdy vysoký jas oceníš. Třeba hlavně při sledování displaye na sluníčku :) https://mobilizujeme.cz/clanky/co-dela-dobry-displej-dobrym-displejem-vedecke-okenko
proto mít na telce jas tisíce nitů, je zaprvé o oči a za druhé nepodstatné v domácích podmínkách. Důležité je to ale pro marketing - nejvíc = lepší. V přesvětleném obchodě jedna TV jako druhá a mezi nimi jedna telka září nejvíce - to bude ta pravá, tak prodává marketing.
Důležité je, nenechat se balamutit marketingem a soustředit se na podstatné parametry, které v domácích podmínkách mají opodstatnění.
Kontrast, barevný gamut, barvy, pozorovací úhly - tam "víc" dává smysl.
Budoucnost bude patrně v microLED display, ale to si zase deset let počkáme.
Totiž když jsem kupoval první LCD TV, deklarovali, že OLED bude dostupná do tří let a trvalo to asi 12. Tak funguje marketing. Již splacený vývoj nabízet v různých modifikacích pokud možno co nejdéle. Viz cesta LCD a jeho nepřeberné množství různých inovativních typů podsvícení, nesmyslného zvyšování jasu i rozlišení.
Radoo
Junior

Odeslat příspěvekod kvok 21. 3. 2018 00:18

Pro toho, kdo se chce dívat na HDR obsah, samozřejmě maximální jas důležitý je (ne výhradně, samozřejmě ještě další faktory, především kvalita lokálního stmívání). Maximálním jasem TV nesvítí pořád a nesvítí jím po celé ploše.
Radoo píše:Tak funguje marketing. Již splacený vývoj nabízet v různých modifikacích pokud možno co nejdéle.

A co takhle varianta, že byl vývoj OLED prostě náročný?
kvok
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 21. 3. 2018 07:55

Radoo píše:Tak třeba tady se dozvíš, co je jas a kdy vysoký jas oceníš. Třeba hlavně při sledování displaye na sluníčku :) https://mobilizujeme.cz/clanky/co-dela-dobry-displej-dobrym-displejem-vedecke-okenko
proto mít na telce jas tisíce nitů, je zaprvé o oči a za druhé nepodstatné v domácích podmínkách.
To je presne pripad ked s tym ocividne nemas skusenost, ale vies ze je to "o oci" a ze je to "nepodstatne". A hlavne ani ocividne nemas sajnu o com to vlastne je. Zmysel je uplne inde.
A ked uz o tom nic neviem, tak si aspon o tom nieco relevantne precitam. Ten clanok co si tu postol ma vypovedat o com?
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod Moff 21. 3. 2018 09:42

Koukám, kolik lidí tady těm technologiím ve své podstatě vůbec nerozumí a věří reklamním letákům, nebo přepsaným tiskovkám, případně nepřesně napsaným článkům.
Moff
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 21. 3. 2018 11:58

Ved prave...
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod Moff 21. 3. 2018 13:30

Vzhledem k tomu, že je to směrováno hlavně na tebe, tak jsem rád, že jsi tak sebekritický a poznáváš se :-).
Moff
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 21. 3. 2018 13:39

Nie, nepoznavam sa. Ja totiz narozdiel od vas mam aj niekolkonasobnu skusenost. Plus viem o com ta technologia je, o com si vy ani nieste ocividne schopni nic nastudovat. A nie, nehovorim o marketingovych kecoch vyrobcov.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod spyko 21. 3. 2018 15:24

Ty hádky jsou zbytečné,mě víc zajímá jako laika jedno-obraz pro moje,max oči v rodině,přece se na tv nebude denně dívat soused,nebo půlka hospody,proto nechápu -kdo se dívá na tv v plné palbě slunce,přece existují závěsy a žaluzie,o umístění tv naproti oknu ani nemluvě-to jsou dle mě základy,dale je jasné že OLED vyhraje,LCD už žije moc dlouho z podstaty-nebo příjde něco uplně nového-Giggs má recht!
spyko
Junior

Odeslat příspěvekod Radoo 21. 3. 2018 19:17

Dnes jsem omrknul hodně drahou QLED LCD. Překvapila, jak má zepředu pěkný obrázek, i černou, ale trochu pod úhlem černá zešedla. Jas fajn.
Radoo
Junior

Odeslat příspěvekod Marek71 21. 3. 2018 20:50

Tu je pekný pokec o tom, čo je HDR (hlavne Dolby Vision) a ako prispieva ku kvalite obrazu:
https://www.blu-space.cz/single-post/co ... vision-hdr

Komu se nechce čítať, tak jedna myšlienka, ktorá ma zaujala:

Důležitost Dolby Vision tkví ve dvou věcech. Jelikož se jedná o uzavřené a tvrdě kontrolované prostředí s ohromným potenciálem, tvůrci se na něho obracejí s vidinou ultimátní prezentace. Divák se pak může spolehnout na to, že ona prezentace proběhne tak, jak má, aniž by musel zvát profesionála ke kalibraci televizoru. A hlavně, co se snažím opakovat stále dokola, HDR, nikoli vyšší rozlišení, je hlavní devizou Ultra HD. Lidský vizuální systém je postaven na percepci kontrastů. Co je kontrastnější, to nám přijde ostřejší a detailněji vykreslené. Množství pixelů je sice prima, ale jelikož se pohybujeme v absurdních hodnotách, které pod úhlopříčku o pětašedesáti palcích téměř nemají smysl, důležitější je kvalita oněch pixelů. A tu stanovuje HDR díky širšímu barevnému spektru a většímu jasovému rozsahu. Přidejte do hry dynamická metadata a kontrolované prostředí Dolby Vision a máte prémiový zážitek.
Marek71
Junior

Odeslat příspěvekod majkom 21. 3. 2018 23:30

K teme, dilemu mezi full hd oled a hdr 4k led som vyriesil kupou 4k hdr oled:) no ale nekup 55b7v za 34 tisic:)
majkom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod lunge 22. 3. 2018 16:43

Kde jsi koupil B7 za 34000,-?
lunge
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Moff 22. 3. 2018 16:57

majkom: gratuluju a jaká je? :-D

Marek71: článek napsan sice čtivě, nicméně nepřesně :-D

HDR nemá s širokým barevným spektrem (WCG) nic společného, ale díky 10bit panelům opravdové HDR může existovat. HDR u TV znamená akorát to, že TV dokáže zobrazovat různé úrovně jasu v dané scéně, dle kvality podsvícení panelu, případně dle fyzických možností u OLED.

Marketingové označení UHD jasně specifikuje co TV musí umět:

Rozlišení 3 840 x 2 160
Barevná hloubka minimálně 10bit
Barevný rozsah BT.2020 (WCG)
HDR (dle SMPTE ST2084 EOTF)

HDR je tedy "zbytečnost" (pouze na efekt) a ke kvalitě obrazu přispívá to, že se přechází na minimálně 10bit panely, které jsou alespoň z části schopné zobrazit WCG.
Moff
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ondrej.n 22. 3. 2018 18:56

lunge píše:Kde jsi koupil B7 za 34000,-?

To zas bude bez dýpíejč né?
ondrej.n
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 22. 3. 2018 19:41

Moff v některých chvílích přemýšlím, zda si děláš srandu, nebo to myslíš vážně. Viděl jsi vůbec někdy TV, která má HDR, tedy skutečné HDR a stejnou scénu sis porovnal na TV, která HDR neumí?

HDR je vysoký dynamický rozsah obrazu, pokud se tedy nepletu, který - když vše funguje jak má, je schopen vyzářit v adekvátních scénách více „světla“. Toto mu někteří vytýkají se slovy, že nepotřebují koukat na telku, kde slunce září tak, že jim to vypálí díru do hlavy. Pravdou je, že některé záležitosti v tomto směru nemusím ani já. Z druhé strany - HDR umí prokreslit stíny a polostíny, takže tam vidíš objekty, které u běžného neHDR signálu nevidíš, či zaznamenáš pouze okrajově.

A to, co popisuješ, je specifikace UHD Premium...
MgX píše:Zde v článku si můžete trochu více počíst o nové normě - UltraHD Premium.

Požadavky jsou:
-Rozlišení obrazu: 3840 x 2160
-Barevná hloubka: minimálně 10-bit
-Barvy: dle specifikace BT.2020
-HDR (High Dynamic Range): SMPTE ST2084 EOTF
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod majkom 22. 3. 2018 20:21

Okay mal za 40k a k tomu slevu 15%, jiz ji maj bez te slevy.
majkom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Moff 22. 3. 2018 22:37

Koukám, že se přišla ztrapnit už i hlavní máma místního mimibazaru a je taky úplně offtopic, nebo ty snad maš LG 55EG9A7V?

Já na své LG 55EG9A7V při správném nastavení a zdroji žádný problém s prokreslním stínů nemám, ty na své LG 55EG9A7V máš nějaké problémy? Nebo mi prosím pěkně udej zdroj, konkrétní čas, kde se problém vyskytuje a já ti snad pomůžu s nastavením. Rád bych viděl tu konkrétní scénu, kdy ti splívají stíny a zkusil si to pustit na své TV. Musím nutně vidět o jaké detaily díky absenci HDR přicházím.

Ano jsem vinen, úplně jsi mě nachytal v nedbalkách, nedopsal jsem premium. Což nic nemění na faktu, že HDR není automaticky WCG, což si tu všichni myslí a ještě udávají zdroje, kde je to taky špatně uvedeno.

Ještě mě zajímá po tolika letech kdy je HDR v TV, co je to to správné skutečné HDR podle hlavní mámy? A kolik to skutečné HDR stojí, po tolika letech na trhu? Konkrétní TV, která má to správně HDR známe? To předtím bylo nějaké vedlejší HDR, ale za v tu dobu prémiovou cenu? Takže předtím to byl marketing a nyní není, když už máme skutečné a pravé HDR?

Je tu i někdo, kdo tu věc na krku používá?
Moff
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 22. 3. 2018 23:02

Nemyslím, že bych Tě ve svém příspěvku urážel. Ty se o to ve svém zcela evidentně snažíš. A mám ten pocit, že nejsem první. Mimochodem urážíš i fórum a jeho uživatele. Byl bych rád, abys diskutoval s odstupem a nebo nediskutoval vůbec. Nikdo Tě na „mimibazar“ nezval a nikdo Tě zde ani nedrží.

Nebudu s Tebou v tomto tónu diskutovat. Je to ztráta času, protože Ty, ač uděláš chybu, okamžitě ji zlehčíš. Jak typické pro drsné vševědoucí chlapáky Tvého typu. Namísto rozumné diskuze a ujasnění si, kdo co chtěl napsat a jak to myslel - urážky. Vrať se prosím tam, odkud jsi přišel.

Děkuji.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod Moff 22. 3. 2018 23:24

Díky, že jsi mi vůbec neodpověděl na mé otázky. Jelikož evidentně vůbec netušíš o čem si sám psal, ani nemáš žádné argumenty, tak jako další místní uživatelé. Já si tu s ničím rozhodně nezačal a nevím kam bych měl chodit. Tvé pocity, jestli jsem tě urazil nebo ne, mají být co? Ty tady rozhoduješ co je urážka a jak kdo co myslel? Ty maš patent na rozpoznání urážky? Ty jsi holka, že se urážíš? Já když udělám chybu ta jí nesmím zlehčovat? Ty když uděláš chybu, tak mi raději ani nedpovíš :-D.

Proč mi vůbec tykáš, když už chceš být tak důležitý? Svoboda slova, to neznáš?

Fakt mě zajímá, kde konkrétně máš problém na své TV s HDR, když vypneš HDR, že vidíš špatné stíny a polostíny. taky od tebe chci vysvětlit to s tím pravým HDR a nepravým HDR?

Děkuji
Moff
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 22. 3. 2018 23:35

Už jsem příliš starý na to, abych diskutoval s internetovými „hrdiny“ Tvého typu. On je ten čas totiž celkem drahý a nemám potřebu ho věnovat každému. Dnes už ne.

Svoboda slova končí tam, kde začíná svoboda jiného, respektive kde začne tato pomyslná svoboda kolidovat s pravidly slušnosti, s pravidly diskuzního fóra, či dokonce zákony.

A mimochodem, kdybys reagoval normálně, možná jsi přišel na to, co jsem příspěvkem myslel. No a nakonec bys objevil to, že v některých věcech se teoreticky shodneme. Ovšem potřeba dominovat a ukázat „ramínka“ byla silnější, tak se v tom plácej sám.

S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod Yamer 22. 3. 2018 23:51

Jakkoli mi prisla A7V super, tak pokud nekdo moc nesledujete ceny, upozornil bych na telky se slusnym HDR - B7V OLED a taky XE9305 LED - jsou ted za 40t, mozna nekde budou i za mene.
Yamer
Junior

Odeslat příspěvekod stormborec 23. 3. 2018 18:13

Ono specifikace HDR pro OLED je poněkud jiná než pro LCD.
U OLEDu se počítá s nižším max. jasem ale lepší černou, zatímco LCD musí splňovat vyšší max. jas.
Každopádně já také nejsem příznivcem nějakých extra vypalovaček - na LCDčku mám podsvícení snížený asi tak na 5 %.
stormborec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Radoo 24. 3. 2018 08:20

... no, jen bych chtěl podotknout, že je to vlákno hlavně o FullHD OLED LG 55EG9A7V a ne o technologiích, které tato TV vůbec nemá, jako je HDR ultra extra, UHD, 4k, Dolby Vision atp :roll:
Takže asi ideálně zdroj informací od těch co ji mají těm, co by ji třeba chtěli mít a co se jinde nedočtou.
Radoo
Junior

Odeslat příspěvekod nuchtala 24. 3. 2018 17:06

Zdravím, uvítal bych tipy na nastavení obrazu. Jak to máte?
Obraz je super, jsem maximálně spokojený. Zatím jsem zkusil nastavení podle dtestu a Radooa. Díky.
nuchtala
Junior

Odeslat příspěvekod Radoo 27. 3. 2018 21:22

Jakou máte verzi firmware ofic. distribuce ? Já 4.5.75 a update se nenabízí.
Zajímalo by mne, jestli ještě něco LG chystá doplnit, vylepšit, když je to model 2017, ale starší OS WebOS 2.2.

Také by mě zajímalo jak je to s LG store ? Na Německých stránkách nabízí např. Spotify, ale pokud se registrujete, tak to systém pozná že jste v ČR a zahlásí chybu.
Radoo
Junior

Odeslat příspěvekod nuchtala 28. 3. 2018 05:21

Já mám 4.5.90.Spotify jsem nezkoušel.
nuchtala
Junior

Odeslat příspěvekod Radoo 28. 3. 2018 05:47

A je tam nějaká změna v něčem, oproti stavu předtím ?
Radoo
Junior

Odeslat příspěvekod nuchtala 28. 3. 2018 08:10

Netuším. TV jsem koupil a byla tam verze tady ta.
nuchtala
Junior

Odeslat příspěvekod Radoo 28. 3. 2018 14:07

Patrně ji nemáš z CZ distribuce. Na LG podpoře mi napsali "Na našem televizoru co máme k dispozici na testování máme stejný software 04.05.75 a Tv nevyhledá žádný dostupný software, takže tento software musí být nejaktuálnější. Pokud má Váš kolega stejný model TV, může to být způsobeno tím, že je televizor z jiné distribuce. Bohužel informace, zda tato aktualizace bude dostupná i pro televizory z české distribuce a co aktualizace mění."
Radoo
Junior

Odeslat příspěvekod nuchtala 28. 3. 2018 15:07

Tak to nevím. Kupované v Okay.
nuchtala
Junior

Odeslat příspěvekod eevil 28. 3. 2018 16:49

Taky mám 04.05.90,kupované v Datartu.
eevil
Junior

Odeslat příspěvekod Radoo 28. 3. 2018 18:43

Na podpoře tvrdí, že vyšší česká verze než je 04.05.75 není. Asi jsem jim zamotal hlavu. Vyšší nemají prý ani servisáci. Zajímalo by mne, co tím upgradem vlastně vyřešili... já ji mám z Mall
Radoo
Junior

Odeslat příspěvekod nuchtala 28. 3. 2018 20:51

Radoo :a verzi webOS 2.2.0-161 máš stejnou?
nuchtala
Junior

Odeslat příspěvekod Radoo 29. 3. 2018 19:01

mám 2.2.0-158 beehive-biscayne
Radoo
Junior

Odeslat příspěvekod Radoo 29. 3. 2018 21:02

Tady se vyjadřují celkem fundovaně : http://www.hifi-forum.de/viewthread-312-379-4.html
Radoo
Junior

Odeslat příspěvekod fantozzi99 29. 3. 2018 21:54

A co je prosim vysledek, nemecky nerozumim :-)
fantozzi99
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 30. 3. 2018 06:21

Google translate ti nefunguje?
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod Radoo 30. 3. 2018 08:02

zkus tak https://translate.google.cz/translate?s ... edit-text=
Také mají co krám, jiný firmware a dokonce i starší. Je tam hodně zajímavých informací.

Jinak HD ČT v DVB-T2 HEVC co včera celoplošně spustili je funkční. Logo ČRa "ověřeno" nelhalo :)
Vysílají v 1080 progressive !
Na satelitu je jen 1080 interlaced.
Radoo
Junior

Odeslat příspěvekod ondrej.n 4. 4. 2018 07:16

Musím tedy říct, že žádný rozdíl mezi 1090i a 1080p nepozoruji..
ondrej.n
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 4. 4. 2018 10:33

Cisto teoreticka otazka...
Keby som predsa kupil tento OLED A7 a chcel by som vyuzivat externe zvukove zariadenie , ktoreho zvuk by som chcel ovladat DO od TV.
Je to mozne?...Ak ano, ako? Nechcem receiver.
(TV ma HDMI ARC, Opticky zvuk vystup....a myslim Bluethoot(nevem ci pouzitelny na nieco))
bylinnycaj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Viktor69 4. 4. 2018 11:08

Ano, cokoliv, co ma HDMI vstup s CEC by to melo zvladat. Takze nektere soundbary nebo nektere aktivni reprosoustavy (napr. Teufel Ultima 40 Active). Nevim jak LG, ale TV Samsung umi ovladat i zvuk zarizeni pripojenych pres BT a u nekterych i optikou.
Viktor69
Junior

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 4. 4. 2018 11:30

S tym HDMI ARC (CEC) = to mi vobec neni jasne a nedava mi to zmysel.
Nechcem dalsiu externu krabicku (RECIEVER)...,ani nic podobne).
Chcem len vylepsit zvuk TV tj. pridat externe REPRODUKTORI a OVLADAT ich DO od TV.
(jeden ovladac )

Ten BT = to by mi dava zmysel.
Proste LG TV cez BT sparovat s externym ZDROJOM ZVUKU (REPRAKY)...a ovladat to DO od TV.
Ktovie ci by to fungovalo..ako "sparovanie a ovladanie":
npr: s tymito BT reproduktormi.
https://reprosustavy-a-reproduktory.heu ... -wireless/
bylinnycaj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Viktor69 4. 4. 2018 11:41

Vsak ano, nektere AKTIVNI reprosoustavy, tedy se zabudovanym zesilovacem, maji HDMI vstup, pres ktery pomoci protokolu CEC umi TV ovladat hlasitost. Prakticky vim jen o dvou, predpokladam, ze jich bude vic, ale urcite ne prilis. S BT pripojenim BT repro je u toho Samsungu hrozne otravne, ze se musi pripojovat rucne po kazdem zapnuti TV. A co se tyce pripojeni optikou, to se tyka jen vybranych znacek, ktere ma Samsung v seznamu.
Viktor69
Junior

Odeslat příspěvekod Radoo 4. 4. 2018 12:16

ondrej.n píše:Musím tedy říct, že žádný rozdíl mezi 1090i a 1080p nepozoruji..

Já také ne, spíš bych řekl, že je to pořád lepší ze SAT 1080i, ale to bude asi také tím datovým tokem :D
Radoo
Junior

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 4. 4. 2018 13:58

Viktor69 píše:Vsak ano, nektere AKTIVNI reprosoustavy, tedy se zabudovanym zesilovacem, maji HDMI vstup, pres ktery pomoci protokolu CEC umi TV ovladat hlasitost. Prakticky vim jen o dvou, predpokladam, ze jich bude vic, ale urcite ne prilis.

Len na ujasnenie ohladom HDMI ARC alebo CEC:
1_TV HDMI 1 video vstup = pripojeny DVB-S2 STB.
2_TV USB = HDD pripojeny (chcem kukat film).
3_TV HDMI 2 ARC (CEC) (video vstup /audio vystup) = tam pripojim aktivne repro, ktore maju HDMI vstup.
Otazka:
1,Ked budem kukat satelit (signal do HDMI1 vstup), ostane aktivny (priepustny von) aj HDMI2 ARC (CEC) vystup do REPRO?
2,Ked budem kukat film cez USB HDD, ostane aktivny(priepustny) aj HDMI2 ARC (CEC) vystup do REPRO?

Sorka za "mozno" priblble otazky...nejaky obkec som nasiel, len nemam s tym skusenost, preto sa pytam
http://helpguide.sony.net/mig/Z003793O1 ... 37186.html

Viktor dik. To s tym BT a stale novym parovanim (po ON/OFF) mi uslo.
bylinnycaj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Viktor69 4. 4. 2018 15:14

Len na ujasnenie ohladom HDMI ARC alebo CEC:
1_TV HDMI 1 video vstup = pripojeny DVB-S2 STB.
2_TV USB = HDD pripojeny (chcem kukat film).
3_TV HDMI 2 ARC (CEC) (video vstup /audio vystup) = tam pripojim aktivne repro, ktore maju HDMI vstup.
Otazka:
1,Ked budem kukat satelit (signal do HDMI1 vstup), ostane aktivny (priepustny von) aj HDMI2 ARC (CEC) vystup do REPRO?
2,Ked budem kukat film cez USB HDD, ostane aktivny(priepustny) aj HDMI2 ARC (CEC) vystup do REPRO?

Muzu odpovedet jen ze zkusenosti s TV Panasonic a Samsung a AV receivery Denon a Sony - tam to tak funguje. Tedy do HDMI3 zapojen Chromecast, do HDMI2 (ARC) receiver a zvuk z nej do receiveru jde. Taktez jde do receiveru zvuk z videa z USB disku pripojeneho do USB portu TV.
Viktor69
Junior

Odeslat příspěvekod C.I.S.I. 4. 4. 2018 15:22

Je to jednoduche, audio zarizeni zapojis HDMI ARC a pak to funguje v kooperaci s jakymkoliv jinym outputem. Kdyz chces zvuk pres napr. soundbar, zapnes ho a jedes (jinak jede zvuk pres TV).
C.I.S.I.
Junior

Odeslat příspěvekod Seidl 11. 4. 2018 15:51

Dobrý den, zakoupil jsem tuto TV. Stále jsem ve fázi nastavování a rád bych se zeptal jaký je rozdíl v nastavení velikosti obrazu: pouze skenování x originální? Děkuji.
Seidl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Radoo 11. 4. 2018 20:35

Scanování se nabízí jen u externích zdrojů via HDMI a vpodstatě tv zobrazuje každý bod přesně tak, jak jej zařízení posílá do TV. Tzn. nic neroztahuje, nepřepočítává a je to ideální nastavení.
Radoo
Junior

Odeslat příspěvekod Seidl 12. 4. 2018 22:49

Díky za odpověď.
Seidl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Radoo 13. 4. 2018 08:21

Jen pro další potenciální kupce bych OLED TV bych jen zdůraznil
- jako zobrazovač videa bezkonkurenční
- k PC a statické grafice nedoporučuji, kupte si LCD
Každá technologie má své plus i minus, nic není dokonalé a vždy jde o kompromis a způsob využití
Radoo
Junior

Odeslat příspěvekod spyko 16. 4. 2018 17:16

Chlapci,přišel šok,moje milovaná plazma panas.50st60 asi odchází do věčných lovišť,2x za den z ničeho nic zhasl obraz,pomohl restart ze zásuvky,proto dopředu potřebuji vědět-je ta HD oled aspoň vyrovnaná obrazově s tou plazmou?,LCD nechci,UHD,4K,HDR nepotřebuji-UPC HD mi stačí,doplním polskou pozemkou,stahuji max.taky hd,nedám za tv 50hadrů,ale do 30 se vlezu,bohužel panasonic má cenu oled někde ve vesmíru,LG jsem proklel až do zapad.německa-a nakonec mi nic jiného nezbude,zatím se modlím-děkuji za pomoc!
spyko
Junior

Odeslat příspěvekod eevil 16. 4. 2018 19:41

Budeš spokojenej...když ne, vrátíš do 14ti dnů.
eevil
Junior

Odeslat příspěvekod Snakes. 16. 4. 2018 21:57

Zdravim TV jsem koupil v sobotu a byl nadšen z obrazu až do teď kdy se zničeho nic objevil pruh přes obrazovku. opravdu kvalita LG >:-( . Máte někdo podobnou zkušenost? co stím?

IMG_20180416_212431.jpg

IMG_20180416_212355.jpg
Snakes.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod C.I.S.I. 16. 4. 2018 22:01

Muze se stat. Vratit ;)
C.I.S.I.
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 17. 4. 2018 17:32

Snakes. ono to není jen o kvalitě, ale dosti často taky o přepravě a skladování. Bohužel nikdy nevidíš, jak se k tomu kdo kde choval. Osobně jsem viděl pracovníka prodejny, který TV zabalenou v krabici vedl jednou rukou, přičemž ten zadek skákal sám po schodech. Abych byl korektní - netuším, jestli uvnitř byl nový plně funkční televizor, nebo telka na reklamaci.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod Radoo 17. 4. 2018 19:25

To jsem chtěl říct. Ty OLEDky jsou hodně tenké a jak se s nima cvičí, tak to musí odejít. Taky mi přepravce předváděl, jak to s krabicí "umí". Jestli v tom je něco za 30, nebo za 50 neřeší :)
Radoo
Junior

Odeslat příspěvekod nuchtala 18. 4. 2018 09:27

Spyko: Já ji mám pouze na TV vysílání a filmy (koncerty) z disku. A obraz je nádhera. Ber ji, budeš spokojený. Vyčkej na akci, až bude zase za 25k.
nuchtala
Junior

Odeslat příspěvekod spyko 19. 4. 2018 06:56

Nuchtala,děkuji,je dobře,že plazma zatím drží-až na ten předevčerejší dvounásobný amok,ani nevím čím to bylo,pravdou je ,že jede minim.16-18h,i tak jsem ten lg oled proklepnul,v krajní nouzi bych ho musel vzít,jediné co mi vadí je ovládání LG,oproti panasonicu je uplně mimo-pokud je jen trochu podobné lcd od lg!
spyko
Junior

Odeslat příspěvekod Snakes. 19. 4. 2018 14:36

Máte někdo zkušenost s vracením vadné TV?
řekli mě ať si to reklamuju u LG. já na to že nebudu reklamovat tv po 2 dnech použivání a že chci odstoupit od smlouvy nato oni že to stejně pošlou do servisu LG jestli jsem to nezpůsobil já. sami píšete o kvalitě převozu tak jak je to potom s dokazováním kdo co způsobil
Snakes.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod C.I.S.I. 19. 4. 2018 15:13

U koho si to koupil btw?
C.I.S.I.
Junior

Odeslat příspěvekod Snakes. 19. 4. 2018 16:09

Koupeno v Okay
Snakes.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod leroj 19. 4. 2018 17:35

no bývalo to tak, že vrátit zboží bylo možné bez udání důvodu a ne z důvodu závady - na to je záruční lhůta a servis
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fantozzi99 20. 4. 2018 11:14

Mam dotaz na majitele teto TV kteri pouzivaji funkci Timeshift (proste pauzu pri zivem vysilani). Kdyz dam pauzu, tak se TV sama VZDY spusti po 1 minute. Predtim jsem tuto funkci pouzival na setboxu UPC a mohl jsem mit pauzu max. 1 hod.
Diky :-)
fantozzi99
Junior

Odeslat příspěvekod Radoo 20. 4. 2018 21:17

nuchtala píše:Spyko: Já ji mám pouze na TV vysílání a filmy (koncerty) z disku. A obraz je nádhera. Ber ji, budeš spokojený. Vyčkej na akci, až bude zase za 25k.

třeba teĎ na Patře ...
Radoo
Junior

Odeslat příspěvekod Marek71 21. 4. 2018 14:43

A je to CZ distribucia? Na ich webe v podmienkach reklamácie vidím, že je potreba reklamovať u nich - buď osobne alebo to k nim poslať. Ani zmienka o autorizovanom servise LG. To skor evokuje šedý dovoz a otázku, či to stojí za to.

Inak, Datart ju mám za 30, no... ale napr. teshop.cz je za 28 a to je CZ distr.
Marek71
Junior

Odeslat příspěvekod Radoo 21. 4. 2018 18:29

To mě nenapadlo, když jsem kupoval, kouknul jsem sem http://www.lg.com/cz/televizory/lg-55EG9A7V a tady jsou ofiko prodejci. Kupoval jsem u mall za 26,9
Ještě k tomu volím, aby to byla kamenná prodejna, tam to musí převzít. Mall to má, tak ok.
Radoo
Junior

Odeslat příspěvekod dockalacek 23. 4. 2018 10:41

Budu značně OT - pomáhal jsem vybírat ledničku, byly dvě kandidátky - LG a Beko. Bráchovi se designově víc líbilo LG, jeho přítelkyni Beko. LG bylo na netu za 10 795 korun, Beko za 12 900. V konkurenčním obchodě měli Beko za 10 939. Když jsem to řekl prodejci, sundal mi u Beka 2 000, a bylo tedy za 10 950 (+ pětiletá záruka). Proč nakonec Beko? Protože když jsem smlouval cenu, pán mi napsal tohle:

"Mohu Vám udělat cenu také cenu 10.950, LG nedoporučuji. Firma ukončila zastoupení v ČR. Do budoucna bude problém se servisem."

E-shop nebudu jmenovat, ale je dost známý a kvalitní, mohlo jít o poplašnou zprávu. Ale už před půl rokem jsem třeba na Emiminu četl, že má paní LG pračku, rozbila se jí a tři týdny čekala na náhradní díl. Nevím, jestli se to týká i černé techniky, dnes už LG vnímám jako kvalitní značku i v bílé technice, ale ještě před rokem bych si nic "bílého" od LG nekoupil, to samé Samsung - televize, mobily fajn, ale pračky a ledničky?

Přitom LG by mělo patřit v pračkách mezi ty lepší (spolehlivější).
Jsem propiskovej magor:-) Fantastic Four - já, Shitman, KineCZek a soap mactravish:-) Mám Eurocase 350W a nestydím se za to!:-) Chceš mít mysl veselou? Snídej housku s nutellou! Nepiji, nekouřím, jsem hebký, přítulný a v nouzi mě lze použít jako mop:-)
dockalacek
Moderátor

Odeslat příspěvekod Radoo 23. 4. 2018 12:18

No já mám třeba Samsung lednici a tam mě zaujalo, že mají 10 let záruku na invertorový motor, to samé u lednic a vím, že to má i LG. Spíš bych se bál Beka :-D
Radoo
Junior

Odeslat příspěvekod C.I.S.I. 23. 4. 2018 17:09

Mel bych na majitele prosim dotaz - kdyz bych si odmyslel, ze nebudu pouzivat vetsinu smart veci a vyuzival bych pro ne sviznejsi PS4 rozhrani (Netflix, HBO GO...)...jak moc zpomaleny je system, kdyz se pouziva vyhradne pro sledovani DVB-T? Tzn. prepinani programu, zapnuti TV, prepnuti vystupu. Jde mi jen o to, zda je to naprosto zanedbatelne a pomalost webOS 2.0 se projevuje az pri pouzivani smart aplikaci anebo bych se mel pripavit na pomalejsi odezvu i pri "beznem" pouzivani? Diky za pripadne zkusenosti!
C.I.S.I.
Junior

Odeslat příspěvekod eevil 23. 4. 2018 17:55

Pomalost WebOs se projevuje pouze při listování EPG, Smart věcí apod. Zapínání TV a přepínání programů je naprosto v pohodě.
eevil
Junior

Odeslat příspěvekod suunto11 23. 4. 2018 17:57

Zdravím. Mám internet 80Mbit, při sledování youtube v položce pro experty mi to ukazuje rychlost okolo 30ti.U samsungu ue55mu7042, kterého jsem zkoušel předtím to ukazovalo správně (až 85mbit).Je ta televize špatná? Díky
suunto11
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ondrej.n 26. 4. 2018 11:05

Myslím, že ne, mám 50Mbit lan a ukazuje mi kolem 20Mbit..
I když teď koukám už ukazuje 43Mbit..Tak nevím..
ondrej.n
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod suunto11 26. 4. 2018 14:15

Diky moc za odpověď. Sledoval jsem to pořádně a občas mi to vyjede max.na 45 Mbit.
suunto11
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod C.I.S.I. 3. 5. 2018 12:01

Tahle TV je ted v akci na LG shopu za 26k, coz je slusna cena (maji 10 % na vse)!

Rad bych se po par mesicich opet zeptal - hraje na teto TV nekdo na konzoli? Jak je s hranim spokojen? Predtim se nikdo moc neozval, tak snad uz tu mame vice uzivatelu se zkusenostmi ted :-)
C.I.S.I.
Junior

Odeslat příspěvekod Radoo 3. 5. 2018 16:50

No, pokud se tam nebude pouštět obraz, který má statické oblasti, tak to bude asi pěkný, ale jinak se ti tam obtisknou a může to působit rušivě do doby, než se přemáznou a nebo se TV vypne a znovu zapne. To asi záleží, co hraješ, ale u všech her jsou "budíky", skóre, munice, životy a tak ne ?
Radoo
Junior

Odeslat příspěvekod Rominho79 3. 5. 2018 16:53

Já hraju na Xbox One spíše sportovní hry a nemám k tomu jedinou výtku. Vše běží jak má. Co se týče televize, mám s ní jediný zásadní problém a to je rychlost načítání GUIDE,to je něco strašného aby se program načítal třeba 20 sekund, a pri dalsim spuštění GUIDE cekal znova,tentokrate "jen" 5-10 sekund. Předtím jsem měl Panasonic,takže tohle byl pro mě šok.
Rominho79
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod nuchtala 3. 5. 2018 20:07

To je divné. Mě se Guide poprvé načítá cca 6-7 sec. Další spuštění Guide už je okamžité.
nuchtala
Junior

Odeslat příspěvekod ondrej.n 4. 5. 2018 09:55

Nevíte někdo jakým způsobem, a jestli vůbec lze, nainstalovat do tv aplikaci eurosportplayer? Kvůli Giru, na čt sport nedávají..
ondrej.n
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fantozzi99 4. 5. 2018 16:26

Guide mi taky trva klidne tech 20s, ale vice mne rozciluje nahravani na HDD. Nikde jsem nenasel, kde se da nastavit s jakym predstihem a s jakym zpozdenim ma nahravat - uz mi par nahravek znicil tim, ze skoncil nahravani treba 10 minut pred koncem programu.
A jeste PAUZA - ta vydrzi jen 1 minutu a pak se program automaticky spusti a pokracuje, to si ani nestihnu odskocit :-)
fantozzi99
Junior

Odeslat příspěvekod Fifoun74 26. 5. 2018 09:42

Fifoun74
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jehned 29. 5. 2018 16:33

Já ji dnes objednal za použití bodů a slevy na CZC.CZ za 17 481.- to už je slušný na OLED, snad vydrží panel víc jak ty 2 roky... :/
jehned
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod maro2455 4. 6. 2018 10:58

Zdravím,
Prosím, jste schopni mi srovnat tuto LG 55EG9A7V s Samsung QE55Q7C - 138cm QE55Q7CAMTXXH ?
- neřeším prohnutou obrazovku
- jde mi o kvalitu obrazu - srovnání OLED a QLED
- jde mi o to, zda upscaling u Samsungu na 4K je výrazné zhoršení oproti LG s FHD
- jde mi o to, zda při porovnání těchto TV je u Samsungu HDR viditelné zlepšení
- je i u Samsungu opravdu panel 120Hz? 10bit?
- další srovnání obrazu funkcí? Jsem v zde pořád poměrně laik.
- zdroj bude hlavně tv programy z O2TV, PS4Pro, občas 4K film (ale zřídka), smart funkce občas youtube na pohádky pro děti.
- stojí dle Vašeho subjektivního názoru rozdíl 7 tisíc Kč za to investovat do Samsungu?
Díky.
maro2455
Junior

Odeslat příspěvekod SmokeMan 4. 6. 2018 11:47

do budoucna samsung, 100hz udajne ma, upscaling nedokazu zhodnotit, jeste jsem to nevidel, obrazove bude pri kvalitnim obsahu urcite moc fajn, ale oled je oled... kdo nevidel, neuveri, a ted nemyslim kukani v obchode, vecer doma to je uplne jinej level... zbytek ti urcite reknou kluci...
FX 8300@4,4GHz@1,4V, MSI 970 Gaming Pro Carbon :), R9-270X MSI Gaming, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, nejaky disky, nejaky chlazeni :)
SmokeMan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod maro2455 4. 6. 2018 21:25

Ale ten Samsung je QLED, coz chapu jako samsungacky typ OLED, kvalitativne stejny nebo i lepsi. Nebo se mylim? Resp. jak myslis ze OLED je OLED?
maro2455
Junior

Odeslat příspěvekod kvok 4. 6. 2018 22:13

QLED není nic jiného než obyčejné LCD, na které je nanesen filtr kvantových teček, který rozšiřuje barevný gamut. To samé nebo podobné používají i jiní výrobci u LCD, jen to neoznačují jako QLED (LG má třeba pro obdobnou technologii název NanoCell).
OLED obrazovka se skládá z pixelů, které jsou schopny svítit samy o sobě. To zajišťuje dokonalou černou a žádný blooming (světelný opar okolo jasných objektů). Také vyniká skvělými pozorovacími úhly.
LG A7 nicméně neumí HDR, Q7 ano (a na rozdíl od mnohých jiných LCD už jej umí opravdu, nejen na papíře). V podstatě libovolná 4K OLED by ti ale nabídla HDR lepší (možná s nižším jasem, ale s lepší černou a bez bloomingu). Ještě před týdnem měli na CZC Philips 55POS9002 za 36k, teď je nejlevnější o čem vím LG B7 za 40k.
kvok
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kutil71 4. 6. 2018 22:18

Dobrý den, na netu je dost článků, které se zabývají danou problematikou. Stačí zadat do vyhledávače. Např.

https://www.alza.cz/qled-vs-oled-tv
https://www.chip.cz/casopis-chip/02-201 ... ava-cerna/

Dle svých zkušeností, vypadá OLED při sledování v tmavé místnosti o něco lépe, což odpovídá hodnocením běžných uživatelů testu v Chipu.
Kutil71
Junior

Odeslat příspěvekod HybyCZ 5. 6. 2018 12:51

Stejně jako 'jehned' jsem objednal LG 55EG9A7V na CZC.cz za 17.481,- ... myslím si, že za ty prachy není o čem ;-)

-- 5. 6. 2018 12:59 --

Jen bych se znalejších chtěl zeptat, zda-li někde najdu návod, jak správně nastavit obraz. Po netu se jich válí spousta, ale na B7 a jiné, na A7 jsem bohužel nic nenašel :-/
HybyCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod maro2455 5. 6. 2018 13:54

Děkuji za vysvětlení a odkazy. Nyní vím že chci OLED TV.
Každopádně velkým strašákem pro mne je vypalování obrazu. Nedokážu totiž zajistit, aby při dohráni pořadu z o2tv (kdy se po dohráni zobrazí EPG menu), tak aby toto statické menu nebylo na tv i pár hodin v kuse (typický příklad - dětem je puštěná pohádka z minulého dne a po jejím dohrání zůstane tv běžet když nejsme doma). Existuje u této LG tv něco jako spořič? Nebo je vůbec nějaká možnost jak zamezit statickému obrazu, když zdroj signálu je externí (typu o2tv nebo např. PS4) ?
maro2455
Junior

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 5. 6. 2018 13:56

dotaz na redakciu:
Neuvazujete o teste 55EG9A7V?
(Myslim, ze dost ludi by zaujimalo ,ako je to u tohto TV s nastavenim farieb od vyroby...ktory rezim je najblizsie realite a popripade uviest veci, ktore paremetre treba +/- skorigovat pre optimalnejsie nastavenie. Ja viem, ze kus od kusu sa to moze lisit)
dik
bylinnycaj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 5. 6. 2018 13:58

maro2455 píše:. Existuje u této LG tv něco jako spořič? Nebo je vůbec nějaká možnost jak zamezit statickému obrazu, když zdroj signálu je externí (typu o2tv nebo např. PS4) ?
Setric obrazu aj ine veci obmedzujuce vypalenie tento TV samozrejme ma. Ostatne, nastuduj si to v manuali.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod Aerrie 5. 6. 2018 22:02

Také jsem objednal A7 za 17.481 kc. Moje plasma ma cca 5.5 let a za posledni tyden uz druhy svisly tenky pruh. Pridavam se k zadosti o test.
Aerrie
Junior

Odeslat příspěvekod Ferza 6. 6. 2018 10:33

Kde berete tolik czc bonus bodů? :D
Ferza
Junior

Odeslat příspěvekod maro2455 6. 6. 2018 10:49

Ryan Giggs píše:
maro2455 píše:. Existuje u této LG tv něco jako spořič? Nebo je vůbec nějaká možnost jak zamezit statickému obrazu, když zdroj signálu je externí (typu o2tv nebo např. PS4) ?
Setric obrazu aj ine veci obmedzujuce vypalenie tento TV samozrejme ma. Ostatne, nastuduj si to v manuali.

Díky za info, že tyto funkce TV má.
Hlášku ohledně manuálu si pro příště odpusť, fórum je od toho, abych mohl diskutovat s uživateli, kteří tuto TV mají. V životě jsem nečetl manuál všech typů televizí nebo jiných produktů, mezi kterými se rozhoduji při koupi :D a ani to nehodlám dělat...standardní informace jsou kdekoliv na webu a na detailní dotazy mám možnost použít toto forum, nebo kterékoliv jiné.
Pokud Tě zde již nebaví přispívat z důvodu dlouholetého stereotypu a dotazů neznalých lidí (né každý je, nebo vůbec chce být totální odborník v dané technologii), tak je nejjednodušší neodpovídat!!

Poprosím tedy ještě jednou uživatele, co TV vlastní, zda je funkční spořič (popřípadě jiná ochrana obrazu) v případě, že statický obraz je do TV přiveden z externího zdroje signálu? Např. z O2TV, ps4, přes HDMI?
Po vypnutí TV je tam nějaké automatické čištění pixelů, je tam pak ještě něco více, co by mohlo fungovat?
Děkuji za názory.
maro2455
Junior

Odeslat příspěvekod Ferza 6. 6. 2018 13:55

Ahoj, jakou máte verzi firmwaru? Na oficiálních stránkách LG je ke stažení 4.06.00 - zkoušel to někdo?

A ještě jeden dotaz - kde najdete v menu možnosti čištění obrazovky, popř. to pixelové posouvání obrazu proti vypalování? Nikde to nemůžu najít :/

A ještě jeden - je někde seznam podporovaných a nepodporovaných kodeků? Tv mám od včerejška, ale když jsem zkoušel přes DLNA, tak mám v pc kolem 100 filmů ale v TV mi to dá na výběr třeba jen 20 - čím to může být? Vyřazuje automaticky ze seznamu formáty/kodeky, s kterými neumí pracovat?

Díky.
Ferza
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 6. 6. 2018 15:46

maro2455 píše:
Ryan Giggs píše:

Díky za info, že tyto funkce TV má.
Hlášku ohledně manuálu si pro příště odpusť, fórum je od toho, abych mohl diskutovat s uživateli, kteří tuto TV mají. V životě jsem nečetl manuál všech typů televizí nebo jiných produktů, mezi kterými se rozhoduji při koupi :D a ani to nehodlám dělat...standardní informace jsou kdekoliv na webu a na detailní dotazy mám možnost použít toto forum, nebo kterékoliv jiné.
Pokud Tě zde již nebaví přispívat z důvodu dlouholetého stereotypu a dotazů neznalých lidí (né každý je, nebo vůbec chce být totální odborník v dané technologii), tak je nejjednodušší neodpovídat!!

.

Nemam si co odpustat. To su veci ktore sa z neho totiz daju vycitat. Forum nie je od toho aby sa tu 100X opakovalo co sa da dohladat v oficialnych zdrojov. Len to chce nebit lenivy.
A laskavo si precitaj poriadne (preistotu viackrat) akym sposobom som to napisal, nez zacnes mudrovat.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod maro2455 6. 6. 2018 16:23

:lol: :lol:
maro2455
Junior

Odeslat příspěvekod sarsan 6. 6. 2018 18:35

mam tiez tuto OLED TV. satelitny tuner nechce zobrazit stanice v UHD ako : SES UHD DEMO, Astra uhd demo. su vysielane na astra 23.5*.je to normalne? dalsi moj problem je ze sa mi nechce na tento televizor pripojit satelitny prijimac VU Solo2. cez hdmi ani cez analog port. mate niekto tiez takuto skusenost?

-- 6. 6. 2018 18:56 --

problem s pripojenim sat-tv cez HDMI https://www.youtube.com/watch?v=t6tvHbWW5ko
sarsan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ferza 7. 6. 2018 08:07

Ahoj, na tv jsem zkoušel, jaký datový tok dokáže zvládnout bez trhání obrazu a dostal jsem se na 100-110 bmps s full HD videi (na těch 110bmps trochu trhá jen ze začátku klipu, poté se rozjede plynule, vyšší bmps jsem pak nezkoušel).

Co mě překvapilo, že i když vím, že tv nemá 4k displej, tak asi ani jakýkoliv 4k zdroj se mi nepodařilo zprovoznit, prostě napíše, že soubor nelze přehrát - máte s tím nějakou zkušenost? Původně jsem myslel, že když dokáže upsampling z 568p na 1080p, tak downsampling z 2160p (4k) na 1080p by neměl být problém.. ale je pravda, že to by bylo nejspíše už nad možnosti hw v tv, když vezmu, že při obdobném datovém toku by to muselo ještě dle fps stíhat vzorkovat..
Ferza
Junior

Odeslat příspěvekod Aerrie 7. 6. 2018 11:54

Zkoušel jsem to nastavení obrazu v režimu Standard dle dTestu ze strany 3 této diskuze a zdá se mi, že oproti režimům Movie nebo ISF je to úplně mimo, nemáte stejný pocit?
Aerrie
Junior

Odeslat příspěvekod nuchtala 7. 6. 2018 19:17

Taky by mě zajímalo co ten nový firmware na LG webu. Už ho někdo zkusil?
nuchtala
Junior

Odeslat příspěvekod fantozzi99 7. 6. 2018 23:07

Tak jsem prave nainstaloval novy system 4.06.00 a jsem velmi mile prekvapen rychlosti systemu. Guide mi najel do 3s vcetne programove nabidky. Nic jineho jsem zatim nevypozoroval...
fantozzi99
Junior

Odeslat příspěvekod nuchtala 7. 6. 2018 23:51

Super. Zítra zkusím nainstalovat. TV ale aktualizaci nenajde že jo? Musel si stáhnout z webu LG a nainstalovat, je to tak?
nuchtala
Junior

Odeslat příspěvekod fantozzi99 8. 6. 2018 06:48

TV nic nenasla, instaloval jsem z USB.
fantozzi99
Junior

Odeslat příspěvekod Ferza 8. 6. 2018 08:15

Já mám tv vyrobenou v dubnu 2018 (zajímavé, že se model 2017 vyrábí v 2018) a verzi mám 4.05.90 .. jakou jsi měl verzi, že pociťuješ zrychlení? Jinak přijdeš aktualizací o veškerá nastavení? Fungují vám titulky přes DLNA (jen přes windows, nikoliv nějaký Flix, apod.)?
Ferza
Junior

Odeslat příspěvekod fantozzi99 8. 6. 2018 10:35

Mel jsem 4.05.75, aktualizaci jsem o zadne nastaveni neprisel. TV na Smart funkce nepouzivam, zkousel jsem filmy z NAS pres DLNA a byla to bida... (pouzivam Apple TV a program Infuse).
fantozzi99
Junior

Odeslat příspěvekod Ferza 8. 6. 2018 11:59

Tak nevím jestli jít nuceně na vyšší verzi, psal jsem na LG podporu a rozdíl mezi 4.05.90 a 4.06.00 je jen v tom, že bylo zabráněno aplikaci Peel Remote na mobilních telefonech, aby snižovala zvuk na hodnotu 0 bez vědomí uživatele. Takže žádné zrychlení systému (z mé verze) by se konat nemělo.

A titulky ti normálně fungovali? Mmj. jde někde nastavit kompenzace vypalování, nebo je to automaticky a uživatel nemá šanci nic nastavovat?
Ferza
Junior

Odeslat příspěvekod Aerrie 10. 6. 2018 14:20

Jsem docela zklamany z kvality obrazu z HBO HD, Nova HD , Youtube apod. Asi ty zdroje maji malý bitrate. Mozna to plasma umela lepe zamaskovat. Kvalita z kvalitniho full hd ripu je ale super.
Aerrie
Junior

Odeslat příspěvekod Ferza 10. 6. 2018 22:34

Jj, to je jasné, subjektivně mi přijde, že co má bitrate aspoň 30mbps už je parádní, to co má jen okolo 8mbps není špatné, ale nižší kvalitu poznáte.

Nevíte jak v tv nastavit výchozí kódování titulků? Když přehrávám něco přes USB/HDMI tak mi tv pokaždé nastaví první kódování co má v seznamu podle abecedy a i když kódování změním na Windows CP1250 a přehrávání přeruším a znovu zapnu (dám pokračovat od minulého sledování nebo dám přehrát jiný film) tak to zase nastaví na to původní kódování co nepodporuje české znaky.. je dost otravné to pokaždé nastavovat.. nechápu, proč to nevolí výchozí hodnotu kódování podle jazyka/regionu co tam volíte..
Ferza
Junior

Odeslat příspěvekod Aerrie 20. 6. 2018 18:33

Vypada to, ze z CZC stahli u teto TV tu moznost dodatecne slevy 6500kc za 6500 bodu. Zustala jen ta "sleva" 6000 z 30 na 24 tis. Uz si vsimli, ze to bylo moc vyhodne za 17 480. Misto toho je tam dost zbytecny voucher. Je dobre ze par lidi tady z fora to stihlo.
Aerrie
Junior

Odeslat příspěvekod Aerrie 20. 6. 2018 21:53

Dnes TV nasla 4.6.0 sama.
Aerrie
Junior

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 6. 7. 2018 08:29

Test: (mozno niekomu pomoze)
http://www.tvtest.pl/lg-55eg9a7-test/
bylinnycaj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Radoo 12. 7. 2018 16:23

Celkem fajn recenze, je to asi tak jak píše. Žádná zmínka o vypalování, které je přítomno, při použití s PC apod.
Radoo
Junior