LG 55EG9A7V

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Ferza 7. 6. 2018 07:07

Ahoj, na tv jsem zkoušel, jaký datový tok dokáže zvládnout bez trhání obrazu a dostal jsem se na 100-110 bmps s full HD videi (na těch 110bmps trochu trhá jen ze začátku klipu, poté se rozjede plynule, vyšší bmps jsem pak nezkoušel).

Co mě překvapilo, že i když vím, že tv nemá 4k displej, tak asi ani jakýkoliv 4k zdroj se mi nepodařilo zprovoznit, prostě napíše, že soubor nelze přehrát - máte s tím nějakou zkušenost? Původně jsem myslel, že když dokáže upsampling z 568p na 1080p, tak downsampling z 2160p (4k) na 1080p by neměl být problém.. ale je pravda, že to by bylo nejspíše už nad možnosti hw v tv, když vezmu, že při obdobném datovém toku by to muselo ještě dle fps stíhat vzorkovat..
Ferza
Junior

Odeslat příspěvekod Aerrie 7. 6. 2018 10:54

Zkoušel jsem to nastavení obrazu v režimu Standard dle dTestu ze strany 3 této diskuze a zdá se mi, že oproti režimům Movie nebo ISF je to úplně mimo, nemáte stejný pocit?
Aerrie
Junior

Odeslat příspěvekod nuchtala 7. 6. 2018 18:17

Taky by mě zajímalo co ten nový firmware na LG webu. Už ho někdo zkusil?
nuchtala
Junior

Odeslat příspěvekod fantozzi99 7. 6. 2018 22:07

Tak jsem prave nainstaloval novy system 4.06.00 a jsem velmi mile prekvapen rychlosti systemu. Guide mi najel do 3s vcetne programove nabidky. Nic jineho jsem zatim nevypozoroval...
fantozzi99
Junior

Odeslat příspěvekod nuchtala 7. 6. 2018 22:51

Super. Zítra zkusím nainstalovat. TV ale aktualizaci nenajde že jo? Musel si stáhnout z webu LG a nainstalovat, je to tak?
nuchtala
Junior

Odeslat příspěvekod fantozzi99 8. 6. 2018 05:48

TV nic nenasla, instaloval jsem z USB.
fantozzi99
Junior

Odeslat příspěvekod Ferza 8. 6. 2018 07:15

Já mám tv vyrobenou v dubnu 2018 (zajímavé, že se model 2017 vyrábí v 2018) a verzi mám 4.05.90 .. jakou jsi měl verzi, že pociťuješ zrychlení? Jinak přijdeš aktualizací o veškerá nastavení? Fungují vám titulky přes DLNA (jen přes windows, nikoliv nějaký Flix, apod.)?
Ferza
Junior

Odeslat příspěvekod fantozzi99 8. 6. 2018 09:35

Mel jsem 4.05.75, aktualizaci jsem o zadne nastaveni neprisel. TV na Smart funkce nepouzivam, zkousel jsem filmy z NAS pres DLNA a byla to bida... (pouzivam Apple TV a program Infuse).
fantozzi99
Junior

Odeslat příspěvekod Ferza 8. 6. 2018 10:59

Tak nevím jestli jít nuceně na vyšší verzi, psal jsem na LG podporu a rozdíl mezi 4.05.90 a 4.06.00 je jen v tom, že bylo zabráněno aplikaci Peel Remote na mobilních telefonech, aby snižovala zvuk na hodnotu 0 bez vědomí uživatele. Takže žádné zrychlení systému (z mé verze) by se konat nemělo.

A titulky ti normálně fungovali? Mmj. jde někde nastavit kompenzace vypalování, nebo je to automaticky a uživatel nemá šanci nic nastavovat?
Ferza
Junior

Odeslat příspěvekod Aerrie 10. 6. 2018 13:20

Jsem docela zklamany z kvality obrazu z HBO HD, Nova HD , Youtube apod. Asi ty zdroje maji malý bitrate. Mozna to plasma umela lepe zamaskovat. Kvalita z kvalitniho full hd ripu je ale super.
Aerrie
Junior

Odeslat příspěvekod Ferza 10. 6. 2018 21:34

Jj, to je jasné, subjektivně mi přijde, že co má bitrate aspoň 30mbps už je parádní, to co má jen okolo 8mbps není špatné, ale nižší kvalitu poznáte.

Nevíte jak v tv nastavit výchozí kódování titulků? Když přehrávám něco přes USB/HDMI tak mi tv pokaždé nastaví první kódování co má v seznamu podle abecedy a i když kódování změním na Windows CP1250 a přehrávání přeruším a znovu zapnu (dám pokračovat od minulého sledování nebo dám přehrát jiný film) tak to zase nastaví na to původní kódování co nepodporuje české znaky.. je dost otravné to pokaždé nastavovat.. nechápu, proč to nevolí výchozí hodnotu kódování podle jazyka/regionu co tam volíte..
Ferza
Junior

Odeslat příspěvekod Aerrie 20. 6. 2018 17:33

Vypada to, ze z CZC stahli u teto TV tu moznost dodatecne slevy 6500kc za 6500 bodu. Zustala jen ta "sleva" 6000 z 30 na 24 tis. Uz si vsimli, ze to bylo moc vyhodne za 17 480. Misto toho je tam dost zbytecny voucher. Je dobre ze par lidi tady z fora to stihlo.
Aerrie
Junior

Odeslat příspěvekod Aerrie 20. 6. 2018 20:53

Dnes TV nasla 4.6.0 sama.
Aerrie
Junior

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 6. 7. 2018 07:29

Test: (mozno niekomu pomoze)
http://www.tvtest.pl/lg-55eg9a7-test/
bylinnycaj
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radoo 12. 7. 2018 15:23

Celkem fajn recenze, je to asi tak jak píše. Žádná zmínka o vypalování, které je přítomno, při použití s PC apod.
Radoo
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků