LG 55EG9A7V

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod tomasr2 13. 7. 2017 12:37

Zdravím,
zajímaly by mě dvě věci.
1. Ukázal se již smysl OLED televize? Potvrdily se obavy z nižší životnosti nebo se ukázaly jiné nedostatky? Nebo se naopak potvrdily očekávání do OLED vkládané?

2. Co si myslíte o televizi LG 55EG9A7V. Má smysl do ní jít, je nějaká levnější alternativa nebo co by jste mi doporučili?

Díky
tomasr2
Junior

Odeslat příspěvekod Z.Pablo 14. 7. 2017 06:37

Ahoj,
smysl OLED TV se určitě ukázal, může to být klišé, ale takovou černou zatím na jiném druhu panelu(plazma, FALD LCD LED) neuvidíš, navíc perfektní pozorovací úhly, ale hlavně je technologie prosta jakéhokoliv cloudingu, takže při sledování filmů hlavně za tmy už ti nebudou překážet fleky v obrazu v různých částech panelu(byť čím dražší LCD LED, tím mají toto výrobci u top modelů lépe ošetřeno, ale nikdy to nebude 100% jako u OLED)
Životnost zatím posoudit nedokážu - TV mám cca 2 měsíce(OLED B6), ovšem zatím vůbec nepozoruji nějaké statické vypalování obrazu a to ani u zapauzovaných scén třeba na Blu-ray(navíc sama TV pouští spořič obrazovky velmi záhy).
Co je fakt, je nižší svítivost u HDR scén, ale přiznám se, že toho fanda moc nejsem, neumím si představit koukat v noci na film a "dostat" do očí napřímo jas 1000> nit... A rozzářená bílá barva je zde spíše do modra(to vše se dá ale nastavit v menu obrazu)
Odezva panelu je taky rychlá a systém webOS je uživatelsky fajn, rozhodně lepší než Android TV, který jsem měl na Philipsu řady 8000(furt se to sekalo a musel jsem vytahovat TV dokonce ze zásuvky, aby se vůbec vypnula)
A ta EG9A7V? Určitě je tam nový webOS 3.5 - TV bude svižná, ale osobně bych preferoval už UHD rozlišení(je to FHD) a nepodporuje technologii HDR což je krok zpátky... a podle mě se cenově dá sehnat třeba má B6(model 2016) za podobné peníze...
Pavel
Z.Pablo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jubei 14. 7. 2017 07:38

Jen poupravím, EG9A7V má webOS 2.0, tedy verzi z roku2015. Osobně nechápu proč LG nenasadilo novou verzi.
Jubei
Junior

Odeslat příspěvekod tomasr2 14. 7. 2017 08:30

UHD a HDR panel je podle me zatím zbytečná investice, je proto málo kvalitního obsahu. Pri sledování TV signálu to postrádá pak jakýkoliv smysl. Televize není pro mě. Nejsem si jistý zda má smysl OLED v případě, že na něm dotyčný nebude sledovat FHD filmy, ale jen HD TV.

-- 14. 7. 2017 09:35 --

Osobně mám android TV (SONY KDL). Je pravda, že na začátku se android kousal a musel jsem TV vytahovat i ze zásuvky, ale po upgradech (o rok později) se TV prakticky nezakousne. Když jsem TV kupoval, tak jsem vídával recenze na pomalý WEBOS, ale dle vašich zkušeností se to také podstatně zlepšilo.

Android TV je super, že se dá snadno ovládat (ve smyslu přenášet obraz z tabletu do TV) pomocí tabletu s androidem, nevím zda to jde i s jinými OS, možná díky chromecast už to jde bez problémů všude.
tomasr2
Junior

Odeslat příspěvekod Z.Pablo 14. 7. 2017 10:10

Ano, mylně jsem uvedl, že má EG9A7V webOS 3.5 - má opravdu ještě starý 2.0, a to mi přijde teda od LG jako naprostá hloupost - postrádá smysl pak kupovat novou TV když je tam už dva roky starý sw(a nikdo neví, jaká bude podpora s aktualizacema).
A Android TV - no v Sony to prý není taková hrůza jako u Philipsu, ale já už jsem si opravdu užil své když se mi vypínala a neustále mrzla doma televize za cenu 60k, navíc na vše účty od Google apod., měl jsem tam MX player a ten sice přehrál vše, ale cokoliv dám přes USB 3.0 do LG B6 OLED - přehraje mi taky.
Není pravda, že je málo kvalitního obsahu v UHD, naopak, mám Netflix - skoro každý nový seriál je v UHD a HDR(dokonce LG má licenci na Dolby Vision - takže u Netflix podpora - např. Daredevil, Marco Polo etc.), takže materiálu je spousta, dále na YouTube je toho mraky a já mám i Blu-ray UHD přehrávač a např. film Sully v UHD s HDR podporou je naprosto fantastickej zážitek...
Z.Pablo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tomasr2 14. 7. 2017 10:27

Jak jsem psal na Sony to bylo stejne, ale zlepsilo se to a ted se mi to uz 3 mesice nestalo.

No to asi ano, ale na netflixu zas tak moc filmu neni nebo aspon ne ty, ktery bych potreboval, navic nevim jak je to s ceskymi titulky. Vsechny tyhle sluzby a blueray vyjdou na mraky penez. Na te Tv co jsem se ptal se nic takoveho provozovat nebude, pujde spise o sledovani TV v HD kvalite. Rad bych dotyčnému tuhle televizi vymluvil, rekl bych ze nema smysl OLED za 50k pro takoveto ucely, natoz UHD nebo HDR.

Co myslite?
tomasr2
Junior

Odeslat příspěvekod kvok 14. 7. 2017 11:15

tomasr2 píše:Co si myslíte o televizi LG 55EG9A7V. Má smysl do ní jít, je nějaká levnější alternativa nebo co by jste mi doporučili?

Je to způsob LG, jak prodat předloňské technologie za letošní ceny. Rovnou můžeš pořídit předloňský LG 55EG910V s adekvátní cenou.
tomasr2 píše:Nejsem si jistý zda má smysl OLED v případě, že na něm dotyčný nebude sledovat FHD filmy, ale jen HD TV.

Co to má společného? Kvalitu obrazu na TV snad ocení bez ohledu na to, jakou technologií se jí dosáhlo.
tomasr2 píše:Rad bych dotyčnému tuhle televizi vymluvil, rekl bych ze nema smysl OLED za 50k pro takoveto ucely, natoz UHD nebo HDR.

Sehnat ne4K 55" LCD už ani nejde. Na sledování SDR a maximálně Full HD vysílání je takovýto OLED low-cost ideální.
tomasr2 píše:Když jsem TV kupoval, tak jsem vídával recenze na pomalý WEBOS, ale dle vašich zkušeností se to také podstatně zlepšilo.

To se skutečně zlepšilo. Na nových verzích, které tahle TV v životě neuvidí.
tomasr2 píše:Android TV je super, že se dá snadno ovládat (ve smyslu přenášet obraz z tabletu do TV) pomocí tabletu s androidem, nevím zda to jde i s jinými OS, možná díky chromecast už to jde bez problémů všude.

Přes dongle lze na Chromecast samozřejmě využít jakákoliv televize. Vestavěný Chromecast u TV bez Android běžný není.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 14. 7. 2017 13:32

Jubei píše:Jen poupravím, EG9A7V má webOS 2.0, tedy verzi z roku2015. Osobně nechápu proč LG nenasadilo novou verzi.

Mozno to nezvlada hardver.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jubei 14. 7. 2017 16:23

Nabízí se to jako logické vysvětlení. EG9A7V tedy možná disponuje starším a slabším hardwarem.
Jubei
Junior

Odeslat příspěvekod tomasr2 17. 7. 2017 07:50

kvok píše:Je to způsob LG, jak prodat předloňské technologie za letošní ceny. Rovnou můžeš pořídit předloňský LG 55EG910V s adekvátní cenou.

Jako, ze LG 55EG9A7V je stejna jako LG 55EG910V?

kvok píše:Co to má společného? Kvalitu obrazu na TV snad ocení bez ohledu na to, jakou technologií se jí dosáhlo.

Třeba to, že obraz je kostičkovaný, je použit nekvalitní vstup obrazu a proto nemá smysl TV s extra kvalitním obrazem?

kvok píše:Sehnat ne4K 55" LCD už ani nejde. Na sledování SDR a maximálně Full HD vysílání je takovýto OLED low-cost ideální.

Takže zatímco loni šlo koupit kvalitní FHD TV za 20k a letos je již nutné koupit TV za 50k? Nejaka novejsi alternativa SONY KDL-55W756c není?

-- 17. 7. 2017 08:52 --

Ryan Giggs píše:Mozno to nezvlada hardver.

Takže udělali novou verzi OS, který nezvládají nové TV za 50k? Je to tedy podle Vás Ryane dobrá volba?
tomasr2
Junior

Odeslat příspěvekod kvok 17. 7. 2017 10:01

tomasr2 píše:Jako, ze LG 55EG9A7V je stejna jako LG 55EG910V?

Tak úplně ne, A7 není prohnutá a přišla o 3D (jako všechny OLED 2017). Ale v principu ano.
tomasr2 píše:Třeba to, že obraz je kostičkovaný, je použit nekvalitní vstup obrazu a proto nemá smysl TV s extra kvalitním obrazem?

Tak i LCD může mít kvalitní obraz, nechápu to vztažení na OLED. Mně TV vysílání v HD nepřijde nekvalitní ani rozkostičkované, jasně, na Blu-ray to nemá, ale ani tak ten obraz není špatný. Navíc ještě může mít smysl dražší TV i právě proto, že se na ni nepouští ten nejlepší signál, protože některé mají lepší obrazový procesor, který si s tím horším signálem lépe poradí.
tomasr2 píše:Takže zatímco loni šlo koupit kvalitní FHD TV za 20k a letos je již nutné koupit TV za 50k? Nejaka novejsi alternativa SONY KDL-55W756c není?

Těch 50k je samozřejmě předraženo, adekvátních by bylo těch 30k, za kterých se dá sehnat 55EG910V. Co jsem se snažil naznačit bylo to, že za ty ceny si geek může pořídit TV, která např. podporuje HDR, má 4K apod., zatímco uživatel co sleduje TV vysílání tohle stejně neocení – a při SDR HD obsahu ten OLED podá skvělý výkon.
Největší hit cena/výkon je teď v 55" Samsung KS7002. Ale ten není levnější než 55EG9A7V.
55" Full HD LCD je prakticky vymřelé, Samsung a LG ještě nějaké modely mají, ale není to nic extra.
tomasr2 píše:Takže udělali novou verzi OS, který nezvládají nové TV za 50k?

V kontextu cen OLED televizí je novinková TV za 50k budgetovka. LCD za 50k od LG novou verzi systému mají. Jednoduše se šetřily náklady – možná by ten hardware i novou verzi zvládl, ale nechce se jim ji portovat na starší železo, prostě recyklují starší model.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 17. 7. 2017 13:18

tomasr2 píše:Takže udělali novou verzi OS, který nezvládají nové TV za 50k?

To ze ma nejaky model vnutornosti zpred roka ci dvoch je uplne bezne. Predstava ze vyrobca vyvija kazdy rok vsetky modely od piky je absurdna. To by mali uplne inu cenovku. Lebo ako uz bolo napisane vyssie, v ramci oled je ten TV uplny cenovy lowend.
To ze ma TV starsi system jeho funkcnost a pouzitie nijako nedevalvuje.

Netvrdim ale ze je v tomto konkretnom pripade starsi system v tom tv urcite kvoli tomu, ze by ho nezvladal hw. Preto som napisal mozno. Je to ale najlogickejsie vysvetlenie.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Víťa28 17. 7. 2017 17:12

Řekl bych, že cena KS7002 je o hodně jinde než EG9A7V.....já to dneska musím rozlousknout, zda jít do KS7002 nebo do EG910V.....kde mě ten webos děsí, jinak by nebylo o čem.
Víťa28
Junior

Odeslat příspěvekod yersinius 17. 7. 2017 20:33

Ahoj, já se připojím k dotazu nade mnou. Když sleduji v podstatě pouze satelitní signál, občas si zahraji na PS4 a sem tam stáhnu nějaký filmík z netu (max do 10GB), je lepší na toto sledování OLED 910V nebo KS7002 s HDR a UHD? V obchodě mi nabulíkujou to, co chtějí prodat, ale tady se názory dost různí, co by jste doporučili na mé požadavky?
yersinius
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod klobasa78 22. 7. 2017 22:24

Nemá cenu cokoliv řešit. Za mě OLED 910V.
klobasa78
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků