LG 55EG9A7V

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MikeMH 3. 9. 2018 17:51

Ahoj,

tak mám televizi asi 20 dní a musím říci že celkem přemýšlím o vrácení....

Obraz a zvuk vynikající, po schlédnutí StarWars kde černá byla luxusní jsem dobře slintal. Takže ohledně obrazu nemužu nic namítat je prostě skvělá! Ale mám tu jedno strašné mínus, ten software je ale šíleně pomalý... Ano věděl jsem že bude pomalejší ale v dnešní době toto? Aktualizaci mám nejnovější ale jen aby se načetl Guide na programy tak člověk čeká třeba 10s. Moje stará plazma to načte asi za 1 vteřinu... Dále když chci něco naklikat na internetu skoro pokaždé to napíše nedostatek paměti a prohlížeč se restartuje..... no katastrofa....

Máte také někdo takovéhle problémy? Nebo je to jen tímto strojem?

Popřípadě když jí vrátím, tak čím nahradit? Takovou dobu jsem jí vybíral ach jo .... :-S

Díky za reakce.
MikeMH
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod _honza_ 5. 9. 2018 18:01

MikeMH píše: Ale mám tu jedno strašné mínus, ten software je ale šíleně pomalý...

Musíš nechat načíst operační systém a pak je taková rychlost:
https://www.youtube.com/watch?v=vkrFvTOuraw
Bez magického ovládače mám také rychlou odezvu. Žádné problémy nemám i když chci něco naklikat na internetu.
_honza_
Junior

Odeslat příspěvekod Zipoun 6. 9. 2018 11:22

Dobrý den. Má někdo zkušenosti, který HDD na této TV funguje bez problémů?
Řeším několik problémů
- TV podporuje USB 2.0 max napájení HDD má být 500mA
- 2,5 palcové HDD s USB 2.0 už nejdou sehnat, prodávají se jen 3.0, ale ty potřebují 900 mA
- možnost by byla 3,5 palcový HDD s vlastním napájením, měl by být FAT 32 nebo NTFS?
- nebo by se dal použít USB hub s vlastním napájením pro 2,5 palcový HDD?

Poradí někdo, jaký HDD (pro nahrávání z TV) koupit? Dle výrobce by to neměl být WD...tohle mi poslali z LG

"K televizoru je možné připojit kterýkoli externí disk (HDD) o velikosti 80GB-2TB, verze USB 2.0 i 3.0. Co se týče připojení disku, musí splňovat parametr napětí 5V a max. napájecí proud 500mA. Dále disk nesmí požadovat instalaci dodatečných ovladačů, to zjistíte většinou u prodejce. Formát systému souborů by měl být FAT 32, nebo NTFS. Jednotlivé modely bohužel nejsou testovány, nicméně v rámci zpětné vazby zákazníků, nedoporučujeme externí disky od společnost Western digital, kteří používají vlastní kódování disku."
Zipoun
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kutil71 6. 9. 2018 13:12

Dobrý den, já používám už přes 2 roky VERBATIM:
https://www.datart.cz/Externi-pevny-dis ... m=VER53211

Disk jsem měl připojený k desítkám přístrojů různého stáří ( TV - včetně OLED LG, MMC, DVD a BR přehravačů i STB s T2 za 800 stovek ). Vždy zcela bez problému.
Kutil71
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MikeMH 7. 9. 2018 11:43

_honza_ píše:MikeMH píše: Ale mám tu jedno strašné mínus, ten software je ale šíleně pomalý...

Musíš nechat načíst operační systém a pak je taková rychlost:
https://www.youtube.com/watch?v=vkrFvTOuraw
Bez magického ovládače mám také rychlou odezvu. Žádné problémy nemám i když chci něco naklikat na internetu.


Moc teda nevím co má společného smart ovladač s rychlostí odezvy systému..... A co myslíš tím nechat načíst systém? Myslím že po par hodinách sledovaní TV by mohl být načtený ne? :-D ... Nicméně mi v LG poradili že když se aktualizoje software což se mi před nějakým tydnem stalo, je dobré TV hodin do tovarního nastavení. No nevěřil jsem ale docela to pomohlo, a za další když je člověk na internetu a chce si načíst nějaké "složitější" video je dobré vypnout živé vysílání v pozadí ... no to jsem myslel že televize uděla automaticky ale asi ne ... takže to také pomohlo. Tot rady pro ostatní kteří se s tím trápili jako já :) ted už stačí jen vychutnávat dokonaly obraz!

Ohledně pevných disků, používám přesně tento a funguje bez problémů, relativne rychlé načtení a filmy z něj se nesekají nic i při plném rozlišení co TV umí... Tot k problematice WD HDD.
https://www.czc.cz/wd-my-passport-gener ... 15/produkt

Jinak mame doma ješte nějakej terovej od Verbatimu USB 3.0 (nevímpřesně typ) a taky šlape dobře.
MikeMH
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod _honza_ 7. 9. 2018 18:37

Na přiloženém videu předvádějící nazývá ovládač s kterým pracuje „Magický ovládač“, ne smart ovládač. Rychlost odezvy systému je stejná (okamžitá), jen u dálkového ovládače musíš udělat několik kliků, kdežto u magického najedeš šipkou na požadované a klikneš.

Uvažuješ TV vrátit, tak jsem ti poslal video, kde žádná pomalost reakce TV není vidět.
Po zapnutí TV se nahrává systém, který není vidět jako u PC, ale je to jen chvíle, (do 5 minut?), než naběhne.

Filmy přehrávám bez externího disku, přímo z počítače pomocí LG programu „SmartShare“, po zapnutí PC se mi ikona toho programu objeví na spodní liště také až za chvíli, nestopuji to možná jsou to 3 minuty.
Přehrávání filmů pomocí SmarShare mám bezproblémové, snad jednou jsem měl hlášení „Nestabilní síť“.
_honza_
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 8. 9. 2018 21:35

MikeMH píše:Ahoj,

tak mám televizi asi 20 dní a musím říci že celkem přemýšlím o vrácení....

Obraz a zvuk vynikající, po schlédnutí StarWars kde černá byla luxusní jsem dobře slintal. Takže ohledně obrazu nemužu nic namítat je prostě skvělá! Ale mám tu jedno strašné mínus, ten software je ale šíleně pomalý... Ano věděl jsem že bude pomalejší ale v dnešní době toto? Aktualizaci mám nejnovější ale jen aby se načetl Guide na programy tak člověk čeká třeba 10s. Moje stará plazma to načte asi za 1 vteřinu... Dále když chci něco naklikat na internetu skoro pokaždé to napíše nedostatek paměti a prohlížeč se restartuje..... no katastrofa....

Máte také někdo takovéhle problémy? Nebo je to jen tímto strojem?

Popřípadě když jí vrátím, tak čím nahradit? Takovou dobu jsem jí vybíral ach jo .... :-S

Díky za reakce.

A jinde to bude stejné, nebo horší. EPG se jednou načte a pak se startuje rychleji. Ne bleskově, ale ne nějak extrémně dlouho. Většinou taky záleží na počtu programů, které máš v listu.

Tvoje stará plazma byla někde jinde, co se týká softwaru.

Dotaz.... kolikrát se Ti televizor zcela zasekl, nebo samovolně restartoval?
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MikeMH 13. 9. 2018 20:35

Aby se televizor cely sekl nebo restartoval to se mi nikdy nestalo, jen ten webový prohlížeč, ale jak jsem psal výše tohle se vyřešilo takže nakonec spokojenost :-).
MikeMH
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milda2000 26. 9. 2018 11:28

milda2000 píše:Zdravim, mam tuto TV, signal pres satelit Skylink. Na ct kanalech se mi nenacitaji videa pres HbbTV iVysilani. Cervene tlacitko normalne funguje, po spusteni prehravani pouze behaji kosticky a video se nenacte... Mam posledni FW 4.06. Nova a Prima OK.

Dik za info a pripadnou radu...

Milda


Vyřešeno !

Odpovím si sám, problém byl v routeru TP-Link TL-R470T+. Po výměně za Cisco RV320 (mám dva providery ISP) vše funguje v pořádku. Zajímavé je, kanály Nova a Prima fungovali OK...
milda2000
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Radoo 18. 10. 2018 18:01

Mám takový námět, dotaz.
Jak jste si nastavili hodnoty obrazu ?
Lituje někdo, že nekoupil 4k ?
Radoo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eevil 30. 10. 2018 18:55

Po delší době nějaký komentář. Poprvé jsem se setkal s dočasnou retencí. Měli jsme TV zapnutou od cca 8.00 do 16.00 a běželo nám na ní ČT 24. Pak jsem přepnul na jiný program a byl tam krásně vidět dole ten bílý proužek. No TV jsem vypínal kolem 22.00 a ještě lehce při nějakých barvách to bylo viditelné. Druhý den už tam nebylo naštěstí nic... Tak jenom pro info, kdyby měl někdo obavy z vypálení. Myslím, že z toho není třeba mít přehnané obavy.
eevil
Junior

Odeslat příspěvekod Radoo 30. 10. 2018 19:33

Tak to je - bohužel.
Mám připojený Android Box a to je realita ty otisky.
No psal jsem, že PCčkářům a hráčům bych OLED nedoporučil.
I když OLED se do mobilů dává a tak to tam nezlobí.
Pamatuju si na dvoubarevný OLED v telefonech před 15 lety, to jsem žasnul.
http://www.mobinfo.cz/samsung-e700-osln ... led-retro/
Ovšem z monitorů se zatím ustoupilo a zatím to jen vystavují ...
Na sledování TV a filmů ale nic lepšího není.
Radoo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eevil 30. 10. 2018 19:50

Ano, filmy si užívám a za ty prachy prostě nic lepšího není :))
eevil
Junior

Odeslat příspěvekod ondrej.n 31. 10. 2018 11:04

Ještě kdyby tak aktualizovali firmware, aby ty prodlevy v načítání čehokoli nebyly tak dlouhé..
ondrej.n
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Radoo 31. 10. 2018 12:11

ondrej.n píše:Ještě kdyby tak aktualizovali firmware, aby ty prodlevy v načítání čehokoli nebyly tak dlouhé..

obávám se, že je to slabý HW a upgrade nepomůže.
Radoo
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků